מגריט במוזיאון ישראל

מגריט במוזיאון ישראל הרצאה מאת מיכל זוהר-להב

רוצים ללמוד צרפתית? מחפשים הרצאות על תרבות צרפת?

רוצים לקרוא עוד כתבות שעוסקות בתרבות צרפת? כנסו לקישור הזה.

זמן קריאה משוער: < 1 minute

ב 17 לחודש מרץ עלתה תערוכה במוזיאון ישראל בירושלים שמוקדשת לאמן הסוראליסטי – בלגי רנה מגריט. כנרת זוהר-להב, מרצה לאמנות ולארכאולוגיה, מציעה לנו הרצאת רקע שנועדה להבין את עולם האמנות שיצר אחד האומנים המקוריים והמשפיעים ביותר של המאה ה-20.

מגריט הבלגי נולד ב-1899 לכובענית וסוחר בדים. החשיפה לצבע ולמירקם היו מרכיבים שהקיפו אותו באופן טבעי והשפיעו עליו כאמן בוגר. הוא התנסה בכל סגנונות הציור המקובלים: אימפרסיוניזם, קוביזום ופוטוריזם עד שמצא את הקול האמיתי שלו בזרם הסוראליסטי.

יצירותיו של מגריט משמשות לנו כ”חלון” המציע מבט לתוך מציאות מקבילה לשלנו: הנופים דומים אך השילובים, העירעור על חוקי הכבידה וקנה המידה המשתנה של החפצים, בהם יוצרים הפתעה, צחוק ולעיתים תחושת חוסר נעימות.

מגריט מסרב לתת פרשנות לעבודותיו. מבחינתו חווית הציור והצפייה בהם משולים למשחק בתוך מבוך. היצירות של מגריט מהפנטות ומציעות לנו פרשנות אחרת לזו שמקיפה אותנו.

על כל אלה וכמובן גם על היצירות המוצגות בתערוכה תוכלו לשמוע בהרצאה הזאת.

כמה עולה ההקלטה?

מחיר ההקלטה הוא 45 ש”ח. ניתן לרכוש אותה באמצעות לחיצה על הכפתור למטה.

מוזמנים ליצור איתי קשר

ארגז הכלים של הפרנקופיל
כל אתרי ההזמנות הכי אמינים ומומלצים במקום אחד. ככה תוכלו להשוות מחירים בקלות, לחסוך כסף ולדעת שקניתם באתר איכותי וידידותי למשתמש.
הפרנקופיל יושב עם כוס יין ביד

בואו נשמור על קשר!

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל .

ואם זה לא שכנע אותכם…

מי שנרשם כעת יקבל את מדריך הפרנקופיל לפריז בחינם! תמצאו שם את כל המידע הדרוש לצורך תכנון הטיול לעיר האורות יחד עם טיפים שלי ואפילו הנחה מיוחדת להזמנת כרטיסים לאטרקציות.

אז למה אתם מחכים? לחצו על הכפתור למטה :-)