מונומנטים בפריז

מאת צבי חזנוב

פריז היא לא רק עיר של מוזיאונים, ארמונות ורחובות רומנטיים. תמצאו בה מונומנטים מפורסמים, חלקם נבנו על ידי מלכים וקיסרים ואילו האחרים נבנו על ידי יזמים פרטיים והפכו לחלק בלתי נפרד מהעיר.

בדף הזה תמצאו את כל האנדרטאות, המקומות והמונומנטים הכי מפורסמים של פריז, כולל כאלו בהם פשוט חייבים לבקר, בייחוד אם מדובר בפעם הראשונה שלכם בעיר האורות. השתדלתי לסדר לכם את המונומנטים הללו באופן שיקל לכם למצוא את מה שאתם מחפשים וגם מצאתי לכם את המחירים הכי ידידותיים. 

מונומנטים בפריז בהם חייבים לבקר - מידע וכרטסים

אתרים מומלצים לקניית כרטיסים למונומנטים

כרטיס המוזיאונים והמונומנטים

אם אתם מתכוונים לקנות כרטיסים למספר רב של מונומנטים בפריז, שווה לכם לשקול לקנות כרטיס מוזיאונים. אם לא – אתם מוזמנים להמשיך ולגלול למטה.

צפייה על פריז מלמעלה

כאן תמצאו כרטיסים למונומנטים הכי גבוהים בפריז, אשר יאפשרו לכם לצפות על עיר האורות מגובה רב.

מגדל אייפל

ללא ספק זהו המונומנט המפורסם ביותר בפריז ואטרקציית חובה (למי שמאמין בזה שיש דבר כזה “אטרקציות חובה”). אם תרצו להכיר את מגדל אייפל ואת ההיסטוריה המרתקת שלו  לעומק אתם מוזמנים להיכנס לכתבה הזאת.

לפני שנמשיך לקניית הכרטיסים שימו לב:

מכיוון שהכרטיסים באתר ההזמנות הם בכמות מוגבלת מומלץ להזמין כרטיסים לכל הפחות שבוע מראש. אם לא תצליחו לקנות כרטיסים און ליין אזי לצערי תצטרכו לעשות זאת בקופות, מה שאומר שכנראה תעמדו לא מעט זמן בתור.

כרטיסים למגדל אייפל

כרטיס משולב למגדל אייפל ועוד אטרקציות

מגדל מונפרנאס

נכון, מדובר באחד המבנים המכוערים ביותר של פריז, אולם אם אתם מחפשים נקודת תצפית על כל העיר, בה בתור בונוס, לא ניתן לראות את המגדל הזה, הרי שמגדל מונפרנאס הוא אופציה מצוינת וזולה יותר ממגדל אייפל.

כרטיסים למגדל מונפרנאס

שער הניצחון

זהו שער הניצחון השני שבנה נפוליאון (שלא זכה לראות את סיום הפרויקט) ואין ספק שזהו המונומנט המפורסם ביותר בפריז אחרי מגדל אייפל. כמו כן זוהי אחת מנקודות התצפית הטובות ביותר על העיר פריז ואחד המונומנטים היפים והמרשימים ביותר של עיר האורות, כך שבהחלט מומלץ מאוד לבקר שם (אם עוד לא יצא לך להיות במקום באחד מהביקורים הקודמים שלכם).

אם תרצו להכיר את ההיסטוריה של שער הניצחון יותר לעומק, אתם מוזמנים להכנס לדף שער הניצחון באתר. אם תרצו לקנות כרטיסים המשיכו לגלול למטה.

כרטיסים לשער הניצחון

עוד דרכים לצפות בפריז מלמעלה

מונומנטים היסטוריים

כאן תמצאו מבנים היסטוריים בהם התרחשו כמה מהפרקים החשובים ביותר של ההיסטוריה של פריז.

ללא ספק הארמון המרשים בצרפת (לפחות לדעתי) ואטרקציית חובה בעיניי למי שמבקר בפריז בפעם הראשונה.
מבנה עתיק מהמאה ה-14, אשר שימש בתחילה את הרל"ש של מלך צרפת ובסופו של דבר הפך לבית כלא ידוע לשמצה בו בילתה מארי אנטואנט את ימי חייה האחרונים. 
אין ספק שמדובר בכנסייה עם הויטראז'ים הכי יפים בפריז ובעיני מדובר במקום חובה לכל שוחר אומנות והיסטוריה. אל תחמיצו אותה, במיוחד ביום מואר, עת קרני השמש מאירות את הויטראז'ים ויוצרות מראות מרהיבים.
אופרה גרנייה (ולא אופרת הבסטיליה כמובן) היא בעיניי אחת המבנים היפים ביותר של עיר האורות לא רק מבחוץ אלא גם מבפנים ולכן הוא בהחלט שווה ביקור (במיוחד אם אתם חובבי מוזיקה ובלט).
אטרקציית חובה לאוהבי נפוליון או סתם חובבי היסטוריה צבאית. באמצעות הכרטיס שתקנו תוכלו לבקר במוזיאון המלחמה, קברו של נפוליאון ומוזיאון התבליטים (מומלץ בחום).
אחד הבניינים היפים ביותר בפריז (לפחות לטעמי) בו קבורים כמה מהדמויות ההיסטוריות החשובות ביותר של צרפת. מקום ביקור חובה לאוהבי ההיסטוריה.
אומנם היא נמצאת מעט מחוץ לפריז אך היא בהחלט שווה ביקור מיוחד, במיוחד אם אתם אוהבים היסטוריה. בבזיליקה העתיקה הזאת קבורים כמעט כל מלכי צרפת והיא פשוט יפהפייה. עוד מקום שאוהבי היסטוריה ואומנות יהנו ממנו.
הקטקומבות מכילות מליוני שלדים וגולגלות, אשר הוצאו מבתי הקברות של פריז. אם אינכם מפחדים לרדת מתחת לאדמה מצפה לכם חוויה מיוחדת מאוד (במיוחד אם צפיתם לאחרונה בסדרה לופן ואתם רוצים לחקות את גיבור הסדרה).
רבים חולפים על פני המבנה המיסתורי הזה וחבל, מכיוון שבתוכו תמצאו סיפור היסטורי מעניין מאוד. זוהי קאפלה שנבנתה במקום בו נקברו לואי ה-16 ומארי אנטואנט ואם אתם אוהבים היסטוריה, אני ממליץ לכם בחום לבקר שם.
טירה עתיקה זו נבנתה במאה ה-14 והפכה עם השנים למשכן מלכותי ואף בית כלא. בהחלט שווה לנסוע ולבקר שם ואחר כך לעשות סיבוב ביער ונסן עצמו.

עוד כתבות שיעזרו לכם

הפרנקופיל
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.

ואם זה לא שכנע אותכם…

מי שנרשם כעת יקבל את הרצאה שלי על טיול בפריז בעקבות מולייר בחינם!