ליון והסביבה – מידע למטייל

ליון

העיר ליון נחשבת לבירת הקולינריה של צרפת בזכות המסורת הקולינרית שלה ובזכות כמות מסעדות 3 כוכבי המישלן שיש בעיר הזאת (ועוד לא הזכרנו שפים גדולים כגון פול בוקוז). בנוסף לרמת המסעדות בה, ליון נודעת בארכיטקטורה המיוחדת שלה, בתרבותה ובהיסטוריה שלה. 

כל אלה הופכים את ליון ליעד תיירותי פופולרי מאוד. מטרת הדף הזה היא לעזור לכם לתכנן את הטיול שלכם לשם.

הטיסות הכי טובות לליון

הדרך הנוחה ביותר להגיע לליון מהארץ היא באמצעות טיסה ישירה (תוך 4.5 שעות אתם שם). על מנת לעזור לכם למצוא בקלות את הטיסות הטובות ביותר, ביקשתי מחברי הטובים מאתר Xplorer, שעוסק במציאת טיסות משתלמות במיוחד, לתת לי את הטיסות הכי שוות לשלושה החודשים הקרובים ואת התוצאה תוכלו למצוא למטה.

לאחר שתמצאו לכם טיסה שווה לליון אני ממליץ לכם להיכנס גם לכתבה הזאת, כדי לקבל מידע חשוב על שדה התעופה של העיר (כולל מידע על איך מגיעים אליו ויוצאים ממנו אל העיר). 

מידע חשוב למטייל בליון

דרכי הגעה יבשתיות

אם החלטתם לא להגיע אל ליון ישירות בטיסה, תוכלו לעשות זאת בקלות באמצעות רכבת מפריז (או ממקומות נוספים בצרפת). תוכלו למצוא מידע לגבי הרכבות ולקנות כרטיסים משתלמים במיוחד בכתבה רכבות בצרפת – כיצד לטייל מהר ובנוחות ללא רכב.

מיקום

כפי שתוכלו לראות במפה, ליון ממוקמת לא רחוק מהאלפים הצרפתים והיא גם לא רחוקה מחבל בורגונדי והחלק הצפוני של פרובאנס, כך שבהחלט ניתן לשלב אותה בטיול שכולל חבלי ארץ אלו.

אם תרצו להרחיק מעט, תוכלו להגיע משם גם לחלק הדרומי של עמק הלואר ולחלק הצפוני של פריגור.

מזג אוויר

מזג האוויר בליון בחורף יכול להיות קר מאוד ויש לא מעט סיכוי לשלג בין החודשים נובמבר-מרץ. בקיץ, לעומת זאת, הטמפרטורות עולות ויכולות להגיע עד קרוב ל-30 מעלות צלזיוס (בשביל ישראלים אלו טמפרטורות כמעט מושלמות), ולכן מאוד מומלץ לבקר שם בתקופה הזאת. אנשים שאוהבים מזג אוויר קריר יותר, אך לא מעוניינים לקפוא מקור, מוזמנים לבקר בליון בחודשים מאי, ספטמבר ואוקטובר.

מזג אוויר ממוצע בליון לפי עונות השנה

חורף (ינואר מרץ): 3-9 מעלות צלזיוס
אביב (אפריל-יוני): 10-20 מעלות צלזיוס
קיץ (יולי-ספטמבר): 15-26 מעלות צלזיוס
סתיו (אוקטובר-דצמבר): 6-15 מעלות צלזיוס

מזג אוויר בימים הקרובים בליון

LYON WEATHER

כל הכתבות על ליון

לאילו מחוזות ניתן לנסוע מליון?

צבי חזנוב (הפרנקופיל)
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.

ואם זה לא שכנע אותכם…

מי שנרשם כעת יקבל את הרצאה שלי על טיול בפריז בעקבות מולייר בחינם!

דילוג לתוכן