שאנז אליזה והרובע השמיני: מידע למטייל

שאנז אליזה היא השדרה המפורסמת ביותר של פריז שגם נתנה את שמה לרובע ה-8, בו היא נמצאת. כאן תמצאו את כל המידע הדרוש לצורך ביקור בשאנז אליזה בפרט וברובע ה-8 בכלל, כולל מקומות לינה ומסלולי טיול מומלצים.

הרשו לי להתוודות ששנים רבות לא אהבתי את השאנז אליזה (Champs-Élysées). בעיני השדרה הזאת הפכה לקלישאה תיירותית (בדיוק כמו מגדל אייפל), שאוהב פריז אמיתי ראוי שיתרחק ממנה ויתמקד ברובעים מעט תיירותיים פחות. 

אולם בשנים האחרונות דעתי על האיזור השתנתה לאחר שיצא לי לתהגורר באיזור ולטייל משכונה שנמצאת מדרום ומצפון לשדרות המפורסמות. גיליתי ממש לא רחוק מהשדרות עצמן לא מעט בתים היסטוריים, גנים סודיים ואף השדרות עצמן פתאום נראו לי מעניינות יותר, לאחר שקראתי את פרוסט. 

וכך בשנים האחרונות טיילתי שוב ושוב בשכונה וגיליתי לא מעט שכיות חמדה, שאותן אני הולך לחלוק אתכם כאן יחד עם לא מעט מידע פרקטי הדרוש לצורך ביקור ולינה באיזור.

מזרקה בגני השאנז אליזה. צילם: יואל תמנליס
ניווט מהיר

מלונות מומלצים ליד שאנז אליזה

הנה כמה מלונות נחמדים מאוד, שנמצאים ליד השאנז אליזה שלדעתי יכולים להתאים לכם.

במידה ואף אחד מהמלונות הללו אינם פנויים או שאינם מתאימים לכם, תוכלו למצוא עוד לא מעט מלונות מצויינים, בדף המלונות המומלצים ברובע ה-8.

דירות נופש ליד שאנז אליזה

במידה והדירה של אודי איננה פנויה, אתם מוזמנים להיכנס לדף הדירות המומלצות ברובע ה-8 ולמצוא דירות מעולות נוספות במגוון מחירים.

שאנז אליזה - מידע למטייל

השאנז אליזה היא שדרה שנמצאת ברובע ה-8 של פריז. היא מתחילה בכיכר הקונקורד ומסתיימת בשער הניצחון.

ביקור בשדרות השאנז אליזה, בסביבה הקרובה ובכמה מהחנויות יקח לכם, פלוס מינוס, חצי יום. אם תרצו לבקר גם באזורים אחרים ברובע ה-8 אז הייתי ממליץ להשקיע עוד יום או יום וחצי.

מכיוון שמדובר באזור מרכזי למדי הרי שניתן לשאנז אליזה בקלות ברגל מהרובעים 1, 7, 16 ו-17.

אולם אם אתם מתגוררים ברובעים מרוחקים יותר, תוכלו להגיע לשאנז אליזה באמצעות קו המטרו מספר 1, שחוצה את השדרה לאורכה באמצעות תחנות:

  • Concorde
  • Champs-Élysées – Clemenceau
  • Franklin D. Roosevelt
  • George V
  • Charles de Gaulle – Étoile

שאנז אליזה היה שייך, מאז שנוצר במאה ה-17 לחברה הגבוהה של צרפת וככזה הוא תמיד היה רובע יקר, מה שלא השתנה גם בימינו אנו. זאת הסיבה שהחנויות, המסעדות ומקומות הלינה שם נחשבים ליקרים מאוד (בעיקר אלו הקרובים לשדרה). לעומת זאת אם אתם מחפשים מקומות יקרים פחות תוכלו למצוא אותם ליד תחנת הרכבת של סן לזאר.

שער הניצחון נמצא בכיכר האטואל בקצה המערבי של שדרות השאנז אליזה. במידה ותרצו להגיע אליו תוכלו לעשות זאת באמצעות קווים 1,2 ו-6 של המטרו (יש לרדת בתחנת Charles de Gaulle – Étoile.

מפת שאנז אליזה

מקומות בשאנז אליזה והסביבה שאסור להחמיץ

למטה תמצאו כתבות עומק על המקומות הכי מעניינים על שדרות השאנז אליזה ולא רחוק כל כך משם:

לטייל בשאנז אליזה והסביבה

מכיוון שהתגוררתי לא הרחק מהשאנז אליזה יצא לי לטייל לא מעט בסביבה. התוצאה היא מסלול טיול לאורך השאנז אליזה (ובסביבה הקרובה) ולצידו עוד כמה מסלולי טיול באיזורים אחרים ברובע ה-8, שגם אותם שווה לכם לעשות.

סיורים מודרכים בשאנז אליזה ובסביבה

במידה ואתם מחפשים מדריך דובר עברית שיטייל אתכם לאורך השאנז אליזה, אתם מוזמנים להיכנס לדף המדריכים המומלצים בפריז ולמצוא שם מדריכים מעולים. במידה ואף אחד איננו פנוי הרשו לי להמליץ לכם על אחד או יותר מהסיורים הללו מבית Get Yout Guide.

כל הכתבות על שאנז אליזה והסביבה

ניווט מהיר
הפרנקופיל
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.

ואם זה לא שכנע אותכם…

מי שנרשם כעת יקבל את הרצאה שלי על טיול בפריז בעקבות מולייר בחינם!

דילוג לתוכן