Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

הרצאות בזום לפרנקופילים על פריז ועל תרבות צרפת

מה עולה לכם בראש כשאומרים לכם את צמד המילים “תרבות צרפת”?

מניסיון אישי, רוב האנשים מיד חושבים, במקרה הטוב, על תרבות אליטיסטית ובלתי נגישה אותה מבין ככל הנראה רק עמנואל הלפרין. במקרה הרע, אנחנו רואים לנגד עיננו ספרים כגון “מדאם בובארי” או “אבא גוריו” ומיד נזכרים במורה לספרות מן התיכון (לרוב לא חוויה משובבת נפש).

אז הרשו לי להוכיח לכם בדיוק את ההפך

תרבות צרפת עוסקת באהבה (על שלל גווניה), יופי וקולינאריה. האנשים שיצרו אותה היו מהאנשים הצבעוניים והמרתקים ביותר בהיסטוריה האנושית. ואפרופו היסטוריה, אם תבחנו את היטב את ההיסטוריה של צרפת בכלל ופריז בפרט תגלו שכולה הייתה מורכבת מסקס, קולינאריה, שהצטרפה במאה ה-17 ואקשן בלתי פוסק של מלחמות, רציחות, מזימות וכו’.

בקיצור מדובר בחומר שיכול לפרנס אין סוף סרטי אקשן ודרמה סוחפים שחלקם כבר נוצרו וחלקם יווצרו בעתיד. אז הרשו לי להזמין אותכם להצטרף אלי למסע תרבותי מרתק בשורה של הרצאות שיביאו את פריז, צרפת ותרבותה אליכם מבלי שתצטרכו לקנות כרטיס טיסה.

את כל זה תוכלו לגלות איתי ועם חברים נוספים באמצעות הזום

אני שמח להודיע שחברתי עם ד”ר נופר ישראלי, הבעלים של צרפתית היא שירה על מנת להביא לכם הרצאות מרתקות על צרפת ותרבותה שיועברו על ידי ועל ידי מיטב המרצים. נדבר על אומנות, היסטוריה, קולינאריה, ספרות, ארכיטקטורה ועוד. להרצאות הללו להאזין “בשידור חי” באמצעות הזום או לקנות הקלטה שלהן ולצפות בהן בזמנכם החופשי.

למטה תוכלו למצוא את כל ההרצאות שאנו שמחים להציע לכם: 

הקלטות של הרצאות על צרפת ותרבותה

הסודות של רובע המארה

סדרה של שלוש הרצאות שלי על רובע המארה בה נלמד על ההיסטוריה של הרובע ונעשה סיור וירטואלי בין כל האטרקציות שלו.

ממארי אנטואנט לג'וזפין: מורשת אופנה.

הרצאה מרתקת של אריאלה גויכמן גרבר העוסקת בשאלה כיצד השפיעה מארי אנטואנט על האופנה של ימיה וכיצד היא משפיעה גם על האופנה של ימינו אנו.

סקס תככים ורעל

הרצאה של איריס בוקר העוסקת ב"פרשיית הרעלים" השערוריה הגדולה ביותר של ימי לואי ה-14. תלמדו שם על מאהבות, מאהבים, מכשפות והרעלות אין ספור. ללא ספק אחת ההרצאות הכי "עסיסיות" ששמעתי.

האופרה כרמן של ביזה - מכישלון אדיר להצלחה מונומנטלית

האופרה כרמן (Carmen), מאת המלחין הצרפתי ז’ורז’ ביזה (Georges Bizet 1838-1875) היא ללא ספק זו אחת האופרות האהובות בכל הזמנים. אין אופרה ממנה יצאו “להיטים” כה רבים כמו כרמן, ובצדק. זוהי אחת היצירות הנועזות ועם זאת המלבבות ביותר שיש, ולפי סקרים באינטרנט זו האופרה המבוצעת יותר בעולם כיום. אז מדוע היא נכשלה בהצגת הבכורה?

הרצאה מרתקת של המוזיקולוג שלומי קינן .

הקשר הצרפתי של יאיוי קוסמה

כנרת זוהר-להב, שכבר העבירה כמה הרצאות מאוד מוצלחות אצלנו בשיתוף בין "פרנקופילים אנונימיים" ל-"צרפתית היא שירה", מציגה הפעם בעברית הרצאה מרתקת שבה תלמדו על אותו שיתוף פעולה יחודי בין האומנית היפנית בת ה-92 ובית האופנה המפורסם לואי ויטון ועל חווית הקנייה היחודית שיצרו השניים.

מפת ניווט ליקום האמנותי של מודיליאני

הרצאה מרתקת של של כנרת זוהר-להב על אמדיאו מודיליאני, אחד האומנים הגדולים ביותר של המאה ה-20. במהלך ההרצאה נעסוק במוקי ההשראה ליצירתו הגאונית, של האומן שבתקופת חיים קצרה הספיק להשאיר חותם עצום על עולם האומנות הפריזאי.

איב-סן-לורן, בין עיצוב לאמנות

בהרצאה של כנרת זוהר-להב נעקוב אחר המסלול שעשה הילד החולמני מאלג'יר ועד שכבש את פסגת עולם החייטות העילית בצרפת ובעולם כולו.

סן לורן האמין בעצמו, בכשרונו ובעיצוב שרצה להביא לאשה המודרנית הבינלאומית של תקופתו. לקבלת השראה פנה למוזיאונים: הוא מצא ביצירות המוצגות שם השראה עבור בגדיו. בהרצאה נעקוב אחרי תהליך "עיבוד התמונה" של סן לורן, מיצירת האומנות התלוייה על קיר המוזיאון ועד לבגד המוגמר.

רוצים לקבל מידע על הרצאות חדשות ראשונים?

מחפשים הרצאה חווייתית לארגון או קבוצה?

לפרטים והזמנות התקשרו: 054-7100035

הפרנקופיל
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.

ואם זה לא שכנע אותכם…

מי שנרשם כעת יקבל את הרצאה שלי על טיול בפריז בעקבות מולייר בחינם!