Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

רובע המארה – מידע למטייל

מלונות מומלצים במארה

כאמור, המארה מורכב משני רבעים (השלישי והרביעי) ובכל אחד מהם תוכלו למצוא מבחר גדול מאוד של מלונות. הנה כמה מלונות שאני אישית מאוד אוהב:

במידה ואף אחד מהמלונות הללו אינם פנויים או שאינם מתאימים לכם, תוכלו למצוא עוד לא מעט מלונות מצויינים, בדף המלונות המומלצים ברובע ה-3 או בדף המלונות המומלצים ברובע ה-4.

דירות מומלצות במארה

במהלך הביקור האחרון שלי בפריז שנת 2023 יצא לי להתגורר בדירות של אודי, שחלקן נמצאות במארה. מדובר בדירות מאובזרות, נקיות ובמיקום נפלא, אולם בעיני היתרון הכי גדול שלהם היא העובדה שהיא מנוהלת על ידי בחור ישראלי דובר עברית שיעשה הכל כדי שתרגישו בנוח. 

אלו הן הדירות שלו במארה:

במידה והדירות של אודי לא פנויות, אתם מוזמנים לבדוק את הדירה Opalin, שנמצאת ברחוב Turenne וגם היא בבעלות ישראלית. 

אם גם הדירה הזאת לא פנויה, אל דאגה. אספתי בשבילכם בפינצטה דירות מעולות אחרות במארה וניתן למצוא אותן בדף הדירות המומלצות ברובע ה-3 וגם בדף הדירות המומלצות ברובע ה-4.

רובע המארה - מידע תיירותי

שכונת המארה נמצאת ברובע ה-3 והחלקים הצפוניים של הרובע ה-4 (שגם כולל את איל סן לואי, שאיננו נחשב לחלק מהמארה).

 אלו הם גבולות המארה.

  • בצפון מסתיים המארה מעט לפני כיכר הרפובליק היכן שהרובע השלישי גובל ברובע העשירי.
  • בדרום גובל המארה בנהר הסיין.
  • במזרח גובל המארה בכיכר הבסטיליה ובבולבאר בומארשה שיוצא ממנה.
  • במערב גובל המארה ברחוב Beaubourg היכן שנמצא מרכז פומפידו.

עוד דבר שחשוב לדעת לפני שמתחילים זה ששכונת המארה מתחלקת בין שני רובעים: הרובע ה-3 בו נמצא החלק הצפוני  והרובע ה-4 בו נמצא החלק הדרומי. לכן כל ההמלצות שלי בהמשך הכתבה יחולקו בין שני הרובעים הללו.

בעיני המינימום ההכרחי כדי להתחיל להכיר את המארה הוא יום אחד מלא, שבמהלכו תעשו את מסלול הטיול הזה.

אם תרצו להכיר את המארה יותר לעומק הייתי ממליץ לכם להתגורר שם ולהשקיע בין 2-3 ימים בטיול מעמיק בו, בהסתמך על שאר מסלולי הטיול שלי, שתמצאו בהמשך הדף.

מכיוון שמדובר ברובע מרכזי למדי הרי שניתן להגיע אליו בקלות ברגל מהרובעים 1, 10, 11 ו 12.

אולם אם אתם מתגוררים ברובעים מרוחקים יותר, תוכלו להגיע למקומות רבים ברובעהמארה באמצעות המטרו.

המארה הדרומי והמרכזי

כאן תמצאו את האטרקציות המפורסמות ביותר של המארה (פלאס דה ווז’, מוזיאון הקרנבלה ועוד). ניתן להגיע לשם באמצעות קו מספר 1 בתחנות: Hôtel de ville, Saint Pol ו Bastille.

המארה המערבי והצפוני 

ניתן להגיע אליו באמצעות קו 11 בתחנות Hôtel de ville, Rambuteau, Arts Et Metiers ו République.

כמו כן ניתן להגיע אליו בקו 3 בתחנות Arts Et Metiers, Temple ו République.

המארה המזרחי

קו 8 עובר דרך הגבול המזרחי של המארה (בולבאר Beaumarchais) ואם תרצו לבקר שם אתם מוזמנים לרדת בתחנות Bastille, Chemin Vert, Saint-Sébastien–Froissart, Filles du Calvaire ו République.

אוטובוסים

במידה ואינכם מעוניינים לנסוע במטרו, תוכלו להגיע למארה באמצעו קווי האוטובוס הבאים:

38, 69, 72 ו 74.

השנים בהם המארה היה שכונת עוני עברו חלפו להם מאז שהרובע החל לעבור שיפוץ יסודי וג’נטריפיקציה החל משנות ה-70. כיום זהו רובע יקר יחסית, אם כי לא יקר עדיין כמו סן ז’רמן או הרובע הלטיני. אם אתם מחפשים מקומות זולים יחסית במארה, נסו לחפש אותם בצפון (ליד הרפובליק) או במזרח (היכן שהרובע גובל ברובע ה-11).

הרחוב הראשי של הרובע היהודי במארה הוא Rue des Rossiers וממנו יוצאים רחובות נוספים שמהווים את הרובע כגון Rue des Ecouffes ו Ferdinand Duval. כמו כן שימו לב שבמארה ישנם שלושה בתי כנסת מפורסמים, אך רק אחד מהם (אגודת הקהילות) נמצא ברובע היהודי (10 rue Pavée).

מפת המארה

מקומות במארה שאסור להחמיץ

למטה תמצאו כתבות עומק על המקומות הכי מעניינים ברובע המארה:

לטייל ברובע המארה

מכיוון שהתגוררתי לא מעט זמן במארה ומכיוון שאני מאוד אוהב את ההיסטוריה שלו, יצא לי לטייל בו לא מעט. התוצאה היא שורה של מסלולי טיול הן למתחילים והן למתקדמים, שיכולים לעזור לכם לגלות חלק ניכר מסודותיו של הרובע הזה. במידה ותרצו לטייל עם מדריך, אל דאגה, יש לי כמה אופציות לא רעות.

מסלולי טיול במארה

סיורים מודרכים במארה

במידה ואתם מחפשים מדריך דובר עברית שיטייל אתכם ברובע המארה, אתם מוזמנים להיכנס לדף המדריכים המומלצים בפריז ולמצוא שם מדריכים מעולים. במידה ואף אחד איננו פנוי הרשו לי להמליץ לכם על אחד או יותר מהסיורים הללו מבית Get Yout Guide.

כל הכתבות על המארה

הפרנקופיל
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.

ואם זה לא שכנע אותכם…

מי שנרשם כעת יקבל את הרצאה שלי על טיול בפריז בעקבות מולייר בחינם!