לקראת אולימפיאדת פריז: יוסיין בולט חושף את הלפיד האולימפי

גילוי נאות לפני שנתחיל:

מתוך אהבתי לצרפת אני משקיע רבות באתר ובשיפור מתמיד של התוכן וחווית השימוש בו, כדי שתהנו ממנו. אשמח אם כשאתם מזמינים מלון, כרטיסים לאטרקציות ורכבות או שוכרים רכב, תעשו זאת דרך אתרי ההזמנות המומלצים (כאן בקישור). אציין שאני מקבל עמלה קטנה על כל קנייה כזאת, וכך בכל פעם שאתם קונים דרכי אתם גם נהנים ממוצר איכותי מאתר אמין, וגם מאפשרים לי להוסיף ולהשקיע באתר להנאתכם.

זמן קריאה משוער: < 1 minute

יוסיין בולט, אגדת האתלטיקה, ואלוף אולימפי 8 פעמים, הציג היום את הלפיד האולימפי, לקראת אולימפיאדת פריז 2024. הטקס נערך על ספינה בנהר הסיין. בולט הג’מייקני קיבל את הלפיד מידיו של טוני אסטאנגה, קיאקיסט אולימפי לשעבר וראש הוועדה האולימפית באולימפיאדה הקרובה.

“אני מאוד שמח להיות כאן”, אמר יוסיין בולט, שפרש ב-2017. פריז תמיד היתה עיר שהסבה לי הנאה – גם בתחרויות וגם בבילויים. אני מתרגש לקראת האולימפיאדה בשנה הבאה, ואהיה כאן עם משפחתי”.

טקס פתיחת האולימפיאדה בפריז ייערך בדיוק בעוד שנה – ב-26 ביולי 2024. מעריכים כי מאות אלפי בני אדם יגיעו לגדות הסיין כדי לצפות בטקס.

ההכנות לאולימפיאדה נמשכות במלוא המרץ. המסר שמשדרים המארגנים, הוא כי מדובר באתחול מחדש של המפעל האולימפי – אחרי הצרות הכלכליות בריו והקורונה שהשפיעה על אולימפיאדת טוקיו. הפעם נעשה זאת כמו שצריך, הם רומזים, למרות שברקע נמשכת הסערה הפוליטית והחברתית בצרפת, והפגנות ושביתות עדיין צפויות להתרחש.

באולימפיאדת פריז הקרובה שמו גם דגש משמעותי על אקולוגיה. 95% מהמתקנים יהיו כאלה שכבר קיימים או זמניים, ורק כפר האתלטים ייבנה כמקום חדש לגמרי. התקציב של האולימפיאדה, שעומד על כ-8 מיליארד אירו, הוא נמוך מאולימפיאדות קודמות בלונדון, ריו וטוקיו.

המוטו של אולימפיאדת 2024 הוא Faster, higher, stronger – together – בדגש על אחדות ומתן הזדמנויות שוות. כך למשל, מרתון הסיום של האולימפיאדה יהיה זה של הנשים, ולא של הגברים, כפי שהיה נהוג עד כה.

מוזמנים לספר לחברים שלכם

דילוג לתוכן