בתי קפה בפריז

מאת צבי חזנוב

אז נכון הקפה בפריז איננו נחשב למשובח (למרות שבשנים האחרונות הרמה שלו החלה להשתפר) אולם בתי קפה בפריז הם מוסדות שלא ניתן להתעלם מהם ולכן מומלץ מאוד להכניס אותם לכל טיול. יש לכך כמה סיבות.

הסיבה הראשונה היא הסיבה ההיסטורית. מאז שפרוקופ הקים את בית הקפה הראשון בפריז בשלהי המאה ה-17, הפכו בתי הקפה למקומות תוססים בהם דנו בנושאים פילוסופיים ופוליטיים. לכן לא ניתן להבין את המהפכה הצרפתית ללא ביקור בבתי הקפה בפאלה רויאל שם נרקחו רעיונותיה. בהמשך הפכו בתי הקפה בפריז למעין משרדים בהם עבדו כמה מגדולי הסופרים והפילוסופים של פריז בהם המינגווי והזוג המלכותי של הפילוסופיה הצרפתית, ז’אן פול סארטר וסימון דה בובואר. לכן ביקור בחלק מבתי הקפה הללו דומה לביקור במוזיאון שדרכו ניתן להבין טוב יותר את ההיסטוריה הצרפתית.

הסיבה השנייה לביקור בבתי הקפה הפריזאיים היא כי פשוט זה כיף. הם מספקים לכם אתנחתא נעימה במהלך הטיול שמאפשרת לכם לנוח מההליכה האינסופית בעיר האורות (וגם ללכת לשירותים אם צריך) בעודכם צופים בצרפתים והתיירים שמסביבכם ומרגישים פריזאיים ולו לרגע. אז אם אתם מחפשים בתי קפה בפריז זה הדף בשבילכם.

כתבות באתר שעוסקות בפארקים של פריז

הפרנקופיל
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.

ואם זה לא שכנע אותכם…

מי שנרשם כעת יקבל את הרצאה שלי על טיול בפריז בעקבות מולייר בחינם!