מגריט במוזיאון ישראל הרצאה מאת כנרת זוהר-להב

גילוי נאות לפני שנתחיל:

מתוך אהבתי לצרפת אני משקיע רבות באתר ובשיפור מתמיד של התוכן וחווית השימוש בו, כדי שתהנו ממנו. אשמח אם כשאתם מזמינים מלון, כרטיסים לאטרקציות ורכבות או שוכרים רכב, תעשו זאת דרך אתרי ההזמנות המומלצים (כאן בקישור). אציין שאני מקבל עמלה קטנה על כל קנייה כזאת, וכך בכל פעם שאתם קונים דרכי אתם גם נהנים ממוצר איכותי מאתר אמין, וגם מאפשרים לי להוסיף ולהשקיע באתר להנאתכם.

מגריט במוזיאון ישראל הרצאה מאת מיכל זוהר-להב
זמן קריאה משוער: < 1 minute

ב 17 לחודש מרץ עלתה תערוכה במוזיאון ישראל בירושלים שמוקדשת לאמן הסוראליסטי – בלגי רנה מגריט. כנרת זוהר-להב, מרצה לאמנות ולארכאולוגיה, מציעה לנו הרצאת רקע שנועדה להבין את עולם האמנות שיצר אחד האומנים המקוריים והמשפיעים ביותר של המאה ה-20.

מגריט הבלגי נולד ב-1899 לכובענית וסוחר בדים. החשיפה לצבע ולמירקם היו מרכיבים שהקיפו אותו באופן טבעי והשפיעו עליו כאמן בוגר. הוא התנסה בכל סגנונות הציור המקובלים: אימפרסיוניזם, קוביזום ופוטוריזם עד שמצא את הקול האמיתי שלו בזרם הסוראליסטי.

יצירותיו של מגריט משמשות לנו כ”חלון” המציע מבט לתוך מציאות מקבילה לשלנו: הנופים דומים אך השילובים, העירעור על חוקי הכבידה וקנה המידה המשתנה של החפצים, בהם יוצרים הפתעה, צחוק ולעיתים תחושת חוסר נעימות.

מגריט מסרב לתת פרשנות לעבודותיו. מבחינתו חווית הציור והצפייה בהם משולים למשחק בתוך מבוך. היצירות של מגריט מהפנטות ומציעות לנו פרשנות אחרת לזו שמקיפה אותנו.

על כל אלה וכמובן גם על היצירות המוצגות בתערוכה תוכלו לשמוע בהרצאה הזאת.

כמה עולה ההקלטה?

מחיר ההקלטה הוא 45 ש”ח. ניתן לרכוש אותה באמצעות לחיצה על הכפתור למטה.

מוזמנים לספר לחברים שלכם

דילוג לתוכן