פרנקופילים אנונימיים לוגו

האלפים הצרפתיים – מידע למטייל

האלפים הצרפתיים - מדריך למטייל

האלפים הצרפתיים אהובים מאוד על המטיילים הישראלים, הן בזכות חופשות הסקי בחורף והן בזכות טיולי המשפחות הכיפיים שניתן לעשות שם במהלך הקיץ והאביב.

כשזה מגיע לטיול בצרפת, אין ספק שהשילוב בין הטבע המדהים לעיירות מקסימות דוגמת גרנובל ולאטרקציות הופכים את האזור למקום מומלץ לבילויים משפחתיים. לצערי יצא לי לבקר באיזור פעם אחת וגם זה היה במהלך ילדותי. אולם בשנים הקרובות אני בהחלט מתכוון “לחרוש” את האיזור ולהביא לכם רשמים מהשטח. עד אז אני שמח להסתמך על פרנקופילים אחרים, אשר זכו לטייל שם ולחזור עם לא מעט טיפים והמלצות.

כיצד מגיעים לאלפים הצרפתיים?

הדרך הנוחה ביותר להגיע לאלפים הצרפתיים היא באמצעות טיסה לז’נבה ומשם נסיעה קצרה מערבה. על מנת לעזור לכם למצוא בקלות את הטיסות הטובות ביותר, ביקשתי מחברי הטובים מאתר Xplorer, שעוסק במציאת טיסות משתלמות במיוחד, לתת לי את הטיסות הכי שוות לשלושה החודשים הקרובים ואת התוצאה תוכלו למצוא למטה.

אופציות אחרות הן לטוס לניס, מארסיי או ליון ומשם לשכור רכב ולנסוע מספר שעות עד שתגיעו לאלפים הצרפתיים. תוכלו לקרוא עוד על האופציות הללו בכתבות הבאות:

תחבורה

דרכי הגעה

אם החלטתם להגיע בתחבורה ציבורית לאלפים הצרפתיים, אז מומלץ לטוס לאחד המקומות שציינתי קודם, או לפריז, ומשם לקחת רכבת לגרנובל (Grenoble), אנסי (Annecy) או אוויאן (Evian). 

תוכלו למצוא על כך מידע על אילו רכבות יש וכמה עולים הכרטיסים בכתבה רכבות בצרפת.

השכרת רכב

במידה ותרצו לטייל בין הכפרים והעיירות השונות באלפים הצרפתיים, אני ממליץ בחום רב לשכור רכב (כשהייתי ילד השתמשנו באוטובוסים וזה היה סיוט). אם אתם מגיעים לליון אני ממליץ לכם לקרוא את הכתבה על השכרת רכב בליון כדי לקבל טיפים על אתרים  בהם מומלץ להזמין רכב. 

מזג אוויר

ממוצע מזג אוויר ממוצע באלפים הצרפתיים לפי עונות השנה

חורף (ינואר מרץ): מינוס 5 ועד אפילו מינוס 25 מעלות צלזיוס
אביב (אפריל-יוני): 5-15 מעלות צלזיוס
קיץ (יולי-ספטמבר): 15-26 מעלות צלזיוס
סתיו (אוקטובר-דצמבר): 0-8 מעלות צלזיוס
 

מזג האוויר באלפים הצרפתיים בימים הקרובים

מזג אוויר באלפים הצרפתיים

סקי באלפים הצרפתיים

אומנם אני מעולם לא עשיתי סקי (וכנראה לא אעשה כי עצמותיי יקרות לי). אולם לשמחתי ידידתי היקרה איריס בוקר עשתה סקי באלפים הצרפתיים פעמים רבות בחייה ותרמה שתי כתבות שיכולות לעזור לכם לתכנן את חופשת הסקי המשפחתית המושלמת.

מקומות לינה מומלצים

במידה והחלטתם לבקר באלפים הצרפתיים מחוץ לעונת הסקי, הרשו לי להמליץ לכם להתגורר באחד מהמקומות הבאים, מהם ניתן לעשות טיולי כוכב בסביבה.

כרטיסים לפעילויות מעניינות באלפים הצרפתיים

כל הכתבות על האלפים הצרפתיים

לאילו מחוזות ניתן לנסוע מהאלפים הצרפתיים?

צבי חזנוב (הפרנקופיל)
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.

ואם זה לא שכנע אותכם…

מי שנרשם כעת יקבל את הרצאה שלי על טיול בפריז בעקבות מולייר בחינם!

דילוג לתוכן