השם “נומילי” הועלה על ידי כמה פרנקופילים לפני מספר חודשים, מיד כאשר פתחתי את המדור צרפת בישראל. מכיוון שבית הקפה ממוקם בכפר סבא, מקום אליו אינני מגיע ביום יום, העדפתי לדגום מקומות אחרים הקרובים יותר למקום מגורי. אולם אז שמתי לב, שבכל פעם שאני כותב על פטיסרי או מסעדה צרפתית מיד אני מקבל תגובות בסגנון “הכל טוב ויפה אבל האם בנומילי כבר הייתה”? כל תגובה שכזאת רק הגבירה את הסקרנות ולפני מספר ימים הגעתי סוף סוף לכפר סבא, על מנת להיווכח בעצמי האם באמת מדובר במקום שיכול להוות תחליף הולם לביקור בבית קפה/פטיסרי בפריז.

מבחינה חיצונית המקום בהחלט נותן הומאז’ ראוי לבתי הקפה בעיר האורות בזכות השולחנות העגולים הקטנים והכסאות הפריזאיים הנמצאים מחוץ לבית הקפה (לצערי את נוף הרחוב הפריזאי לא היה ניתן ליבא). לאחר שהתיישבתי עם חברי הטוב ליד אחד מהשולחנות הללו ניגש אלי דן קלי השף של המקום. דן ואשתו תמי הגשימו חלום ונסעו לפריז שם הוא למד את רזי הקונדיטורייה בבית הספר הנחשב Ferrandi. אח”כ הוא עבד מספר שנים ב Patisserie de lÉglise, אחת מהפטיסרי הטובים ביותר בפריז, אשר איננה מפורסמת כל כך בגלל מיקומה ברובע בלוויל. כאשר נולדה לזוג ילדה, לה קראו נעמי, הם החליטו לחזור לישראל ולפתוח את נומילי, אשר נקראת על שמה ובה הם מיישמים את כל מה שלמדו בפריז.

סיפור הרקע הפריזאי גרם לנו להיות עוד יותר רעבים ממה שהיינו קודם ולכן החלטנו שהגיע הזמן להזמין. אני הזמנתי קיש בטטה, אשר לווה בסלט ירוק עם צנוברים. הקיש היה מצויין. הבצק היה היה פריך במידה הנכונה ואילו מתיקות הבטטות השתלבה היטב עם מליחות גבינת הפטה (לא גבינה צרפתית במיוחד אבל בהחלט טעימה).

קיש בטטה של נומילי
קיש בטטה של נומילי

בן זוגי לארוחה הזמין ארוחת בוקר צרפתית, אשר הכילה קרואסון, חם פריך וחמאתי לצד חמאה, שוקולד וריבה. מכיוון שהוא טייל איתי בעבר בפריז שאלתי אותו האם הקרואסון,כדברי שירו של חנוך לוין, הוא קרואסון? התשובה הייתה בהחלט חיובית, אז מי יודע, אולי בת הדודה מהשיר, תחזור בקרוב לארץ?

הקרואסון של נומילי
הקרואסון של נומילי

לאחר שסיימנו לאכול את ארוחת הבוקר שלנו הגיע זמן העוגות. אני הזמנתי עוגת מילפיי, אשר הבצק שלה הכיל כמויות מושחתות של חמאה. דן סיפר לי שפעמים רבות מוסיפים לעוגת המילפיי חומרים שיאפשרו להקפיא את העוגה ובכך להאריך את חיי המדף שלה. לשימחתי הרבה, בעוגה שלי היה 100% קרם פטיסייר שהוכן באותו יום וטריות המרכיבים עלתה מכל ביס.

עודת המילפיי של נומילי
עודת המילפיי של נומילי

חברי הזמין עוגת פריז ברסט. מדובר בעוגה, אשר הומצאה לרגל מרוץ פריז-ברסט ולכן צורתה כגלגל אופניים. העוגה הייתה עשויה מבצק שו (Choux), ממנו עושים פחזניות ואקלר, והייתה ממולאת בקרם אגוזים משובח, אשר חסרונו היחידי התבטה בערכו הקלורי הגבוה שגרם לי לחשוב שאולי כדאי לי לחזור מכפר סבא לתל אביב בריצה קלה במקום ברכבת.

עוגת הפארי-ברסט
עוגת הפארי-ברסט

יצאתי מנומילי מסופק מאוד ואני בהחלט אחזור בעתיד על מנת לדגום את שאר הקינוחים. כפר סבא אומנם רחוקה, בשביל מישהו שכמעט ולא יוצא מתל אביב, אך פריז רחוקה עוד יותר. לכן, אם אין פריז לי – נומילי.

נומילי
סוקולוב 3 פינת וויצמן 62.

הכתבה עודכנה לאחרונה בתאריך

צבי חזנוב - פרנקופילים אנונימיים. צילום: לירן הוטמכר

המלצת הפרנקופיל

רוצים להשתתף בסיור קולינרי אבל לא רוצים לשלם 150 יורו לאדם? עשיתי בשבילכם עבודת מחקר והצלחתי למצוא סיורים קולינריים לא יקרים במחירים שנעים בין 25-80 יורו לאדם.

נשמע מעניין? אתם מוזמנים ללחוץ על הכפתור למטה ולגלות במה מדובר.