הנחיות קורונה בצרפת – כל מה צריך לדעת לקראת הטיול הבא שלכם

מגיפת הקורונה שינתה את האופן שבו מטיילים בצרפת והביאה איתה שלל דרישות ומגבלות. כאן תוכלו למצוא את המידע הכי עדכני בנושא וטיפים חשובים. המידע הזה מתעדכן בכל פעם שישנם שינויים (ובעולם המטורף שלנו פירושו של דבר שהדף מתעדכן כל כמה ימים) ולכן מומלץ מאוד "לגזור ולשמור" אותו ולחזור אליו כל כמה ימים.

שני מלצרים בפריז. צילם: לירן הוטמכר
שני מלצרים בפריז. צילם: לירן הוטמכר
זמן קריאה מוערך: 6 דקות

הדף עודכן לאחרונה בתאריך 28 בספטמבר 2021.

מגיפת הקורונה פרצה בצרפת בחודשים הראשונים של שנת 2020 ומאז לא יכול היה התייר הישראל לשוטט להנאתו ברחובות פריז, לטייל בין טירות עמק הלואר, החופים של ברטאן או שדות הלבנדר של פרובאנס.

לשמחתי הרבה אחרי שנה לא פשוטה, ישנו סוף סוף אור בקצה המנהרה. צרפת פצחה במבצע חיסונים שתחילה קרטע מעט ,אך לאט לאט צבר תאוצה. במקביל, אצלנו בארץ רוב האוכלוסיה הבוגרת זכתה להתחסן ולקבל דרכון ירוק, מה שיאפשר לה בקרוב מאוד לחזור ולבקר בצרפת.

המטרה של הכתבה הזאת היא לספק לכם את המידע הכי עדכני לגבי מצב הקורונה בצרפת, המגבלות שעדיין קיימות וכיצד הן יכולות להשפיע על תכנון הטיול שלכם.

שאלות ותשובות לגבי קורונה בצרפת

מה הם המקומות בצרפת עם אחוז ההדבקה הגבוה ביותר?

תוכלו למצוא את המידע המעודכן ביותר בקישור למטה:

https://covid19-riskline.com/embedded/maps/france-infection

האם בעלי דרכון ישראלי יכולים להיכנס לצרפת?

החל מה 10 בספטמבר רק ישראלים מחוסנים יכולים להיכנס לצרפת עם הצגת אישור התחסנות. ילדים בני 17 ומטה מוחרגים מכך אך אם הם בני 12 ומעלה הם יצטרכו לעשות בדיקת PCR.

האם יש צורך בבידוד לאחר שמגיעים?

אם אתם מחוסנים אין צורך בבידוד גם אם אתם מגיעים עם ילדים לא מחוסנים.

שימו לב: במידה ואתם לא מגיעים ישירות מישראל מוזמן להיכנס לקישור הזה ולבדוקאם קיימת מגבלה או דרישה מיוחדת לאנשים שמגיעים מאותה מדינה (לצערי אין לי זמן ויכולת לעדכן את ההנחיות פר מדינה ממנה הגעתם ואני מתרכז רק להנחיות בנוגע לאנשים שמגיעים מישראל).

הכנות לביקור בצרפת

האם צריך למלא טופס הצהרת נוסע?

החל מה 29.6 כל אזרח או תושב ישראלי מעל גיל 16 הנוסע לחו"ל – נדרש למלא טופס נוסע יוצא במהלך 24 השעות שלפני המראתו מישראל. בטופס יש למלא פרטים אישיים והצהרה שאינך נוסע או מבקר במדינות המוגדרות ברמת סיכון מירבית.
קישור למילוי טופס הצהרת נוסע יוצא מישראל

האם צריך לעשות בדיקת PCR לפני הטיסה לצרפת?

אם התחסנתם אזי אין צורך בזה. כל מה שצריך לעשות זה להפיק תעודת התחסנות באמצעות הקישור הזה ולהציג אותה בנמל התעופה. אם אתם מחלימים מקורונה ותאריך ההחלמה שלך הוא מעל לחצי שנה, אזי תצטרכו להראות בדיקת PCR שלילית לפני הגעה לצרפת (מחלימים "טריים" יותר פטורים מכך). מצד שני, אני ממליץ בחום רב לעשות את בדיקת ה PCR בשביל השקט הנפשי שלכם. אתם לא רוצים לגלות שחטפתם קורונה כמה ימים לפני הנסיעה ושאתם מפתחים סימני מחלה כשאתם בצרפת, מדינה זרה שאת שפתה חלקכם איננו מכיר (שלא לדבר על כך שאני בטוח שאף אחד מכם לא ירצה לקחת על מצפונו את ההדבקה של הנוסעים במטוס).

מעבר לכל זה ילדים לא מחוסנים בני 17 ומטה יצטרכו לעשות בדיקת PCR.

היכן מומלץ לעשות בדיקת קורונה לפני טיסה?

הכי זול ולכן גם הכי מומלץ לעשות את בדיקת הקורונה בחברת check2fly בנתב"ג. מחיר הבדיקה הוא, נכון לעכשיו, 45 ש"ח.

כאשר עושים את הבדיקה עם Check2Fly ניתן להיבדק בשני מקומות:

 • דרייב-אין בשער תמר.
 • בדיקה רגילה באולם הנכנסים קומה 1.

אופציה נוספת היא לעשות בדיקות קורונה באחד הסניפים של הסופר פארם.

אילו טפסים יש למלא לפני שמגיעים לצרפת?

זה הטופס שיש למלא לפני הטיסה:

לקראת החזרה ארצה, יש לבצע בדיקת קורונה בצרפת כ-72 שעות לפני הטיסה ולמלא את הטופס הזה. לאחר החזרה לארץ, יש לעבור בדיקת קורונה בנתב"ג. ניתן לקבל פרטים על הבדיקה בקישור הזה.

הנחיות קורונה בתוך צרפת עצמה

מה מצב המסעדות, החנויות ומוסדות התרבות?

כיום ניתן כל מוסדות התרבות והפנאי (להוציא דיסקוטקים) פתוחים. במסעדות ניתן לשבת הן בפנים והן בחוץ.

האם חייבים להזמין כרטיסים מראש למוזיאונים ולאטרקציות?

התשובה היא חד משמעית כן מכיוון שכל מוסדות התרבות והאטרקציות (כולל החינמיים), צריכים לשלוט על כמות המבקרים שבהם. תוכלו להזמין כרטיסים לכל סוגי מוסדות התרבות והאטרקציות באמצעות הקישור הזה.

האם צריך להציג תעודת מתחסן כשנכנסים למוזיאונים, מסעדות וחללים סגורים אחרים?

החל מה 21.7 ביולי יהיה צורך להציג תעודת מתחסן בכניסה למוזיאונים והחל מה 1.8 יהיה צורך לעשות זאת גם במסעדות וכל מקום סגור שיש בו 50 איש ומעלה.

האם תעודת המתחסן הישראלית תקפה בצרפת ואם לא אז כיצד משיגים "תו ירוק צרפתי"?

לשמחתי הרבה ישראל חתמה על הסכם עם האיחוד האירופי על הכרה הדדית של תעודות המתחסן, כך שישראלים יוכלו להתחבר לתו הירוק האירופאי החל מאוקטובר 2021 (לא בדיוק הבנתי איך זה יעבוד ולכן אעדכן ברגע שזה יתחיל לפעול).

מניסיון אישי, עד כה כל המקומות בהם ביקרתי קיבלו את תעודת המתחסן הישראלית אולם אם תרצו תוכלו להמיר את ה"דרכון הירוק" הישראלי בזה הצרפתי באמצעות האתר הזה.

עדכון: לוקח זמן לקבל את ה"תו הירוק" הצרפתי ובמידה ולא קיבלתם ניתן להמיר את התו בבתי המרקחת בצרפת (לא כולם יסכימו כי זה כאב ראש בשבילם אבל זה אפשרי).

המרת תעודת מתחסן ישראלי לתעודה צרפתית בפריז

על פי דיווחים שקיבלתי מפריז, בבית מרקחת שבכתבות 2 place de Passy ברובע ה-16, ניתן להמיר תעודת מתחסן ישראלית בצרפתית תמורת 5 יורו. כולי תקווה שישנם עוד בתי מרקחת כאלו וברגע שאשמע עליהם אוסיף את הכתובות שלהם לכתבה הזאת.

מה לגבי מחלימים מקורונה?

אם החלמתם מקורונה וקיבלתם זריקה אחת (לפחות שבועיים לפני שהגעתם) תהיו זכאים ל"תו הירוק" של צרפת. אופציה אחרת היא אםהחלמתם ואתם מצויידים בבדיקת PCR שלילית או בדיקת אנטיגן שלילית שנעשו לפחות 15 ימים לפני ההגעה לצרפת ולא יותר מחצי שנה לפני שנחתתם.

האם ישנה חובה לעטות מסיכה?

החל מה 17 ביוני 2021 אין צורך לעטות מסיכה בשטחים פתוחים באזורים בעלי אחוז הדבקה נמוך. כרגע עוד יש צורך לעטות מסיכה במקומות סגורים.

האם ניתן לנסוע בתוך צרפת?

כיום אין הגבלה של נסיעה בתוך צרפת וניתן לעשות זאת באמצעות מכונית שכורה, אוטובוסים או רכבות. כמובן שמומלץ קודם לכן, לבדוק את מצב ההדבקה באיזור אליו אתם מעוניינים להגיע, על מנת למנוע אי נעימויות (למשל: להגיע למקום ולגלות שבדיוק הוטל שם עוצר, או שסגרו את המסעדות).

מה צריך לעשות לפני החזרה לארץ?

היכן ניתן לעשות בדיקות קורונה בצרפת?

באתר של משרד הבריאות הצרפתי תמצאו מפה שמראה את מיקום מעבדות הקורונה בכל אחת מערי צרפת. האתר אומנם בצרפתית אבל הוא די קל לשימוש (בסה"כ מכניסים את שם המקום בו אתם נמצאים והוא מראה לכם על המפה את כל המעבדות). יש לעשות את הבדיקה 72 שעות לפני הטיסה ולדאוג שמספר הדרכון שלכם יופיע בתוצאות הבדיקה.

לטובת הבריאות הנפשית שלכם: אל תדחו את הבדיקה ל 24 שעות לפני הטיסה, למרות שזה אפשרי. לפעמים יש תקלות (לדוגמא: תוצאות בדיקה שמגיעות למקום לא נכון או לא מגיעות בזמן) וכבר היו סיפורים על אנשים שלא יכלו לעלות על הטיסה ארצה מכיוון שלא היה להם את דף תוצאות הבדיקה. לכן, עשו לעצמכם טובה ונסו לבצע את הבדיקה 3 ימים לפני הטיסה, כדי שיהיה לכם מרחב תמרון לטעויות ודברים בלתי מתוכננים.

מעבדות קורונה בפריז

הרשימה הבאה מבוססת אך ורק על פרטים שקיבלתי מאנשים שאכן נבדקו במעבדות אלה. ברור שיש מעבדות רבות נוספות (אותן ניתן למצוא, כאמור, בקישור של משרד הבריאות הצרפתי), אלא שלגבי כל מעבדה ומעבדה יש לבדוק אם היא אכן מקבלת תשלום מתיירים,
שאין להם כרטיס ביטוח בריאותי צרפתי.


בחלק מהמעבדות יש לתאם ביקור מראש (RDV Sur) ובחלק – אין צורך (RDV Sans)


מעבדה שפועלת גם בימי ראשון (רובע 11)

פועל כל השבוע בין 11:00-13:30.

קישור לאתר המעבדה


מעבדות קבוצת Biogroup


מעבדות אלו מפוזרות בכל העיר ותמיד ניתן יהיה למצוא ברובע קרוב למלון או הדירה בה מתאכסנים. הנה דוגמא לאחת מהמעבדות הללו, שנמצאת ברובע ה-11):

Laboratoire LCD Voltaire
כתובת: 161 Boulevard Voltaire


מעבדה ברובע ה- 17

Laboratoire Biologic – Medical – Prony
כתובת: 101 rue de Prony

קישור לאתר המעבדה


מעבדה ברובע ה-3 (קצה מערבי של המארה)

כתובת: 52 rue de Turbigo

קישור לאתר של המעבדה


עמדת בדיקת קורונה בלב המארה

כתובת: 56 Rue Franc-bourgeois

מחיר: 50 יורו

פתוח כל יום (כולל ראשון) בין השעות 10:00-18:00. תוצאות תוך 24-48 שעות.

מעבדה ברובע ה-9

Laboratoire Cerballiance – La Fayette
כתובת: 75 rue Lafayette

קישור לאתר המעבדה

בדיקות קורונה בדיסנילנד פריז (יורו דיסני)

דיסני בשיתוף עם חברת Loxamed, פתחו מרכז בדיקות ב-Disney Village. עלות הבדיקה (החל מה-7 ביולי), 49 יורו. מתחם הבדיקות יפעל מדי יום החל מהשעה 8 בבוקר ועד 8 בערב. רישום, הזמנת תור ותשלום מראש – נדרשים.

לפרטים נוספים וזימון תור יש ללחוץ על הקישור הזה.

אם לא מסתדר לכם לעשות בדיקה במעבדה בתוך מתחם דיסנילנד פריז תשמחו לדעת שישנה מעבדה נוספת במרחק של תחנת RER אחת משם.

שם המעבדה: Laboratoire Biofutur – Montévrain

כתובת: 19 Route de Provins, 77144 Montévrain

שעות פתיחה: 07:00-18:30 בכל יום להוציא שבת שאז המעבדה נסגרת בשעה 13:00 ויום ראשון, כאשר המעבדה סגורה.

קישור למידע נוסף על המעבדה וקביעת תור

כיצד מגיעים למעבדה מיורודיסני? לוקחים רכבת RER A לכיוון פריז ויורדים בתחנת Val d'Europe. משם יש ללכת כקילומטר על פי המפה הזאת (או לקחת מונית):

מפת הגעה רגלית למעבדת הקורונה.
מפת הגעה רגלית למעבדת הקורונה.

בדיקת קורונה בשדה התעופה Charles De Gaule

ניתן לקבל מידע על הבדיקה שם בקישור הזה.

כמה עולה בדיקת קורונה?

עד ה 7 ביולי 2021 הבדיקה היא בחינם. החל מהתאריך הזה תצטרכו לשלם עד 49 יורו לבדיקת PCR.

האם צריך למלא טופס אלקטרוני לפני שחוזרים לארץ?

כן, יש למלא את הטופס שנמצא בקישור הזה, 24 שעות לפני הטיסה. ללא מילוי הטופס הזה לא יעבירו אותכם את הצ'ק אין, לכן במקום למלא אותו בפאניקה בשדה התעופה, מומלץ לעשות זאת בניחותא במלון או בדירה שלכם.

האם צריך לעשות בדיקת קורונה כשנוחתים בארץ?

במידה והחלמתם מקורונה ב 3 החודשים האחרונים אין צורך לעשות בדיקת PCR לפני החזרה לארץ או כשנוחתים.

אם לא החלמתם בשלושה החודשים האחרונים, יש צורך לעשות זאת (גם אם עשיתם בדיקה בצרפת ואפילו התחסנתם). כמו כן, שימו לב שיש להזמין בדיקה ולשלם לפני שאתם נוחתים. תוכלו לעשות זאת באמצעות הקישור הזה.

האם יש צורך לשהות בבידוד אחרי שחוזרים מצרפת לארץ?

על פי החלטת ממשלה מה 30 באוגוסט במידה והתחסנתם בחיסון שלישי תצטרכו לשהות בבידוד עד לקבלת תשובה שלילית מהבדיקה בשדה התעופה. כל השאר יצטרכו לשהות בבידוד של שבוע.

מה הלאה?

אחרי שסיימתם לקרוא על מגבלות הקורונה ולתכנן את הטיול שלכם בהתאם, הגיע הזמן להתעסק בדברים הרבה יותר כיפיים כמו למצוא מלונות מפנקים, אטרקציות מעניינות ומסעדות טעימות. באתר שלי תמצאו שני מדריכים עיקריים שיעזרו לכם במשימה זו:

 • מדריך פריז – מכיל המלצות על מלונות, דירות נופש, מידע על פרקטי, מסלולי טיול, המלצות על אטרקציות, מופעים ועוד.
 • מדריך צרפת – מכיל מידע, המלצות וכתבות מעמיקות על מחוז.

בהצלחה עם תכנון הטיול!

תודה רבה ליהודית מרמלשטיין על העזרה באיסוף המידע. יהודית היא מדריכת תיירים מצויינת בפריז וניתן להזמין אצלה טיולים באמצעות הקישור הזה.

קרדיט לתמונת השער: לירן הוטמכר

איזה ציון תתנו לכתבה?

ציון ממוצע 4.9 / 5. דירוג הכתבה: 100

אף אחד עוד לא דירג את הכתבה. רוצה להיות ראשונ/ה?

מצטער לראות שלא אהבת את הכתבה

אשמח מאוד לדעת מה לא אהבת בכתבה הזאת

איך אוכל לשפר את הכתבה?

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף באימייל
שיתוף בטלגרם

הודעה חשובה לסיום...

פרנקופילים יקרים שלי, אם במקרה אתם באמצע תכנון טיול לצרפת ובא לכם לפרגן, כל מה שצריך לעשות זה להזמין את מקומות הלינה שלכם והכרטיסים לאטרקציות השונות והמופעים דרך הקישורים באתר.

מבטיח לכם שההזמנות הללו לא יעלו לכם יורו אחד נוסף אך כל הזמנה כזאת תספק עמלה קטנה שתעזור להחזיק את האתר באוויר.

הקישורים למלונות ולכרטיסים פזורים בכל האתר (בהתאם לרלוונטיות שלהם), אולם על מנת להקל עליכם ריכזתי את כולם בשני הדפים הללו:

המון תודה מראש והמשך קריאה מהנה באתר!

צבי חזנוב

כבר ביקרתם בקבוצות הפייסבוק שלי?

תמצאו שם לא רק אותי אלא גם פרנקופילים כמוכם שישמחו לענות לכל שאלה שלכם

כתבות הכי פופולריות באתר כרגע

עוד כתבות שיכולות לעניין אותכם

  143 תגובות

  1. שלום, ב 2019 הייתי בפריז ונעזרתי רבות באתר שלך, פשוט מדהים.
   חג,לגבי הקורונה, אנחנו המשפחה טסה לאלפים הצרפתיים
   באוגוסט, אשמח אם תתיחס לאזור הנ"ל (כמו אנסי שציינת בכתבה)

   תודה רבה על כל מה שאתה עושה
   שרון

   1. תודה על הכתבה שעושה סדר!
    ישלי שאלה במידה וחלילה מתגלה שחלינט בקורונה במהלך הנסיעה,לכמה זמן בידוד נדרש והיכן נדרש לבצעו?

    1. ממה שאני יודע צריך להיות שבוע בבידוד במלון (או בדירה בה אתם מתגוררים) ואחר כך יש לעשות בדיקה נוספת ואם את שלילית אז תוכלי לעזוב את צרפת או להמשיך בטיול שלך.

  2. היי. האם ידוע על נדבקים באזור סקי לה פלאן ?

  3. צבי שלום
   האתר שלך מלא כרימון. אומנם כרגע בגלל אי הודאות עם בהקורונוה דחינו את הנסיעה אבל בהחלט מתכוונת להשתמש בהמלצות דרך האתר המדהים שלך.

  4. היי, אני בת 19 ויש לי טיסה לפריז בעוד שבוע בדיוק (9.3) ואני לא יודעת אם להתחיל להתכונן לכך מבחינת תכנון הטיול, אתרים, אריזת מזוודה או לחכות לעידכונים של הרגע האחרון בנוגע לנגיף? האם להצטייד במסיכה? מה ההמלצה?

   1. מומלץ להצטייד במסיכה טובה, לשמור על היגיינה מרבית ולהתעדכן בדף הזה כדי לראות איך דברים יתפתחו.

    1. תודה רבה על העדכונים החשובים, ובכלל אנחנו נעזרים הרבה באתר המצוין שלך… מחזיקים אצבעות שלא נצטרך לבטל ( טסים עוד שבועיים) ואז ב"ה נשמח להזמין כרטיסים לאטרקציות דרך האתר שלך….

    1. היו 10 נבדקים עם חשש קורונה בואל טורנס, שוודים. כרגע נמצאו שליליים, נשלחו ליתר בטחון למעצר בית.

  5. תודה גדולה שאתה מעדכן בנושא זה.
   האם יש חתך של החולים לפי איזורים? (אני מניחה שסך החולים מפוזרים בכל המדינה) מעניין לדעת מהו אחוז החולים בפריז עצמה.
   שוב תודה על כל החומר העשיר והמלמד שנמצא באתר.

  6. תודה צבי – כל כך אוהבים את הכתבות וההמלצות שלך "L'Oise, מחוז בצפון צרפת. יש עוד שני מוקדים נגועים בצרפת."
   מהם שני המוקדים הנוספים ?
   מתוכננת לנו חופשה משפחתית מורחבת באזור הריביירה ועמק VERDON והייתי רוצה לדעת אם יש מקרים נגועים באזור בעיקר בגלל הקירבה לגבול האיטלקי

   1. כרגע יש חולים במחוז סבויה שהוא כבר די קרוב לפרובאנס. מה הולך להיות מחר? אין לי מושג. לכן אני ממליץ להמשיך ולחזור לאתר על מנת להתעדכן.

  7. הי. אני אמורה לטוס לפריז מחר בלילה עם בתי לכבוד בת המצווה שלה – ומבטלת… עכשיו אחרי הכרזת ראש הממשלה ושר הבריאות. לא יכולה להרשות לעצמי שבועיים בבידוד אחרי חמישה ימים עליזים בפריז.
   יודע איך ואם מקבלים החזר, דחיית טיסה או כל סידור אחר מאל על (זו טיסת אל על lite אם זה מדנה…)?

   1. שלום שרון.

    לכל חברה יש את מדיניות הביטולים שלה כך שקצת קשה לי לענות על השאלה הזאת. אני בסך הכל מרכז כאן מידע שמגיע מצרפת וישראל לגבי התפשטות המחלה.

    צבי

    1. תודה צבי. מאוד נהנית לקרוא את המידע שאתה מרכז כאן. קצת נכנסתי ללחץ ויריתי לכל הכיוונים.
     תודה שרון

   1. ממה שידוע לי הוא נמצא בברטאן, חבל ה Oise ויש גם מקרים בפרובאנס. בכל מקרה, אם אתה רוצה לראות את התפשטות הנגיף בזמן אמת, אתה מוזמן להיכנס לקישור למפת הקורונה בכתבה.

  8. הי תודה על האתר שלכם שלדעתי מפרט מצויין על הנעשה בפריז אנחנו אמורים לטוס טיסה משפחתית לפריז ב29/3
   אפשר לדעת מה קורה כרגע בפריז והאם המקומות פתוחים כרגיל או סגורים ועצה מתחושת בטן האם כדאי כרגע להשאיר את הטיסה או לבטל

   1. כרגע העסקים שם כרגיל אבל הכל יכול להשתנות מהר מאוד. זאת הסיבה שקטונתי מלהמליץ אם להגיע לשם כרגע או לא.

   1. אכן דיסנילנד נסגר עד להודעה חדשה. מעבר לזה אין הרבה מה להרחיב.

  9. תודה רבה רבה על העידכונים בימים קשים אלה.
   לרבים מאיתנו משפחות בצרפת ואנחנו חרדים לשלומם, אין אתר פרט לאתר שלכם שמדווח לפרטים קטנים מה קורה בצרפת.
   (אני באופן אישי כל בוקר מחכה לתגובתכם)
   שאלתי, האם יש לכם מידע מפורט יותר על "פונטבלו", או מקור אליו אוכל לפנות ולקבל מידע?
   תןדב רבה.

   1. שלום סיגל.

    לצערי אין לי עדיין כתבה על פונטנבלו אך אני בהחלט מתכנן לכתוב עליו בעתיד.

    בברכה,
    צבי

  10. בוקר טוב ותודה רבה על בעידכון המפורט של יואל מיטרני , בנושא הקורונה.

  11. רק הערה קטנה, שני העדכונים האחרונים ברשימה מציינים את התאריכים 4 ו 11 באפריל והכוונה היא לחודש מאי מן הסתם.

    1. היי צבי
     ראשית חייבת לפרגן ולהודות לך על הפוסטים המעניינים מקצועיים כתובים היטב אני פשוט נהנת לקרוא
     אשמח לברר באילו בתי מרקחת ניתן לבצע בדיקות קורונה
     אנו נתגורר בסמוך לתחנת הרכבת Châtelet–Les Halles
     אם תוכל לפרט לגבי הפרוצדורה של הבדיקה איך מקבלים תוצאות למייל?
     תודה רבה
     ותמשיך לעשות חייל בתחום

     1. היי מיטל,

      תודה רבה על הפירגון 🙂

      ממה שאני מבין מהשטח, כל מה שצריך לעשות להיכנס לבית מרחקת (יש אחד ברחוב Saint Honore לא רחוק ממך), לומר להם שאת צריכה לעשות בדיקה בשביל לטוס חזרה, לתת להם את מספר הדרכון שלך (מאוד חשוב) ולקבל את תוצאות הבדיקה כ 24 שעות אחר כך.

      אם משהו בזה ישתנה אני מבטיח לעדכן זאת באתר.

      צבי

  12. כמו תמיד מעניין , ובעיקר עושה חשק לחזור לפריז. תודה מרים וצבי.

  13. בוקר טוב
   אני מבקשת לכתוב שהדברים אינם מופנים אליך אני מאוד אוהבת את פריס יותר מאשר את לונדון אבל נחשפתי לפן מכוער של הצרפתיים בתקופת הקורונה לעומת לונדון שגילתה הבנה וזיכתה אותנו במלוא הסכום. במה הדברים אמורים,
   לפני חצי שנה הזמנו כרטיסי טיסה לפריז ולונדון לתאריך 5/6/20
   בצעתי רכישות ליורודיסני ,בית מלון ליד האתר,
   בית מלון בפריס ,לרכבת היורוסטאר ברור לכולם שהקורונה עדיין אתנו, בעלי חולה אונקולוגי וכליה אחת כך שכל חשיפה מסכנת את חייו ואף אחד לא מוכן להחזיר כסף גם בתמורה לוויתור מצדנו על 10% למען ההגינות בית המלון באתר הסכים להאריך עד 12/21 נקווה שנהיה בריאים
   לעומתם הלונדוניים שהחזרו לנו כסף עבור המלון ועבור שתי הצגות הודיעו לנו שנקבל החזר .
   הדברים מדברים בעד עצמם אינני צריכה להכביר במילים אבל נורא מצער ברור שאינני יכולה בשלט מרחוק לנהל מולם מאבק
   אינני יודעת כמה המדינה תומכת בהם ומפצה אותם אבל זה ממש לא הוגן זו ממש לא בחירה שלי זה היה אמור להיות טיול בת מצווה
   תודה

   1. צר לי לשמוע על מה שעברת. כולי תקווה שהמצב ישתפר ותוכלו בכל זאת לבקר בצרפת ולהנות ממנה כפי שתכננתם.

  14. האם ידוע כמה עולה בדיקת קורונה בצרפת לפני שעולים לטיסה. לארץ בחזרה? חברה שחזרה מגרמניה אמרה שעלה לה 115 יורו, אם נוסעים משפחה שלמה זאת הוצאה..
   תודה מראש על התשובה
   אחלה אתר

  15. שמת שני לינקים לטפסים, אחד מהם הצהרת נסיעה" מבקש כתובת, ולא הבנתי אם זו כתובת מגורים שלי כאן בישראל או כתובת לשהייה בצרפת. תוכל להסביר תודה

   1. לא כתבת על איזה מהלינקים מדובר. בכל מקרה הייתי ממליץ לפנות למי שעומד מאחורי הטפסים הללו.

  16. האם ידוע אם ומתי יש כוונה לבטל את הבידוד למי שמגיע לצרפת?
   תודה מראש וכל הכבוד על הכתבה המעודכנת והמפורטת

   1. תודה רבה על המחמאות. לצערי, אין לי מושג מתי הבידוד יבוטל באופן רשמי ואני לא לגמרי בטוח שלממשלת צרפת יש מושג כזה. הכל תלוי בקצב ירידת התחלואה לדעתי.

  17. תודה למידע המעודכן והמהימן!

   האם להבנתך בכניסה מגרמניה לצרפת, שעון הבידוד מתחיל מחדש? גם אם נחתתי קודם בגרמניה ושהיתים שם נניח חמישה ימים קודם לחציית הגבול לצרפת? הרי כניסת תושב גרמני לצרפת מותרת ללא בידוד להבנתי.

   1. היי אורי,

    ממה שאני מבין יש צורך בבידוד נכון לעכשיו, בכל מקרה, אולם מאוד יתכן שדברים ישתנו בשבועות הקרובים. ברגע שהנושא ישתנה או יתבהר אני אעדכן את המידע בדף.

    צבי

  18. היי, שמחתי לראות שהחל מה 9/6 תוסר מגבלת הבידוד למחוסנים – האם ידוע מה קורה לגבי ילדים מתחת
   לגיל 12? האם הם צריכים בידוד ובדיקות קורונה?

  19. שלום, תודה רבה על המידע החשוב. לגבי בדיקת קורונה בפאריז – האתר אליו אתה מפנה sante.fr מספק מידע לגבי בדיקות חינמיות שניתנות עי הרשות הצרפתית. האם הן זמינות לכל? היכן ניתן לערוך בדיקה בתשלום?
   תודה רבה,
   עירית

   1. שלום עירית,

    נכון לעכשיו הבדיקות הן בחינם הן למקומיים והן לתיירים.

    בברכה,
    צבי

  20. שלום צבי,
   ראשית, תודה רבה על הסיקור הנרחב והסיוע. מעריך מאד !! האתר בונבון !
   לעניין הבדיקות בפאריז – האתר אליו אתה מפנה כתוב בצרפתית ללא אפשרות הצגת המידע באנגלית. גם לא ניתן להעתיק את הכתוב באתר ולתרגמו בגוגל.
   שמתי לב שקיימים למקומות המוצגים במפה סימונים בארבעה צבעים (כחול, ירוק, צהוב ואדום)ולא הבנתי מה ההבדל ביניהם.
   שנית, לא ברור האם צריך לתאם תור מראש או האם ניתן פשוט להכנס למקום בשעות הפתיחה, לעבור בדיקת PCR וזהו.
   כשלעצמי תוהה מדוע אתר שנועד לשרת גם תיירים שצרפתית אינה שפתם לא מאפשר תרגום לאנגלית, אבל זה כנראה חלק מהקסם הצרפתי 😉
   תודה.

   1. אכן, זה חלק מהקסם הצרפתי 🙂

    בכל מקרה, אנסה לחפש ברשת אתרים באנגלית שעוסקים בנושא ואכניס קישורים אליהם.

    צבי

  21. האם ידוע לכם האם מחוסנים המגיעים מבריטניה גם פטורים מבידוד לבדיקת קורונה?

  22. הי מנסה להבין האם הבדיקות בבתי המרקחת בפריז עומדות בדרישות הישראליות לבדיקה לפני עליה למטוס. ואם לא היכן ניתן לעשות בדיקות ב"תקן" הנדרש ובאיזה עלות

   1. מהמידע הכי עדכני שיש לי בדיקות בית המרקחת הן מספיק טובות על מנת לעלות לטיסה. כמו כן יש לזכור שצריך להזמין תור לבדיקה בשדה התעופה כשמגיעים.

  23. היי צבי,
   האם ידוע לך מה בדבר מחלימי קורונה המזיקים תעודת מחלים? האם גם עליהם חלה חובת ביצוע PCR טרם הכניסה לצרפת?
   תודה רבה!

  24. שלום, אנחנו מחוסנים ואנחנו רוצים להגיע מיוון לצרפת בשבוע הבא, האם ניתן להיכנס? האם יש צורך בבדיקת קורונה? בידוד?

   1. ממה שאני יודע, ניתן להיכנס לצרפת ממדינות האיחוד האירופי, בתנאי שיש לכם תעודת חיסון.

  25. היי, אשמח לתובנות שלך לאור כל הידע הרב שיש לך.
   אם אני עושה בדיקת קורונה ב יורודיסני, כמה זמן לוקח לתוצאה להגיע?
   בנוסף, ראיתי שצריך להזמין תור מראש ( לפי מה שרשמת בכתבה), אכן נכנסתי לאתר שלהם, אך לא ראיתי מקום שבו ניתן למלא מספר דרכון. האם שעושים את הבדיקה במעבדה, ניתן לבקש מהם להוסיף את המספר דרכון?

   1. היי עמית,

    לרוב תוצאות הבדיקה מגיעות תוך כ-24 שעות. ניתן לבקש מהם שירשמו את מספר הדרכון שלך על תוצאות הבדיקה.

    צבי

  26. שלום צבי,
   קודם כל כפראנקופילית ותיקה, שפו ענק על האתר הנהדר ותודה על המידע המתעדכן של הנחיות קורונה.
   שלחתי בקשה לקבל את ה covid pass הצרפתי לפי כל ההנחיות שנתת, עבר כבר שבוע ועדיין לא קיבלתי כלום. האם אתה יודע כמה זמן לוקח להם לשלוח והאם התו הירוק הישראלי עדיין מתקבל במקומות או חייבים את הפס הצרפתי?
   תודה רבה
   אנה

   1. היי אנה,

    שנינו נמצאים באותה סירה לצערי. גם אני שלחתי להם את המידע והם עוד לא חזרו אלי 🙁

    לגבי התו הישראלי: ממה שהבנתי יש קצת אנרכיה עם זה וחלק מהמקומות יקבל וחלק לא. מה שאני ממליץ לעשות למקרה שלא תקבלי את התו בזמן זה ללכת לבית מרקחת ולבקש מהם שימירו את התו שלך לתו הישראלי. הם עלולים לרטון קצת אבל רובם יעשו את זה.

    צבי

    1. תודה רבה צבי
     בטח התכוונת שימירו לתו הצרפתי. פשוט כל בית מרקחת?

     1. לפחות פעם זה היה ככה. הבעיה היא שכל יום דברים משתנים ויש הנחיות חדשות ולכן מה שאכתוב היום עלול לא להיות רלוונטי מחר.

  27. יופי של אתר!

   אם אין לי כרטיס חזרה מצרפת, מה עליי לעשות עם מילוי טופס הבקשה להמרת תעודת ההתחסנות שלי , בתו ירוק אירופי?
   תודה!

  28. קודם כל תודה רבה על כל המידע.
   למיטב הבנתי – כשמגישים בקשה לדרכון ירוק צרפתי, הפורמט הנכון הוא, לדוגמה:
   Israel / COHEN Moshe / 25-09-21
   בדיוק כמו שמופיע בהסבר שהבאת לפני הדוגמה.
   בכל מקרה גם אני מחכה לתשובה (כבר תשעה ימים, אבל יש עוד זמן לנסיעה שלי). אשמח ואודה לך אם תעדכן כשתקבל את שלך.

   1. שלחתי להם עוד אימייל ועדיין לא קיבלתי שום תשובה נכון ל 25 באוגוסט.

  29. הי צבי,
   תודה על האתר המושקע שלך! לפני כל נסיעה אני מתעדכנת קודם כל אצלך! ציינת באחת השורות שהבנת שיש צורך במסכת N95 בכניסה למקומות, לא מצאתי דרישה כזו באתרים, האם ישנו עדכון? יכול להיות שמסיכות כחולות רגילות מספיקות?

   1. אפשר להיכנס עם מסכות רגילות אבל מומלץ להצטייד ב N95 שהן מסכות בטוחות בהרבה.

   1. שלחתי רק היום בקשה באמצעות האתר ולכן עדיין לא קיבלתי תשובה.

    1. תודה לך על התשובה המהירה.
     הבנתי שהשדה של Residential address abroad מתכוון לכתובת שתשהה בה בצרפת, ולא הכתובת בארץ. הרבה אנשים לא קיבלו תשובה בגלל זה.
     לי אישית זה לא היה מובן, אז אולי זה יעזור למישהו פה 🙂

     1. פול אתה בטוח? נראה לי ממש משונה. בכל התייחסות ל-abroad (למשל לקראת סוף הטופס) הכוונה היא מחוץ לצרפת. מאיפה הבנת אחרת?

  30. עדכון לגבי הבקשה שלי לדרכון ירוק צרפתי – בשעה האחרונה קיבלתי את המייל הבא:

   We are sorry to inform you that we are currently receiving a very large number of requests and will not be able to process them all.

   We remind you that a negative result of an antigen test taken at a pharmacy, available all over France, grants the user a health pass that is valid for three days (72 hours).

    1. לא קיבלתי אבל לשמחתי עד כה לא היה מקום שלא קיבל את תעודת ההתחסנות הישראלית.

  31. היי שמחה לקרוא את כל ההמלצות נתן ממש רקע חשוב לפני הטיסה
   אנחנו זוג שמתכננים לקחת ביום האחרון רכבת יורוסטאר ללונדון
   מה החוקיות לגבי הבדיקת קורונה ?
   האם צריך להצבע בדיקה לפני עלייה לרכבת? או לפני ההגעה ללונדון ?

  32. שאלה: אני מתכוון לנסוע בסוכות העם ילדי 2 מתחת לגיל 12
   האם צריך בידוד לילדים אלה בהגעה לפריז?

   1. ממה שידוע לי צריך לעשות בדיקת PCR לפני שמגיעים ואם התוצאה שלילית אין צורך בבידוד (לפחות נכון לעכשיו).

  33. שלום,
   אנו אמורים להגיע לפריז עם ילדים מתחת לגיל 12 לא מחוסנים כמובן, במידה וחס וחלילה אחד מאיתנו חולה מה הם ההנחיות לבידוד, צריך להשאר במלון או במלונית קורונה? וכמה זמן
   על מי העלויות

   1. היי ירון,

    ממה שאני יודע עליך להישאר במלון שלך ולמצוא רופא שאחרי שבוע יתן לך תעודת מחלים. העלות היא עליך אולם אם עשית ביטוח בריאות אזי הביטוח ישלם.

    צבי

  34. הגעתי לצרפת עם התעודת מתחסן שלי (ואני מחוסן במנה שלישית), בכל מקום קיבלו את התו הירוק הישראלי, בעיקר התבדחו על המנה השלישית.

  35. האם ניתן להגיע עם ילדים מתחת לגיל 12 לפריז בעקבות ההנחיות החדשות? האם הם צריכים להיות בבידוד?

      1. תודה רבה רבה צחי
       ממש יעיל ועוזר מאוד האתר שלך ותשובתך המהירות שלך
       יישר כוח!

  36. היי,
   אני מחוסנת חיסון שני אך עברה חצי שנה מהחיסונים ובנוסף אני מחלימה (לפני שבועיים) האם אני זכאית ל"דרכון הצרפתי"?
   כי באתר ההמרת דרכונים זה לא נותן לי אופציה של החלמה הוא שואל רק על החיסונים.

  37. היי ירון,
   אם אני מחוסנת מנה שנייה (עבר יותר מחצי שנה) ובנוסף אני מחלימה(לפני שבועיים) אני עדיין זכאית לדרכון הירוק הצרפתי?

  38. שלום כמה שעות לפני ההגעה לצרפת צריך להבדק 72 כמו שהיה בעבר אן 24 בהיותינו מדינה כתומה?
   אני מחוסן 3 מנות ובני בן שנה וחצי.

   1. אם את מחוסנת את לא צריכה לעשות בדיקה לפני שאת טסה לצרפת.

  39. האם אני צריך למלא טופס הצהרת נוסע נכנס לצרפת
   גם לילדים מתחת לגיל 12?

   1. כן, מכיוון שהטופס עוסק בכך שאתה מתחייב לא לנסוע למדינות אדומות.

  40. היי, כתבה מדהימה!
   אני מחוסנת פעם שלישית, האם אני צריכה להציג בדיקת קורונה ביציאה מישראל ובכניסה לצרפת? יש תשובות לא ברורות שמכניסות ללחץ

   1. בהחלט צריך להציג תעודת חיסון גם ביציאה מישראל וגם בכניסה לצרפת. הבשורה הטובה היא שלא צריך בדיקת PCR.

    1. האם זה נכון שגם מחוסנים צריכים לעשות בדיקת PCR לפני טיסה לפריז? כי מ 12/9 ישראל נכנסה למדינה אדומה

     1. לא נכון. מחוסנים לא צריכים לעשות בדיקה למרות שאני מאוד ממליץ לעשות (אני עשיתי וגיליתי שאני חיובי וכך מנעתי הדבקה של חברים שלי בצרפת).

  41. הבדיקות של loxamed בדיסנילנד ללא מספר דרכון (וזו כן דרישה באתר משרד הבריאות). כתבת על בדיקה נוספת במרחק תחנת RER אחת – האם ידוע לך אם הם מתחייבים ל24 שעות והאם התוצאה מכילה מספר דרכון? לא מצאתי באתר שלהם מידע…

  42. קודם כל, תודה רבה על כל המידע.

   אני מתכוון עוד שבועיים ביום חמישי לטוס לפריז אם לא יהיו חלילה הגבלות קורונה פתאום. אני עומד כמובן במה שצריך עם החיסונים.

   יש לי 3 שאלות:

   1. לא ממש הבנתי לפי המקומות שקראתי, האם יש צורך למלא טופס כניסה לצרפת (חוץ מטופס היציאה מישראל), ואם כן, איזה?

   2. מילאתי לפני 5 ימים כבר את טופס ההמרה של התו הירוק הישראלי לזה הצרפתי ועוד לא קיבלתי עדכון. אני טיפה חושש מזה, למרות שכתוב שאפשר לעשות את זה כנראה בבתי המרקחת.
   תוך כמה זמן פחות או יותר מקבלים תשובה בד"כ?

   3. באופן כללי אני כל הזמן חושש לגבי זה שהטיול לא ייצא לפועל בגלל הקורונה.
   האם להערכתך משהו בשבועיים- שלושה הקרובים יכול להשתנות לגבי זה שפתאום צרפת לא תקבל אפילו ישראלים מחוסנים, שצרפת תגביל שוב את איזורי הבילוי, או שאפילו אצלנו בארץ פתאום יחזרו להגביל אנשים שחוזרים מחו"ל, או אפילו יכניסו את צרפת לרשימת המדינות האדומות?

   תודה רבה.

   1. 1. יש טופס כניסה לצרפת שממלאים במטוס.
    2. האתר שבו ממירים את התו הירוק למקבילו הצרפתי לא ממש עובד. מצד שני, מניסיון שלי התו שלנו מתקבל בכל מקום.
    3. אינני נביא ואינני בן של נביא כך שאין לי מושג מה יהיה עוד כמה שבועות. אני נסעתי לפריז ונמצא שם כרגע ונהנה מכל רגע.

  43. היי צבי!
   אני מתכננת לנסוע לפריז בעוד כשבוע.
   הבנתי שהמרת התו הירוק הישראלי לתו הירוק הצרפתי דרך האינטרנט איננה אפשרות.
   אני יודעת שאפשר להמיר כבר בצרפת, אבל לא רוצה לקחת את הסיכון.
   1. אפשר לקבל תו ירוק ל72 שעות באמצעות בדיקה שלילית?
   האם הבדיקה חייבת להתבצע בצרפת? ואם כן, האם בדיקה מהירה שקונים בבית מרקחת תתפוס?
   2.האם עשו לך בעיות עם תעודת המתחסן (תו ירוק) ישראלית? היו מקומות שלא נתנו לך להכנס? כי לפי מה שהבנתי גם אתה לא הצלחת להמיר

   1. אני כרגע בפריז וכולם מקבלים את התו הירוק הישראלי. חבל על הזמן שמתבזבז בניסיון להמיר אותו.

  44. היי צבי,
   כתבה נהדרת ביותר ושימושית מאוד! ממש תודה.

   יש לי שאלה,
   יש לי קונקשן בטורקיה באיסטנבול למשך 3 שעות שהיא מדינה אדומה גם.

   האם אני אחויב בבידוד כשאגיע לצרפת בגלל שבאתי כביכול ממדינה אדומה?

   אני מחוסנת חיסון שלישי כבר 20 יום.

   תודה ממש ותיהנה!

   1. ממה שידוע לי לא יהיה לך צורך בבידוד מכיוון שאת מחוסנת.

  45. היי, אשמח לדעת האם ניתן להכנס לפריז בטיסת קונקשן מישראל עם עצירה באמסטרדם/טורקיה? (קונקשן פחות מ8 שעות)
   תודה רבה!

   1. אני נכנסתי בקלות עם קונקשן דרך שוויץ. לא יודע אם קונקשן בטורקיה זה רעיון כל כך טוב.

  46. שלום ותודה על המידע המפורט. מאד עוזר.
   השאלה שלי מתייחסת לנחיתה בנמל התעופה המשותף בבאזל שלמעשה נמצא בשטח צרפת. הכוונה שלנו לטייל באלזס ולכן שוכרים רכב בצד הצרפתי ולמעשה יוצאים מהצד הצרפתי. מאחר ואנו מחוסנים אז אני מבין שמספיק להציג את תעודת ההתחסנות הישראלית. מצד שני, שוויץ דורשת הצגת בדיקת PCR שלילית עם הנחיתה.
   מה זה אומר לגבינו. עצם הנחיתה בבאזל דורשת להציג בדיקת PCR למרות שאנו יוצאים מהצד הצרפתי?

   1. היי אלון,

    אני עשיתי קונקשן לצרפת דרך ציריך ואף אחד לא ביקש ממני בדיקת PCR.

    צבי

    1. באתר Hikersbay הופיעה הודעה כי כעת כל המגיע לצרפת מחוייב בבידוד, האם האינפורמציה נכונה?

     1. חזרתי לפני מספר ימים בצרפת ולא נצרכתי לבידוד. ממה שידוע לי כרגע מחוסנים נכנסים חופשי ולא מחוסנים לא נכנסים, נקודה.

  47. הי צבי אנחנו נוחתים בליון וחוזרים משוויץ ג'נבה , האם בדיקת הPCR שאנחנו עושים בצרפת לפני החזרה לישראל תקפה גם לטיסה מג'נבה לישראל
   תודה
   סימה

   1. היא תקפה כל עוד היא נעשתה מקסימום 72 שעות לפני הטיסה לישראל.

  48. הי צבי תודה רבה על ההסברים ובכלל על האתר

   האם מחלימים יכולים להיכנס לצרפת?

   1. ככל שידוע לי, אם הם לא מחוסנים אז רק כאלו שהחלימו בחודשים האחרונים.

  49. היי יש לי שאלה, כתוב שצרפתים מקבלים ישראלים מחוסנים.
   מה ההגדרה למחוסנים ? אני מחוסנת מנה שלישית אבל אמא שלי רק 2 מנות ועבר חצי שנה מאז. זה לא נחשב מחוסן בעיניי צרפת?

  50. בונג׳ור!
   תודה על כל המידע שאתה מציג פה!
   יש לי שאלה… האם מחלימים קטינים (מתחת לגיל 17) יכולים להכנס לצרפת? אם כן מה הם צריכים להציג?
   תודה על תשובתך

   1. ממה שאני מבין, אם הם החלימו לפני חצי שנה או פחות, אז כן. אחרת הם יזדקקו לחיסון.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  צבי חזנוב (הפרנקופיל)
  בואו נשמור על קשר

  הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.