תפריט
תפריט

הפרנקופיל מחפש אהבה (לאו דווקא בפריז)

זוג אוהבים בפריז - צילום רותי שמעוני

במה עוסקת הכתבה?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

כשעבדתי על הכתבה למגזין המטייל העוסקת במקומות הרומנטיים בצרפת , נזכרתי בקלישאה “הסנדלר הולך יחף” (או בגרסא הפרנקופילית: האופה בבולנז’רי רגיש לגלוטן והפטיסייר בדיוק התחיל דיאטה). מדוע? מכיוון שמעולם לא טיילתי בפריז עם אהובתי (אבל לפחות כתבתי על זה שיר).

כן, יותר מעשרים טיולים בפריז בכל ההרכבים האפשריים, משיטוט לבדי ועד טיול עם קבוצה של 12 נשים מקסימות, ורק דבר אחד עוד לא יצא לעשות מעולם – לטייל בעיר האורות מחובק עם אותה אחת איתה ארצה להזדקן ביחד (מצטער על הקיטש). וזה לא שלא היו מערכות יחסים רומנטיות ב – 41 שנותיי.

הבעיה היא שלצערי רובן התחילו אחרי שחזרתי מעיר האורות והסתיימו בטיול ניחומים לפריז, בעקבות מותן בטרם עת. בכלל אינני מבין כיצד בפריז, על שלל בתי הקברות המיוחדים שלה, מפר לאשז ועד בית הקברות המרגש לחיות באנייר , לא חשבו עוד להקים בית קברות לאהבות שמתו, אבל זה נושא לפוסט אחר.

צבי חזנוב - פרנקופילים אנונימיים. צילום: לירן הוטמכר
צבי חזנוב – פרנקופילים אנונימיים. צילום: לירן הוטמכר

באוגוסט 2014 הייתי בהרצאה של יובל אברמוביץ שעסקה בהגשמת חלומות. אם לסכם הרצאה של כמה שעות לשורה וחצי, הרי שאחת מהמנקודות העיקריות שעלו הוא שעל מנת להשיג יעדים יש ליצור רשימה שלהם, מכיוון שהמילה הכתובה יוצרת סוג של מחויבות להשגת המטרה.

מכיוון שהקריירה שלי בסדר גמור (טפו טפו טפו) ו”פרנקופילים אנונימיים” ה – bébé שלי, צומח יפה, אין לי צורך ברשימה מכיוון שנותר לי רק אתגר אחד – למצוא אהבה. היום הוא כידוע וולנטיין ולמרות הקלישאתיות שבתאריך, אין זמן מתאים יותר לכתוב לעצמי את המשימה: עד 14 לפברואר שנה הבאה אהובת ליבי ואני מתנשקים בכיכר פירסטנברג .

אז את מי אני מחפש?

מיד בוודאי תשאלו, האם אהובתך הנצחית לעתיד חייבת להיות פרנקופילית? כפי שאמר פעם שמעון פרס, פרנקופיל ידוע בפני עצמו – “כן ולא”. התשובה היא “כן”, מכיוון שאין כיף גדול יותר מאשר לחלוק אהבה משותפת. אולם, בסופו של דבר, עד כמה שאהבה לצרפת היא יתרון אדיר, הרי שזה ממש לא חובה.

אז מה אני כן מחפש? אני נורא שונא “רשימות מכולת” מכיוון שמנסיון האהבות הגדולות ביותר קוראות כשזורקים את הרשימות לפח. אבל אם אתן מתקשות אז…

  • בעלת שמחת חיים מדבקת.
  • שנונה אך במקביל  אוהבת אדם (וחיות על 4)
  • מישהי עם עולם פנימי עשיר. יתרון עצום ינתן למישהי שיש לה תחביב או כל דבר אחר שהיא להוטה אחריו (כאמור זה ממש לא חייב להיות קשור לצרפת).
  • בת 30 עד 40 פלוס. אני מאמין גדול שגיל זה רק מספר ולכן שמתי את זה כמעט בסוף.
  • מישהי הרפתקנית מספיק בשביל לנהל קשר עם מישהו שמתגורר בחו”ל.

רגע, אמרת מתגורר בחו”ל???!

אופס, שכחתי לספר לך משהו…

הרשי לי לרגע לכבות את צליליי האקורדיאון הרומנטיים והציפורים המצייצות. יש פרט קטן ו”שולי” ששכחתי לספר. מאז 2016 אינני גר בארץ…

בסוף 2015 קיבלתי הצעת עבודה שלא יכולתי לסרב לה. השכר היה מושלם, העבודה מעניינת והחברה מעולה. היה רק עניין אחד פעוט: העבודה דרשה שאעבור לגור באי גרנזי. וכך מצאתי את עצמי החל משנת 2016 מתגורר על אי קטן וקסום בין אנגליה לצרפת.

חלק מדרך שמובילה למקום העבודה שלי בגרנזי. מי רוצה להצטרך? צילם: צבי חזנוב

השהות בגרנזי הייתה נפלאה (כפי שאפשר לקרוא בבלוג שלי) אבל ההשפעה על הזוגיות הייתה קטסטרופלית. במהלך ביקוריי בארץ יצא לי להכיר כמה נשים מקסימות ולהתחיל אתן בקשר רומנטי (לא עם כולן בבת אחת כמובן 🙂 ). אולם ברגע שחזרתי לגרנזי הקשרים הללו הלכו ודעכו מכיוון שקשה מאוד לתחזק קשר באמצעות סקייפ בלבד.

קרוב לשלוש שנים לקח לי להבין שהסיכוי שלי למצוא אהבה בגרנזי הוא כמו הסיכוי שאעדיף את לונדון על פריז. וכך בסוף 2018, בעקבות הצעת עבודה נוספת מצאתי את עצמי על אי אחר אך הפעם קרוב יותר לארץ הקודש: מלטה.

המפרץ הגדול שליד וואלטה שבמלטה.

אחת הסיבות העיקריות שעברתי לשם היא העובדה שהאי נמצא במרחק של כשעתיים וחצי טיסה ויש לא מעט טיסות ישירות אל האי במשך השבוע. זה יאפשר לי להגיע לארץ בתדירות הרבה יותר גבוהה מפעם ויאפשר גם לאהובתי העתידית לבוא לבקר אצלי בקלות רבה.

הפרנקופיל באי קומינו שבמלטה.
הפרנקופיל באי קומינו שבמלטה.

קשה יש רק בבגט (אבל לפחות הוא טעים)

גרסון! נא להחזיר את המוזיקה הרומנטית. כן כולל צלילי האקורדיאון. משהו בסגנון הזה…

אז זהו, למרות הקושי הגיאוגרפי אני מוכן לצאת שוב לדרך ולמצוא את אהובת ליבי.

ואם קראת את הפוסט הזה ופעמון קטן צילצל  בליבך, את יותר ממוזמנת לפנות אלי , כי לטייל בפריז, מלטה או אפילו בגבעתיים יותר כיף ביחד.

איך אפשר להכיר אותי מעט יותר וליצור קשר?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

עוד כתבות שיכולות לעניין אותך

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

האתר פרנקופילים אנונימיים נוצר בשנת 2013. האתר כולל בין השאר מספר הפניות לתוכניות שותפים ותוכן שיווקי שנבחר בקפידה. כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות לוגו, שם האתר, עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לי (צבי חזנוב) או לצד שלישי שהתיר לי לעשות בהם שימוש.

Scroll Up