נפוליאון בונפרטה

מאת צבי חזנוב

נפוליאון בונפרטה (1769-1821) הוא האדם המפורסם ביותר בעולם לאחר ישו הנוצרי –  ובצדק. מדובר לא רק בגאון צבאי, אלא גם באדם שעסק במשפט, תכנון ערים, מדינאות ועוד ובכך הותיר חותם עצום על צרפת ועל העולם כולו.

כאן תמצאו כתבות והרצאות שעוסקות בהיבטים שונים של חיי נפוליאון ובני משפחתו החל מהקרבות המפורסמים בהם הוא השתתף וכלה באוכל שאהב ובמאהבות שהיו לו.

כתבות באתר שעוסקות בנפוליאון בונפרטה

המרכז למורשת נפוליאון

כפי שראיתם בכתבות שהוצגו כאן, רובן הגדול מבוסס על הרצאות שניתנו במסגרת המרכז למורשת נפוליאון ותקופתו, שמהווה את הסניף הישראלי של האגודה הנפוליאונית העולמית. את המרכז הקימו פרופסור מרדכי גיחון ז”ל ואלון קליבנוב בשלהי שנות ה-90 של המאה ה-20 ומאז הוא מספק באופן רציף הרצאות, טיולים וכנסים שעוסקים כולם בנפוליאון בונפרטה, משפחתו והאנשים שחיו בתקופתו. 

חשוב לציין שלא מדובר רק בהרצאות העוסקות בהיסטוריה צבאית אלא במגוון רחב של תחומים כגון אומנות פלסטית, מוזיקה, קולינאריה ועוד ועוד. כולכם מוזמנים להיכנס לאתר של המרכז למורשת נפוליאון, להירשם לרשימת התפוצה שלו ולהשתתף בפעילויות שלו.

הפרנקופיל
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.

ואם זה לא שכנע אותכם…

מי שנרשם כעת יקבל את הרצאה שלי על טיול בפריז בעקבות מולייר בחינם!