תרבות צרפת שלא הכרתם

אוהבים את תרבות צרפת? הגעתם למקום הנכון! כאן תמצאו פוסטים העוסקים באוכל, אומנות, אופנה, היסטוריה, מוזיקה, שירה וכל דבר אחר שקשור לתרבותה של צרפת.

תרבות צרפת
צבי חזנוב

כשאומרים לאנשים "תרבות צרפת" הם מיד רואים בעיני רוחם את ויקטור הוגו צופו בנוטרדאם במבט מיוסר. אז נכון, תרבות צרפת זה הוגו, בלזאק, זולא וסופרים מפורסמים אחרים. אולם תרבות צרפת היא גם היסטוריה פיקנטית, אוכל נהדר, מוזיקה נפלאה וקולנוע פורץ דרך ועוד.

בקיצור, מדובר בתרבות מרתקת שיכולה לגרום לכל אחד להתמכר לה.

לימודי צרפתית

לימוד צרפתית

מדוע כדאי ללמוד צרפתית?

לפני שנתחיל לעסוק באומנות, היסטוריה, מוזיקה וגורמים אחרים המרכיבים את התרבות הצרפתית, רציתי לדבר על מה שמקשר בין כל אלו: השפה הצרפתית.

כל מי שניסה ללמוד פעם צרפתית יגיד לכם שמדובר בשפה לא קלה כלל. אולם מי שמשקיע ומצליח להתמודד עם המילים שנכתבות מוזר, עשרות הזמנים ומאות היוצאים מן הכלל, זוכה ובגדול.

ראשית הוא זוכה לדבר בשפה היפה ביותר בעולם. שפה שגם אם ידקלם איתה את ספר המחלות השלם של הפקולטה לרפואה בסורבון, אנשים יחשבו שדיקלם שיר רומנטי (או תפריט של מסעדה עם 3 כוכבי מישלן).

שנית, למרות שיותר ויותר צרפתים מדברים אנגלית, היכרות עם השפה הצרפתית בהחלט יכולה לשדרג את הטיול לצרפת ולהקל את התקשורת עם הצרפתים.

ושלישית, וזוהי הסיבה החשובה ביותר, אם תדעו צרפתית תוכלו להיחשף לעושר תרבותי אדיר. אז נכון, האתר הזה הוקם על מנת להנגיש לכם את התרבות הצרפתית וכל הכתבות כאן בעברית, אולם גם אם אעבוד יומם ולילה לא אספיק לחשוף אותכם ולו לפרומיל של התרבות המופלאה הזאת.

היכן אפשר ללמוד צרפתית בכיף?

אז אחרי שהשתכנעתם ללמוד צרפתית נשאר לבחור איך והיכן. יש לא מעט קורסים פרונטליים ואינטרנטיים שעושים זאת ומבין כולם הכי אהבתי את המוצר של חברת Frantastique.

זהו מוצר אינטרנטי שמאפשר לכם ללמוד צרפתית באמצעות עיסוק בתרבות (סרטים, ספרות וכו') והכל בנינוחות והומור. אז אם הנושא מעניין אותכם אתם מוזמנים לקרוא את הכתבה שלי לימודי צרפתית בכיף.

אומנות

אומנות צרפתית מימי מהרנסאנס ועד ימינו

כל כך הרבה אומנים גדולים חיו ופעלו בצרפת. משארל לברן במאה ה-17, דרך בושה ופראגונר במאה ה-18 והאימפרסיוניסטים של המאה ה-19 (ועוד לא דיברנו על פיקאסו ואומנים מודרניים נוספים שפעלו בצרפת במהלך המאה ה-20). על כולם נספר במדור הזה שמוקדש לכל סוגי האומנות הפלסטית והארכיטקטורה בצרפת.

 
אומנות צרפתית

כתבות אחרונות על אומנות צרפתית

אופנה

אופנה צרפתית

שיק שרק צרפתים יכולים להשיג

צרפת (ובמיוחד פריז) היא בירת האופנה העולמית כבר מאות שנים. החל ממארי אנטואנט שיצרה טרנדים אופנתיים שקיימים עד היום ועד בתי האופנה הגדולים של איב סן לורן וקוקו שאנל. כאן תלמדו לא רק על ההיסטוריה של האופנה אלא גם תקבלו טיפים מעשיים לגבי איך תוכלו להתלבש בשיק צרפתי בדיוק כמו הצרפתים עצמם.

כתבות אחרונות על אופנה צרפתית

היסטוריה

ההיסטוריה המרתקת ביותר בעולם

זה החלק שאני הכי אוהב באתר. ההיסטוריה הצרפתית היא פשוט מרתקת בעיני מכיוון שהיא כוללת אין סוף סקס, אוכל משובח ואנשים גדולים מהחיים. את כולם תוכלו למצוא בסדרת הכתבות הזאת.

היסטוריה של צרפת

כתבות אחרונות על ההיסטוריה של צרפת

המטבח הצרפתי

המטבח הצרפתי

מימי ואטל ועד הנובל קוויזין

המטבח הצרפתי הוא חלק בלתי נפרד מהתרבות הצרפתית עוד מאז המאה ה-17. כאן תקראו כתבות שעוסקות לא רק בהיסטוריה של התפתחות תרבות האכילה בצרפת,אלא גם את הסיפורים מאחורי המאכלים השונים. וכמובן, איך אפשר בלי כמה המלצות…

כתבות אחרונות על המטבח הצרפתי

מוזיקה צרפתית

הרבה יותר מרק שאנסונים

עוד מאז המאה ה-17 הפכה המוזיקה הצרפתית לשם דבר בזכות לולי ושארפנטייה. מאוחר יותר במאה ה-18 היה זה ראמו שהביא את המוזיקה הזאת לפסגות חדשות. במהלך המאה ה-19 האופרטות של אופנבך ויצירות המוזיקה של סן סאנס ודבוסי כבשו את העולם ואילו המאה ה-20 שייכת לשאנסוניירים הגדולים (פיאף, ברסאנס, אזנבור ועוד). על כולם תוכלו לקרוא כאן (וכמובן להנות מהמוזיקה הנפלאה שלהם).

מוזיקה צרפתית

כתבות אחרונות על מוזיקה צרפתית

קולנוע

קולנוע צרפתי

האנשים שהמציאו את הקולנוע

הקולנוע, כידוע, הומצא בצרפת ומאז ועד היום נוצרו לא מעט סרטים צרפתיים גדולים. אז הרשו לי לקחת אותכם למסע בין הסרטים הצרפתיים הקלאסיים והמודרניים, בין הקומדיות המצחיקות של לואי דה פינס לבין הדרמות הגדולות של טרופו. תכבו את האור וקחו לכם פופקורן. אנחנו יוצאים לדרך…

כתבות אחרונות על הקולנוע הצרפתי