נדל"ן בצרפת – עד כמה זה מסובך לקנות בית או דירה בצרפת?

נדל
נדל"ן בצרפת - עד כמה זה מסובך לקנות בית או דירה בצרפת?
ניווט מהיר בתוך הכתבה

אני מכיר לא מעט פרנקופילים שחולמים על קניית דירה בפריז או במקומות אחרים בצרפת אבל לא מממשים את החלום הזה. והאמת זה לא מפתיע. צרפת נחשבת למדינה יקרה, השפה הצרפתית בהחלט יכולה להרתיע מלעשות עסקים ועוד לא דיברנו על הבירוקרטיה. אולם מכיוון שלא מעט אנשים שאלו אותי במהלך השנים אם אני יודע איך וכיצד קונים נכס בצרפת אז החלטתי לעשות מחקר קצר לגבי זה ובמהלכו המליצו לי לדבר עם חברת ENTRÉE הפועלת בתחום השקעות נדל"ן בצרפת.

שוחחתי עם עו"ד עופרה ברזינס אזולאי, עו"ד גרגורי וויץ ועו"ד אוליבייה אמסלם מנהלי החברה ונראה לי שהצלחתי להוציא מידע מעניין בשביל כל אלו שחושבים לקנות בית או דירה בצרפת.

מה הם היתרונות בקניית נדל"ן בצרפת?

קודם כל היציבות. השקעה בערים העשירות והגדולות של צרפת יכולה לתת תשואה קבועה ושקטה לאורך זמן רב. חוזה שכירות סטנדרטי בצרפת הוא ל-3 עד 9 שנים. כשמדברים על שכירות לטווח ארוך, התשואות הינן גבוהות ונעות בין 7% ל-10% תשואה (לפני מיסים) ובשכירות לטווח קצר, ניתן להשיג תוצאות שנעות בין 11% ל- 18%. מדובר בהחלט בשילוב שקשה מאוד למצוא במקומות אחרים בעולם.

זה נשמע טוב. אבל צרפת באמת יציבה?

תתפלא לשמוע שכן. באופן מעשי, הרבה יותר מישראל. מדובר במדינה עשירה המשתייכת ל- G8, מעצמה כלכלית, מדינה ענקית בת יותר מ-68 מיליון תושבים. כאשר נושא ההגירה עולה בשיחות שלנו עם משקיעים, חשוב לדעת כי אחוזי ההגירה הרשמיים מהווים כ-0.002 אחוזים לשנה מכלל האוכלוסייה. הגירה זו משפיעה רק על צביונן של שכונות מסוימות בחלק מהערים. באופן כללי הנדל"ן במדינה יציב ולא חווה תהפוכות כמו בארצות הברית או במזרח אירופה.

דבר נוסף המאפיין את שוק הנדל"ן הצרפתי, הוא שאין ספינים. ישנה יציבות של השוק על פני השנים, עם עליות וירידות מתונות ומבוקרות. כאשר מתמקדים בערים שהן בעלות אופי תיירותי ואקדמאי, אפשר לקבל תמורה מאוד משתלמת להשקעה קטנה יחסית.

באיזה ערים כדאי להתמקד במידה ואני מתעניין בלקנות נדל"ן בצרפת?

אנחנו מתמקדים בעיר ניס שהיא העיר השנייה המתויירת ביותר בצרפת, עיר בה יש כמות גדולה של אוניברסיטאות, אשר מושכות אוכלוסייה משכילה ואמידה. אלה גורמים המשפיעים מאוד על היציבות של ההשקעה.

יעד נוסף שאנחנו פועלים בו בשנה האחרונה, הוא גבול צרפת שוויץ. מה שקורה באזור הזה, הוא תהליך צמיחה אדיר שמתרחש עקב מצוקת נדל"ן היסטרית שמתרחשת בג'נבה שנמצאת מעבר לגבול הצרפתי.
בז'נבה, אין דירות פנויות, והמוני משפחות צעירות וסטודנטים באים לגור בשכירות בערים הסמוכות לגבול, ובכך מקפיצים את מחירי הנדל"ן משנה לשנה.

בנוסף, לקראת סוף 2019, יפתח קו הרכבת הקלה החדש בין הערים הנמצאות בגבול בין שוויץ לצרפת ויקצר באופן משמעותי את זמני הנסיעה בין המדינות.. מדובר כעת בהזדמנות נדירה וחד פעמית להשקיע, בנכס במרכז אירופה, שמניב תשואה חודשית גבוהה ומשתלמת.

כמה צריך להשקיע כדי לקנות דירה כזאת?

בנושא הזה יש לי חדשות ממש טובות: קודם כל, הגענו להסדר עם מספר בנקים המאפשרים לאזרחים ישראלים לקחת משכנתא בצרפת. מדובר על משכנתא של עד 70% ממחיר הנכס. ההסדר מאפשר למשקיע הישראלי להגיע עם הון עצמי של כ-40-50 אלף אירו בלבד כדי לקנות דירה.

נדל"ן בפריז. צילם: צבי חזנוב
נדל"ן בפריז. צילם: צבי חזנוב

ומה הריבית על כזאת משכנתא?

הריבית היא ממש נמוכה עד מגוחכת.. הריבית נעה בין 1.4 ו-2 אחוזים, קבועה, לא צמודה! הדבר מאפשר מינוף של ההשקעה, תשואות גבוהות ותכנון כלכלי אחראי. לדוגמא, כיום, ניתן לקנות דירה חמודה, במרכז ניס, בשווי של כ-100.000 אירו, עם הון עצמי של כל 40.000 אירו בלבד (כולל ההוצאות והמיסים בעת הרכישה). דירה מסוג זה תהיה מושכרת לטווח ארוך או לטווח קצר, תאפשר תשואות גבוהות ובעיקר תגרום לכך שבעוד כ-15 שנים, תהיו בעלי נכס מניב בעיר מרכזית בצרפת בשווי 100.000 אירו לפחות.

מנסיון שלכם מה מונע ממשקיעים ישראלים נוספים לקנות נדל"ן בצרפת?

הקושי העיקרי הוא מחסום השפה. יש פער תרבותי מאוד גדול בין צרפת לישראל, וקשה מאוד לפעול כאן, למי שלא מכיר לעומק את התרבות הצרפתית. בנוסף צריך לדעת איך להתנהל בצורה מסודרת מול הבנקים. יש את נושא המיסוי שדורש תכנון וחשיבה. וגם לעיתים אתגרים משפטיים שמצריכים היכרות עם החוק.

הזכרת את נושא המיסוי, מה מדיניות המס לגבי השקעות נדל"ן?

בנושא המס ישנה אמנת מס בין ישראל לצרפת המונעת תשלום כפל מס. לפי האמנה, הכנסות מנדל"ן בצרפת (לרבות הכנסות משכירות) חייבות במס אך ורק בצרפת, ופטורות ממס בישראל. על הכנסות אלה, אין צורך להגיש דיווח מקוצר, וגם אין צורך להגיש דו"ח שנתי מלא לרשויות המס בישראל.

נדל"ן בבורדו. צילם: צבי חזנוב
נדל"ן בבורדו. צילם: צבי חזנוב

ואתם מלווים את המשקיעים בכל התהליך הזה?

בוודאי. החברה שמה לעצמה למטרה ללוות את הלקוחות בכל הליך הרכישה, מבחירת הנכס ועד חיבור לחברת ניהול שאנו עובדים איתה, כולל ליווי משפטי וייצוג מול הבנק והכל תוך הבנה כי משקיע שאינו דובר את השפה ואינו מכיר את התרבות הצרפתית, סומך עלינו ומצפה כי נייעץ לו ונסייע לו בצורה המקצועית ביותר.

יש לכם עוד שאלות?

אלו היו השאלות ששאלתי את מנהלי חברת ENTRÉE אולם מכיוון שאינני איש נדל"ן או עיתונאי כלכלי אני בטוח שבטח יש שאלות חשובות נוספות שלא שאלתי. אז אם ישנן שאלות כאלו אתם מוזמנים למלא את הטופס הבא והם ישמחו לחזור אליכם עם תשובה:

Last Updated on 03/02/2020 by צבי חזנוב

הגענו לסוף הכתבה. אם בא לכם להמשיך לקרוא, הנה עוד שתי כתבות, שלדעתי, תאהבו:

אהבתם את הכתבה? מוזמנים לשתף :-)

שתף אותי בפייסבוק
צייץ אותי בטוויטר
שלח אותי באימייל
נעץ אותי בפינטרסט

הרצאות בצרפתית קלה ושיעורי צרפתית ברוח אחרת :)

מאז תחילת הקורונה, נופר ישראל, דוקטור לספרות צרפת (שפת אם), מעבירה כל יום מספר מפגשים בזום בצרפתית קלה בנושאים מגוונים: שירים, ספרות, אקטואליה, מחזמר, שיעור דקדוק, סדנת כתיבה, מפגש משחקים ועוד.

איך זה עובד?
המפגשים אינם מחולקים לפי רמה. כל אחד מוזמן להצטרף לכל שיעור שנשמע לו מעניין ולקחת ממנו את מה שהוא יכול.

כל מפגש נמשך שעה ועומד בפני עצמו. עם זאת, קיימת המשכיות בין המפגשים.

במהלך החודשים בהם מתקיימים המפגשים, התגבשה קבוצה, קהילה, נוצרו חברויות חדשות ויש במפגשים אווירה מאוד נעימה וכיפית.

במהלך המפגשים, המשתתפים מוזמנים לשאול, להעיר, לתת את דעתם ולפתח שיחה סביב הנושא של אותו מפגש.

כמה זה עולה?
כמה שתחליטו!
כל אחד מוזמן לשלם לפי היכולת, ההנאה שהמפגשים מעניקים לו והתועלת שהוא מעריך שהוא מקבל :)

אז איך מצטרפים?

נכנסים לקבוצת הוואטסאפ של "צרפתית היא שירה" ורושמים את השם שלכם.
מאותו רגע תתחילו לקבל את כל המידע, הלו"ז והקישורים לזום לקראת כל מפגש.
אין צורך להרשם מראש :)

למי מתאימים המפגשים?

המפגשים לא מתאימים למתחילים גמורים.
כדי להפיק תועלת ולהינות מהמפגשים, כדאי להיות מסוגל לפחות לנהל שיחה בסיסית או להבין שיחה בסיסית.
כיוון שהמפגשים לא מחולקים לפי רמות, מגיעים למפגשים משתתפים שלמדו צרפתית בתיכון לפני 30 שנה עם צרפתית חלודה שהם מעוניינים לרענן ומגיעים משתתפים שחוזרים מ-5 שנים בצרפת עם צרפתית שוטפת.

אז מי שרוצה לנצל את שנת הקורונה שבאה עלינו כדי לשפר או לרענן את הצרפתית שלו מוזמן להיכנס בקישור הבא לקבוצת הוואטסאפ של "צרפתית היא שירה" ולשלוח בה הודעה עם השם שלו.

מה עושים אם לא ניתן לטייל כרגע בצרפת?

נכון, הקורונה לא מאפשרת לנו לטוס לצרפת ולהנות מכל הטוב שהיא יכולה להציע. אולם אין זה אומר שאנחנו צריכים להיות תקועים בבתים שלנו ולחכות שסיוט הקורונה יגמר.

לאחרונה שמעתי על Go Be Travel אשר מספקים מגוון סיורים בארץ. להבדיל מסיורים מודרכים בקבוצה, כאן אתם מטיילים בקצב שלכם בעזרת הנייד ונהנים ממפות, סרטוני הדרכה של מיטב המדריכים בארץ ועוד. כל אלו יעשירו כל טיול שלכם בארץ וניתן לרכוש אותם במחירים סבירים בהחלט. 

בהחלט שווה לבדוק ולנסות.

גילוי נאות: במידה ותאהבו את אחד הסיורים של Go Be Travel ותחליטו לרכוש אותם אני אקבל עמלה קטנה שאותה אשקיע בשדרוג האתר. 

והערה קטנה לסיום....

אני מאוד מקווה שהכתבה הזאת מצאה חן בעיניכם. אני משקיע המון זמן ולא מעט כסף על מנת לספק לכם מידע איכותי ובחינם. אז אם במקרה אתם מתכננים טיול לצרפת ובא לכם לפרגן לי, כל מה שצריך לעשות זה להזמין את מקומות הלינה שלכם והכרטיסים לאטרקציות השונות והמופעים דרך האתר שלי.

ההזמנות הללו לא יעלו לכם יורו אחד נוסף אך כל הזמנה כזאת תספק לי עמלה קטנה שאותה אשקיע חזרה באתר. הנה הדפים העיקריים מהם ניתן להזמין מקומות לינה וכרטיסים:

המון תודה מראש והמשך קריאה מהנה באתר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

קבוצות פייסבוק על צרפת

כתבות אחרונות

מידע שימושי על פריז

מידע על מחוזות צרפת

מקומות מחוץ לצרפת

תרבות צרפת

כתבות אחרונות

כתבות אחרונות על פריז

כתבות אחרונות על מחוזות צרפת השונים

כתבות אחרונות על גרנזי ומלטה

כתבות אחרונות על תרבות צרפת

בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלכם במייל פעם בשבוע. ואם זה לא מספיק הנה עוד בונוס קטן: מפות אינטרקטיביות של צרפת שישלחו אליכם מיד עם תום תהליך ההרשמה :)

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליאון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלכם או להעביר את פרטי הדוא"ל לגורמים אחרים.

עדכונים מהבלוג ועוד דברים טובים פעם בשבוע

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליאון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלכם או להעביר את פרטי הדוא"ל לגורמים אחרים.

מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
האתר משתמש בעוגיות (ולא רק מדלן) על מנת לספק לאורחיו חווית משתמש איכותית. ניתן לקרוא על כך עוד בדף העוסק בפרטיות ותנאי השימוש.