שנת 2019 שלי – רכבת הרים שעברה בין מלטה, צרפת וישראל

שנת 2019 - רכבת הרים שעברה בין מלטה, צרפת וישראל
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף באימייל
שיתוף בטלגרם

אומנם הבלוג הזה הוא לרוב בלוג "מקצועי" שמספק בעיקר טיפים לגבי פריז ושאר חלקי צרפת או כתבות מעמיקות על תרבות צרפת. אולם מידי פעם אני נוהג לכתוב מעט גם על עצמי כי גיליתי שלא מעט מכם מתעניינים לא רק במידע שהבלוג מספק אלא גם בבן אדם שמאחוריו.

מאז 2018 לא ממש כתבתי על עצמי ולא בגלל שלא היה מה לכתוב. שנת 2019 שעומדת להסתיים עוד מעט, הייתה ללא ספק השנה המרתקת בחיי, מעין רכבת הרים שנעה בעליות ומורדות במהירות שהפתיעה גם אותי. אז עכשיו אחרי שסוף סוף הצלחתי לעצור לרגע ולסדר את המחשבות, הגיע הזמן לספר לכם על מה שעבר עלי באותה שנה ואף לקנח בהצהרה "דרמטית".

תקציר הפרקים הקודמים

העוקבים הותיקים של הבלוג כבר מכירים פחות או יותר את סיפור חיי, אולם אם התחלתם לעקוב אחרי יחסית לא מזמן החלטתי לכתוב בשבילכם מעין "תקציר של הפרקים הקודמים" (מי שכבר מכיר מוזמן לדלג לפרק הבא של הכתבה).

עד ספטמבר 2015 החיים שלי היו די סטנדרטיים. חייתי לי בגבעתיים, עבדתי כמנהל שיווק בחברה שעוסקת באון ליין גיימינג וגידלתי לי באהבה את הבלוג פרנקופילים אנונימיים, שהיה אז בן פחות משנתיים. אולם אז, בעודי מטייל בפריז קיבלתי שיחת טלפון שעתידה לשנות את חיי. על הקו היה "ציד ראשים" שהציע לי משרה חלומית…באי גרנזי. ההצעה הזאת קסמה לי מאוד ולאחר התלבטות לא פשוטה החלטתי לצאת להרפתקה. אם תרצו לקרוא עוד על איך הגעתי לגרנזי אתם מוזמנים לקרוא את הכתבה החיים על אי בודד.

מעגן הסירות של סנט פיטר פורט בגרנזי. צילם: צבי חזנוב
מעגן הסירות של סנט פיטר פורט בגרנזי. צילם: צבי חזנוב

אולם אחרי קרוב לשלוש שנים של חיים בגרנזי התחלתי להרגיש שזה טיפה יותר מידי בשבילי. נכון, האי מקסים והאנשים בו ידידותיים להפליא והעובדה שאפשר לראות את צרפת ביום טוב זה בונוס לא רע. אולם הבדידות והמרחק מישראל גרמו לי להחליט לחפש מקום חדש. בסופו של דבר הפור נפל על מלטה (מי שמעוניין לקרוא עוד על המעבר שלי מגרנזי למלטה מוזמן לקרוא את הכתבה להתראות גרנזי, שלום מלטה).

וכך באוקטובר 2018 עברתי לי למלטה להתחיל עבודה חדשה ובנקודה הזאת הסיפור שלנו מתחיל…

כיצד הופכים לימון ללימונדה?

השהות שלי במלטה התחילה לא רע בכלל. דירה חמודה בעיירה סלימה במרחק של כמה מטרים מהים, אי חדש עם היסטוריה מרתק, אנשים נחמדים ועבודה מאתגרת. אולם ככל שעבר הזמן משהו בעבודה התחיל לחרוק. לא אכנס לפרטים כמובן לגבי מה שהיה שם, אולם לאחר כ 8 חודשים החלטנו אני והחברה בה עבדתי להיפרד כידידים.

לאבד את העבודה זה אף פעם לא דבר קל. לאבד את העבודה כשאתה יודע שיחד איתה איבדת את ויזת העבודה שלך ובכל רגע עלול להגיע מכתב מהרשויות שמבקש ממך לעזוב, זה עוד יותר לא קל. אז התחלתי לחפש עבודה במלוא המרץ, על מנת שאוכל להישאר באי.

כשדלת אחת במלטה נסגרת, דלת אחרת נפתחת. נוקש דלתות בעיר מדינה. צילם: צבי חזנוב
כשדלת אחת במלטה נסגרת, דלת אחרת נפתחת. נוקש דלתות בעיר מדינה. צילם: צבי חזנוב

כל מי שהיה פעם מובטל יודע שאחת הבעיות הגדולות בזמן חיפוש עבודה הוא הזמן המת שעובר עד שמקבלים תשובה על קו"ח ששלחתם, זימון לראיון נוסף או תשובה לגבי האם התקבלתם או לא. בזמן הזה אפשר להשתגע, כל טלפון מקפיץ אותכם ואם אף אחד לא חוזר אליכם זמן רב מתחילות המחשבות בסגנון "מדוע אף אחד לא חוזר אלי? האם אני בכלל שווה משהו? האם בכלל אמצא עבודה? וכו'"

למזלי הטוב הבלוג ממש הציל אותי כאן מכיוון שהוא חיסל לחלוטין את ה"זמן המת". כל שנייה פנוייה שהייתה לי השקעתי בכתיבה ובשיפור הבלוג. ואתם יודעים מה? פתאום גיליתי שמעולם לא היה מצבי טוב יותר. הייתי קם בבוקר כותב בבלוג, הולך לחדר כושר, כותב עוד בבלוג, אוכל ארוחת ערב ומטייל לי באי (מידי פעם גם הלכתי לראיונות עבודה 🙂 ).

מיום ליום הרגשתי נינוח ומאושר יותר ויותר. נכון, ההכנסות מהבלוג היו צנועות אבל הן הספיקו לי למחיה בסיסית אבל לשלווה ולסיפוק העצמי העצום שחשתי לא היה תחליף. בקיצור, כולם מכירים את הפתגם "אם אלוהים נותן לך לימונים תעשה מהם לימונדה". אז זה בדיוק מה שעשיתי והבלוג היה שווה לכמה וכמה פיות סוכר שהוספתי ללימונדה הזאת שיצאה טעימה מאוד.

הזמן עבר לו בעצלתיים, נהנתי מהחיים, התראיינתי בכמה חברות אבל לא מצאתי שום דבר שבאמת מצא חן בעיני. ואז הגיע המכתב משלטונות מלטה שביקש ממני לעזוב את האי…

הפרנקופיל "חורש" את צרפת

נכון, ידעתי שהמכתב הזה יגיע מתישהו אבל די בניתי על כך שגלגלי הבירוקרטיה המלטזית יעבדו לאט. אין ספק שזה קצת טראומתי לקבל מכתב שדורש ממך להתפנות תוך מספר שבועות (הוא הגיע מאוחר בגלל ששירות הדואר המלטזי יכול להתחרות בזה הישראלי וגיליתי שנשארו לי רק כשבועיים).

אחרי ההלם הראשוני התחלתי לחשוב איך אני מסובב את המצב הזה לטובתי. אם יש משהו שהיה תמיד חסר לי בזמן שעבדתי הרי אלו הם ימי חופש. מה לעשות, אף פעם לא היה לי מספיק זמן לבקר בצרפת ולחרוש אותה כפי שבאמת רציתי. לשמחתי כרגע הייתי בחופשה בלתי מוגבלת בזמן ולכן החלטתי לארוז את המעט פקלאות שהיו לי, לאפסן אותם אצל הוריי ולצאת לסדרה של טיולים בצרפת.

ברטאן בסתיו. צילם: צבי חזנוב
ברטאן בסתיו. צילם: צבי חזנוב

וכך מצאתי את עצמי חורש את צרפת כפי שמעולם לא עשיתי.

 • ביולי טיילתי בברטאן
 • באוגוסט בפריז
 • בספטמבר נסעתי עם הורי שוב לברטאן ודורדון על מנת לחגוג להם 50 שנות נישואים.
 • באוקטובר חזרתי לברטאן לטיול שאותו לא אשכח לעולם.
 • בנובמבר המשכתי עם הוריי את חגיגות 50 שנות הנישואים שלהם ונסעתי איתם לפרובאנס.

הטיולים הללו היו פשוט נפלאים ובמהלכם הכרתי אנשים נפלאים ואספתי חומר ללא מעט כתבות אותן אפרסם בעתיד. בעודי מטייל בצרפת במהלך הקיץ התחלתי לחשוב לעצמי מדוע שלא לעבור לפריז לתקופה מסויימת? הרי אני מאוהב בעיר הזאת ומרגיש שלא משנה כמה זמן אני שם זה אף פעם לא מספיק. וכמובן עוד לא התחלתי לדבר על התועלת שהדבר יביא לבלוג מכיוון שסוף סוף אוכל לדווח "חי מהשטח" ולספר לכם בזמן אמת על מסעדות חדשות שנפתחות, דברים מעניינים שקוראים בעיר ועוד.

אולם רגע לפני שהתחלתי לעבוד על ויזת עבודה בפריז קרה משהו ששינה את תוכניותיי לחלוטין…

כוחה של אהבה

במהלך אחד מביקוריי הקצרים בארץ הכרתי מישהי מקסימה במיוחד. למען האמת אין מדובר במישהי חדשה בחיי, אלא מישהי שאני מכיר כבר יותר מ-20 שנה. אהבתי אותה מהיום הראשון בו הכרנו אבל החיים לקחו אותנו כל אחד לדרכו. במהלך השנים האחרונות היא הגיחה פעם אחר פעם לחיי אך לצערי הרב המרחק בין ישראל לגרנזי (ואחר כך מלטה) לא איפשר לנו אף פעם לנסות וליצור קשר זוגי.

הכפר Gourdes שבחבל פרובאנס. צילם: צבי חזנוב
הכפר Gourdes שבחבל פרובאנס. צילם: צבי חזנוב

הפגישה באותו ביקור טילטלה אותי. הבנתי כמה אני אוהב אותה והבנתי שאין סיכוי שארשה לעצמי לאבד אותה הפעם. ידעתי שהדרך היחידה לתת לקשר שלנו סיכוי רציני להצליח היא אך ורק אם נעבור לגור באותה מדינה ולכן החלטתי לחזור לישראל לקראת תום השנה הזאת אחרי שאסיים את כל הטיולים שתכננתי. ידעתי שזה יהיה לא פשוט כי זה אומר שאצטרך למצוא לי בארץ עבודה חדשה וכמובן גם מקום מגורים ובעצם להתחיל את החיים שלי מחדש. בקיצור, כאב ראש לא קטן אבל בעיניי היה זה מחיר ששמחתי לשלם.

ואז בזמן שטיילתי במהלך ספטמבר בבורדו פתאום צילצל הטלפון שלי. על הקו היה המנהל שלי מהחברה שישבה בגרנזי. אחרי שיחת נימוסין קלה הוא סיפר לי שהם עשו הרבה מאוד שינויים בחברה ושאל אותי אם הייתי רוצה אולי לחזור. הודתי לו מאוד על ההצעה ואמרתי לו שאני מאוד אוהב את החברה, האנשים והתפקיד אולם בשלב זה של חיי, אני לא רואה את עצמי חי בגרנזי, אלא מעדיף לגור בארץ.

להפתעתי הרבה הוא אמר לי שזה נשמע לו כמו רעיון מצוין ושהוא ישמח אם אעבוד בחברה שלו מהארץ ואהיה אחראי על לקוחות החברה בישראל ומלטה. נזכרתי מיד באותה הצעה לעבוד בגרנזי שהתקבלה בשיחת טלפון בספטמבר 2015 בפריז ומיד הבנתי שהנה נסגר לו מעגל. הכוכבים הסתדרו כפי שרציתי אני חוזר לישראל 🙂

הפרנקופיל חוזר לישראל

אז זהו, אחרי שכמעט חודש לא הייתי בארץ (טיול לפרובאנס ואז כנס במלטה וביקור עבודה בגרנזי) אני חוזר לישראל בשבוע השני של דצמבר. אני ממש ממש מתרגש מהשינוי ושמח כאחד. כיף לטייל בעולם, אבל עוד יותר כיף לחזור הביתה, במיוחד כשיש שם אהבה גדולה שמחכה לי.

החודשים הקרובים בוודאי יהיו עמוסים מאוד (צריך להחליט היכן אני רוצה לגור ולמצוא לי דירה, להתמקם בעבודה החדשה/ישנה שלי ועוד). בזמן הזה הבלוג ימשיך ויתקיים כרגיל, אם כי יתכן שתהיה ירידה מסויימת בכמות הכתבות החדשות, כתוצאה מחוסר זמן.

אחרי שאתמקם לי בנוחיות בארץ ואתחיל באיזושהי שיגרה אני מבטיח "לתת גז" ולספק לכם עוד לא מעט כתבות חדשות ואולי אפילו לפגוש את חלקכם מחוץ לבלוג והעולם הוירטואלי. יש לי הרבה תוכניות והמון שאלות פתוחות אך דבר אחד בטוח: 2020 הולכת להיות שנה מעניינת מאוד. 🙂

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף באימייל
שיתוף בטלגרם

עוד כתבות שיכולות לעניין אותך

הודעה חשובה לסיום...

פרנקופילים יקרים, אם במקרה אתם באמצע תכנון טיול לצרפת ובא לכם לפרגן, כל מה שצריך לעשות זה להזמין את מקומות הלינה שלכם והכרטיסים לאטרקציות השונות והמופעים דרך הקישורים באתר.

מבטיח לכם שההזמנות הללו לא יעלו לכם יורו אחד נוסף אך כל הזמנה כזאת תספק עמלה קטנה שתעזור להחזיק את האתר באוויר.

הקישורים למלונות ולכרטיסים פזורים בכל האתר (בהתאם לרלוונטיות שלהם), אולם על מנת להקל עליכם ריכזתי את כולם בשני הדפים הללו:

המון תודה מראש והמשך קריאה מהנה באתר!

צבי חזנוב

הרצאות על תרבות צרפת שיכולות לעניין אתכם

כבר ביקרתם בקבוצות הפייסבוק שלי?

תמצאו שם לא רק אותי אלא גם פרנקופילים כמוכם שישמחו לענות לכל שאלה שלכם

102 תגובות

 1. הי צבי,
  מאז שהכרתי את הפרנקופילים דרך הפייסבוק ודרך הניוזלטר שלך, אני נהנית לקרוא את רשמיך. כי בבלוגים שלך יש תמהיל נהדר של המלצות לטיולים וגם שיתוף בחייך האישיים.
  הפכת אותי ואת קוראיך הרבים לחבורה קרובה למרות האופי הווירטואלי.
  אני מאחלת לך הסתגלות נעימה לחיים בישראל (לא פשוט כאן מבחינה פוליטית וחברתית) ואושר רב עם בת הזוג שלה. אני מקווה שבקרוב גם תחשוף את תמונתה…

  אנחנו נהיה בפריז בעוד שבועיים לחמישה ימי מוזיאונים אמנות וקצת אווירת כריסטמס.
  כל טוב והמון בהצלחה לך
  שרית

 2. הי, צבי, הפייסבוק החליט שאני מעריצה שלך , אז מי אני שלא אסכים? נהנית לקרוא את הבלוגים, שמחה שחגגת 50 להוריך ( גם אנחנו עם בעלי חגגנו 50) , אך יותר מכל אני שמחה שעל אף החורף האהבה פורחת בלבך . לך אחרי הלב , בהצלחה בעבודה ואני אחכה בסבלנות לחדשות טובות

 3. צבי שלום, נהנית לקרוא על המסעות המרתקים שלך, החיצוניים והפנימיים. בהצלחה

   1. בהצלחה צבי היקר.
    יש מישהו למעלה שמסדר את הכוכבים
    מאחל לך זוגיות מוצלחת הרבה כתבות ושנת 2020 נפלאה

 4. היי צבי, תצליח, תהנה בפריז יחד עם האישה, אני נוסעת עם אהוב שחזר…..לפריז לשנה החדשה!!! שנה מוצלחת.

  1. סוף סוף חוזרים הביתה…. איזה יופי.
   אז שתהיה התחלה טובה והמשך עוד יותר טוב.

 5. נהדר! ברוך הבא הביתה. הפכת לחבר שלי דרך הבלוגים שלך. אני מקווה ש"תיכנס לחופה" – אתה מצטייר כבן זוג רגיש ואוהב ולבטח תהיה אב נפלא.

 6. הכתבות שלך נפלאות! בהצלחה!!! ואני אוהבת את האופטימיות שלך

 7. צבי יקר
  זכינו להכיר אותך ואת הוריך, אומנם לזמן קצרצר , בגרנזי…אתה בחור מקסים שופע ידע, נהנית מכל רגע בקריאת הבלוגים שלך…
  הקמת אתר לתפארת ואמשיך לעקוב בשקיקה.
  הפעם הזו ממש רגשת אותנו, מאחלים לך ולאהובתך הצלחה רבה ונחת להורים החמודים!
  חיבוקים ונשיקות
  טווסה אברמוביץ ויורם אינדיק

 8. היי פרנקופיל, בזכותך הכרתי את המושג הזה והבנתי שיש עוד כמה אנשים שמרגישים כמוני. אוהבת לקרוא כל פוסט שלך ותמיד מצפה לשמוע עוד ועוד. עשית החלטה נהדרת, חשוב לתת מקום לאהבה ואני שמחה בשבילך על ההחלטה. בטוחה שתמשיך לעסוק במה שאתה הכי אוהב ואנחנו מהנה מזה לא פחות. בהצלחה בדרך החדשה. דינה

 9. צבי היקר,
  מאחלת לך בהצלחה רבה, ושמחה בשבילך על הזוגיות "המחודשת"…
  החיפושים אחר יעד מעניין שקשור לצרפת מובילים אליך, תמיד.
  קוראת מתחדשת, רונית 🙂

 10. איך אני שמחה בשבילך על הכיוון המשובח שהחיים שלך תפסו! בהצלחה ובאהבה!
  תודה על השיתוף.
  ועכשיו בא לי גבינה טובה עם יין – אפשר בשבת בבוקר?

 11. שמחתי לשמוע שאתה חוזר הביתה ועוד יותר שמחתי לשמוע שמצאת את אהבת חייך – מחדש. אנא צור קשר כשתגיע נשב לפטפט

 12. שלום צבי
  תענוג לקרוא כנות שכזאת
  סיפור לסרט
  מציעה שתתחיל סדרת הרצאות בנושא ביימי שישי בצהרים למשל באיזה פאב ( בתשלום כמובן)
  ותמשיך להרצות בארועים בכנסים תמיד מחפשים אנשים עם סיפור חיים מעניין חובק עולם פלוס התמונות שצילמת והמקומות בשקט יכול למלא הרצאה של שעתיים.
  כל הכבוד לך על המסלול שעברת
  וששיתפת אותנו
  תענוג
  עלמה קומט
  חיפה

 13. תודה ענקית לך צבי, תודה ענקית על כל הכתבות שאתה מעלה כאן ואני קוראת כל מילה ומילה ורק״ צמאה״ יותר,
  תודה על השאלות ששאלתי אותך וענית לי בצורה כל כל
  עניינית על פריז אהובתי.
  אני מאחלת לך את כל הטוב שבעולם, שמחה לדעת שיש אהבה בחייך ואתה שוב איתנו בארץ.
  בהצלחה בכל מה שתעשה ובאמת שתמשיך לעניין אותנו בכתבות .
  שבת שלום ובהצלחה❤️

 14. היי, חבר
  שמח מאד שמצאת אהבה ועבודה. בעצם, כל אהבה דורשת עבודה. מרגש לקרוא את כתיבתך הכנה והגלויה.
  מקווה שלמרות הטלטלה והשינוי, עוד נטייל יחדיו, ואפילו ניקח עמנו פרנקופילים לברטאן ונורמנדי.
  שיהיה לך בהצלחה, חבר.

  1. היי דני.

   תודה רבה על האיחולים וכולי תקווה שיצא לי בעתיד הקרוב לגלות את נורמנדי יחד איתך (את ברטאן כבר חרשנו יחד ).

   צבי

 15. צבי
  תודה על שיתוף מלא השראה❤
  אני נהנית לקרוא אותך כבר תקופה ארוכה.
  מאחלת לך הצלחה בדרך החדשה/ישנה
  שתהיה שנה אזרחית מוצלחת בכל התחומים!

 16. נהנית תמיד לקרוא את הפוסטים בבלוג והפעם נהניתי באופן מיוחד. מאד מרגש. מאחלת לך בהצלחה והמון המון טוב בזוגיות, בעבודה ובכלל.

 17. הי צבי,
  קראתי בעניין רב את הכתבה…בזמן הקצר שאתה חבר וירטואלי שלי הספקתי ללמוד כל כך הרבה : לקיים דיאלוג על ידי תמונות שצלמנו ( למרות הסגנון השונה יש נושאים משותפים שאנו מצלמים ).שנית,, התחלתי ללמוד לכתוב כתבה בת 1000 מילים ! ( הכתבה החדשה מחכה לשובך לארץ ) שלישית :היכולת שלך לשתף אנשים ברגשותיך האישיים ( לעומת הצורך שלי בפרטיות )).
  מסור להורייך אחולי בריאות ואושר לרגל 50 שנות נשואין. גם אני חוגגת השנה 50 שנות נשואין במרץ באיטליה עם ביתי ונכדים.

  1. שלום רונית.

   בהחלט אמסור להם .

   תהני המון באיטליה.

   מחכה בקוצר רוח לכתבה החדשה שלך.

   צבי

   1. הכתבה מוכנה. אינני יודעת אם היא מתאימה או ראויה…כשתתפנה אשלח לך לבקרת והערות…

 18. בהצלחה צבי היקר.
  יש מישהו למעלה שמסדר את הכוכבים
  מאחל לך זוגיות מוצלחת הרבה כתבות ושנת 2020 נפלאה

 19. קראתי בסקרנות ובעינין את הכתבה האחרונה ושמחתי בשבילך על הדרך בה הסתדרו הכוכבים. אני עוקבת אחר הבלוג שלך זמן רב ועוררת בי מחדש את האהבה לצרפת ולתרבות הצרפתית. נעזרתי רבות בכתבות שלך ומקווה שתמשיך לכתוב. מחכה לקרוא את החוויות שלך בברטאן ובפרובאנס ומאחלת לך הצלחה בחיי האהבה ובחזרה לארץ

 20. צבי כמו תמיד כיף לקרוא אותך הכתיבה שלך נותנת לקורא כאילו אני חיה בצרפת האי גרנזי מלטה
  מאחלת לך 2020 מלאה באהבה עשייה שמחה שתהיה מלא בחוויות משמחות

 21. תודה על השיתוף עמנו עכברי הקלידים … חשתי לאור הסיפורים כמטיילת עם כיתה של אוניברסיטה מטיילת .לומדת ,רוקמת לי בדמיון את המקומות בהם התרחשו הסיפורים האמתיים . אשמח שהפרנופילים שלנו בישראל ,יפגשו ביחד אתך בארץ .

 22. מאחל לך בהצלחה נהנה מכתבותיך ואחליף אותך בעוד שבועיים לשבוע בפריז אהובתי ומקווה להמשיך לקרוא כתבותיך הנפלאות

 23. שלום צבי,
  נפגשנו ביולי השנה בפריז, כשהשתתפתי באחד הסיורים שערכת בפאסאג'ם בעיר. באחת השיחות הזכרת שאתה לא רואה את עצמך ממשיך לגור מחוץ לישראל, כי הגיע הזמן "להתיישב" ואתה לא רואה את עצמך חי עם מישהי שאינה ישראלית. כנראה, מישהו שמע אותך…
  מאחלת לך שיבה נעימה ארצה והמון אושר והצלחה.
  יפה

 24. ברוך החוזר ובעיקר לאהבה. הרבה הצלחה ואושר.
  מקווה שאמשיך להנות מהכתבות המרתקות מכל מקום בו תהייה.
  שבוע טוב ושנה טובה

 25. צבי יקר,
  כל הכבוד לך.
  זה לא ברור מאליו, שאיש שיש לו בלוג יחשף ויחלוק
  את חייו האישיים: נסיעות, עבודה , אהבות וכו
  עם קוראיו.
  התרגשתי לקרוא את שכתבת וכל פעם כשקראתי על סיום העבודה… חששתי שמא תודיע שאתה יוצא להפסקה או משהו כזה…
  מאחלת לך המון בהצלחה
  בעבודה החדשה
  בהסתגלות לטירוף החיים פה בארץ
  בחיי השגרה והיום יום עם אהובתך
  ורק טוב שיהיה לך.
  אבל כמו שכתבת
  יש מקומות יפים מארצנו הקטנטונת
  עשירים ממנה
  צודקים יותר
  שקטים יותר ועוד
  אבל הם לא
  ארצנו הנפלאה והקטנטונת .
  ברוך השב
  בהצלחה

 26. שלום צבי תודה על הבלוג הנהדר העשיר היסודי האנושי המרתק עוד ועוד עוקבת בענין אחריתיאורי המקומות וחולמת להגיע לשם מזל טוב ואושר רב והמשך כתיבה פוריה ומרתקת בברכה מירה אביכזר

 27. היי צבי,
  הכרתי אותך בסינמטק ת"א לפני כמה שנים ומאז קוראת נלהבת של מה שאתה כותב ומגיע לידיי.
  מרגש למצוא אהבה חדשה, בעיקר כשהיא גם ישנה ואני ממש שמחה בשבילך.
  אני מאחלת לך שהחיים יחייכו אליך תמיד ואילו אני וכל חבריך הפרנקופילים נמשיך לקרוא אותך בשקיקה וליהנות מהמלצותיך.

 28. היי,
  עוקבת אחרי הפייסבוק והבלוג מאוד נהנת לקרוא אתה מעביר את החומר בצורה ברורה וזה מרגיש כאילו חבר מדבר איתך
  אני מאוד נרגשת עבורך על הארועים של השנה האחרונה ומאוד מעריכה שאתה משתף אותנו בנעשה בחייך זה מאוד מוסיף
  לתוכן ולעניין . הלכת אחרי הלב בכל התחומים וכנראה שצדקת . מאחלת לך המון המון הצלחה והגשמה בכל.

 29. היי צבי, אתה כותב ונעים לי לקרוא. משהו ישיר, בלתי מתנשא להפך מחבר. מאחלת לך את כל הטוב שתרצה ואם תרצה מספיק זה יעבוד. אחכה לבאות. תודה

 30. היי פרנקופיל ! אני מאחלת לך שהאהבה שלכם תפרח ושתהיה מאושר ! בהצלחה !
  REGINE

 31. היי צבי
  השתתפנו בכמה מסיורך בפריז באוק׳ האחרון זאת בעקבות הבלוג הנהדר שלך שעושה חשק לעזוב הכל ולטוס לפריז בכל רגע עונה ומצב.
  פגשנו אותך – בחור מקסים חכם מלא ידע הומור סקרנות ואהבת אדם. נתת דוגמא כיצד הולכים בעקבות הלב ועכשיו אתה שוב הולך בעקבות לבך הגדוש אהבה. שתדע זוגתך שזכתה ולהוריך תמסור שגידלו אותך טוב מאוד ויצאת – גאווה
  מקוה שניפגש שוב בטיול או גם סתם כך ושתצליח אהבתך ושתמשיך לכתוב את אשר על לבך זה עושה טוב לככ הרבה אנשים…
  אסי

  1. תודה רבה רבה אסי ואני בטוח שעוד ניפגש בפריז או בארץ

 32. וואו.. איזה סיפור. שינויים ותהפוכות וטיולים נהדרים, ואהבה ! מה אפשר לבקש יותר.
  שנת 2020 מתאימה להתחלות חדשות.
  שיהיה בהצלחה !!!

 33. יאאאאאאאא ממש ממש ממש סוף נהדר לסיפור מרגש. כמה שאני שמחה עבורך איש יקר. יאללה מתי בא להתראיין אצלי על הבלוג שלך??
  עשית לי את היום ♡♡

  1. היי יונית.

   זה לא סוף אלא רק התחלה חדשה .

   אהיה בתל אביב כל יום כמעט אז אם את בסביבה אשמח מאוד להתראיין (אוכל גם להגיע לאזור כפר סבא אבל זה קצת יותר מסובך) .

   צבי

 34. כל שבת אני מחכה לכתבה השבועית שלך , וגם נעזרתי לא מעט בהמלצותיך הטובות .
  שהמעבר יהיה קל , שהאהבה תפרח, ושתצליח בדרכך החדשה .

 35. אהלן צבי
  נהניתי לקרוא את הכתבה שלך ונזכרתי בטיול שעשינו לפני מספר שנים בפריז בעקבות ארמונות ואגדות.
  מאחלת לך הצלחה בדרכך החדשה הן המקצועית והן האישית

  בברכה
  חני

 36. צבי שלום,
  מה צריך בסהכ בן אדם כדי לחיות – כיכר אחד של לחם… ואהבה כל הזמן!
  מאחל לך הצלחה בדרכך החדשה !
  אבי

 37. הי צבי,
  למרות שאהבתך את צרפת עצומה וענקית , ועוזרת לנו לתכנן טיולים קסומים בעקבותיך , אין דומה אהבה למדינה מאהבה לבת/בן זוג.
  שתהנה מהסטטוס החדש. לא נורא, בעזרת הבלוג והכתבות הנפלאות נסתדר לבד בפריז….

  1. תודה רבה יפצ'י. ואל דאגה פריז לא תשכח וכך גם לא הבלוג. פשוט תתכן ירידת הילוך לצורך עליה.

 38. הפוסט הזה מעלה חיוך גדול.
  זוכרת את הכתבה/פוסט שלך בעניין זוגיות.
  בזמנו, צירפתי את הכתבה בקבוצת פייסבוק של בחורות שרובן רווקות, בתקווה שמישהי תיקח יוזמה.

  הפוסטים שלך נהדרים גם בגלל הפן האישי שאתה נוסך בהם.

  המון מזל טוב, ובהצלחה בדרכך החדשה.

 39. שלום לך פרנקופיל יקר
  אכן סיפורך נוגע ללב ואני שמחה בשבילך שמסתיים בישראל ובאהבה גדולה
  אני עצמי מדריכת טיולים ומטיילת רבות גם בצרפת ואכן ארץ מקסימה ואני קוראת בהנאה רבה את כתבותיך. אם אתה זקוק למדריך בצרפת – אשמח לדבר איתך…

 40. היי צבי, ברוך שובך! כל כך מתרגשת מהחדשות הנפלאות! אהבה באוויר…פשוט נפלא!
  אמשך להינות באדיקות מהבלוג המדהים שלך והלוואי השנה סופסוף לטייל אתך בפריז

 41. שלום צבי
  ההכרות אתך נוצרה רק לאחרונה בעקבות תוכנתנו לטוס עם נכדתנו ב 6/20 לפריז ,אבל עושה רושם שאני מכירה אותך כבר שנים.
  לצערי אני מבינה שסיור בהדרכתך כבר לא ייצא לפועל יחד עם זאת משתתפת בשמחתך.
  סגנון כתיבתך מעניין ונדמה שאני מטיילת וקוראת בעת ובעונה אחת .התיאורים והכתיבה כל כך מוחשיים ובהחלט ממחישים את אהבתך לכל מה שעשית בחיים ועתיד לעשות , התברכת . נהנית לקרוא את הכתבות שלך.
  מזל טוב להורייך ומאחלת לך זוגיות טובה עם בת זוגתך למרות ואף על פי שחלפו שנים רבות בסופו של דבר התאחדתם ואין ספק שגם הורייך זכו עם החלטתך לחזור לארץ.
  ממתינה לכתבות הבאות.
  מאחלת לך בהצלחה בדרכך החדשה

 42. מרגש כמו תמיד לקרוא את הפוסט את החדשות וההתפתחויות האישיות בחייך
  תשמח בחזרה לארץ
  מאחלת לך הצלחה רבה בעבודה החדשה ובאהבה המחודשת שכנראה תמיד היתה שם ..
  מחכה לקרוא עוד ועוד בבלוג שלך
  להתראות ענת

 43. ראשית ברכות ומזל טוב .מאוד נהנה מהכתבות שלך בחלק גדול מהמקומות הייתי אבל תמיד קורא את כל הכתבות וממשיך לעקוב תודה על המידע

 44. צבי שלום
  קוראת בשמחה את הרשימות שלך ומתעדכנת!
  מאחלת לך חיים בכף בארץ ובחו"ל והרבה כתבות ועדכונים!
  נעמי

 45. חתיכת רכבת הרים !! ואיזה כיף שבסוף האהבה מנצחת !!!
  זוכרת את שיחת הטלפון שקיבלת ממש בסוף הסיור איתי…אני שמחה שבורדו הביאה איתה בשורות טובות :))
  מאחלת לך שנה מופלאה !!!
  יונה

  1. תודה רבה יונה. מאחל גם לך שנה נפלאה של צמיחה ואושר 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צבי חזנוב (הפרנקופיל)
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.

דילוג לתוכן