עמק הלואר – מידע למטייל

עמק הלואר נחשב לאחד מהמחוזות הכי מתויירים בצרפת ובצדק. כאן תמצאו מידע חשוב על הטירות ושאר האטרקציות שם על מנת שתוכלו לבנות לעצמכם טיול בלתי נשכח.

עמק הלואר
עמק הלואר

כהיסטוריון חובב, עמק הלואר הוא היעד האולטימטיבי עבורי. כל טירה שם מספרת סיפור ייחודי ולחלק גדול מהן היה תפקיד מפתח בהיסטוריה של צרפת בין המאות ה-15 וה-17.

אולם עמק הלואר הוא לא רק אוסף של טירות, אלא גם מקום נפלא לטיול עם ילדים בזכות אטרקציות דוגמת פארק השעשועים פוטורוסקופ. ועוד לא דיברתי אתכם על ההיבט הגסטרונומי והיינות המצויינים של Vouvray…

בקיצור, עמק הלואר הוא יעד נפלא לטיול וניתן לבלות בו בין 3 ימים לשבוע מבלי להשתעמם כלל. המטרה של הדף הזה היא לספק לכם את כל המידע הדרוש, לצורך תכנון טיול בלתי נשכח, אז בואו לא נבזבז זמן וניגש מיד ל"תכלס". 

מפת עמק הלואר

חשוב לדעת!

דרכי הגעה

לא ניתן להגיע לעמק הלואר ישירות מישראל ועליכם לבחור את אחת משתי האופציות הבאות:

  • לטוס לפריז ומשם לנסוע לעמק הלואר באמצעות רכבת או מכונית שכורה.
  • לטוס לנאנט, שנמצאת קרוב לגבולו המערבי של עמק הלואר, ומשם לנסוע מזרחה.
תחבורה ציבורת

לא ניתן להגיע לכל טירה ועיירה בעמק הלואר באמצעות תחבורה ציבורית, אולם בהחלט ניתן להגיע לכמה מהערים והעיירות הראשיות שם, כגון בלואה, באמצעות רכבת או אוטובוס. זאת היא אופציה נהדרת במיוחד אם אתם רוצים לעשות טיול חד יומי לשם מפריז.
תוכלו לקרוא על כך עוד בכתבה רכבות בצרפת.

השכרת רכב

במידה ותרצו לבקר לא רק במספר טירות, שנמצאות במרכזי הערים, ולעשות זאת בקצב שלכם, אזי אני ממליץ בחום רב לטייל בעמק הלואר באמצעות רכב שכור.

את הרכב אני ממליץ לשכור באחד מהמקומות הללו:

מזג אוויר

מזג אוויר ממוצע בעמק הלואר לפי עונות השנה 

חורף (ינואר מרץ): 5 מעלות צלזיוס
אביב (אפריל-יוני): 14 מעלות צלזיוס
קיץ (יולי-ספטמבר): 17 מעלות צלזיוס
סתיו (אוקטובר-דצמבר): 11 מעלות צלזיוס
 

מזג האוויר בעמק הלואר בימים הקרובים

עמק הלואר

טירות בעמק הלואר

במהלך השנים כתבתי על כמה מהטירות בעמק הלואר בנפרד. אז אם תרצו להעמיק מעט יותר ולהכיר את ההיסטוריה של כמה מהטירות המקסימות ביותר בעמק הלואר, אתם מוזמנים לקרוא את הכתבות הללו:

לינה בעמק הלואר

לפני שמתחילים, ראשית כל צריך לקבוע מה יהיה הבסיס (או הבסיסים) במהלך הטיול שלכם בעמק הלואר. הנה הכתבות שיעשו לכם סדר בנושא:

כל הכתבות על עמק הלואר

עוד כמה כלים שיעזרו לכם לגלות את עמק הלואר

קבוצת הפייסבוק עמק הלואר למטייל

מעוניינים להתייעץ עם אוהבי צרפת כמוכם ולבקש מהם עזרה בתכנון הטיול שלכם בעמק הלואר? אתם מוזמנים להיכנס לקבוצת הפייסבוק עמק הלואר למטייל ואשמח לעזור לכם.

מפה אינטרקטיבית של עמק הלואר

למטה תמצאו מפה אינטרקטיבית של עמק הלואר שמכילה לא מעט המלצות שלי. נא ללחוץ על הקישור הזה על מנת לפתוח אותה.

לאילו מחוזות ניתן לנסוע מעמק הלואר?