לימודי צרפתית בכיף – Frantastique

ללמוד צרפתית בכיף - Frantastique
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף באימייל
שיתוף בטלגרם

ללמוד צרפתית זה לא דבר קל. כמות הזמנים הבלתי נתפסת, מילים שנכתבות בצורה מסויימת אבל קוראים אותן בצורה אחרת לחלוטין ועוד לא התחלנו לדבר על הנורא מכל ה Subjonctif! אפילו הצרפתים הבינו כמה שזה מגוכח וכתבו את השיר המשעשע הזה:

עד כה חשבתי שהדרך היחידה ללמוד את השפה כמו שצריך היא אך ורק על פי שיטתה של מדאם אמיר, המורה שלי לצרפתית באוניברסיטה העברית. אצלה לא היו חוכמות והשיעורים הרגישו כמו גיבוש לסיירת סארטר. 3 שיעורים בני שעה וחצי בשבוע, כמויות מטורפות של שיעורי בית, בוחן כל שבוע ושני מבחנים ענקיים במהלך השנה. אם שרדתם את כל זה יש סיכוי שתדעו צרפתית (לפחות בסיסית) ומשם תצטרכו להמשיך בעצמכם על ידי קריאת ספרים בצרפתית, דיבור בצרפתית עם עוברים ושבים שינחרו עליכם בבוז, וצפייה בסרטים ללא תרגום בהם השחקנים מדברים בקצב של מכונת יריה.

קורס צרפתית: מדוע קשה כל כך ללמוד צרפתית מחוץ לאוניברסיטה?

נכון, קיימות אופציות נוספות ללימודי צרפתית למי שלא מעוניינים לעשות תואר אוניברסטאי שלם. לאלו שרוצים שיעור עם מורה אנושי ישנם מכונים ללימוד שפה. לעומת זאת, אם אינכם מפחדים מטכנולוגיה תשמחו לדעת שקיימות בשוק כבר לא מעט אפילקציות דוגמת דואולינגו שמלמדות את השפה. אבל משהו כאן לא עובד (לפחות בעיניי).

ניסיתי את שתי האופציות בשנים האחרונות ובכל פעם הכל התחיל בתרועה רמה והתלהבות והסתיים בקול ענות חלושה. ניסיתי להבין מדוע, למרות שאני מאוד אוהב את השפה הצרפתית ורוצה לדעת אותה טוב יותר, אני תמיד נוטש את לימודי הצרפתית שלי. אז אחרי ששאלתי כמה מחבריי הטובים שניסו ללמוד צרפתית ונטשו מצאתי שתי סיבות עיקריות לכך שהקורסים והאפליקציות לא עובדות.

לימודי צרפתית דורשים המון זמן

זוהי בעיני הבעיה הגדולה ביותר של מכוני הלימוד. נגמרו הימים בהם היינו סטודנטים חופשיים שיכלו להשקיע שעות רבות בישיבה בשיעורים, בהכנת שיעורי בית ובלימוד למבחנים. כיום לכולנו יש קריירה ועוד לא מעט עיסוקים אחרים  ולא קל להגיע פעם או פעמיים בשבוע בסוף היום לכיתה וללמוד כ-3 שעות. ועוד לא דיברנו על שיעורי הבית שגם אותם צריך לעשות בזמן הפנוי.

ללמוד דקדוק זה משעמם

כאן בעיני נופלות גם האפליקציות השונות וגם מכוני הלימוד השונים. נכון, דקדוק זה דבר חשוב כי בלעדיו אנחנו נכתוב ונדבר בצורה עילגת לחלוטין. אולם אף אחד מאיתנו לא הגיע ללמוד צרפתית כדי לדעת דקדוק. באנו ללמוד צרפתית כי אנחנו מאוהבים בתרבות צרפת בין אם זו ההיסטוריה, המוזיקה או הקולנוע הצרפתי. ולכן, בעיני, לימוד שפה שבו לא נוגעים בתרבות זה לימוד משעמם ואף מסורס.

Frantastique משנה את האופן בו אנו לומדים צרפתית

לא מזמן פנו אלי מחברת Gymglish, חברה צרפתית שמתמחה בלימודי השפה האנגלית, וביקשו ממני לבדוק את המוצר החדש יחסית שלהם שנקרא Frantastique. מדובר באתר שבו ניתן ללמוד צרפתית בקצב שלכם ובצורה כיפית מהרגיל (כך לפחות הם הבטיחו). אני מודה שבתחילה הייתי די סקפטי, הרי מה כבר ניתן לחדש באפליקציית לימודי צרפתית? אולם ככל ששיחקתי עם המוצר שלהם הבנתי שסוף סוף יש כאן אפליקציה ללימוד צרפתית למתחילים ועד למתקדמים, שאני יכול להמליץ עליה בלב שלם.

אז מה כל כך טוב ב Frantastique?

זה פשוט כיף

גם Frantastique מבינים שהדקדוק הצרפתי הוא תיק לא קטן.
גם Frantastique מבינים שהדקדוק הצרפתי הוא תיק לא קטן.

נתחיל מהשאלה הכי חשובה בעיניי: האם כיף לי ללמוד צרפתית? התשובה עם Frantastique היא בהחלט כן! חלק גדול מהשיעורים של Frantastique מתחיל בסרטון אנימציה חמוד ומצחיק שמהווה חלק מסיפור שהולך ומתפתח.

בגדול העלילה היא על סוכנות אינטרגלקטית שמחליטה לקחת את ויקטור הוגו שהוקפא יחד עם שאר גיבורי תרבות צרפת כגון מארי אנטואנט ואדית פיאף ולבקש ממנו להפיץ את התרבות הצרפתית. הבעיה מתחילה שויקטור הוגו צריך לחזור לכדור הארץ להשיג חרדל איכותי על מנת למנוע מהפכה.

נשמע מצחיק? חכו שתראו את כל הסרטון. אני לא הפסקתי לצחוק (כשתראו את הבדיחה שלהם על מארי אנטואנט תבינו על מה אני מדבר). ומה שיפה שמדובר בסרטון בהמשכים כך שיש לכם סיבה טובה לחכות לשיעור הבא.

זה לא מעיק

כל שיעור של Frantastique אורך בין 10-15 דקות וכולל צפייה בסרטון ותרגילים המבוססים על העלילה שלו. באמצעות התרגילים תלמדו על הדיקדוק הצרפתי ולאט לאט תשפרו את אוצר המילים שלכם.  המערכת בנויה מחמישה שיעורים בשבוע ולכם יש את האפשרות להחליט באילו ימים לא ללמוד (למשל אם אתם שומרי שבת לא תרצו ללמוד בשישי ושבת ואילו אחרים דווקא יעדיפו את הימים הללו ויוותרו על ימי ראשון לדוגמא).

מעבר לזה המערכת מאפשרת לכם להגדיר תאריכים בהם תהיו בחופשה על מנת שלא תקבלו שיעורים באותם ימים. תוסיפו על זה תזכורות מנומסות למקרה ששכחתם לעשות את אחד השיעורים ותגלו שככה לומדים צרפתית כל יום מספיק זמן כדי שזה יהיה אפקטיבי אבל לא מעיק.

לימוד בקצב וברמה שלכם

חלק מהדמויות שתפגשו בזמן לימודי הצרפתית שלכם.
חלק מהדמויות שתפגשו בזמן לימודי הצרפתית שלכם.

אחד הדברים שהפתיעו אותי כשהתחלתי ללמוד צרפתית דרך Frantastique זה שאף אחד לא שאל אותי לגבי הרמה שלי. אז איך זה עובד? בהתחלה שולחים לכם את אותם שיעורים והמערכת מתחילה ללמוד אותכם (במה אתם חזקים, מה אינכם יודעים עדיין והיכן כדאי לספק לכם תרגול נוסף). כתוצאה מכך כבר אחרי 5 שיעורים המערכת תתחיל לשלוח לכם שיעורים מותאמים אישית, כאשר המטרה היא לאתגר אותכם אך מבלי לייאש אותכם עם תרגילים קשים מידי.

מעבר לכל זה שמתי לב שהמערכת מאוד חכמה. לדוגמא: בשיעור הראשון היא שמה לב שעשיתי כמה שגיאות דיקדוקיות (לא אגלה לכם אלו, כי כידוע הצרפתית שלי מושלמת). בשיעור הבא היא שלחה לי תרגילים נוספים שבהם אתרגל בדיוק את הנושאים בהם עשיתי שגיאות.

לא שוכחים את התרבות הצרפתית

ללמוד צרפתית עם ויקטור הוגו
ללמוד צרפתית עם ויקטור הוגו

כפי שכתבתי קודם, אנשים לומדים כדי להכיר את התרבות הצרפתית ובמסגרת קורס צרפתית של Frantastique, הם בהחלט לא שוכחים את זה. הם משתמשים בדמויות חשובות מהתרבות הצרפתית ואף מספקים לכם מידע עליהם. כמו כן בסוף כל שיעור יש להם “קינוח” שבו הם מציגים לכם קטע קטן מסרט צרפתי. המטרה היא גם ללמד אותכם עוד קצת דקדוק באמצעות אותו קטע וגם לחשוף אותכם לסרטים שאולי לא הכרתם.

אפשר אפילו לקבל תעודה

אם אתם צריכים תעודה שמוכיחה את הידע שלכם בצרפתית תשמחו לדעת שאחרי כ 6 חודשים של לימוד תוכלו לקבל תעודה בה מוצגת הרמה שלכם. התעודה הזאת מוכרת על ידי הממשל הצרפתי ולכן יכולה להיות מאוד שימושית בקרב מי שרוצה לעבור לגור בצרפת ונדרש להוכיח שהוא שולט בצרפתית.

כמה זה עולה?

Frantastique מספקת לכם מוצר מעולה ולכן אין זה מפתיע שהוא גם עולה כסף. לקורס צרפתית מחיר המשתנה בהתאם לחבילה שאתם רוצים ולכמות הזמן שאתם קונים (לדוגמא: אם תקנו חבילה בסיסית של 36 חודשים זה יעלה לכם 90 ש”ח לחודש ואילו אם תקחו רק חודש אחד אז זה יעלה לכם 246 ש”ח. הנה טבלה שמתארת את כל חבילות המחיר (ההבדלים בין החבילה הבסיסית לחבילות ה PRO נעוץ בעיקר ברמת התמיכה שתזדקקו לה והאם תרצו לקבל תעודה מקצועית בסוף הקורס).

המחירים של Frantastique נכון לאוקטובר 2019
המחירים של Frantastique נכון לאוקטובר 2019

שימו לב: אם תקנו את אחת מהחבילות הנ”ל בין התאריכים 14.1.2022-1.2.2022 תקבלו 30% הנחה.

רוצים לבחון את Frantastique? קבלו 15 ימים חינם

כמו כל דבר Frantastique יכול להיות נפלא לחלקכם ופחות להתאים לחלק אחר מכם. לכן לפני שתחליטו אם לקנות את הקורסים שלו מדוע שלא תנסו אותם? לרוב Frantastique מספקת מספר ימים בחינם, אולם בגלל התקופה הלא פשוטה בה אנו נמצאים אני שמח לבשר לכם שהצלחתי לשכנע אותם להעניק לקוראי “פרנקופילים אנונימיים” 15 יום של לימודים בחינם.  כל מה שעליכם לעשות זה ללחוץ על הקישור למטה, לעבור תהליך הרשמה קצרצר והשיעור הראשון כבר בדרך אליכם.

לקבלת 15 יום לימודים חינם לחצו על הקישור הזה 

שיהיה לכם המון בהצלחה ואשמח לשמוע מכם אם אהבתם את Frantastique והאם הוא עזר לכם לשפר את הצרפתית שלכם.

רוצים ללמוד שפות נוספות?

בעקבות ההצלחה של Frantastique החלה החברה שיצרה את שיעורי הצרפתית הכיפיים הללו ללמד גם ספרדית, גרמנית ואנגלית. תוכלו למצוא את השיעורים הללו בקישורים הבאים:

בין שבחרתם בקורס צרפתית ובין שהתעניינתם בשפות נוספות, כל שנותר לי לאחל לכם הוא בהצלחה והנאה גדולה!

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף באימייל
שיתוף בטלגרם
צבי חזנוב (הפרנקופיל)
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.

ואם זה לא שכנע אותכם…

מי שנרשם כעת יקבל את הרצאה שלי על טיול בפריז בעקבות מולייר בחינם!

דילוג לתוכן