מפת פריז | רובעי פריז (מלונות, אטרקציות, מסעדות בכל רובע)

ישנם 20 רובעים בפריז, כאשר לכל אחד מהם יש אופי שונה. כאן תמצאו מפה אינטרקטיבית לצד המלצות על אטרקציות, מסעדות, מלונות ועוד. בקיצור כל מה שצריך לטיול מושלם.

מפת פריז | הרובעים של פריז. מפה משנת 1867 שמראה את כל הרובעים החדשים. מקור תמונה: ויקיפדיה.
מפת פריז | הרובעים של פריז. מפה משנת 1867 שמראה את כל הרובעים החדשים. מקור תמונה: ויקיפדיה.

מפת פריז | רובעי פריז (מלונות, אטרקציות, מסעדות בכל רובע)

ישנם 20 רובעים בפריז, כאשר לכל אחד מהם יש אופי שונה. כאן תמצאו מפה אינטרקטיבית לצד המלצות על אטרקציות, מסעדות, מלונות ועוד. בקיצור כל מה שצריך לטיול מושלם.
מפת פריז | הרובעים של פריז. מפה משנת 1867 שמראה את כל הרובעים החדשים. מקור תמונה: ויקיפדיה.

מפת פריז מחולקת לעשרים רובעים הנקראים בצרפתית ארודיסמן (Arrondissements). הרובעים מסודרים בצורה של שבלול כאשר הרובעים הראשונים מהווים את החלק הפנימי של ה"שבלול" ואילו הרובעים האחרונים נמצאים בחלקו החיצוני.

בכתבה הזאת תלמדו על כל אחד מן הרובעים הללו ותוכלו למצוא בקלות מקומות לינה, אטרקציות ומסעדות, מה שיהפוך את תכנון הטיול שלכם לקל במיוחד.

מוכנים למסע בתוך המפה של פריז? בואו נצא לדרך.

הרובעים של פריז – כיצד הם נוצרו?

כפי שניתן לקרוא בסדרת הכתבות שלי העוסקות בהיסטוריה של פריז, פריז כבר קיימת בצורה כזאת או אחרת מעל ל 2000 שנה. העיר צמחה לה מאיל דה לה סיטה והתפשטה לה על שתי גדות הסיין. כך החלו להיווצר אט אט שכונות שונות כגון הרובע הלטיני או המארה, כאשר לכל אחת מהן נוצר אופי מיוחד משלו.

בשנת 1795 הוחלט לחלק את פריז ל 12 רובעים שמוספרו ממערב למזרח כאשר הרובעים 1-9 היו בגדה הימנית ואילו הרובעים 10-12 היו בגדה השמאלית. בעקבות ההתרחבות המסיבית של פריז בתקופתו של נפוליון השלישי (1852-1870) וסיפוח לא מעט כפרים כגון פאסי (Passy), בלוויל (Belleville) והמונמארטר (Montmartre) לפריז, הוחלט להוסיף לפריז עוד 8 רובעים וככה נוצרה מפת הרובעים של פריז אותה אנחנו מכירים.

אנקדוטה משעשעת

מעטים יודעים שכשהחליטו להוסיף את הרובעים החדשים הוחלט שהרובע המערבי ליד יער בולון (מה שנקרא היום הרובע ה-16) יקרא הרובע ה-13. הדבר יצר שערוריה עצומה בקרב תושבי אותו רובע, אשר גרמה לשינוי המספור של הרובעים.

תשאלו בוודאי, מדוע כל כך הפריע להם להיקרא הרובע ה-13? האם בגלל שמספר זה נחשב לחסר מזל בעקבות יום שישי ה-13? ממש לא! התשובה מעניינת הרבה יותר -:)

אחת ממטבעות הלשון הכי פופולריות בתקופה שפריז הייתה מורכבת אך ורק מ 12 רובעים הייתה "להתחתן ברובע ה-13". הכוונה הייתה לשכב עם מישהי מבלי להתחתן איתה כי הרי הרובע ה-13 לא היה קיים…

תושבי השכונה המערבית של פריז היו כבר אז בורגנים עשירים למדי ומהוגנים והם לא הסכימו בשום מצב שבניהם ובנותיהם "יתחתנו ברובע ה-13". בשכונת סן מרסל (Saint Marcel) שנמצאת בדרומה של פריז, התגוררו בעיקר עניים מרודים. מכיוון שאו שלא היה אכפת להם או שאף אחד לא באמת שאל אותם, הוחלט לשנות את מספור הרובעים של פריז כך שהשכונה שלהם תהפוך לרובע ה-13 ואילו השכונות הבורגניות והעשירות יהפכו לרובע ה-16.

ככה קיבלנו את מספור הרובעים שנמצא איתנו עד היום.

מפת פריז אינטרקטיבית

ידידי היקר זאב בן נחום יצר מפה אינטרקטיבית של פריז בה ניתן למצוא כמעט כל דבר אפשרי. כל המידע מוצג באופן ידידותי ביותר ומאפשר לכם לסנן אותו על פי רמת חשיבות של האתר או הימים שבהם הוא פתוח. בקיצור, מדובר בכלי האולטימטיבי לטיול בפריז. תוכלו להגיע אליה באמצעות לחיצה על הקישור הזה.

 

אטרקציות בכל רובע של פריז

מכיוון שככל הנראה הגעתם לכתבה הזאת בגלל שאתם מתכננים טיול לפריז החלטתי להתחיל עם האטרקציות בכל רובע אותם תוכלו למצוא למטה. במידה וזו הפעם הראשונה שלכם בפריז אני ממליץ לקרוא גם את הכתבה פריז למתחילים שתוכל לעשות לכם סדר בין כל האטרקציות השונות ולעזור לכם להחליט במה להתמקד ומה להשאיר לטיול הבא.

אפרופו הטיול הבא, אם זו לא הפעם הראשונה שלכם בפריז אני ממליץ בחום לקרוא את הכתבה פריז למתקדמים או את הכתבה הסודות של פריז

מקומות לינה מומלצים בכל רובע

אם עוד לא בחרתם לכם מלון או דירת נופש בפריז אתם מוזמנים להיכנס לקישורים למטה ולקבל המלצות על מקומות לינה בכל רובע.

במידה ואתם מתלבטים ואינכם יודעים באיזה רובע כדאי לכם להתגורר, אני ממליץ בחום שתקראו את הכתבה איפה כדאי לישון בפריז

בתי מלון מומלצים בכל רובע

דירות מומלצות בכל רובע

מסעדות מומלצות בכל רובע

הפרנקופילים צועדים על קיבתם ולכן תכנון טיול לפריז איננו שלם אם לא מכניסים בתוכו את המימד הקולינארי. למטה תמצאו קישורים למסעדות מומלצות בכל אחד מרובעיי פריז ואני ממליץ בחום לשלב את המסעדות בתהליך תכנון הטיול ולהזמין מקומות מראש (כמה שניתן).

ולבסוף, לטובת שומרי הכשרות הוספתי גם קישור לשורה של מסעדות כשרות בפריז. אם אתם מעוניינים לדעת עוד על שמירת כשרות בעיר האורות אני ממליץ לכם בחום לקרוא את כתבתו של יגיל הנקין.