תרבות צרפת שלא הכרתם

כשאומרים לאנשים “תרבות צרפת” הם מיד רואים בעיני רוחם את ויקטור הוגו צופו בנוטרדאם במבט מיוסר. אז נכון, תרבות צרפת זה הוגו, בלזאק, זולא וסופרים מפורסמים אחרים. אולם תרבות צרפת היא גם היסטוריה פיקנטית, אוכל נהדר, מוזיקה נפלאה וקולנוע פורץ דרך ועוד.

בקיצור, מדובר בתרבות מרתקת שיכולה לגרום לכל אחד להתמכר לה.

?Parlez vous Français

לימודי צרפתית

לימודי צרפתית

לפני שנתחיל לעסוק באומנות, היסטוריה, מוזיקה וגורמים אחרים המרכיבים את התרבות הצרפתית, רציתי לדבר על מה שמקשר בין כל אלו: השפה הצרפתית.

מדוע כדאי ללמוד צרפתית?

כל מי שניסה ללמוד פעם צרפתית יגיד לכם שמדובר בשפה לא קלה כלל. אולם מי שמשקיע ומצליח להתמודד עם המילים שנכתבות מוזר, עשרות הזמנים ומאות היוצאים מן הכלל, זוכה ובגדול.

ראשית הוא זוכה לדבר בשפה היפה ביותר בעולם. שנית, למרות תפוצת האנגלית, היכרות עם השפה הצרפתית בהחלט יכולה לשדרג את הטיול לצרפת ולהקל את התקשורת.

ושלישית, וזוהי הסיבה החשובה ביותר, החשיפה לעושר תרבותי אדיר ומופלא!

היכן כדאי ללמוד?

החלטתם ללמוד צרפתית? מצוין! כעת נשאר רק לבחור איך והיכן תוכלו ללמוד את השפה המקסימה הזאת. בדיוק בשביל זה יצרתי את הכתבה הזאת, שמכילה מספר אופציות מומלצות.

מוזיקה צרפתית

עוד מאז המאה ה-17 הפכה המוזיקה הצרפתית לשם דבר בזכות לולי ושארפנטייה. מאוחר יותר במאה ה-18 היה זה ראמו שהביא את המוזיקה הזאת לפסגות חדשות. במהלך המאה ה-19 האופרטות של אופנבך ויצירות המוזיקה של סן סאנס ודבוסי כבשו את העולם ואילו המאה ה-20 שייכת לשאנסוניירים הגדולים (פיאף, ברסאנס, אזנבור ועוד). על כולם תוכלו לקרוא כאן (וכמובן להנות מהמוזיקה הנפלאה שלהם).

קולנוע

הקולנוע, כידוע, הומצא בצרפת ומאז ועד היום נוצרו לא מעט סרטים צרפתיים גדולים. אז הרשו לי לקחת אותכם למסע בין הסרטים הצרפתיים הקלאסיים והמודרניים, בין הקומדיות המצחיקות של לואי דה פינס לבין הדרמות הגדולות של טרופו. תכבו את האור וקחו לכם פופקורן. אנחנו יוצאים לדרך…

דילוג לתוכן