הרצאות לפרנקופילים על פריז ועל תרבות צרפת

הרצאות על פריז ותרבות צרפת

מה עולה לכם בראש כשאומרים לכם את צמד המילים “תרבות צרפת”?

מניסיון אישי, רוב האנשים מיד חושבים, במקרה הטוב, על תרבות אליטיסטית ובלתי נגישה אותה מבין ככל הנראה רק עמנואל הלפרין. במקרה הרע, אנחנו רואים לנגד עיננו ספרים כגון “מדאם בובארי” או “אבא גוריו” ומיד נזכרים במורה לספרות מן התיכון (לרוב לא חוויה משובבת נפש).

אז הרשו לי להוכיח לכם בדיוק את ההפך. תרבות צרפת עוסקת באהבה (על שלל גווניה), יופי וקולינאריה. האנשים שיצרו אותה היו מהאנשים הצבעוניים והמרתקים ביותר בהיסטוריה האנושית. ואפרופו היסטוריה, אם תבחנו את היטב את ההיסטוריה של צרפת בכלל ופריז בפרט תגלו שכולה הייתה מורכבת מסקס, קולינאריה, שהצטרפה במאה ה-17 ואקשן בלתי פוסק של מלחמות, רציחות, מזימות וכו’.

בקיצור מדובר בחומר שיכול לפרנס אין סוף סרטי אקשן ודרמה סוחפים שחלקם כבר נוצרו וחלקם יווצרו בעתיד. אז הרשו לי להזמין אותכם להצטרף אלי למסע תרבותי מרתק בשורה של הרצאות שיביאו את פריז, צרפת ותרבותה אליכם מבלי שתצטרכו לקנות כרטיס טיסה.

על אילו הרצאות מדובר?

תארו לכם שאתם הולכים ברחוב ופתאום פוגשים את עמנואל הלפרין. יש לכם דקה אחת להרשים אותו ולהוכיח לו שאתם פרנקופילים אמיתיים.

מה תעשו?

בדיוק בשביל זה יצרתי את ההרצאה “מי רוצה להיות פרנקופיל?”, הרצאה שהיא בעצם חידון אינטרקטיבי שתלמד אותכם את כל העובדות הכי חשובות (באמת) על תרבות צרפת.

אז באילו סוגיות הרות גורל נעסוק?

  • מדוע ההמנון האנגלי הוא בעצם צרפתי?
    מי המציא את המיונז וגם שכב עם כל נשות פלאס דה ווז’?
  • מי היתה חיית המחמד של אחד מגדולי המשוררים הצרפתיים במאה ה-19?
  • וכמובן, היכן ניתן למצוא את הצפרדעים הכי טעימות?
צבי חזנוב (הפרנקופיל)
תייר שקנה את מגדל אייפל וגילה פתאום שהאורגינל נמצא מעבר לנהר. צילם: צבי חזנוב.

רוצים לטייל איתי בפריז אבל בלי לצאת את גבולות הארץ?

בדיוק בשבילכם יצרתי סדרה של הרצאות שמהוות מעין סיורים וירטואליים בחלקיה השונים של פריז מבלי שתצטרכו לקום מהכורסא.
חלק גדול מקסמה של פריז הוא תוצאה של הדמויות הגדולות מהחיים שהתגוררו בה ובמהלך ההרצאות הללו אנחנו נגלה את פריז בה הם גדלו, חיו והשאירו את חותמם על עיר האורות.

כיום אני מציע סיור וירטואלי בעקבות 3 סופרים מפורסמים (ויקטור הוגו, אמיל זולא ומדאם דה סבינייה) ובעתיד אני מתכוון להציע סיורים נוספים.