להתראות גרנזי, שלום מלטה סיכום של כמעט 3 שנים

נוף טיפוסי של גרנזי. צילום: צבי חזנוב

לפני כ- 3 שנים בספטמבר 2015 בעודי מהלך ברחובות פריז צלצל הטלפון הנייד שלי ועל הקו היה צייד ראשים. כך החלה, מבלי שידעתי זאת באותו רגע, ההרפתקה הגרניזאנית שלי. היום לאחר יותר משנתיים וחצי שהות באי הקסום הזה ההרפתקאה הגרניזיאנית שלי עומדת להסתיים והרפתקה חדשה עומדת להתחיל. בשורות הבאות אנסה להסביר מדוע החלטתי לעשות את השינוי וכיצד כל זה ישפיע לא רק על הבלוג שלי אלא גם על הסיורים שלי בפריז.

בית קטן בגרנזי. צילום: צבי חזנוב
בית קטן בגרנזי. צילום: צבי חזנוב

אז מדוע אני עוזב את גרנזי ולאן אני עובר?

כפי שקראתם בכתבות שלי וראיתם בדף הפייסבוק, גרנזי הוא אי קסום, שליו ועם אנשים פשוט מקסימים. אז מדוע עכשיו דווקא החלטתי לעזוב? יש לכך מספר סיבות:

קריירה

למרות שאני פרנקופיל לא קטן, הגעתי לגרנזי כאמור לא בעקבות ויקטור הוגו אלא בגלל הקריירה. כפי שתוכלו ללמוד מפרופיל הלינקדאין שלי, אני עובד בתור מנהל שיווק, תיקי לקוחות ומכירות בתחום האון ליין גיימינג.

Eyecon החברה שהביאה אותי לגרנזי, היא חברה נהדרת ויש לי מזל גדול שהקולגות שלי במשרד הם אנשים מקסימים. תוסיפו על זה שלהבדיל מהארץ בגרנזי יש איזון בין עבודה לבין כל מה שקורה מחוץ לה, מה שאיפשר לי להשקיע לא מעט בבלוג. יכולתי בהחלט להישאר באיזור הנוחות הזה עוד כמה שנים טובות, אולם החלטתי שהגיע הזמן ללכת הלאה. מדוע, אתם שואלים?

הסיבה לכך היא שגיליתי במהלך חיי שהדברים הטובים ביותר קורים דווקא כשיוצאים מאיזור הנוחות ואם ממשיכים באותו תפקיד לאורך זמן אז פשוט מתנוונים. לפני כחודש פנתה אלי חברה אחרת שהציעה לי תפקיד בכיר אך מאתגר מאוד. כשדיברתי עם המנהלים בחברה הזאת הרגשתי בדיוק את אותה הרגשה שהרגשתי כשהתראיינתי למשרה בגרנזי. הייתה זו תחושת בטן חזקה שאמרה לי שזה הדבר הנכון לעשות. אז נכון, אני לוקח כאן סיכון עצום ויוצא מאזור הנוחות, אך כולי תקווה שעל זה יאמר "כשיוצאים מגיעים לעולמות נפלאים".

סוסים באחו לא כל כך רחוק מהבית שלי. צילום: צבי חזנוב
סוסים באחו לא כל כך רחוק מהבית שלי. צילום: צבי חזנוב

בדידות

אני יודע שלא מעט אנשים שנחשפים לתמונות מגרנזי והכתבות שפרסמתי עליה די מקנאים בי. אולם מעבר למראות הגן עדן והאוכל הטוב שגרנזי משופעת בו יש גם לא מעט בדידות.

האוכלוסייה בגרנזי היא כ-60,000 איש. האנשים שם ידידותיים וזכיתי גם בבעלי בית מקסימים, אשר כמעט כל סופ"ש הזמינו אותי לביתם וטיילו איתי ברחבי האי. אולם בזה, פחות או יותר הסתכמו חיי החברה שלי. תופעת הלוואי המבורכת של הייתה הזמן הפנוי הרב שהיה לי להשקיע בבלוג ולקדם אותו, אולם הדבר גרם לי להרגיש כמו נזיר היושב באיזה תא במנזר ומעתיק מגילה ישנה.

ואפרופו נזיר, אני כיום (2018) בן 41 ומרגיש בשל לזוגיות, כפי שכתבתי בעבר בכתבה דרושה פרנקופילית. גרנזי, לצערי זה מקום נהדר לאנשים נשואים (במיוחד אם יש להם ילדים) אך לרווקים המקום לא כל כך מתאים. תוסיפו על זה שאני מחפש בת זוג יהודייה ונמשך בעיקר לישראליות ותבינו שבתחום הזוגיות גרנזי לא ממש יכולה לתת לי הרבה. ניסיתי במהלך השנים הללו לתחזק מספר קשרים רומנטיים עם נשים מהארץ וזה פשוט לא הצליח בגלל המרחק והקושי להגיע לגרנזי (או הקושי שלי להגיע לארץ מספיק פעמים בשנה).

מכיוון שמצד אחד אני מעוניין בזוגיות ומצד שני אינני מעוניין עדיין לחזור לארץ, הייתי זקוק לעבור למקום שבו תהיה קהילה ישראלית משמעותית ושיהיה קל לי לערוך גיחות לארץ בכל פעם שיהיה בכך צורך.

פריחה בגרנזי. צילום: צבי חזנוב
פריחה בגרנזי. צילום: צבי חזנוב

מיצוי

כפי שלמדתם בוודאי, גרנזי הוא מקום נפלא והאיים מסביבו נפלאים עוד יותר. אולם, בסופו של דבר יש רק מקום אחד שאותו כנראה לא אמצא לעולם והיא פריז. גרנזי, עם כל הקסם והנופים עדיין לא הפכה לפריז ואחרי יותר משנתיים של טיולים וטעימות אני מרגיש מיצוי מהחוויה הגרניזיאנית.

על כל זאת תוסיפו את העובדה המעצבנת שאין טיסות ישירות מגרנזי לפריז ובחזרה. אם תסתכלו על המפה תגלו שאם תטוסו ישירות מגרנזי לפריז זה לא אמור לקחת יותר מחצי שעה. אולם בגלל היעדר הטיסות הישירות נוצר מצב אבסורדי שבו אם אתם יוצאים מתל אביב לפריז ואני יוצא מגרנזי יש סיכוי טוב שאתם תגיעו קודם…

ברוכים הבאים למלטה

כל הסיבות הנ"ל גרמו לי להחליט לסיים את עבודתי בחברה הנוכחית ולעבור לעבוד בחברה חדשה הנמצאת באי מלטה.

מבחינתי מלטה היא מקום מושלם לכל הצרכים שלי:

קידום מקצועי

אינני יכול בשלב זה לדבר יותר מידי על התפקיד החדש שלי או החברה בה אני עומד לעבוד (אם תרצו לדעת אתם מוזמנים לעקוב אחריי בלינקדאין), אולם אני יכול לומר שמדובר בתפקיד מרתק ואני מאוד נרגש מהאתגר שהוא מציב. על זה יש להוסיף את העובדה שמלטה נחשבת לאחד המרכזים הגדולים בעולם בתחום האון ליין גיימינג, בו אני עובד. מכאן שהדבר יאפשר לי להרחיב את הרשת החברתית המקצועית שלי (ועל הדרך להפיץ את הפרנקופיליה להרבה יותר אנשים 🙂 ).

לה וולטה. עיר הבירה של מלטה. צילום: צבי חזנוב.
לה וולטה. עיר הבירה של מלטה. צילום: צבי חזנוב.

אוכלוסייה ישראלית ויהודית

להבדיל מגרנזי שבה הייתי הישראלי הכמעט יחיד בשנה האחרונה (יש עוד בחור ישראלי לשעבר שעובד בגרנזי בתור וטרינר), במלטה יש אוכלוסייה של ישראלים ואפילו בית חב"ד. תוסיפו על זה שבמלטה מתגוררים ידידה ממש טובה שלי ובן זוגה ותבינו שככל הנראה חיי החברה שלי עומדים סוף סוף להשתדרג.

והכי חשוב, ממלטה לישראל ישנן טיסות ישירות שעורכות כשעתיים וחצי מה שיאפשר לי לבקר בארץ בתדירות גבוהה יותר ולנסות לפתח סוף סוף זוגיות.

יופי והיסטוריה

אולי הנוף של מלטה לא יפה כמו גרנזי (בואו נודה על האמת, הוא די מכוער) אולם המבנים והקתדרלות יותר ממפצים על כך. תוסיפו לך את העובדה שלאי הזה יש היסטוריה עשירה ומרתקת ותבינו שמבחינתי, מדובר בגן עדן שבו אוכל לגלות לא מעט סודות ויופי.

ועוד לא אמרתי דבר על האוכל המקומי שצריך לגלות ואת המרחק הקצר לסיציליה והכי חשוב…טיסות ישירות לפריז!

ואיך כל זה משפיע על הסיורים שלי בפריז?
אין דבר שאני אוהב יותר מאשר לטייל עם אנשים בפריז ולהראות להם את הפינות הנסתרות והקסומות שלה (תוך השמעה בלתי פוסקת של אנקדוטות על חיי המין של המרקיזים והמרקיזות שחיו שם).

הבעיה היא שטיולים אלו דורשים השקעה עצומה של זמן בשיווק, אין סוף אימיילים וארגון לוגיסטי. מכיוון שאני עובר לתפקיד חדש ותובעני שידרוש ממני לא מעט זמן ואנרגיות החלטתי בשלב זה להקפיא את הטיולים ולא להוציא סיורים חדשים בפריז בזמן הקרוב.

אין זה אומר שלעולם לא אטייל יותר בפריז עם פרנקופילים אחרים אלא שכרגע אני זקוק לפסק זמן על מנת לחשוב איך אפשר לעשות זאת יחד עם הקריירה הנוכחית שלי. עד שאמצא פתרון שיאפשר לי מצד אחד לטייל אתכם ומצד שני לא לעסוק כלל בלוגיסטיקה הרשו לי להמליץ לכם על:

מדריכים מעולים דוברי עברית ואנגלית.
סיורים קולינאריים נהדרים (בשפה האנגלית) במחירים הוגנים.

ולסיום…

במהלך חודש אוקטובר 2018 עומד להסתיים פרק אחד בחיי ולהתחיל פרק אחר באי אחר. מה יהיה ולאן כל זה יוביל אותי? אין לי מושג כיצד לענות על השאלה הזאת אולם כולי תקווה שההרפתקאה במלטה תהיה קסומה לא פחות כמו זו של גרנזי.

ושאלה לסיום לקוראיי הנאמנים: מלטה איננה קשורה לצרפת (להוציא העובדה שעיר הבירה שלה נקראת על שמו של אציל צרפתי). אני מאוד מתלבט אם לכתוב עליה במסגרת הבלוג ורציתי לשמוע את דעתכם. האם הייתם רוצים לקרוא כאן על מלטה, לקרוא עליה בבלוג אחר או אולי עלי לוותר על הרעיון ולהמשיך לכתוב אך ורק על צרפת?

מוזמנים להגיב לכתבה ולומר לי את דעתכם.

איזה ציון תתנו לכתבה?

ציון ממוצע 0 / 5. דירוג הכתבה: 0

אף אחד עוד לא דירג את הכתבה. רוצה להיות ראשונ/ה?

מצטער לראות שלא אהבת את הכתבה

אשמח מאוד לדעת מה לא אהבת בכתבה הזאת

איך אוכל לשפר את הכתבה?

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותכם
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף באימייל
שיתוף בטלגרם

הודעה חשובה לסיום...

פרנקופילים יקרים שלי, אם במקרה אתם באמצע תכנון טיול לצרפת ובא לכם לפרגן, כל מה שצריך לעשות זה להזמין את מקומות הלינה שלכם והכרטיסים לאטרקציות השונות והמופעים דרך הקישורים באתר.

מבטיח לכם שההזמנות הללו לא יעלו לכם יורו אחד נוסף אך כל הזמנה כזאת תספק עמלה קטנה שתעזור להחזיק את האתר באוויר.

הקישורים למלונות ולכרטיסים פזורים בכל האתר (בהתאם לרלוונטיות שלהם), אולם על מנת להקל עליכם ריכזתי את כולם בשני הדפים הללו:

המון תודה מראש והמשך קריאה מהנה באתר!

צבי חזנוב

הרצאות על תרבות צרפת שיכולות לעניין אתכם

כבר ביקרתם בקבוצות הפייסבוק שלי?

תמצאו שם לא רק אותי אלא גם פרנקופילים כמוכם שישמחו לענות לכל שאלה שלכם

כתבות מומלצות

הרשמה
להודיע על

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

86 תגובות
הכי ישן
הכי חדש תגובות שקיבלו הכי הרבה אינטרקציה
תגובות בתוך הטקסט
הצג את כל התגובות
רונית עדן
3 years ago

נהניתי להכיר אותך בכתבה כנה
עוקבת ואוהבת את האתר הקיים ואשמח לעקוב אחרי ההמלצות במלטה
טרם היינו ואני מקווה שאלמד ממך
בהצלחה ברילוקיישן ובהצלחה בעתיד לזוגיות והגשמת חלומות

3 years ago
להגיב ל  רונית עדן

צבי,
אני עוקבת אחריך כבר כמה שנים. קיימת בינינו 'אחוות הבלוגרים' ואני מאחלת לך מעבר קל ונעים, אתגר בעבודה ובעיקר, אהבה גדולה שתמלא את חייך.

ענת שטיינר
3 years ago

היי צבי שמחה לקרא שאתה מאתגר את עצמך ושאתה פותח לעצמך אופק חדש כל פעם מאחלת לך הצלחה בכל ושאכן נפגש בסיורך בפריז. מהביקור האחרון הבנתי שכשאתה עושה דברים באהבה זה עובר הלאה. הבחור שטיילנו איתו היה חמוד אבל הוא לא אתה.
אשמח לקרא ולשמוע ממך דובי ואני מאחלים לך את ברכת הדרך.
דרך צלחה.

קרן
3 years ago
להגיב ל  צבי חזנוב

מה שלא יהיה, הבלוג שלך נהדר, ואני שולחת אותו כקישור לכול חבריי הישראלים המיועדים להגיע לפריז, אני, שגרה כבר יותר מ 20 שנה, עדין לומדת דברים חדשים בכול ביקור שלי בבלוג שלך. תודה! ובהצלחה

ורד
3 years ago

מה שנותר לי להגיד שהיה בהצלחה היכן שתהיה .

שושנה
3 years ago

הי, אנו חברים בפייס זמן קצר. עברתי בין הפוסטים שלך, והגעתי גם לבלוג.
חבל לי שלא הכרתיך ולא ניצלתי את הסיורים שאתה עורך ערכת בפריז.
בהחלט אעזר בטיפים שאתה נותן. ואקח בחשבון להיעזר בך בטיול הבא לפריז/צרפת.
בהצלחה במלטה.

שירי
3 years ago

אשמח לקרוא גם על מלטה! האהבה לצרפת ולפריז אינה מוטלת בספק, אך אין זה אומר שאין מקום לחקירת מחוזות מופלאים אחרים… אתה כותב מקסים ומפרט תמיד באנקדוטות מעניינות ומרחיבות אופקים. מגיע גם למלטה! בהצלחה

יונה מרקוביץ
3 years ago

צבי שיהיה לך בהצלחה !
לדעתי את הבלוג של הפרנקופילים תשאיר לצרפת. בגלל שזה מסובך לבנות משהו חדש עבור מלטה-
אולי תוכל לפתוח בתוך הבלוג הקיים תת בלוג שנושאו יהיה מלטה. תת נושא. שתהיה הפרדה.
שיהיה לך כל טוב ובהצלחה !

נורית
3 years ago

שלום צבי,
תודה לך על ההשקעה, על התשוקה לצרפת ולפריז, ומאחלת לך הצלחה במלטה.
נחמד יהיה להכניס את מלטה לבלוג הנוכחי.

טובה מלכי-אולשטיין
3 years ago

בהצלחה! אשמח מאוד לכתבות ממלטה.

רימונה דויטש
3 years ago

כתבה מרגשת, רגישה ואנושית, בכל כתבותיך ניתן לחוות להריח לטעום כמעט באופן מוחשי. אני באופן אישי- אשמח להמשיך לקרוא את כתבותייך בין אם זו מלטה או אנטארטיקה. מאחלת לך הצלחה באי החדש המשך לחוות ולשתף אותנו. בברכת שנה טובה.

עדינה
3 years ago

אתה ואני לא מכירים.
לעומת זה, פריז ואני מכירות היטב אחת את השנייה – והרבה מן הזכויות לכך שמורות לך…..

צריך מידות לא קטנות של מודעות עצמית ואומץ כדי להוציא לפועל החלטות לא פשוטות כאלה. ונדרשת מידה לא מבוטלת של כנות ואהבת אדם כדי להיחשף כך בפני כל תושבי מחוז פרנקופיליה הוירטואלי 🙂
מאחלת לך שהדרך החדשה תאיר לך פנים ובטוחה שתצליח בכל מעשיך.

לגבי הבלוג – לדעתי כדאי להפריד. דרך חדשה – בלוג חדש.
וחוצמזה, הבלוג והקהילה הפרנקופילים כבר מבוססים וגדולים ומוטמעים.
הפרוייקט המלטופילי עדיין בחיתוליו

מלי לוי
3 years ago

צבי, דבריך יוצאים מהלב תענוג לקרוא בהצלחה במלטה…. גרנזי מקסימה דרך עיניך ופריז…..פריז תמיד תשאר מיוחדת בעיני…
אשמח לקרוא על מלטה
ביקרתי במלטה ואהבתי

שרון
3 years ago

המון בהצלחה צבי!

אנונימי
3 years ago
להגיב ל  שרון

בהצלחה. מלטה נהדרת מכל בחינה. נחמד לעשות שינויים. צור קשר עם המדריכה שמתגוררת שם, ליהי זיו והיא תעזור לך
עדה איסט

אנונימי
3 years ago

קודם כל בהצלחה בתפקידך החדש!
תענוג לקרוא את הטקסטים שלך ולא משנה מה הנושא.
אשמח לקרוא על מלטה – מקום מעניין עם היסטוריה מרתקת.
ונוסף לכל – הצלחה למצוא את האחת.

ליטל
3 years ago

בהצלחה והמון.וודאי שארצה לשמוע את קורותיך.המון איחולי הנאה וסיפוק ממהלך זה.

שרית
3 years ago

בהצלחה בפרק הבא של חייך. אתה כותב נפלא והכנות שלך כובשת.
שרית

ליאור
3 years ago

ראשית- בהצלחה במסע החדש שלך. חבל לי שאתה מפסיק עם פריז. כמו שכתבתי לך בפייסבוק, זה היה בתכנון לטייל איתך שם. אבל אני בהחלט מתכוונת לחרוש את הבלוג שלך אם באמת אסע לשם.
לגבי מלטה…האממ…. לא ממש מושכת אותי. מבחינתי היתרון היחיד שלה זה שקל להגיע ממנה לסיציליה היפה. הייתי שמחה לקרא עוד על צרפת בכלל ופריז בפרט. אולי תשאיר את הבלוג הזה לחוויות טריקולוריות?

3 years ago

אתה נהדר, בחיי. כל הכבוד על הצעד הענק הזה. בהצלחה חבר

הילה
3 years ago

בהצלחה חבר יקר. שמחה מאוד לשמוע שתחום הזוגיות הופך להיות חשוב ושתתקרב אלינו
לגבי מלטה, אני מאמינה שהיא שווה בלוג אחר… אם כי זו בודאי השקעה גדולה…..
אך אני מאמינה שהבלוג המצוין הזה צריך לשמור על טהרת הצרפתיות
אולי פוסט על הצרפתיות במלטה
נהיה בקשר ושוב בהצלחה . הכנות והישירות שלך הם המפתח להצלחה

Anat Zvik
3 years ago

הרבה הצלחה בג'וב החדש.
אני אישית הייתי מאד שמחה לו היית ממשיך וכותב על מלטה כאן בבלוג, אני לא רואה את זה כ'ערבוב' בין 'קודש' ל'חול', להפך, גם אתה וגם אנחנו נצא נשכרים מזה.
אתה תאלץ ללמוד על מלטה כך שהכתבות שלך תהיינה מלומדות ומשכילות ויחד עם זאת, עד שתרגיש כמו 'דג בים', בכל זאת יהיה לך עדיין קשר עם חלק מאלו שעקבו ופירגנו לך מישראל.
אל תנתק מהר מידי את הקשר הזה. עבדת די קשה והשקעת לא מעט כדי שהבלוג שלך יהיה הצלחה מסחררת.
ושוב, הרבה בהצלחה בכל המטרות שהצבת לעצמך, בכל זאת 'הילד כבר בן 41'…מחזיקה לך אצבעות.

חיה שורץ
3 years ago

צבי חברי היקר,
ראשית אני מאחלת לך המון הצלחה והנאה בתפקידך החדש, ומאחלת מעומק ליבי שתמצא את האחת המיוחדת שלך שתשלים את החלק החסר בליבך. שנית, אני בהחלט מקווה שתעשיר את עולמי בהתרשמויות ופוסטים על מלטה. יש לך דרך מיוחדת לתאר מקומות ואני אוהבת לקרוא את מה שאתה כותב. לגבי פריז, אני אשתמש במגוון העצות שפרסמת בפוסט הפרנקופילים.
בהצלחה חבר ♥

אנונימי
3 years ago

בהצלחה צבי. אני בטוחה שתכתוב על מלטה בין אם נרצה או לא (למה שלא נרצה??). זה ב dna שלך :-). תהנה ותצליח בג׳וב החדש. ופריז תמיד תחכה לך שם.

אנונימי
3 years ago

אתה חמוד אמיתי.
אין ספק ששינויים בחיים זה דבר מרענן, עושה רושם שהחלטת נכון!
"לא טוב היות האדם לבדו…" בהחלט כך, מאחלת לך הצלחה בהיבט הזוגי.
שמחה שנחשפתי לבלוג שלך, אנחנו בבית אוהבי צרפת ועם שורשים צרפתיים, אין לי ספק
שבטיול החודש, והבא אחריו, כי אין ספק שיהיה 🙂 נעזר בחומר שלך.
לגבי מלטה, הייתי מקבלת החלטה לאחר שחשה וחייה את המקום ומבינה אם יש בה מספיק עניין …
בהצלחה, צבי.

טווסה אברמוביץ
3 years ago

היי צבי
תמיד טוב להכיר עוד יעדים, לכן בהחלט נשמח לקבל חוויות ממלטה, במיוחד כמו שאתה יודע להעביר.

וכמובן שאנחנו לא נשכח את הטיול לגרנזי וכמובן את הערב המקסים איתך ועם הוריך.
אנחנו מאחלים לך הצלחה והנאה וסיפוק מהעבודה ומהמקום החדש.
מי יודע אולי ניפגש גם במלטה:)
ד"ש טווסה ויורם אינדיק

קובי גלעד
3 years ago

צבי יקר, קבל הערכה רבה על הבלוג והכתבות עד היום, כיף לקרוא ולהכיר את פריז וההיסטוריה שלה על פי מבטך. מאחל לך הצלחה מלאה והנאה בלוקיישן החדש. כמובן אשמח להמשיך לקרוא את הבלוג גם על פריז ועל כל מקום אחר. מאחל לך הצלחה בכל!

פנינה מאירוביץ
3 years ago

אתה חמוד אמיתי!!
עושה רושם שקיבלת החלטה נכונה. שינויים זה דבר מרענן.
"לא טוב היות האדם לבדו.." אז, בהצלחה במציאת זוגיות מתאימה.
שמחה שנתקלתי בבלוג שלך, אין לי ספק שנעזר בו בטיול הקרוב (אוטוטו, איזה כיף, עוד 19 יום) וגם בטיול
הבא (ברור שיהיה…) בכל זאת יש שורשים צרפתיים….-)
לגבי מלטה, אני הייתי מקבלת החלטה לאחר הכרת המקום, למידתו והבנה האם אתה מוצא עיניין והמקום "עושה" לך את זה…
בהצלחה צבי.

מיכל גפני
3 years ago

צבי
אני מאד נהנית מהאתר ולא רואה שום בעיה שתשתף בו, בעזרת כשרון הכתיבה המבורך שלך, כל מה שיהיה לך לספר על מלטה
לצערי לא הספקתי להשתתף בסיורים שלך בפריז אך מקווה שלמרות ההקפאה זה יקרה בעתיד
בהצלחה בדרך החדשה ובעיקר במציאת זוגיות

נירי
3 years ago

צבי היקר, אני עוקבת אחריך ואחרי המסע שלך כבר כמה שנים ומאוד נהנית מהדרך שאתה עושה, בטוחה שתמשיך להגשים ולהצליח. אשמח לשמוע על החוויות שלך במלטה, תמיד כיף להכיר עוד יעד בנקודת מבט שונה. שיהיה בהצלחה!!

שאולה אשכנזי
3 years ago

Chapeau על היציאה מאיזור הנוחות! מתרגשת בשבילך על ההתחלות החדשות ומאחלת לך יצירתיות, סיפוק, הצלחה ואהבה! כמובן שאשמח להמשיך ולקרוא אותך בכל נושא שתבחר לכתוב עליו.

עירית
3 years ago

אתה כותב מקסים ומאוד מעניין לקרוא אותך , ברור שרוצה שתכתוב על מלטה או על כל מקום אחר
יש לך דרך ייחודית בה המידע שאתה מעביר מעניין מסקרן ומעשיר
בהצלחה גדולה ולכל ההתחלות הנפלאות שמחכות לך,

רונית הופרט
3 years ago

ראשית, מאחלת לך הצלחה רבה. הכרתי אותך קצת דרך הבלוג, אתה מוכשר, כריזמטי, יסודי ורהוט, ואין לי ספק שתצליח.
עוקבת אחרי הבלוג בשקיקה, וחולקת איתך את האהבה לפריס. נראה לי שמלטה קצת מחוץ לתחום… כשתכיר אותה מספיק ויתחשק לך לעזור להמוני הישראלים שמגיעים לשם, אבל תעשה זאת כיד כשרונך הרב. אבל לדעתי זה נופש/ טיול מסוג אחר, מטיילים אחרים, הבלוג מסוג אחר… בלי התאהבות שלנו…

גיטה
3 years ago

נהנתי מאוד מהכתבה.
אשמח מאוד לקרוא על מלטה ואין לי ספק שתמצא הקשרים בין מלטה לצרפת.
אז תמשיך לכתוב ואנחנו נמשיך לקרוא את הכתבות שלך.
בהצלחה במקום החדש.

ורדה הלר
3 years ago
להגיב ל  גיטה

בראש ובראשונה מאחלים לך הצלחה גדולה.
המאמרים שלך מרתקים,נותני השראה וכבר יישמנו מעט מהתובנות שלך.
תודה . ורדה ויוני.

איציק ינסוביץ
3 years ago

שמחתי להכיר אותך דרך הפייסבוק ומאחל לך הצלחה גדולה גם בחיים האישיים וגם בחיים המקצועיים

מיקה
3 years ago

צבי יקר,
כל כך מענג לקרוא אותך. אשמח מאד להמשיך לקרוא על מלטה ועל כל מקום חדש שתחווה.
מתחברת למה שאמר כאן אחד העוקבים ליצור הפרדה בין צרפת למקומות אחרים (רמזת גם סיציליה ) אולי יורופיליים אנונימיים?

אורית שטיבר
3 years ago

צבי היקר, שולחת המון איחולים להצלחה רבה בדרך החדשה
קצת עצוב שכרגע לא תסייר בפריז, אבל אני מקווה שעוד תחזור לזה…
בכל אופן, אני מקווה שיהיה לך זמן לבלוג, כי אני הרבה יותר מנהנית לקרוא אותו
וכן, למה לא לשמוע קצת על מלטה? בטח תגלה שם ׳דברים נפלאים׳
ושוב- בהצלחה רבה
אורית

רונית
3 years ago

צבי היקר, המון בהצלחה בתפקיד החדש והמאתגר. כל הכבוד על האומץ לבצע שינוי דרמטי. מאחלת לך שתצליח בכל המישורים, גם במישור הזוגי. מה שבטוח את הפרנוקופיליזם אי אפשר להחליף או לשנות, אז תחום אחד בחייך נשאר ומקווה שימשיך ללבלב ולהעשיר כה רבים!

אנונימי
3 years ago

צבי,
שיהיה בהצלחה בכל הכיוונים החדשים במלטה – המדינה היחידה באיחוד האירופי עם שפה שמית, כמו שאמר לי שר החוץ שלה לשעבר 🙂
מקוה להמשיך לקרוא בבלוג עוד טיפים על פריז, ואולי מתישהו בכל זאת אצליח להגיע עם מחזור סטודנטים חדש ולזכות ממך להדרכה בעיר האורות 🙂
מאיה

אנונימי
3 years ago

כתבה נהדרת! בהצלחה בעבודה החדשה ובככל במעבר(לא פשוט) וכמובן שאשמח לקרוא על מלטה!
תודה רבה .

אתי בן יואב
3 years ago

ראשית – אני בעד שינויים, ואני גם בטוחה שתפיק מהם את המירב. אז בהצלחה בכל התחומים: עבודה, זוגיות וגילוי מחוזות חדשים.
שנית – שמעתי על מלטה המון דעות, חלקן מהללות וחלקן פחות. אני בטוחה שאתה תמצא את היופי והמעניין שבמדינה הזו ותגיש לנו אותה, בבלוג נפרד, במלוא הדרה.
בהצלחחחחחחחחחהההההההה

חוה
3 years ago

אשמח אם תכתוב על מלטה. בקרוב אהיה שם

3 years ago

בהצלחה ובהנאה.
ותמשיך לכתוב. כשיהיה לך נוח ונחוץ, כשיהיה לך מה לספר ותבחר לשתף.
וחזרה להתחלה
בהצלחה ובהנאה!

דני אשכנזי dan@aos-law.com
3 years ago

בהצלחה רבתי!
התוודעתי לבלוג שלך רק לפני שבועות אחדים, ולמרות זאת אני חש כאילו נולדתי בו. שינויים הם דבר נפלא. גם אני עשיתי כאלה בשנה האחרונה. לא קל, אבל מאתגר וחשוב. אני בטוח שתצליח. לגבי גדר ההפרדה, אין לי עמדה. עשה מה שייראה לך נכון. אקרא אותך גם במינזר סיני על גוויל עתיק… ועכשיו, כ שעוררת בי את תאוות הסיורים ההיסטוריים (לא שדעכה אי פעם), אקדים צאתי בשליחותך לנורמנדי, ואניע את הסיטרואן הקשישה שלי כבר בבוקר יום שלישי, היישר לכיוון תחילת המסלול, גשר פגסוס… אמנם מזג האויר החזוי מעט סגרירי, אבל כך היה גם ללוחמי הקומנדו הבריטיים שנחתו שם בדאונים, אז מה לי להלין ?
להתראות,
דני

עדנה לוי
2 years ago

לצערי נחשפתי לבלוג שלך מאוחר מדי, אבל אני יכולה להעיד שקראתי כמעט כל מה שפרסמת עד כה. הרבה יותר מבוגרת ממך אבל הקנאה אוכלת אותי איזה ג'ובים נפלאים וחוויות אדירות אתה אוסף בדרך. מאוד נהניתי מהכתבות ומהכתיבה. ולשאלתך האם לכתוב על מלטה אז התשובה הגדול היא כן!!!

צבי חזנוב (הפרנקופיל)
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.