הרשמה
לעלון

לימודי
צרפתית

הזמנת
מלון

קניית
כרטיסים

לימודי צרפתית בכיף – Frantastique

ללמוד צרפתית בכיף - Frantastique
ללמוד צרפתית בכיף - Frantastique
ניווט מהיר בתוך הכתבה

ללמוד צרפתית זה לא דבר קל. כמות הזמנים הבלתי נתפסת, מילים שנכתבות בצורה מסויימת אבל קוראים אותן בצורה אחרת לחלוטין ועוד לא התחלנו לדבר על הנורא מכל ה Subjonctif! אפילו הצרפתים הבינו כמה שזה מגוכח וכתבו את השיר המשעשע הזה:

עד כה חשבתי שהדרך היחידה ללמוד את השפה כמו שצריך היא אך ורק על פי שיטתה של מדאם אמיר, המורה שלי לצרפתית באוניברסיטה העברית. אצלה לא היו חוכמות והשיעורים הרגישו כמו גיבוש לסיירת סארטר. 3 שיעורים בני שעה וחצי בשבוע, כמויות מטורפות של שיעורי בית, בוחן כל שבוע ושני מבחנים ענקיים במהלך השנה. אם שרדתם את כל זה יש סיכוי שתדעו צרפתית (לפחות בסיסית) ומשם תצטרכו להמשיך בעצמכם על ידי קריאת ספרים בצרפתית, דיבור בצרפתית עם עוברים ושבים שינחרו עליכם בבוז, וצפייה בסרטים ללא תרגום בהם השחקנים מדברים בקצב של מכונת יריה.

מדוע קשה כל כך ללמוד צרפתית מחוץ לאוניברסיטה?

נכון, קיימות אופציות נוספות ללימודי צרפתית למי שלא מעוניינים לעשות תואר אוניברסטאי שלם. לאלו שרוצים שיעור עם מורה אנושי ישנם מכונים ללימוד שפה (הדוגמא הטובה ביותר הוא המכון הצרפתי). לעומת זאת אם אינכם מפחדים מטכנולוגיה אז קיימות בשוק כבר לא מעט אפילקציות דוגמת דואולינגו שמלמדות את השפה. אבל משהו כאן לא עובד (לפחות בעיניי).

ניסיתי את שתי האופציות בשנים האחרונות ובכל פעם הכל התחיל בתרועה רמה והתלהבות והסתיים בקול ענות חלושה. ניסיתי להבין מדוע, למרות שאני מאוד אוהב את השפה הצרפתית ורוצה לדעת אותה טוב יותר, אני תמיד נוטש את לימודי הצרפתית שלי. אז אחרי ששאלתי כמה מחבריי הטובים שניסו ללמוד צרפתית ונטשו מצאתי שתי סיבות עיקריות לכך שהקורסים והאפליקציות לא עובדות.

לימודי צרפתית דורשים המון זמן

זוהי בעיני הבעיה הגדולה ביותר של מכוני הלימוד. נגמרו הימים בהם היינו סטודנטים חופשיים שיכלו להשקיע שעות רבות בישיבה בשיעורים, בהכנת שיעורי בית ובלימוד למבחנים. כיום לכולנו יש קריירה ועוד לא מעט עיסוקים אחרים  ולא קל להגיע פעם או פעמיים בשבוע בסוף היום לכיתה וללמוד כ-3 שעות. ועוד לא דיברנו על שיעורי הבית שגם אותם צריך לעשות בזמן הפנוי.

ללמוד דקדוק זה משעמם

כאן בעיני נופלות גם האפליקציות השונות וגם מכוני הלימוד השונים. נכון, דקדוק זה דבר חשוב כי בלעדיו אנחנו נכתוב ונדבר בצורה עילגת לחלוטין. אולם אף אחד מאיתנו לא הגיע ללמוד צרפתית כדי לדעת דקדוק. באנו ללמוד צרפתית כי אנחנו מאוהבים בתרבות צרפת בין אם זו ההיסטוריה, המוזיקה או הקולנוע הצרפתי. ולכן, בעיני, לימוד שפה שבו לא נוגעים בתרבות זה לימוד משעמם ואף מסורס.

Frantastique משנה את האופן בו אנו לומדים צרפתית

לא מזמן פנו אלי מחברת Gymglish, חברה צרפתית שמתמחה בלימודי השפה האנגלית, וביקשו ממני לבדוק את המוצר החדש יחסית שלהם שנקרא Frantastique. מדובר באתר שבו ניתן ללמוד צרפתית בקצב שלכם ובצורה כיפית מהרגיל (כך לפחות הם הבטיחו). אני מודה שבתחילה הייתי די סקפטי, הרי מה כבר ניתן לחדש באפליקציית לימוד צרפתית? אולם ככל ששיחקתי עם המוצר שלהם הבנתי שסוף סוף יש כאן אפליקציה ללימודי צרפתית שאני יכול להמליץ עליה בלב שלם.

אז מה כל כך טוב ב Frantastique?

זה פשוט כיף

גם Frantastique מבינים שהדקדוק הצרפתי הוא תיק לא קטן.
גם Frantastique מבינים שהדקדוק הצרפתי הוא תיק לא קטן.

נתחיל מהשאלה הכי חשובה בעיניי: האם כיף לי ללמוד צרפתית? התשובה עם Frantastique היא בהחלט כן! חלק גדול מהשיעורים של Frantastique מתחיל בסרטון אנימציה חמוד ומצחיק שמהווה חלק מסיפור שהולך ומתפתח.

בגדול העלילה היא על סוכנות אינטרגלקטית שמחליטה לקחת את ויקטור הוגו שהוקפא יחד עם שאר גיבורי תרבות צרפת כגון מארי אנטואנט ואדית פיאף ולבקש ממנו להפיץ את התרבות הצרפתית. הבעיה מתחילה שויקטור הוגו צריך לחזור לכדור הארץ להשיג חרדל איכותי על מנת למנוע מהפכה.

נשמע מצחיק? חכו שתראו את כל הסרטון. אני לא הפסקתי לצחוק (כשתראו את הבדיחה שלהם על מארי אנטואנט תבינו על מה אני מדבר). ומה שיפה שמדובר בסרטון בהמשכים כך שיש לכם סיבה טובה לחכות לשיעור הבא.

זה לא מעיק

כל שיעור של Frantastique אורך בין 10-15 דקות וכולל צפייה בסרטון ותרגילים המבוססים על העלילה שלו. באמצעות התרגילים תלמדו על הדיקדוק הצרפתי ולאט לאט תשפרו את אוצר המילים שלכם.  המערכת בנויה מחמישה שיעורים בשבוע ולכם יש את האפשרות להחליט באילו ימים לא ללמוד (למשל אם אתם שומרי שבת לא תרצו ללמוד בשישי ושבת ואילו אחרים דווקא יעדיפו את הימים הללו ויוותרו על ימי ראשון לדוגמא).

מעבר לזה המערכת מאפשרת לכם להגדיר תאריכים בהם תהיו בחופשה על מנת שלא תקבלו שיעורים באותם ימים. תוסיפו על זה תזכורות מנומסות למקרה ששכחתם לעשות את אחד השיעורים ותגלו שככה לומדים צרפתית כל יום מספיק זמן כדי שזה יהיה אפקטיבי אבל לא מעיק.

לימוד בקצב וברמה שלכם

חלק מהדמויות שתפגשו בזמן לימודי הצרפתית שלכם.
חלק מהדמויות שתפגשו בזמן לימודי הצרפתית שלכם.

אחד הדברים שהפתיעו אותי כשהתחלתי ללמוד צרפתית דרך Frantastique זה שאף אחד לא שאל אותי לגבי הרמה שלי. אז איך זה עובד? בהתחלה שולחים לכם את אותם שיעורים והמערכת מתחילה ללמוד אותכם (במה אתם חזקים, מה אינכם יודעים עדיין והיכן כדאי לספק לכם תרגול נוסף). כתוצאה מכך כבר אחרי 5 שיעורים המערכת תתחיל לשלוח לכם שיעורים מותאמים אישית, כאשר המטרה היא לאתגר אותכם אך מבלי לייאש אותכם עם תרגילים קשים מידי.

מעבר לכל זה שמתי לב שהמערכת מאוד חכמה. לדוגמא: בשיעור הראשון היא שמה לב שעשיתי כמה שגיאות דיקדוקיות (לא אגלה לכם אלו, כי כידוע הצרפתית שלי מושלמת). בשיעור הבא היא שלחה לי תרגילים נוספים שבהם אתרגל בדיוק את הנושאים בהם עשיתי שגיאות.

לא שוכחים את התרבות הצרפתית

ללמוד צרפתית עם ויקטור הוגו
ללמוד צרפתית עם ויקטור הוגו

כפי שכתבתי קודם, אנשים לומדים כדי להכיר את התרבות הצרפתית ו Frantastique לא שוכחים את זה. הם משתמשים בדמויות חשובות מהתרבות הצרפתית ואף מספקים לכם מידע עליהם. כמו כן בסוף כל שיעור יש להם "קינוח" שבו הם מציגים לכם קטע קטן מסרט צרפתי. המטרה היא גם ללמד אותכם עוד קצת דקדוק באמצעות אותו קטע וגם לחשוף אותכם לסרטים שאולי לא הכרתם.

אפשר אפילו לקבל תעודה

אם אתם צריכים תעודה שמוכיחה את הידע שלכם בצרפתית תשמחו לדעת שאחרי כ 6 חודשים של לימוד תוכלו לקבל תעודה בה מוצגת הרמה שלכם. התעודה הזאת מוכרת על ידי הממשל הצרפתי ולכן יכולה להיות מאוד שימושית בקרב מי שרוצה לעבור לגור בצרפת ונדרש להוכיח שהוא שולט בצרפתית.

כמה זה עולה?

Frantastique מספקת לכם מוצר מעולה ולכן אין זה מפתיע שהוא גם עולה כסף. המחיר משתנה בהתאם לחבילה שאתם רוצים ולכמות הזמן שאתם קונים (לדוגמא: אם תקנו חבילה בסיסית של 36 חודשים זה יעלה לכם 90 ש"ח לחודש ואילו אם תקחו רק חודש אחד אז זה יעלה לכם 246 ש"ח. הנה טבלה שמתארת את כל חבילות המחיר (ההבדלים בין החבילה הבסיסית לחבילות ה PRO נעוץ בעיקר ברמת התמיכה שתזדקקו לה והאם תרצו לקבל תעודה מקצועית בסוף הקורס).

המחירים של Frantastique נכון לאוקטובר 2019
המחירים של Frantastique נכון לאוקטובר 2019

רוצים לבחון את Frantastique? קבלו חודש ימים חינם

כמו כל דבר Frantastique יכול להיות נפלא לחלקכם ופחות להתאים לחלק אחר מכם. לכן לפני שתחליטו אם לקנות את הקורסים שלו מדוע שלא תנסו אותם? לרוב Frantastique מספקת מספר ימים בחינם, אולם בגלל התקופה הלא פשוטה בה אנו נמצאים אני שמח לבשר לכם שהצלחתי לשכנע אותם להעניק לקוראי "פרנקופילים אנונימיים" 15 יום של לימודים בחינם.  כל מה שעליכם לעשות זה ללחוץ על הקישור למטה, לעבור תהליך הרשמה קצרצר והשיעור הראשון כבר בדרך אליכם.

לקבלת 15 יום לימודים חינם לחצו על הקישור הזה 

שיהיה לכם המון בהצלחה ואשמח לשמוע מכם אם אהבתם את Frantastique והאם הוא עזר לכם לשפר את הצרפתית שלכם.

רוצים ללמוד שפות נוספות?

בעקבות ההצלחה של Frantastique החלה החברה שיצרה את שיעורי הצרפתית הכיפיים הללו ללמד גם ספרדית, גרמנית ואנגלית. תוכלו למצוא את השיעורים הללו בקישורים הבאים:

בהצלחה!

Last Updated on 20/09/2020 by צבי חזנוב

הגענו לסוף הכתבה. אם בא לכם להמשיך לקרוא, הנה עוד שתי כתבות, שלדעתי, תאהבו:

אהבתם את הכתבה? מוזמנים לשתף :-)

שתף אותי בפייסבוק
צייץ אותי בטוויטר
שלח אותי באימייל
נעץ אותי בפינטרסט

הרצאות בצרפתית קלה ושיעורי צרפתית ברוח אחרת :)

מאז תחילת הקורונה, נופר ישראל, דוקטור לספרות צרפת (שפת אם), מעבירה כל יום מספר מפגשים בזום בצרפתית קלה בנושאים מגוונים: שירים, ספרות, אקטואליה, מחזמר, שיעור דקדוק, סדנת כתיבה, מפגש משחקים ועוד.

איך זה עובד?
המפגשים אינם מחולקים לפי רמה. כל אחד מוזמן להצטרף לכל שיעור שנשמע לו מעניין ולקחת ממנו את מה שהוא יכול.

כל מפגש נמשך שעה ועומד בפני עצמו. עם זאת, קיימת המשכיות בין המפגשים.

במהלך החודשים בהם מתקיימים המפגשים, התגבשה קבוצה, קהילה, נוצרו חברויות חדשות ויש במפגשים אווירה מאוד נעימה וכיפית.

במהלך המפגשים, המשתתפים מוזמנים לשאול, להעיר, לתת את דעתם ולפתח שיחה סביב הנושא של אותו מפגש.

כמה זה עולה?
כמה שתחליטו!
כל אחד מוזמן לשלם לפי היכולת, ההנאה שהמפגשים מעניקים לו והתועלת שהוא מעריך שהוא מקבל :)

אז איך מצטרפים?

נכנסים לקבוצת הוואטסאפ של "צרפתית היא שירה" ורושמים את השם שלכם.
מאותו רגע תתחילו לקבל את כל המידע, הלו"ז והקישורים לזום לקראת כל מפגש.
אין צורך להרשם מראש :)

למי מתאימים המפגשים?

המפגשים לא מתאימים למתחילים גמורים.
כדי להפיק תועלת ולהינות מהמפגשים, כדאי להיות מסוגל לפחות לנהל שיחה בסיסית או להבין שיחה בסיסית.
כיוון שהמפגשים לא מחולקים לפי רמות, מגיעים למפגשים משתתפים שלמדו צרפתית בתיכון לפני 30 שנה עם צרפתית חלודה שהם מעוניינים לרענן ומגיעים משתתפים שחוזרים מ-5 שנים בצרפת עם צרפתית שוטפת.

אז מי שרוצה לנצל את שנת הקורונה שבאה עלינו כדי לשפר או לרענן את הצרפתית שלו מוזמן להיכנס בקישור הבא לקבוצת הוואטסאפ של "צרפתית היא שירה" ולשלוח בה הודעה עם השם שלו.

מה עושים אם לא ניתן לטייל כרגע בצרפת?

נכון, הקורונה לא מאפשרת לנו לטוס לצרפת ולהנות מכל הטוב שהיא יכולה להציע. אולם אין זה אומר שאנחנו צריכים להיות תקועים בבתים שלנו ולחכות שסיוט הקורונה יגמר.

לאחרונה שמעתי על Go Be Travel אשר מספקים מגוון סיורים בארץ. להבדיל מסיורים מודרכים בקבוצה, כאן אתם מטיילים בקצב שלכם בעזרת הנייד ונהנים ממפות, סרטוני הדרכה של מיטב המדריכים בארץ ועוד. כל אלו יעשירו כל טיול שלכם בארץ וניתן לרכוש אותם במחירים סבירים בהחלט. 

בהחלט שווה לבדוק ולנסות.

גילוי נאות: במידה ותאהבו את אחד הסיורים של Go Be Travel ותחליטו לרכוש אותם אני אקבל עמלה קטנה שאותה אשקיע בשדרוג האתר. 

והערה קטנה לסיום....

אני מאוד מקווה שהכתבה הזאת מצאה חן בעיניכם. אני משקיע המון זמן ולא מעט כסף על מנת לספק לכם מידע איכותי ובחינם. אז אם במקרה אתם מתכננים טיול לצרפת ובא לכם לפרגן לי, כל מה שצריך לעשות זה להזמין את מקומות הלינה שלכם והכרטיסים לאטרקציות השונות והמופעים דרך האתר שלי.

ההזמנות הללו לא יעלו לכם יורו אחד נוסף אך כל הזמנה כזאת תספק לי עמלה קטנה שאותה אשקיע חזרה באתר. הנה הדפים העיקריים מהם ניתן להזמין מקומות לינה וכרטיסים:

המון תודה מראש והמשך קריאה מהנה באתר!

15 תגובות

 1. ראשית תודה על הכל, אוהבת לקרוא ולעקוב. אוהבת כל מה שקשור בצרפתים והתחלתי עם אפליקציה ללימוד השפה.
  נורא רוצה ללמוד צרפתית, מה מחיר הקורס שאתה מציע היכן רואים עלויות?
  חג שמח וחתימה טובה⚘

  1. היי רותי.

   המחיר הוא כ-300 יורו לחצי שנה שזה יוצא כ-200 שח לחודש.

   נסי את המוצר שלהם שבוע ובסוף תקופת החינם תקבלי את המחיר המדויק.

   בברכה,
   צבי

 2. האם מחויבים לעבוד על שיעור כל יום או שכל אחד בקצב שלו ובהתאם מקבל השיעור הבא??

  1. היי שרי,

   מקבלים 5 שיעורים בשבוע ואם לא עושים שיעור מסויים אז אחרי כמה ימים מתחילים לקבל תזכורות עד שמסיימים את השיעור הנ"ל. לכן לא יכול לקרות ששיעור מסוים יגיע אם שיעור אחר לא יסתיים.

 3. האם הקורס מתאים למי שמבין ודובר צרפתית אך חסרים לו ביטויים הנפוצים בשפה המדוברת וסלנג?

  1. הקורס בהחלט נותן דגש חזק על השפה המדוברת כולל סלנג. הוא גם לומד אותך ותוך כמה שיעורים מבין את הרמה שלך ומתאים את עצמו אליך. אם תרשמי דרך הקישור באתר תקבלי שבוע חינם ללא התחייבות כך שתוכלי לראות זאת בעצמך.

 4. ומה באשר למתחילים ממש? אלה שאינם יודעים צרפתית כלל ורוצים להתחיל וללמוד??

  1. השירות מתאים לכל הרמות. תוכלי לקחת אותו לשבוע בחינם ללא התחיבות ולראות בעצמך.

 5. צבי היקר, אתר מדהים. אני "פרנקופיל" גדול מאד( בעיני עצמי), ונהנה מאד מהכתבות. תודה רבה עבור הכיף. אני מתכנן לנסוע שוב לפריז, ולטייל במקומות נוספים, לאחר שהמצב הנוכחי ירגע, ואשמח מאד לקבל את הצעתך לבצע את ההזמנות דרכך. המשך עבודה פורה, ושמירה על הבריאות. בברכה, מיקי לומברוזו.

 6. שלום,
  אם אקח את החבילה הבסיסית ל 36 חודשים, בסכום של 90 ש"ח לחודש, כיצד יתבצע התשלום? האם ניתן לשלם בהוראת קבע דרך הבנק מידי חודש (אני גמלאי ומתפרנס מקצבת זקנה בעיקר).

  1. שלום מיקי,

   לדעתי הדבר נעשה באמצעות כרטיס האשראי שלך שמחויב בהתאם לחבילה שאתה לוקח. על מנת להיות בטוח הייתי ממליץ לפנות לשירות הלקוחות באתר ולקבל תשובה מוסמכת.

   בברכה,
   צבי

 7. תודה רבה ,פרנקופיל מקסים ויקר שלנו . צרפת וצרפתית ,זה לא שם של גבינה …זו תרבות ושפע מדהים של אומנות ,מוסיקה ,אינטליגנציה של סטייט אוף מינד ,והיא הצרפתית מקורית ,והקצפת שלה הם אהבה ויופי,שיק ,ואדריכלות ימי ביניים ,וטכנולוגית .יש לי אפילו מכונית צרפתית עם חמוקיים עדינים .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

קבוצות פייסבוק על צרפת

כתבות אחרונות

מידע שימושי על פריז

מידע על מחוזות צרפת

מקומות מחוץ לצרפת

תרבות צרפת

כתבות אחרונות

כתבות אחרונות על פריז

כתבות אחרונות על מחוזות צרפת השונים

כתבות אחרונות על גרנזי ומלטה

כתבות אחרונות על תרבות צרפת

בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלכם במייל פעם בשבוע. ואם זה לא מספיק הנה עוד בונוס קטן: מפות אינטרקטיביות של צרפת שישלחו אליכם מיד עם תום תהליך ההרשמה :)

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליאון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלכם או להעביר את פרטי הדוא"ל לגורמים אחרים.

עדכונים מהבלוג ועוד דברים טובים פעם בשבוע

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליאון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלכם או להעביר את פרטי הדוא"ל לגורמים אחרים.

מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
האתר משתמש בעוגיות (ולא רק מדלן) על מנת לספק לאורחיו חווית משתמש איכותית. ניתן לקרוא על כך עוד בדף העוסק בפרטיות ותנאי השימוש.