השכרת רכב בפריז – טיפים שיחסכו לכם המון כאב ראש

השכרת רכב בפריז
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף באימייל
שיתוף בטלגרם

כשאתם מתכננים חופשה בפריז עולה לכם אולי המחשבה על לשכור רכב (עדיפות לגג נפתח) כדי שתוכלו להניע בבוקר ולצאת לסיבוב בעיר, לנהוג בכביש המקביל לנהר הסיין, להתפעל מהגשרים היפים, ממגדל אייפל, משם לזרום לרובעים היפים בלב הבירה, לחנות ולאכול בבראסרי אופנתי..  אני נאלץ להרוס לכם את הפנטזיה לחלוטין, למעשה להציע לכם, לא לשכור רכב בתוך פריז כלל!

בעשר השנים האחרונות עיריית פריז מפעילה תוכנית נרחבת לצמצום התנועה ברכבים פרטיים בעיר. מספר הרחובות בהם מותר לנהוג צומצם, רמזורים הוצבו בכל פינה, גם כשאין צורך, אזורי החניה צומצמו משמעותית, ואחרון חביב, נסיעה של חצי קילומטר לרחוב סמוך מתוכננת כך שתאלצו לנהוג במבוך של שלטי אין כניסה ולבזבז זמן יקר.

אז האם זה אומר שאסור, בשום פנים ואופן, לשכור רכב בפריז?

התשובה לכך מעט מורכבת ובכתבה הזאת אני מבטיח לא רק לענות על השאלה "האם כדאי לשכור רכב בפריז"? אלא גם לספק לכם לא מעט טיפים חשובים, למקרה שתחליטו בכל זאת לשכור את הרכב שלכם בעיר האורות (או להחזיר אותו שם).

למי בכל זאת כדאי לשכור רחב בפריז?

מבחינתי, הסיבה העיקרית לשכור רכב בפריז היא למקרה שתרצו לצאת ולבקר באיל דה פראנס, במחוזות רחוקים יותר של צרפת (עמק הלואר, נורמנדי וכו') או אם תרצו להגיע לבלגיה ולטייל גם שם. 

אם אתם לא מתכוונים לצאת מחוץ לפריז ליותר מיום או יומיים, אני ממליץ, כאמור, באופן חד משמעי, לוותר על הרכב ולהשתמש בתחבורה הציבורת המצויינת של העיר.

על אילו אתרים להשכרת רכב אני ממליץ?

במהלך השנים שכרתי לא מעט פעמים רכב בצרפת (וגם בפריז כמובן) ועם השנים יצרתי לעצמי מעין "ארגז כלים" שלא אתרים שבהם אני בודק מחירי השכרה של חברות שונות. 

ריכזתי את כל האתרים הללו בכתבה השכרת רכב בצרפת – כל מה שצריך לדעת ואני ממליץ בחום להיכנס לכל אחד מהאתרים הללו ולבדוק, מכיוון שפעמים רבות ישנם הבדלים בין המחירים שאתם מקבלים בכל אתר.

היכן כדאי לכם לקחת ולהחזיר את הרכב בפריז?

כאשר אתם שוכרים רכב, האתרים מציעים לכם מספר מקומות בהם תוכלו לקחת את הרכב, בשדה התעופה, בתחנות הרכבת, באתרי תיירות מרכזים כגון שדרות השאנז אליזה או בסניפים קטנים בעיר. הסניפים הקטנים לא נמצאים בדרך כלל באופציות שעולות במסך אבל הם קיימים בחיפושים מורחבים.

שדות תעופה

שדה התעופה שארל דה גול
שדה התעופה שארל דה גול

אם אתם לא מתכוונים להכנס לפריז אלא לצאת לטיול ברחבי צרפת, שדה התעופה יהיה מקום נוח לקחת את רכב.

הנה כמה דברים שכדאי לדעת לפני ההחלטה לקחת את הרכב השכור מהשדה:

 1. בסביבות פריז יש שני שדות תעופה עיקריים: שארל דה גול ואורלי, כל אחד מהם נמצא באזור שונה ומרוחק. לכן אנא וודאו שאתם נוחתים בשדה בו הרכב מחכה לכם.
 2. השכרת רכב מאחד משדות התעופה כרוכה בעלות נוספת (כדאי לבדוק את ההפרשים בין חברה לחברה).
 3. השלטים בשדה התעופה יובילו אתכם למשרדי חברת השכרת הרכב, כל החברות נמצאות באותו איזור לכן השילוט כללי. בשארל דה גול יתכן שתצטרכו להגיע לטרמינל אחר בתוך השדה שבו נמצאים המשרדים.
 4. הכינו מראש את כל המסמכים שהדפסתם בבית וכרטיס אשראי. ללא כרטיס אשראי פעיל לא תוכלו לקחת את הרכב גם אם שלמתם על ההשכרה. מטרת העברת הכרטיס בשדה היא למקרה של תאונה או למקרה ותחליטו לא להחזיר אותו :-).
 5. אל, אני חוזר, אל תבקשו שדרוג של הרכב, זה מאד לא מקובל ולצערי יצא לי לראות ישראלים שמתעקשים בשדה. אבל, אם תזמינו רכב אוטומטי יש סיכוי טוב לשדרוג, מכיוון שלפעמים נשארים בשדה רכבים אוטומטיים יוקרתיים בלבד.
 6. משרדי ההשכרה לא נמצאים ליד החניונים, אבל אל דאגה, נציג ילווה אתכם עד הרכב.  אל תתביישו לשאול שאלות לגבי הרכב וההפעלה שלו, זה התפקיד של המלווים מטעם הסוכנות. וודאו היטב שאין שום שריטה, דפיקה או פגיעה בחלק הפנימי של הרכב. אל תתביישו לציין גם שריטות קטנות כי הם לא יתביישו בסוף לחייב אתכם.
 7. היציאה מהחניון לשדה התעופה עד לכביש לא פשוטה, פשוט תנו לוויז לעבוד ותקשיבו לו, כל פניה לא נכונה תגרום לכם לעשות סיבוב ענק בשדה.
 8. כאשר אתם מחזירים את הרכב אל תשכחו למלא דלק בכניסה לשדה (בכל שדה, ממש בכניסה, יש תחנת דלק) אם לא מצאתם תחויבו כמובן על ידי חברת ההשכרה במחיר גבוה בהרבה. לכן כדאי למלא.
 9. חשוב שתגיעו מספיק זמן מראש לטיסה כי החזרת הרכב יכולה להתארך, מציאת החניון הנכון של חברת ההשכרה יכול להיות מורכב. גם אם הגעתם לאיזור החניה של חברות ההשכרה, אתם צריכים להגיע לחניון של החברה ממנה שכרתם את הרכב.
 10. שדות התעופה סגורים בלילה, ממש סגורים, לכן כאשר אתם מחזירים רכב בלילה או בשעות הבוקר המוקדמות, במיוחד באורלי, החניה נמצאת בטרמינל שמיועד לטיסות פנים ואתם תאלצו ללכת ברגל, בדרך לא מסומנת ובמעברים לא נעימים.

תחנות רכבת

תחנת רכבת בפריז
תחנת רכבת בפריז

אם אתם בפריז ומשם יוצאים לטיול ברכב שכור תחנות רכבת הן בהחלט אופציה מקובלת.

הנה כמה דברים שכדאי לכם לדעת על השכרת רכב מתחנות הרכבת:

 1. בחרו את תחנת הרכבת הקרובה ביותר לכיוון אליו אתם מטיילים, התחנות אמנם לא נמצאות ממש ביציאה מפריז אבל הן בהחלט נוחות ליציאה מהעיר (בתנאי שבחרתם בתחנה הנכונה).
 2. תחנות הרכבת בפריז הן קומפלקס ענק ומורכב. בתחנה עוברות רכבות ליעדים רחוקים ואף מחוץ לצרפת, רכבות בין עירוניות וכמובן המטרו. אם הגעתם במטרו או ברכבת בין עירונית ראשית צאו מהאיזור והגיעו לאיזור הטרמינל של הרכבות ליעדים מרוחקים. 
 3. כאשר אתם בטרמינל הרכבות חפשו את משרדי ההשכרה, בדרך כלל הם נמצאים באותו איזור לכן אין צורך לחפש שילוט ממותג אלא פשוט שילוט להשכרת רכב.
 4. הערה חשובה – אם אתם מתכננים לחזור בשעות הלילה או לפנות בוקר, חכו עד הבוקר להחזיר את הרכב. אזורי תחנות הרכבת והחניונים אינם מקומות נעימים להסתובב בהם בשיות הלילה. יותר מכך גם האיזורים  מחוץ לתחנה לא בהכרח נעימים בלילה. אם אתם חייבים להחזיר בלילה נסו להחזיר למשרד אחר שאינו בתחנה. גם אם הוא סגור תוכלו להשאיר את הרכב ואת המפתחות בתיבה מיועדת.
 5. כאשר אתם לוקחים את הרכב אל תתביישו לשאול היכן כדאי למלא דלק בחזרה? בקשו שיציינו זאת על המפה שתקבלו מחברת ההשכרה.
 6. אל תתפתו לקחת רכב ערב קודם לטיול כדי שתוכלו להעמיס בבוקר את הציוד ולצאת. בסעיף העוסק בהשכרת רכבים בתוך פריז תמצאו הסבר מדויק מדוע לא כדאי להתפתות להסתובב בתוך העיר עם רכב.
 7. כאשר אתם מחזירים את הרכב עקבו אחרי השלטים או הוויז לחניון. כאשר תגיעו לאיזור החניון תמצאו שלטים שיכוונו אתכם לחניון רכבים שכורים ואז בתוכו שילוט לחניון של חברת השכרת הרכב שלכם.

משרדי השכרת רכב בפריז העיר

הנה כמה דברים שכדאי לדעת למקרה שהחלטתם לקחת/להחזיר את הרכב שלכם ממשרדי סוכנויות ההשכרה הפזורות ברחבי העיר:

 1. משרדי השכרת רכב עובדים בשעות משרד רגילות נניח מתשע בבוקר ועד שש בערב. לכן אין לכם את יתרון השעות כמו בתחנת רכבת או בשדה.
 2. בחרו סוכנות שנמצאת קרוב ליציאה מפריז העיר ולא במקומות הומים בלב העיר.
 3. אל תתפתו לקחת את הרכב יום קודם כדי להעמיס ציוד, קחו אתכם את הציוד למשרדי ההשכרה ביום ההשכרה וצאו ישר לטייל.
 4. בדקו עם העובדים היכן אפשר להחנות את הרכב כאשר אתם חוזרים והמשרד סגור (חלקם מחזיקים מגרש חניה קטנטנן וחלקם יציעו לכם לחנות ברחוב). אל תתפתו לחנות במקומות אסורים, אתם תשלמו את הקנס הרבה אחרי שהטיול יגמר.

לפני שאתם מניעים את האוטו – כמה דברים שכדאי לדעת על נהיגה בפריז…

פריז בנויה לפי רובעים, הרובע הראשון במרכז וכל הרובעים מסתדרים סביבו כמו שבלול (ניתן לקבל מידע נוסף על מפת פריז בכתבה הזאת). את כל הרבעים עוטף כביש אחד שנקרא הפריפריק (נתיבי איילון שלהם). לכביש יש יציאות וכניסות לפריז והחוצה, היציאות נמצאות ברובעים החיצוניים מהרובע ה-11 ועד ה-20. אם אתם מתארחים ברובעים הפנימים היציאה מפריז הופכת מסורבלת ומתסכלת.

כיכר האטואל - מומלץ בחום לא להגיע לשם עם אוטו
כיכר האטואל – מומלץ בחום לא להגיע לשם עם אוטו

אני כמובן לא חושב חלילה שאתם לא צריכים ליהנות מאירוח בלב פריז, אלא שכאשר אתם מתכננים לצאת מהעיר כדאי לכם לשכור את הרכב מסוכנות שנמצאת ליד היציאה למסלול שלכם. עדיף לקחת מטרו או מונית למשרדי חברת ההשכרה ומשם לצאת בקלות אל מחוץ לעיר, מאשר לקחת רכב מאזור המלון ולהסתבך.

מקומות שכדאי מאד להימנע מלנהוג בהם :

 • כיכר האטואל – בוודאי שמעתם אגדות על תיירים שעדיין תקועים בכיכר ממשיכים לנהוג במעגל, סביב לשער הניצחון, מבלי להצליח לצאת ממנו. אולי זה מוגזם טיפה, לא מומלץ להגיע לשם כלל.
 • כיכר הקונקורד – כיכר שלא לא מתנהגת לפי אף חוק תנועה מוכר לנו. אין זכות קדימה ואין זכות יציאה ממנה כל אחד עושה כמיטב יכולתו ומנווט את עצמו החוצה אחרי מאמצים כבירים. בקיצור, בכיכר הקונקורד מומלץ לבקר ברגל.

הימנעו מיציאה או כניסה לפריז בשעות העמוסות (תחילת יום עבודה או סופו) הפקקים מתחילים בעיר ממשיכים בכביש בעוטף את העיר וביציאות ממנו ובכל הכבישים סביב פריז עד בערך 60 קילומטר רדיוס.

איפה עוצרים לקפה ומאפה בדרך?

הכבישים בצרפת מחולקים לשלושה סוגים: N – הכביש הלאומי D -הכביש של המחוז ו – A – האוטוסטרדה  בתשלום.  הכביש הלאומי וכבישי האוטוסטרדה עד כ- 65 קילומטר מפריז נוחים לפקניק ויציאה לערים הסמוכות. בכבשי האגרה האוטוסטרדה אחרי 65 קילומטר המרחק מנקודת עצירה אחת לשני הגדול, והיציאה לערים או כפרים דורשת נהיגה הארוכה יותר. לכן מומלץ לעצור להפסקת קפה או ארוחה במקומות שווים ביקור ומיוחדים בתחום הכביש הלאומי או כבישי האוטוסטרדה לפני תחנות האגרה.

המלצות למקומות שכדאי לבקר על הדרך…

הצלחתם לצאת מפריז, ורגע לפני שאתם עולים על הכביש המהיר והמשעמם ברובו תרשו לי להציע לכם כמה מקומות שכדאי לעצור ולבקר בדרך:

נוסעים צפונה לבלגיה?

נוסעים מערבה לנורמנדי?

נוסעים מזרחה לאלזאס?

נוסעים דרומה לפרובאנס?

 • ארמון פונטבלו – ארמון יפהפה, שנבנה על ידי פרנסואה ה-1, ובעל היסטוריה מפוארת. 
 • ברביזון (Barbizon) – עיירה ציורית שהייתה חביבה מאוד על ציירים חשובים של המאה ה-19, דוגמת ז'אן פרנסואה מילה.

זהו, אלו היו כל הטיפים שלי בנוגע להשכרת רכב בפריז. מוזמנים לצאת לדרך ולא לשכוח מוסיקה טובה ומצב רוח מעולה, כי בלעדיהם לא תהנו מהדרך ולא משנה איזה אוטו שכרתם ולהיכן אתם נוסעים.

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף באימייל
שיתוף בטלגרם

עוד כתבות שיכולות לעניין אותך

הודעה חשובה לסיום...

פרנקופילים יקרים, אם במקרה אתם באמצע תכנון טיול לצרפת ובא לכם לפרגן, כל מה שצריך לעשות זה להזמין את מקומות הלינה שלכם והכרטיסים לאטרקציות השונות והמופעים דרך הקישורים באתר.

מבטיח לכם שההזמנות הללו לא יעלו לכם יורו אחד נוסף אך כל הזמנה כזאת תספק עמלה קטנה שתעזור להחזיק את האתר באוויר.

הקישורים למלונות ולכרטיסים פזורים בכל האתר (בהתאם לרלוונטיות שלהם), אולם על מנת להקל עליכם ריכזתי את כולם בשני הדפים הללו:

המון תודה מראש והמשך קריאה מהנה באתר!

צבי חזנוב

הרצאות על תרבות צרפת שיכולות לעניין אתכם

כבר ביקרתם בקבוצות הפייסבוק שלי?

תמצאו שם לא רק אותי אלא גם פרנקופילים כמוכם שישמחו לענות לכל שאלה שלכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צבי חזנוב (הפרנקופיל)
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.

דילוג לתוכן