הנחיות קורונה בצרפת – כל מה שצריך לדעת

שני מלצרים בפריז. צילם: לירן הוטמכר
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף באימייל
שיתוף בטלגרם

שנת 2020 שינתה את הדרך בה אנו מטיילים, ולפני כל נסיעה אנחנו בודקים את הנחיות הקורונה במדינה הרלוונטית. בעמוד זה תוכלו למצוא מידע על כניסה לצרפת בתקופת הקורונה, מגבלות (אם יש), הנחיות מיוחדות, בדיקות קורונה שצריך לעשות ועוד.

הדף עודכן לאחרונה בתאריך 1 באוגוסט 2022

לפני שנתחיל

הרשו לי להודות לגל שטיינר על העזרה באיסוף המידע. גל בונה תוכניות טיול לפריז בהתאמה אישית וניתן לקרוא על שירותיה בכתבה הזאת.

ועוד הערה אחרונה: למרות שאנחנו עושים הכל על מנת לעדכן את ההנחיות ולהגיש אותן בצורה הכי ידידותית למשתמש שניתן, איננו יכולים לקחת אחריות על מעשים שנעשים בעקבות קריאת הנחיות אלו. הסיבה לכך היא שההנחיות משתנות בקצב מאוד מאוד מהיר (לכן גם שמתי למעלה את תאריך העדכון האחרון) ולא תמיד אנחנו מספיקים לעדכן אותן מיד לאחר השינוי.

זאת הסיבה שבסוף הכתבה תמצאו קישורים למספר אתרים רשמיים שעוסקים בהנחיות הקורונה בישראל ובצרפת. אני ממליץ בחום רב לקרוא גם אותם ולהצליב את המידע שם עם המידע פה.


מגיפת הקורונה פרצה בצרפת בחודשים הראשונים של שנת 2020 ומאז לא יכול היה התיירי הישראל לשוטט להנאתו ברחובות פריז, לטייל בין טירות עמק הלואר, החופים של ברטאן או שדות הלבנדר של פרובאנס.

לשמחתי הרבה כעבור שנה לא פשוטה, נוצר סוף סוף אור בקצה המנהרה. צרפת פצחה במבצע חיסונים שתחילה קרטע מעט, אך לאט לאט צבר תאוצה. במקביל, אצלנו בארץ רוב האוכלוסיה הבוגרת זכתה להתחסן ולקבל דרכון ירוק, מה שאיפשר לה לחזור ולבקר בצרפת.

אולם מרגע שניתן האות והטיסות בין ישראל לצרפת חזרו החלו לזרום שאלות בסגנון "האם רק מחוסנים יכולים להיכנס לצרפת?", "מה עם הילדים?", "איך ניתן לקבל תו ירוק צרפתי?" ועוד.

מכיוון שמדובר בהנחיות מאוד דינמיות ואין כמעט שבוע שבו משהו לא משתנה, אני ממליץ בחום לשמור את הדף הזה במועדפים ולחזור אליו שוב ושוב לקראת הטיול שלכם. כך תהיו בטוחים שהמידע שקראתם הוא המעודכן ביותר.

שאלות ותשובות לגבי קורונה בצרפת

האם בעלי דרכון ישראלי יכולים להיכנס לצרפת?

החל מה 15 בינואר 2022, ישראלים (מחוסנים) יוכלו להיכנס לצרפת.

האם מבוגרים חייבים להיות מחוסנים כדי להיכנס לצרפת?

עד לא מזמן ההתשובה החד משמעית היתה כן. אולם החל משלהי אפריל 2022, על פי הכתבה הזאת, נראה שהמצב השתנה וכעת גם אדם לא מחוסן יכול להיכנס לצרפת בכפוף לבדיקה (לא כתוב שם אם זו בדיקת PCR או אנטיגן ולכן כל עוד הנושא לא ברור, הייתי ממליץ על פיסיאר) והצהרה על כך שאין לכם שום סימפטומים של קורונה.

אולם מכיוון שהאתרים הרשמיים של ממשלת צרפת (קישורים אליהם תוכלו למצוא בסוף הכתבה), עדיין אומרים שיש להיות מחוסנים על מנת להיכנס, אני ממש לא הייתי ממליץ לאנשים לא מחוסנים לטוס לצרפת. במקרה הטוב, קיים סיכוי שלא יאפשרו לכם להיכנס (למרות שישנן לא מעט עדויות על לא מחוסנים שכן נכנסו), במקרה הגרוע יותר, תכנסו לצרפת, תחלו בקורונה ותאלצו להיות בבידוד ובמקרה הכי גרוע תגיעו לבית חולים.

במידה ואתם מחוסנים 3 פעמים ומעלה אין צורך בבדיקה וכל מה שעליכם לעשות זה להציג את תעודת הקורונה שלכם, שאותה ניתן להפיק באתר משרד הבריאות.

מה לגבי ילדים?

 • ילדים בין 0-12 נמצאים תחת הסטטוס של ההורים שלהם, דהיינו, אם ההורים מחוסנים, אזי מתייחסים אליהם כאילו הם מחוסנים.
 • ממה שהבנתי ממש לאחרונה, ילדים בני 13-18 כן צריכים להתחסן על מנת שיוכלו להיכנס לצרפת. המידע הזה מבוסס על מקרה של מישהי שנאלצה לבטל את הטיסה לאחר שקיבלה הודעה מהשגרירות שילדיה שנמצאים בגיל הנ"ל לא יוכלו להיכנס לצרפת ללא חיסון. מצד שני לא מצאתי עדיין בשום אתר רשמי התייחסות לכך, לכן, עד שאמצא סימוכין לכך, אני ממליץ בחום לנסות לפנות לקונסוליה הצרפתית בארץ ולבדוק.
 • ילדים מחוסנים דינם כמבוגרים מחוסנים.

האם יש צורך בבידוד לאחר שמגיעים לצרפת?

נכון לעכשיו אין צורך בבידוד אם מגיעים ישירות מישראל.

שימו לב: במידה ואתם לא מגיעים ישירות מישראל אתם מוזמנים להיכנס לקישור הזה ולבדוק אם קיימת מגבלה או דרישה מיוחדת לאנשים שמגיעים מאותה מדינה (לצערי אין לי זמן ויכולת לעדכן את ההנחיות פר מדינה ממנה הגעתם ואני מתרכז רק להנחיות בנוגע לאנשים שמגיעים מישראל).

כניסה לצרפת בזמן קורונה

אילו טפסים צריך למלא לפני שטסים לצרפת?

מאז שאין יותר מדינות אדומות, אין צורך למלא טופס יציאה לחו"ל אולם יש עדיין צורך למלא טופס חזרה לארץ (עוד על זה בהמשך).

לגבי הכניסה לצרפת, נכון לשלהי אפריל 2022, אין צורך למלא שום טופס בנושא (טסתי לשם ואפילו לא ביקשו ממני למלא טופס כניסה לצרפת במטוס).

האם צריך לעשות בדיקת קורונה לפני הטיסה לצרפת?

על פי החלטת ממשלת צרפת, החל מה-12.2.2022 תיירים מחוסנים מישראל, שנחשבת כרגע כמדינה כתומה, לא צריכים לעשות בדיקת אנטיגן או PCR לפני הכניסה לצרפת וכל מה שעליהם לעשות זה להראות את תעודת הקורונה שלכם (קיבלתי על כך אישור רשמי מהקונסוליה הצרפתית בארץ).

כפי שכתבתי קודם, אם אינכם מחוסנים עליכם לעשות בדיקת קורונה (ממליץ על PCR).

היכן מומלץ לעשות בדיקת קורונה לפני טיסה?

החל מנובמבר 2021 ניתן לעשות בדיקות קורונה בתוך הנתב"ג באמצעות חברת Pangea. קיימות שתי בדיקות:

 • בדיקה רגילה שבה מקבלים תוצאות תוך 14 שעות. המחיר שלה הוא 89 ש"ח
 • בדיקת אקספרס, שאת תוצאותיה מקבלים תוך 4 שעות ומחירה הוא 149 ש"ח

הבדיקות נעשות בחניון 28 בנתב"ג וניתן להגיע אליהן ברגל או באמצעות מכונית (דרייב אין).

מידע נוסף והזמנת בדיקות מראש ניתן למצוא באתר החברה.

מעבר לזה, ניתן לעשות את הבדיקות מחוץ לנתב"ג באמצעות חברת Check2Fly, שמחיריה זולים מעט יותר (75 ש"ח לבדיקה שאת תוצאותיה מקבלים תוך 14 שעות ו 135 ש"ח לבדיקה שאת תוצאותיה מקבלים תוך 4 שעות).

אופציה נוספת היא לעשות בדיקות קורונה באחד הסניפים של הסופר פארם.

האם צריך להזמין בדיקת קורונה מראש לזמן החזרה לארץ?

על פי החלטת ממשלה, החל מה-20 למאי 2022 אין צורך לעשות בדיקת PCR בנתב"ג כשחוזרים מצרפת לארץ.

אם אתם חוזרים לפני כן עליכם עדיין לעשות את הבדיקה. אם לא הזמנתם מראש תוכלו אומנם לשלם בנתב"ג אבל זה אומר כאב ועמידה בתורים מיותרים. לכן מומלץ מראש להזמין את הבדיקה עוד לפני שטסתם, לקבל בר קוד, שאותו יסרקו לפני הבדיקה, ולחסוך כאב ראש.

ניתן להזמין את הבדיקה, שעלותה 80 ש"ח, מראש באמצעות הקישור הזה.

הנחיות קורונה בתוך צרפת עצמה

מה מצב המסעדות, החנויות ומוסדות התרבות?

כיום כל מוסדות התרבות והפנאי (להוציא דיסקוטקים) פתוחים. במסעדות ניתן לשבת הן בפנים והן בחוץ.

האם חייבים להזמין כרטיסים מראש למוזיאונים ולאטרקציות?

התשובה היא חד משמעית כן, מכיוון שכל מוסדות התרבות והאטרקציות (כולל החינמיים), צריכים לשלוט על כמות המבקרים שבהם. תוכלו להזמין כרטיסים לכל סוגי מוסדות התרבות והאטרקציות באמצעות הקישור הזה.

האם צריך להציג תעודת מתחסן כשנכנסים למוזיאונים, מסעדות וחללים סגורים אחרים?

החל מה-14.3.2022 אין צורך יותר בתו ירוק בצרפת. ניתן לקרוא על כך בקישור הזה.

האם ישנה חובה לעטות מסיכה?

החל מה-28 בפברואר 2022 אין צורך לעטות מסכות.

האם ניתן לנסוע בתוך צרפת?

כיום אין הגבלה של נסיעה בתוך צרפת וניתן לעשות זאת באמצעות מכונית שכורה, אוטובוסים או רכבות. כמובן שמומלץ קודם לכן, לבדוק את מצב ההדבקה באיזור אליו אתם מעוניינים להגיע, על מנת למנוע אי נעימויות (למשל: להגיע למקום ולגלות שבדיוק הוטל שם עוצר, או שסגרו את המסעדות).

מה צריך לעשות לפני החזרה לארץ?

אילו בדיקות צריך לעשות לפני החזרה לארץ

על פי ישיבת הממשלה האחרונה, החל מה-1 במרץ 2022 לא יהיה צורך לעשות בדיקת אנטיגן או PCR לפני הטיסה חזרה (בדיקת ה-PCR בנתב"ג עדיין נדרשת). אני משאיר את המידע למטה לגבי הבדיקות למקרה שבעתיד נצטרך אותו (מקווה שאף פעם).

החל מה-26.11.2021 מספיק לעשות בדיקת אנטיגן פשוטה עד 48 שעות לפני הטיסה (מומלץ 24 שעות ליתר ביטחון), על מנת לעלות על המטוס לארץ (יש עדיין צורך לעשות בדיקת PCR כשנוחתים בארץ ועל זה נדבר מאוחר יותר).

את בדיקות האנטיגן ניתן לעשות בבתי המרקחת של פריז ומכיוון שכמעט בכל רחוב יש בית מרקחת שכזה אני לא נותן כאן המלצות על מקום ספציפי. כל מה שעליכם לעשות זה לחפש את הצלב הירוק, שמסמן שהחנות היא בית מרקחת, להיכנס ולבקש בדיקת אנטיגן.

מחיר בדיקת אנטיגן נע בין 20-30 יורו.

היכן ניתן לעשות בדיקת PCR בצרפת?

אם, בכל זאת, תרצו לעשות בדיקת PCR תוכלו למצוא באתר של משרד הבריאות הצרפתי מפה שמראה את מיקום מעבדות הקורונה בכל אחת מערי צרפת. האתר אומנם בצרפתית אבל הוא די קל לשימוש (בסה"כ מכניסים את שם המקום בו אתם נמצאים והוא מראה לכם על המפה את כל המעבדות). יש לעשות את הבדיקה 72 שעות לפני הטיסה ולדאוג שמספר הדרכון שלכם יופיע בתוצאות הבדיקה.

לטובת הבריאות הנפשית שלכם: אל תדחו את הבדיקה ל-24 שעות לפני הטיסה, למרות שזה אפשרי. לפעמים יש תקלות (לדוגמא: תוצאות בדיקה שמגיעות למקום לא נכון או לא מגיעות בזמן) וכבר היו סיפורים על אנשים שלא יכלו לעלות על הטיסה ארצה מכיוון שלא היה להם את דף תוצאות הבדיקה. לכן, עשו לעצמכם טובה ונסו לבצע את הבדיקה 3 ימים לפני הטיסה, כדי שיהיה לכם מרחב תמרון לטעויות ודברים בלתי מתוכננים.

האם צריך למלא טופס אלקטרוני לפני שחוזרים לארץ?

כן, יש למלא את הטופס שנמצא בקישור הזה, 24 שעות לפני הטיסה. ללא מילוי הטופס הזה לא יעבירו אותכם את הצ'ק אין, לכן במקום למלא אותו בפאניקה בשדה התעופה, מומלץ לעשות זאת בניחותא במלון או בדירה שלכם.

האם צריך לעשות בדיקת קורונה כשנוחתים בארץ?

מאז מאי 2022, אין צורך לעשות בדיקת קורונה כשנוחתים בישראל.

האם יש צורך לשהות בבידוד אחרי שחוזרים מצרפת לארץ?

בעבר, כשהיו בדיקות קורונה בשדה התעופה, היה צורך לשהות בבידוד עד קבלת התשובה. כיום אין צורך בכך, מכיוון שגם כך אין יותר בדיקות קורונה.

מה קורה אם מרגישים לא טוב בצרפת, עושים בדיקת קורונה ויוצאים חיוביים?

במקרה זה יש ליצור קשר עם חברת הביטוח שלכם ולבקש ממנה רשימה של רופאים, שפועלים במקום בו אתם נמצאים ושעובדים עם החברה. הרופא שתבחרו יסביר לכם כמה ימי בידוד צריך ויספק לכם תעודת החלמה בתום תקופת הבידוד. עם התעודה הזאת תוכלו לטוס חזרה ארצה, ללא צורך בבדיקת PCR או אנטיגן.

היכן ניתן להתגורר בזמן הבידוד?

לצערי הרב לא כל מלון מסכים לשכן אצלו אנשים חיוביים לקורונה. ההמלצה שלי היא במקרה ונמצאתם חיוביים כדאי לכם לנסות לשכור דירה במלון דירות, שם תהיה לכם דירה נוחה וגדולה יחסית ובמקביל תוכלו לקבל שירותי קבלה.

ניתן למצוא מלונות דירות מומלצים בפריז בכתבה הזאת.

בלי קשר, הנה שני מלונות דירות שהומלצו על ידי אנשים שנאלצו לשהות בבידוד בפריז:

אתרים נוספים שעוסקים בקורונה

אני עושה את מיטב יכולתי על מנת להביא לכם את המידע המעודכן ביותר על הנחיות הקורונה בצרפת בעברית ובצורה כמה שיותר ידידותית למשתמש. אולם לצערי הרב, מכיוון שההנחיות משתנות כל הזמן, אני לא תמיד מספיק לעדכן הכל. לכן, במקביל לקריאת המדריך הזה, אני ממליץ בחום להיכנס גם לאתרים הבאים ששיכים לממשלת צרפת ומכילים את ההנחיות הכי מעודכנות:

מה הלאה?

אחרי שסיימתם לקרוא על מגבלות הקורונה ולתכנן את הטיול שלכם בהתאם, הגיע הזמן להתעסק בדברים הרבה יותר כיפיים כמו למצוא מלונות מפנקים, אטרקציות מעניינות ומסעדות טעימות. באתר שלי תמצאו שני מדריכים עיקריים שיעזרו לכם במשימה זו:

 • מדריך פריז – מכיל המלצות על מלונות, דירות נופש, מידע על פרקטי, מסלולי טיול, המלצות על אטרקציות, מופעים ועוד.
 • מדריך צרפת – מכיל מידע, המלצות וכתבות מעמיקות על מחוז.

בהצלחה עם תכנון הטיול!

קרדיט לתמונת השער: לירן הוטמכר

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף באימייל
שיתוף בטלגרם

עוד כתבות שיכולות לעניין אותך

הודעה חשובה לסיום...

פרנקופילים יקרים, אם במקרה אתם באמצע תכנון טיול לצרפת ובא לכם לפרגן, כל מה שצריך לעשות זה להזמין את מקומות הלינה שלכם והכרטיסים לאטרקציות השונות והמופעים דרך הקישורים באתר.

מבטיח לכם שההזמנות הללו לא יעלו לכם יורו אחד נוסף אך כל הזמנה כזאת תספק עמלה קטנה שתעזור להחזיק את האתר באוויר.

הקישורים למלונות ולכרטיסים פזורים בכל האתר (בהתאם לרלוונטיות שלהם), אולם על מנת להקל עליכם ריכזתי את כולם בשני הדפים הללו:

המון תודה מראש והמשך קריאה מהנה באתר!

צבי חזנוב

הרצאות על תרבות צרפת שיכולות לעניין אתכם

כבר ביקרתם בקבוצות הפייסבוק שלי?

תמצאו שם לא רק אותי אלא גם פרנקופילים כמוכם שישמחו לענות לכל שאלה שלכם

255 תגובות

 1. שלום, ב 2019 הייתי בפריז ונעזרתי רבות באתר שלך, פשוט מדהים.
  חג,לגבי הקורונה, אנחנו המשפחה טסה לאלפים הצרפתיים
  באוגוסט, אשמח אם תתיחס לאזור הנ"ל (כמו אנסי שציינת בכתבה)

  תודה רבה על כל מה שאתה עושה
  שרון

  1. תודה על הכתבה שעושה סדר!
   ישלי שאלה במידה וחלילה מתגלה שחלינט בקורונה במהלך הנסיעה,לכמה זמן בידוד נדרש והיכן נדרש לבצעו?

   1. ממה שאני יודע צריך להיות שבוע בבידוד במלון (או בדירה בה אתם מתגוררים) ואחר כך יש לעשות בדיקה נוספת ואם את שלילית אז תוכלי לעזוב את צרפת או להמשיך בטיול שלך.

 2. היי. האם ידוע על נדבקים באזור סקי לה פלאן ?

 3. צבי שלום
  האתר שלך מלא כרימון. אומנם כרגע בגלל אי הודאות עם בהקורונוה דחינו את הנסיעה אבל בהחלט מתכוונת להשתמש בהמלצות דרך האתר המדהים שלך.

 4. היי, אני בת 19 ויש לי טיסה לפריז בעוד שבוע בדיוק (9.3) ואני לא יודעת אם להתחיל להתכונן לכך מבחינת תכנון הטיול, אתרים, אריזת מזוודה או לחכות לעידכונים של הרגע האחרון בנוגע לנגיף? האם להצטייד במסיכה? מה ההמלצה?

  1. מומלץ להצטייד במסיכה טובה, לשמור על היגיינה מרבית ולהתעדכן בדף הזה כדי לראות איך דברים יתפתחו.

   1. תודה רבה על העדכונים החשובים, ובכלל אנחנו נעזרים הרבה באתר המצוין שלך… מחזיקים אצבעות שלא נצטרך לבטל ( טסים עוד שבועיים) ואז ב"ה נשמח להזמין כרטיסים לאטרקציות דרך האתר שלך….

   1. היו 10 נבדקים עם חשש קורונה בואל טורנס, שוודים. כרגע נמצאו שליליים, נשלחו ליתר בטחון למעצר בית.

 5. תודה גדולה שאתה מעדכן בנושא זה.
  האם יש חתך של החולים לפי איזורים? (אני מניחה שסך החולים מפוזרים בכל המדינה) מעניין לדעת מהו אחוז החולים בפריז עצמה.
  שוב תודה על כל החומר העשיר והמלמד שנמצא באתר.

 6. תודה צבי – כל כך אוהבים את הכתבות וההמלצות שלך "L'Oise, מחוז בצפון צרפת. יש עוד שני מוקדים נגועים בצרפת."
  מהם שני המוקדים הנוספים ?
  מתוכננת לנו חופשה משפחתית מורחבת באזור הריביירה ועמק VERDON והייתי רוצה לדעת אם יש מקרים נגועים באזור בעיקר בגלל הקירבה לגבול האיטלקי

  1. כרגע יש חולים במחוז סבויה שהוא כבר די קרוב לפרובאנס. מה הולך להיות מחר? אין לי מושג. לכן אני ממליץ להמשיך ולחזור לאתר על מנת להתעדכן.

 7. הי. אני אמורה לטוס לפריז מחר בלילה עם בתי לכבוד בת המצווה שלה – ומבטלת… עכשיו אחרי הכרזת ראש הממשלה ושר הבריאות. לא יכולה להרשות לעצמי שבועיים בבידוד אחרי חמישה ימים עליזים בפריז.
  יודע איך ואם מקבלים החזר, דחיית טיסה או כל סידור אחר מאל על (זו טיסת אל על lite אם זה מדנה…)?

  1. שלום שרון.

   לכל חברה יש את מדיניות הביטולים שלה כך שקצת קשה לי לענות על השאלה הזאת. אני בסך הכל מרכז כאן מידע שמגיע מצרפת וישראל לגבי התפשטות המחלה.

   צבי

   1. תודה צבי. מאוד נהנית לקרוא את המידע שאתה מרכז כאן. קצת נכנסתי ללחץ ויריתי לכל הכיוונים.
    תודה שרון

  1. ממה שידוע לי הוא נמצא בברטאן, חבל ה Oise ויש גם מקרים בפרובאנס. בכל מקרה, אם אתה רוצה לראות את התפשטות הנגיף בזמן אמת, אתה מוזמן להיכנס לקישור למפת הקורונה בכתבה.

 8. הי תודה על האתר שלכם שלדעתי מפרט מצויין על הנעשה בפריז אנחנו אמורים לטוס טיסה משפחתית לפריז ב29/3
  אפשר לדעת מה קורה כרגע בפריז והאם המקומות פתוחים כרגיל או סגורים ועצה מתחושת בטן האם כדאי כרגע להשאיר את הטיסה או לבטל

  1. כרגע העסקים שם כרגיל אבל הכל יכול להשתנות מהר מאוד. זאת הסיבה שקטונתי מלהמליץ אם להגיע לשם כרגע או לא.

  1. אכן דיסנילנד נסגר עד להודעה חדשה. מעבר לזה אין הרבה מה להרחיב.

 9. תודה רבה רבה על העידכונים בימים קשים אלה.
  לרבים מאיתנו משפחות בצרפת ואנחנו חרדים לשלומם, אין אתר פרט לאתר שלכם שמדווח לפרטים קטנים מה קורה בצרפת.
  (אני באופן אישי כל בוקר מחכה לתגובתכם)
  שאלתי, האם יש לכם מידע מפורט יותר על "פונטבלו", או מקור אליו אוכל לפנות ולקבל מידע?
  תןדב רבה.

  1. שלום סיגל.

   לצערי אין לי עדיין כתבה על פונטנבלו אך אני בהחלט מתכנן לכתוב עליו בעתיד.

   בברכה,
   צבי

 10. בוקר טוב ותודה רבה על בעידכון המפורט של יואל מיטרני , בנושא הקורונה.

 11. רק הערה קטנה, שני העדכונים האחרונים ברשימה מציינים את התאריכים 4 ו 11 באפריל והכוונה היא לחודש מאי מן הסתם.

   1. היי צבי
    ראשית חייבת לפרגן ולהודות לך על הפוסטים המעניינים מקצועיים כתובים היטב אני פשוט נהנת לקרוא
    אשמח לברר באילו בתי מרקחת ניתן לבצע בדיקות קורונה
    אנו נתגורר בסמוך לתחנת הרכבת Châtelet–Les Halles
    אם תוכל לפרט לגבי הפרוצדורה של הבדיקה איך מקבלים תוצאות למייל?
    תודה רבה
    ותמשיך לעשות חייל בתחום

    1. היי מיטל,

     תודה רבה על הפירגון 🙂

     ממה שאני מבין מהשטח, כל מה שצריך לעשות להיכנס לבית מרחקת (יש אחד ברחוב Saint Honore לא רחוק ממך), לומר להם שאת צריכה לעשות בדיקה בשביל לטוס חזרה, לתת להם את מספר הדרכון שלך (מאוד חשוב) ולקבל את תוצאות הבדיקה כ 24 שעות אחר כך.

     אם משהו בזה ישתנה אני מבטיח לעדכן זאת באתר.

     צבי

 12. כמו תמיד מעניין , ובעיקר עושה חשק לחזור לפריז. תודה מרים וצבי.

 13. בוקר טוב
  אני מבקשת לכתוב שהדברים אינם מופנים אליך אני מאוד אוהבת את פריס יותר מאשר את לונדון אבל נחשפתי לפן מכוער של הצרפתיים בתקופת הקורונה לעומת לונדון שגילתה הבנה וזיכתה אותנו במלוא הסכום. במה הדברים אמורים,
  לפני חצי שנה הזמנו כרטיסי טיסה לפריז ולונדון לתאריך 5/6/20
  בצעתי רכישות ליורודיסני ,בית מלון ליד האתר,
  בית מלון בפריס ,לרכבת היורוסטאר ברור לכולם שהקורונה עדיין אתנו, בעלי חולה אונקולוגי וכליה אחת כך שכל חשיפה מסכנת את חייו ואף אחד לא מוכן להחזיר כסף גם בתמורה לוויתור מצדנו על 10% למען ההגינות בית המלון באתר הסכים להאריך עד 12/21 נקווה שנהיה בריאים
  לעומתם הלונדוניים שהחזרו לנו כסף עבור המלון ועבור שתי הצגות הודיעו לנו שנקבל החזר .
  הדברים מדברים בעד עצמם אינני צריכה להכביר במילים אבל נורא מצער ברור שאינני יכולה בשלט מרחוק לנהל מולם מאבק
  אינני יודעת כמה המדינה תומכת בהם ומפצה אותם אבל זה ממש לא הוגן זו ממש לא בחירה שלי זה היה אמור להיות טיול בת מצווה
  תודה

  1. צר לי לשמוע על מה שעברת. כולי תקווה שהמצב ישתפר ותוכלו בכל זאת לבקר בצרפת ולהנות ממנה כפי שתכננתם.

 14. האם ידוע כמה עולה בדיקת קורונה בצרפת לפני שעולים לטיסה. לארץ בחזרה? חברה שחזרה מגרמניה אמרה שעלה לה 115 יורו, אם נוסעים משפחה שלמה זאת הוצאה..
  תודה מראש על התשובה
  אחלה אתר

 15. שמת שני לינקים לטפסים, אחד מהם הצהרת נסיעה" מבקש כתובת, ולא הבנתי אם זו כתובת מגורים שלי כאן בישראל או כתובת לשהייה בצרפת. תוכל להסביר תודה

  1. לא כתבת על איזה מהלינקים מדובר. בכל מקרה הייתי ממליץ לפנות למי שעומד מאחורי הטפסים הללו.

 16. האם ידוע אם ומתי יש כוונה לבטל את הבידוד למי שמגיע לצרפת?
  תודה מראש וכל הכבוד על הכתבה המעודכנת והמפורטת

  1. תודה רבה על המחמאות. לצערי, אין לי מושג מתי הבידוד יבוטל באופן רשמי ואני לא לגמרי בטוח שלממשלת צרפת יש מושג כזה. הכל תלוי בקצב ירידת התחלואה לדעתי.

 17. תודה למידע המעודכן והמהימן!

  האם להבנתך בכניסה מגרמניה לצרפת, שעון הבידוד מתחיל מחדש? גם אם נחתתי קודם בגרמניה ושהיתים שם נניח חמישה ימים קודם לחציית הגבול לצרפת? הרי כניסת תושב גרמני לצרפת מותרת ללא בידוד להבנתי.

  1. היי אורי,

   ממה שאני מבין יש צורך בבידוד נכון לעכשיו, בכל מקרה, אולם מאוד יתכן שדברים ישתנו בשבועות הקרובים. ברגע שהנושא ישתנה או יתבהר אני אעדכן את המידע בדף.

   צבי

 18. היי, שמחתי לראות שהחל מה 9/6 תוסר מגבלת הבידוד למחוסנים – האם ידוע מה קורה לגבי ילדים מתחת
  לגיל 12? האם הם צריכים בידוד ובדיקות קורונה?

 19. שלום, תודה רבה על המידע החשוב. לגבי בדיקת קורונה בפאריז – האתר אליו אתה מפנה sante.fr מספק מידע לגבי בדיקות חינמיות שניתנות עי הרשות הצרפתית. האם הן זמינות לכל? היכן ניתן לערוך בדיקה בתשלום?
  תודה רבה,
  עירית

  1. שלום עירית,

   נכון לעכשיו הבדיקות הן בחינם הן למקומיים והן לתיירים.

   בברכה,
   צבי

 20. שלום צבי,
  ראשית, תודה רבה על הסיקור הנרחב והסיוע. מעריך מאד !! האתר בונבון !
  לעניין הבדיקות בפאריז – האתר אליו אתה מפנה כתוב בצרפתית ללא אפשרות הצגת המידע באנגלית. גם לא ניתן להעתיק את הכתוב באתר ולתרגמו בגוגל.
  שמתי לב שקיימים למקומות המוצגים במפה סימונים בארבעה צבעים (כחול, ירוק, צהוב ואדום)ולא הבנתי מה ההבדל ביניהם.
  שנית, לא ברור האם צריך לתאם תור מראש או האם ניתן פשוט להכנס למקום בשעות הפתיחה, לעבור בדיקת PCR וזהו.
  כשלעצמי תוהה מדוע אתר שנועד לשרת גם תיירים שצרפתית אינה שפתם לא מאפשר תרגום לאנגלית, אבל זה כנראה חלק מהקסם הצרפתי 😉
  תודה.

  1. אכן, זה חלק מהקסם הצרפתי 🙂

   בכל מקרה, אנסה לחפש ברשת אתרים באנגלית שעוסקים בנושא ואכניס קישורים אליהם.

   צבי

 21. האם ידוע לכם האם מחוסנים המגיעים מבריטניה גם פטורים מבידוד לבדיקת קורונה?

 22. הי מנסה להבין האם הבדיקות בבתי המרקחת בפריז עומדות בדרישות הישראליות לבדיקה לפני עליה למטוס. ואם לא היכן ניתן לעשות בדיקות ב"תקן" הנדרש ובאיזה עלות

  1. מהמידע הכי עדכני שיש לי בדיקות בית המרקחת הן מספיק טובות על מנת לעלות לטיסה. כמו כן יש לזכור שצריך להזמין תור לבדיקה בשדה התעופה כשמגיעים.

   1. היי , באיזה אתר רוכשים את הבדיקות בשדה התעופה של פריז חזרה לישראל ?

    1. האמת היא שאינני יודע מכיוון שאת הבדיקות עושים בפריז עצמה עד כ 72 שעות לפני הטיסה.

 23. היי צבי,
  האם ידוע לך מה בדבר מחלימי קורונה המזיקים תעודת מחלים? האם גם עליהם חלה חובת ביצוע PCR טרם הכניסה לצרפת?
  תודה רבה!

 24. שלום, אנחנו מחוסנים ואנחנו רוצים להגיע מיוון לצרפת בשבוע הבא, האם ניתן להיכנס? האם יש צורך בבדיקת קורונה? בידוד?

  1. ממה שאני יודע, ניתן להיכנס לצרפת ממדינות האיחוד האירופי, בתנאי שיש לכם תעודת חיסון.

 25. היי, אשמח לתובנות שלך לאור כל הידע הרב שיש לך.
  אם אני עושה בדיקת קורונה ב יורודיסני, כמה זמן לוקח לתוצאה להגיע?
  בנוסף, ראיתי שצריך להזמין תור מראש ( לפי מה שרשמת בכתבה), אכן נכנסתי לאתר שלהם, אך לא ראיתי מקום שבו ניתן למלא מספר דרכון. האם שעושים את הבדיקה במעבדה, ניתן לבקש מהם להוסיף את המספר דרכון?

  1. היי עמית,

   לרוב תוצאות הבדיקה מגיעות תוך כ-24 שעות. ניתן לבקש מהם שירשמו את מספר הדרכון שלך על תוצאות הבדיקה.

   צבי

 26. שלום צבי,
  קודם כל כפראנקופילית ותיקה, שפו ענק על האתר הנהדר ותודה על המידע המתעדכן של הנחיות קורונה.
  שלחתי בקשה לקבל את ה covid pass הצרפתי לפי כל ההנחיות שנתת, עבר כבר שבוע ועדיין לא קיבלתי כלום. האם אתה יודע כמה זמן לוקח להם לשלוח והאם התו הירוק הישראלי עדיין מתקבל במקומות או חייבים את הפס הצרפתי?
  תודה רבה
  אנה

  1. היי אנה,

   שנינו נמצאים באותה סירה לצערי. גם אני שלחתי להם את המידע והם עוד לא חזרו אלי 🙁

   לגבי התו הישראלי: ממה שהבנתי יש קצת אנרכיה עם זה וחלק מהמקומות יקבל וחלק לא. מה שאני ממליץ לעשות למקרה שלא תקבלי את התו בזמן זה ללכת לבית מרקחת ולבקש מהם שימירו את התו שלך לתו הישראלי. הם עלולים לרטון קצת אבל רובם יעשו את זה.

   צבי

   1. תודה רבה צבי
    בטח התכוונת שימירו לתו הצרפתי. פשוט כל בית מרקחת?

    1. לפחות פעם זה היה ככה. הבעיה היא שכל יום דברים משתנים ויש הנחיות חדשות ולכן מה שאכתוב היום עלול לא להיות רלוונטי מחר.

 27. יופי של אתר!

  אם אין לי כרטיס חזרה מצרפת, מה עליי לעשות עם מילוי טופס הבקשה להמרת תעודת ההתחסנות שלי , בתו ירוק אירופי?
  תודה!

 28. קודם כל תודה רבה על כל המידע.
  למיטב הבנתי – כשמגישים בקשה לדרכון ירוק צרפתי, הפורמט הנכון הוא, לדוגמה:
  Israel / COHEN Moshe / 25-09-21
  בדיוק כמו שמופיע בהסבר שהבאת לפני הדוגמה.
  בכל מקרה גם אני מחכה לתשובה (כבר תשעה ימים, אבל יש עוד זמן לנסיעה שלי). אשמח ואודה לך אם תעדכן כשתקבל את שלך.

  1. שלחתי להם עוד אימייל ועדיין לא קיבלתי שום תשובה נכון ל 25 באוגוסט.

 29. הי צבי,
  תודה על האתר המושקע שלך! לפני כל נסיעה אני מתעדכנת קודם כל אצלך! ציינת באחת השורות שהבנת שיש צורך במסכת N95 בכניסה למקומות, לא מצאתי דרישה כזו באתרים, האם ישנו עדכון? יכול להיות שמסיכות כחולות רגילות מספיקות?

  1. אפשר להיכנס עם מסכות רגילות אבל מומלץ להצטייד ב N95 שהן מסכות בטוחות בהרבה.

  1. שלחתי רק היום בקשה באמצעות האתר ולכן עדיין לא קיבלתי תשובה.

   1. תודה לך על התשובה המהירה.
    הבנתי שהשדה של Residential address abroad מתכוון לכתובת שתשהה בה בצרפת, ולא הכתובת בארץ. הרבה אנשים לא קיבלו תשובה בגלל זה.
    לי אישית זה לא היה מובן, אז אולי זה יעזור למישהו פה 🙂

    1. פול אתה בטוח? נראה לי ממש משונה. בכל התייחסות ל-abroad (למשל לקראת סוף הטופס) הכוונה היא מחוץ לצרפת. מאיפה הבנת אחרת?

 30. עדכון לגבי הבקשה שלי לדרכון ירוק צרפתי – בשעה האחרונה קיבלתי את המייל הבא:

  We are sorry to inform you that we are currently receiving a very large number of requests and will not be able to process them all.

  We remind you that a negative result of an antigen test taken at a pharmacy, available all over France, grants the user a health pass that is valid for three days (72 hours).

   1. לא קיבלתי אבל לשמחתי עד כה לא היה מקום שלא קיבל את תעודת ההתחסנות הישראלית.

 31. היי שמחה לקרוא את כל ההמלצות נתן ממש רקע חשוב לפני הטיסה
  אנחנו זוג שמתכננים לקחת ביום האחרון רכבת יורוסטאר ללונדון
  מה החוקיות לגבי הבדיקת קורונה ?
  האם צריך להצבע בדיקה לפני עלייה לרכבת? או לפני ההגעה ללונדון ?

 32. שאלה: אני מתכוון לנסוע בסוכות העם ילדי 2 מתחת לגיל 12
  האם צריך בידוד לילדים אלה בהגעה לפריז?

  1. ממה שידוע לי צריך לעשות בדיקת PCR לפני שמגיעים ואם התוצאה שלילית אין צורך בבידוד (לפחות נכון לעכשיו).

 33. שלום,
  אנו אמורים להגיע לפריז עם ילדים מתחת לגיל 12 לא מחוסנים כמובן, במידה וחס וחלילה אחד מאיתנו חולה מה הם ההנחיות לבידוד, צריך להשאר במלון או במלונית קורונה? וכמה זמן
  על מי העלויות

  1. היי ירון,

   ממה שאני יודע עליך להישאר במלון שלך ולמצוא רופא שאחרי שבוע יתן לך תעודת מחלים. העלות היא עליך אולם אם עשית ביטוח בריאות אזי הביטוח ישלם.

   צבי

 34. הגעתי לצרפת עם התעודת מתחסן שלי (ואני מחוסן במנה שלישית), בכל מקום קיבלו את התו הירוק הישראלי, בעיקר התבדחו על המנה השלישית.

  1. הי! ואם התעודת מתחסן לא בתוקף? עדין אתם זה שהבן שלי בן 14 מחוסן זה מספיק? או שאצטרך אנטיגן או pcr בנוסף? ונכון ליולי 2022… איזה מהשתיים נדרשת לכניסה לצרפת מהארץ?

 35. האם ניתן להגיע עם ילדים מתחת לגיל 12 לפריז בעקבות ההנחיות החדשות? האם הם צריכים להיות בבידוד?

     1. תודה רבה רבה צחי
      ממש יעיל ועוזר מאוד האתר שלך ותשובתך המהירות שלך
      יישר כוח!

 36. היי,
  אני מחוסנת חיסון שני אך עברה חצי שנה מהחיסונים ובנוסף אני מחלימה (לפני שבועיים) האם אני זכאית ל"דרכון הצרפתי"?
  כי באתר ההמרת דרכונים זה לא נותן לי אופציה של החלמה הוא שואל רק על החיסונים.

 37. היי ירון,
  אם אני מחוסנת מנה שנייה (עבר יותר מחצי שנה) ובנוסף אני מחלימה(לפני שבועיים) אני עדיין זכאית לדרכון הירוק הצרפתי?

 38. שלום כמה שעות לפני ההגעה לצרפת צריך להבדק 72 כמו שהיה בעבר אן 24 בהיותינו מדינה כתומה?
  אני מחוסן 3 מנות ובני בן שנה וחצי.

  1. אם את מחוסנת את לא צריכה לעשות בדיקה לפני שאת טסה לצרפת.

 39. האם אני צריך למלא טופס הצהרת נוסע נכנס לצרפת
  גם לילדים מתחת לגיל 12?

  1. כן, מכיוון שהטופס עוסק בכך שאתה מתחייב לא לנסוע למדינות אדומות.

 40. היי, כתבה מדהימה!
  אני מחוסנת פעם שלישית, האם אני צריכה להציג בדיקת קורונה ביציאה מישראל ובכניסה לצרפת? יש תשובות לא ברורות שמכניסות ללחץ

  1. בהחלט צריך להציג תעודת חיסון גם ביציאה מישראל וגם בכניסה לצרפת. הבשורה הטובה היא שלא צריך בדיקת PCR.

   1. האם זה נכון שגם מחוסנים צריכים לעשות בדיקת PCR לפני טיסה לפריז? כי מ 12/9 ישראל נכנסה למדינה אדומה

    1. לא נכון. מחוסנים לא צריכים לעשות בדיקה למרות שאני מאוד ממליץ לעשות (אני עשיתי וגיליתי שאני חיובי וכך מנעתי הדבקה של חברים שלי בצרפת).

 41. הבדיקות של loxamed בדיסנילנד ללא מספר דרכון (וזו כן דרישה באתר משרד הבריאות). כתבת על בדיקה נוספת במרחק תחנת RER אחת – האם ידוע לך אם הם מתחייבים ל24 שעות והאם התוצאה מכילה מספר דרכון? לא מצאתי באתר שלהם מידע…

 42. קודם כל, תודה רבה על כל המידע.

  אני מתכוון עוד שבועיים ביום חמישי לטוס לפריז אם לא יהיו חלילה הגבלות קורונה פתאום. אני עומד כמובן במה שצריך עם החיסונים.

  יש לי 3 שאלות:

  1. לא ממש הבנתי לפי המקומות שקראתי, האם יש צורך למלא טופס כניסה לצרפת (חוץ מטופס היציאה מישראל), ואם כן, איזה?

  2. מילאתי לפני 5 ימים כבר את טופס ההמרה של התו הירוק הישראלי לזה הצרפתי ועוד לא קיבלתי עדכון. אני טיפה חושש מזה, למרות שכתוב שאפשר לעשות את זה כנראה בבתי המרקחת.
  תוך כמה זמן פחות או יותר מקבלים תשובה בד"כ?

  3. באופן כללי אני כל הזמן חושש לגבי זה שהטיול לא ייצא לפועל בגלל הקורונה.
  האם להערכתך משהו בשבועיים- שלושה הקרובים יכול להשתנות לגבי זה שפתאום צרפת לא תקבל אפילו ישראלים מחוסנים, שצרפת תגביל שוב את איזורי הבילוי, או שאפילו אצלנו בארץ פתאום יחזרו להגביל אנשים שחוזרים מחו"ל, או אפילו יכניסו את צרפת לרשימת המדינות האדומות?

  תודה רבה.

  1. 1. יש טופס כניסה לצרפת שממלאים במטוס.
   2. האתר שבו ממירים את התו הירוק למקבילו הצרפתי לא ממש עובד. מצד שני, מניסיון שלי התו שלנו מתקבל בכל מקום.
   3. אינני נביא ואינני בן של נביא כך שאין לי מושג מה יהיה עוד כמה שבועות. אני נסעתי לפריז ונמצא שם כרגע ונהנה מכל רגע.

 43. היי צבי!
  אני מתכננת לנסוע לפריז בעוד כשבוע.
  הבנתי שהמרת התו הירוק הישראלי לתו הירוק הצרפתי דרך האינטרנט איננה אפשרות.
  אני יודעת שאפשר להמיר כבר בצרפת, אבל לא רוצה לקחת את הסיכון.
  1. אפשר לקבל תו ירוק ל72 שעות באמצעות בדיקה שלילית?
  האם הבדיקה חייבת להתבצע בצרפת? ואם כן, האם בדיקה מהירה שקונים בבית מרקחת תתפוס?
  2.האם עשו לך בעיות עם תעודת המתחסן (תו ירוק) ישראלית? היו מקומות שלא נתנו לך להכנס? כי לפי מה שהבנתי גם אתה לא הצלחת להמיר

  1. אני כרגע בפריז וכולם מקבלים את התו הירוק הישראלי. חבל על הזמן שמתבזבז בניסיון להמיר אותו.

 44. היי צבי,
  כתבה נהדרת ביותר ושימושית מאוד! ממש תודה.

  יש לי שאלה,
  יש לי קונקשן בטורקיה באיסטנבול למשך 3 שעות שהיא מדינה אדומה גם.

  האם אני אחויב בבידוד כשאגיע לצרפת בגלל שבאתי כביכול ממדינה אדומה?

  אני מחוסנת חיסון שלישי כבר 20 יום.

  תודה ממש ותיהנה!

  1. ממה שידוע לי לא יהיה לך צורך בבידוד מכיוון שאת מחוסנת.

 45. היי, אשמח לדעת האם ניתן להכנס לפריז בטיסת קונקשן מישראל עם עצירה באמסטרדם/טורקיה? (קונקשן פחות מ8 שעות)
  תודה רבה!

  1. אני נכנסתי בקלות עם קונקשן דרך שוויץ. לא יודע אם קונקשן בטורקיה זה רעיון כל כך טוב.

 46. שלום ותודה על המידע המפורט. מאד עוזר.
  השאלה שלי מתייחסת לנחיתה בנמל התעופה המשותף בבאזל שלמעשה נמצא בשטח צרפת. הכוונה שלנו לטייל באלזס ולכן שוכרים רכב בצד הצרפתי ולמעשה יוצאים מהצד הצרפתי. מאחר ואנו מחוסנים אז אני מבין שמספיק להציג את תעודת ההתחסנות הישראלית. מצד שני, שוויץ דורשת הצגת בדיקת PCR שלילית עם הנחיתה.
  מה זה אומר לגבינו. עצם הנחיתה בבאזל דורשת להציג בדיקת PCR למרות שאנו יוצאים מהצד הצרפתי?

  1. היי אלון,

   אני עשיתי קונקשן לצרפת דרך ציריך ואף אחד לא ביקש ממני בדיקת PCR.

   צבי

   1. באתר Hikersbay הופיעה הודעה כי כעת כל המגיע לצרפת מחוייב בבידוד, האם האינפורמציה נכונה?

    1. חזרתי לפני מספר ימים בצרפת ולא נצרכתי לבידוד. ממה שידוע לי כרגע מחוסנים נכנסים חופשי ולא מחוסנים לא נכנסים, נקודה.

 47. הי צבי אנחנו נוחתים בליון וחוזרים משוויץ ג'נבה , האם בדיקת הPCR שאנחנו עושים בצרפת לפני החזרה לישראל תקפה גם לטיסה מג'נבה לישראל
  תודה
  סימה

  1. היא תקפה כל עוד היא נעשתה מקסימום 72 שעות לפני הטיסה לישראל.

 48. הי צבי תודה רבה על ההסברים ובכלל על האתר

  האם מחלימים יכולים להיכנס לצרפת?

  1. ככל שידוע לי, אם הם לא מחוסנים אז רק כאלו שהחלימו בחודשים האחרונים.

 49. היי יש לי שאלה, כתוב שצרפתים מקבלים ישראלים מחוסנים.
  מה ההגדרה למחוסנים ? אני מחוסנת מנה שלישית אבל אמא שלי רק 2 מנות ועבר חצי שנה מאז. זה לא נחשב מחוסן בעיניי צרפת?

 50. בונג׳ור!
  תודה על כל המידע שאתה מציג פה!
  יש לי שאלה… האם מחלימים קטינים (מתחת לגיל 17) יכולים להכנס לצרפת? אם כן מה הם צריכים להציג?
  תודה על תשובתך

  1. ממה שאני מבין, אם הם החלימו לפני חצי שנה או פחות, אז כן. אחרת הם יזדקקו לחיסון.

 51. שלום, אשמח להבין, מי שלא מחוסן ולא מחלים, האם יכול להכנס לצרפת עם בדיקת CPR תקינה?

  1. שלום רבקה,

   נכון לעכשיו רק מחוסנים או מחלימים יכולים להיכנס לצרפת.

   צבי

 52. האם יש מקומות לבדיקת קורונה PCR לחזרה לארץ באזור אביניון או מונפלייה? לא מצאתי דרך למצוא מעבדה כזו. תודה

  1. יש בכתבה קישור לאתר שבו ניתן למצוא מעבדות בכל צרפת.

 53. שלום, כתבה מעולה וממש נגישה!
  יש לי שתי שאלות:
  1. האם יבקשו ממני לבצע בדיקה לפני טיסה ממרסיי לפריז?
  2. האם אצטרך בידוד כשאחזור לארץ (מחלים לפני שנה, מחוסן חיסון ראשון לפני שנה, מחוסן חיסון שני לפני ארבעה ימים)?
  תודה!

  1. היי רועי,

   1. לדעתי לא.
   2. כל מי שלא מחוסן חיסון שלישי צריך להיות בבידוד לצערי.

 54. שלום
  יש טעם לנסות ולהוציא את ה health pass הצרפתי ? או שתעודת קורונה ישראלית מספיקה ?

  תודה

 55. הי אני מחלים מקורונה וקיבלתי חיסון אחת האם תעודת קטרנה מספיקה או שצריך גם בדיקת pcr

  1. ממה שהבנתי, אם החלמת לפני פחות מ 3 חודשים אז, ממה שאני מבין, לא יהיה צורך בזה.

  2. היי שרון,

   אני טסה בקרוב לפריז. גם כן מחלימה. האם נדרשת להציג PCR בכניסה לצרפת? תודה מראש,

 56. האם אין צורך למלא טופס כניסה לצרפת לפני הטיסה?
  אנחנו נוחתים בג'נבה ועוברים את הגבול לצרפת.
  נצטרך למלא את הטופס הצרפתי בנוסף לשוויצרי?
  מה לגבי ילדים מתחת גיל 12 גם צריכים למלא את הטופס?

  1. טסתי לפני כמה חודשים לצרפת דרך שוויץ והייתי צריך למלא טופס במטוס עצמו, כך שככל שידוע לי אין צורך למלא שום דבר לצרפת לפני הטיסה.

  2. הי בינימין, האם השווצרים מאפשרים כיום לישראלים להכנס לצרפת דרך גנבה? תודה רבה, טל

 57. יש לי קונקשן בטורקיה לצרפת…
  האם נראה לך שיעשו לי בעיות בגלל זה?
  איך אני יכול לברר עוד מידע בנושא?

  1. לדעתי לא צריכים לעשות בעיה עם זה ובכל מקרה ישנו בכתבה קישור לאתר שבו כתוב מאילו מדינות ניתן לבוא לצרפת ומאילו אסור.

 58. אני טסה ביום ראשון בבוקר של ה19 ואמרו שההחלטה תצא לפועל בלילה שבין ראשון לשני? יש אפשרות שלא יאפשרו לי לטוס?

 59. שלום
  אם חליתי בקורנה בזמן שהותי שם, היכן יבוצע הבידוד, במלונית או דירה שאשכיר?

  1. שלום עמיר,

   שאלה מצויינת. לא ידוע לי על מלוניות קורונה בפריז ולכן מומלץ להזמין חדר במלון דירות מכיוון ששם החדרים גדולים יותר מחדרים במלון רגיל ויש לך גם מטבח. הוספתי כמה המלצות לגבי מקומות בהם כדאי להזמין חדר, כך שמומלץ לחזור לכתבה ולקרוא (זה נמצא לקראת הסוף).

   צבי

 60. שלום רב,

  היכן ניתן למצוא מידע רשמי בנוגע לחובה בהצגת תוצאת בדיקת PCR למחלים?
  אהיה בסטאטוס של מחלימה כשבועיים במועד טיסתי לצרפת שיחול בקרוב (יש לי תעודת מחלימה ממשרד הבריאות בישראל), ואיני מצליחה להבין מהי הדרישה בעניין בדיקת PCR בכניסה לצרפת.

  תודה מראש על העזרה

  1. אין קשר בין תעודת ההחלמה לבין הצורך בבדיקת PCR. אם תהיי מחלימה שבועיים אזי תוכלי לטוס אך עליך לעשות בדיקת PCR עד 72 שעות לפני הטיסה ולהציג בשדה התעופה את התוצאה השלילית.

 61. היי, תודה על כל המידע! אשמח לקישור למקור מידע שמחלים חייב להיות 11 יום לאחר החלמה, תודה מראש

 62. אשמח לעזרה. בתי בת ה-12 קיבלה חיסון שני ב-23.11.21, היא עכשיו מאומתת ותקבל תעודת החלמה ביום רביעי 2.2.

  אנחנו אמורים לטוס ב-6.2 ואני לא מצליח להבין אם תוכל להיכנס לצרפת או לא. רשום שמבחינת מחלימים צריך שיעברו 11 יום, מצד שני היא מחוסנת פעמיים אבל לא שלוש. PCR לפני טיסה בטוח יצא חיובי, מצד שני אנטיגן כנראה שלא אבל בכתבה רשום שחייב PCR, באתר הרשמי מצויין שגם אנטיגן זה בסדר, אבל לא ברור כ"כ מה לגבי מחלימים..
  https://www.diplomatie.gouv.fr/en/coming-to-france/coming-to-france-your-covid-19-questions-answered/article/coming-to-france-your-covid-19-questions-answered?var_mode=calcul

  אשמח לעזרה.

  1. ממה שידוע לי חייבים לעבור שבועיים מזמן ההחלמה ועד שניתן יהיה להיכנס לצרפת (בלי קשר לתוצאות בדיקת PCR).

   1. אנחנו טסים באפריל לפריז. תודה מראש על התשובות והעזרה:)
    1. תוך כמה זמן מקבלים תוצאת בדיקת אנטיגן מוסדי בצרפת המיועדת לטיסה? תוך רבע שעה כמו בישראל?
    הטיסת חזור שלנו היא ב21:00 בערב.. נוכל לבצע את הבדיקה באותו היום בבוקר?
    2. האם יש להדפיס את הבדיקה?
    3. מהי עלות בדיקת אנטיגן לעומת PCR בצרפת (לטיסה)
    4. האם צריך להזמין תור כמו בארץ או שפשוט מגיעים לאחד הפארמים/בתי מרקחת?
    5. האם חשוב להוריד את אפליקציית משרד הבריאות הצרפתית ולשמור שם את הקובץ של תעודת המחלים הישראלית? (היה רשום באחד האתרים שכדאי לעשות זאת)
    תודה רבה 🙂

    1. היי מיטל,

     1. לרוב בין 15 ל 30 דקות. אז כן, אפשר לעשות אותה על הבוקר.
     2. אנחנו קיבלנו את התוצאות מודפסות אך נדמה לי שאפשר גם להראות את קובץ התוצאות באמצעות הנייד וזה בסדר.
     3. PCR עולה בסביבות 40 יורו (פעם אחרונה שבדקתי). אנטי גן הוא בערך 20 (אם אני לא טועה).
     4. לא צריך להזמין תור. יש המון בתי מרקחת ופשוט צריך להיכנס ולבקש את הבדיקה. אם את רוצה להיות רגועה אז מומלץ ביום יומיים הראשונים של הטיול, כשתמצאו בית מרקחת שקרוב למלון, להיכנס לשם ולברר איתם, אם הם ספציפית דורשים תור מראש (רק כדי להיות בטוחים).
     5. תורידי את תעודת הקורונה של משרד הבריאות (יש קישור בכתבה) וזה מספיק.

     1. תודה רבה עזרת לי מאוד 🙂

  1. נכון לעכשיו, ממה שידוע לי, הם דורשים PCR ואילו ישראל מסתפקת באנטי גן. אם משהו ישתנה אני אעדכן את זה.

 63. צבי שלום
  ממש תודה על הכתבה החשובה הזאת.
  רציתי לשאול, אם אני אהיה מחלימה זה 12 יום במועד הטיסה ואני מחוסנת 3 פעמים, האם אני עדיין חייבת בדיקת PCR?
  כי בישראל מחלימים פטורים מבדיקות 60 יום, היות והן יכולות לצאת חיוביות, למרות שהם כבר החלימו ולא מדבקים…
  שאלה נוספת, נוגעת לבתי, היא עדיין לא בת 12, מחוסנת פעמיים, אך החלימה עכשיו מקורונה ויהיו לה רק 9 ימים של החלמה לפני הטיסה, האם יכניסו אותנו לצרפת?

  1. לצערי עדיין יהיה צורך ב PCR לפני הטיסה. לגבי הבת, ישנה סכנה גדולה שהם לא יכניסו אותה מכיוון שלא עבר מספיק זמן מההחלמה (כנ"ל לגביך, מכיוון שככל שידוע לי, צריכים לעבור שבועיים מההחלמה).

 64. הייתי בצרפת מספר פעמים בשנים האחרונות ומאז שגיליתי את האתר הזה הטיולים שלי שם השתפרו משמעותית!

  אני מתכנן לנסוע לפריז בשבוע הבא למספר ימים עם התמקדות מיוחדת באוכל ויין, באיזה רובע היית ממליץ לי לשכור Airbnb\מלון כדי להיות בסביבה של חנויות מזון ומסעדות שנותנות חוויה וטעם ייחודיים? (אני בד"כ שוכר דירה במרכז העיר, רובע 1/2/6/7, והייתי רוצה משהו קצת שונה הפעם)

  1. שלום דניאל,

   הנה כמה אזורים בהם כדאי לך להתמקד:

   – רחוב מונטרגיי (הרובע ה-2) ולה האל (הרובע ה-1): תמצא שם המון חנויות אוכל וחנויות לכלי בישול.
   – החלק הצפוני של הרובע ה-9 (בעיקר איזור Rue des Martyres) גם שם תמצא לא מעט חנויות אוכל נהדרות.
   – הרובע ה-12 בחלק שקרוב לשוק אליגרה (השוק האהוב עלי בפריז)
   – הרובע ה-3 ליד רחוב Bretagne ושוק הילדים האדומים
   – הרובע ה-7 ליד רחוב Cler, יש שם המון חנויות אוכל.
   – הרובע ה-17 ליד רחוב Levis או רחוב Poncelet, שבשניהם יש המון חנויות אוכל
   – הרובע ה-18 באיזור רחובות Lepic ו Abbesses.

   תוכל למצוא מלונות מומלצים בכל אחד מהרובעים הללו בכתבה הזאת
   תוכל למצוא דירות מעולות בכתבה הזאת.

   בהצלחה!

 65. היי מאוד נהנת מהאתר שלך
  לפי מה שכתבת צריך בידוד של 3 ימים בחזרה לארץ
  אך באתר משרד הבריאות בארץ כתוב שצריך רק להיות בבידוד עד קבלת תשובה שלילית מהpcr

  1. את צודקת. אכן הייתה עד לא מזמן החלטה ממשלתית שדרשה 3 ימי בידוד, אך לאחרונה זה השתנה וכעת צריך להיות בבידוד אך ורק עד לקבלת תשובה שלילית. עדכנתי את הכתבה בהתאם.

 66. היי, אני אמורה לטוס ביום חמישי לפריז (אני מחוסנת) והבנתי שצריך לבצע בדיקת PCR/אנטיגן 48 שעות לפני הטיסה.
  רציתי לדעת האם אני יכולה לבצע בדיקת אנטיגן 48 שעות לפני הטיסה או שעליי לעשות את הבדיקה 24 שעות לפני?
  כי הבדיקה תקפה ל24 שעות

  1. מכיוון שאנחנו מדינה כתומה,נכון לעכשיו, ניתן לעשות בדיקת אנטיגן עד 48 שעות לפני הטיסה. כמובן שזה עלול להשתנות ולכן הוספתי כרגע לדף ההנחיות קישור לאתר שמראה בכל רגע נתון מה הסטטוס של כל מדינה. עדיף להציץ שם לקראת הבדיקה, רק כדי לוודא ואם את ממש רוצה להיות בטוחה את יכולה לעשות את הבדיקה 24 שעות לפני הטיסה.

  1. כמו בכל צרפת, ככל שידוע לי (כמה חברים שלי עושים עכשיו סקי באיזור).

 67. האם חייבים לקנוצ בדיקת אניגן או אפםשר להביא איתנו- עושים לבד או שעישוים לנו בבית מרקחת? תודה

  1. בדיקות קורונה ביתיות לא מספיקות לצורך נסיעה לצרפת או חזרה ויש לערוך אותן בבית מרקחת או במעבדות קורונה מוסמכות.

 68. שלום, אשמח לעזרה.. הבת של מחוסנת פעמיים ומחלימה מספטמבר. אבל מה שחשוב הוא שיש לה דרכון צרפתי!!!! האם היא תוכל להיכנס לצרפת??? תודה רבה רבה

  1. היי קרן,

   לדעתי קיום או אי קיום של דרכון צרפתי לא משנה דבר.

   מכיוון שעברו יותר מ 4 חודשים מאז ההחלמה היא לא תחשב מחוסנת ולכן, על מנת להיכנס, היא תצטרך חיסון שלישי.

   צבי

 69. המידע מאד מועיל, תודה רבה! הייתי דמחה לשמוע מה ההנחיות לגבי משחקי כדורגל. שבוע הבא ליגת האלופות, האם צריך משהו מיוחד? בדיקות?

  1. היי סיגל,

   צריך פשוט להשיג תו ירוק או תוצאת שלילית של בדיקה שנעשתה 24 שעות לפני.

   צבי

    1. צריך להפיק תעודת קורונה ולא תו ירוק (זה מופק באותו אתר ויש קישור בדף ההנחיות).

 70. היי צבי.. החלמתי לפני חודש אך לא מחוסן בכלל האם אני יכול להיכנס לצרפת ? אם כן זה מותנה בהגבלות כלשהם ?

  1. היי אביהו.

   ככל שידוע לי, לא ניתן להיכנס לצרפת ללא חיסון.

   צבי

 71. היי
  כידוע לי בדיקת אנטיגן אינה באנגלית ולצורך טיסה.
  ושאלה נוספת – מי שהחלים מקורונה בדיקות קורונה יכולות לצאת חיוביות במהלך 60 ימים. מה קורה בצרפת האם מוכר אישור ההחלמה מהארץ. ומה קורה אם לפני החזרה הבדיקה חיובית כי מחלים ?

  1. היי גילה,

   לא הבנתי כל כך את השאלה הראשונה. אכן, בארץ הכירו בכך שמחלימים מקורונה עלולים לצאת חיוביים בבדיקה ולכן נותנים פטור מבדיקות מספר חודשים אחרי ההחלמה. ככל שידוע לי בצרפת, זה לא המצב ויש צורך לעשות בדיקה גם למחלימים. אם הבדיקה יוצאת חיובית כדאי לעשות מיד שוב בדיקה ולקוות שהיא תצא שלילית ואז הכל בסדר (אם את רוצה לראות מה הסיכוי שלך לצאת חיובית את יכולה יום לפני זה לקנות ערכה ביתית ולראות מה קורה).

   1. תודה צבי.
    בארץ יש פטור בכלל מבדיקות לנוסעים רק שאם מדינת היעד דורשת צריך לעשות. שאלתי אם יוצאת חיובי ואני בתקופה ה 60 יום מההחלמה שיתכן ויצא חיובי האם צרפת מתייחסת למועד ההחלמה שמתווסף לתעודת קורונה

    1. אם את יוצאת חיובית בארץ תהיה לך בעיה להיכנס לצרפת למרות שאת מחלימה. זאת הסיבה שצרפת דורשת שיעבור זמן מה בין ההחלמה לטיסה עצמה, כדי לצמצם את הסיכוי לכך (אני נסעתי מספר שבועות אחרי שהחלמתי ויצאתי שלילי בבדיקה).

 72. הייי אם אני מחוסנת 3 חיסונים וחליתי בקורונה לאחר מכן , עברו 8 ימים מאז שחליתי לא ייתנו לי לטוס ? למרות שיש לי 3 חיסונים ?

  1. ככל שידוע לי, לא יתנו לך כי לא עבר מספיק זמן מההחלמה.

 73. תודה רבה על הסקירה המקיפה! בכתוב נאמר שהחל מ12.02.22 אין צורך בבדיקה לפני ההמראה לצרפת, אך לפי האתר של משרד הפנים הצרפתי מופיע שעדיין יש צורך בבדיקה בהגעה ממדינה כתומה (ראה קישור). מאיפה מגיעה האמירה שאין צורך בבדיקה אם כך?
  https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Certificate-of-international-travel

  תודה מראש.

 74. תודה רבה על עוד כתבה מצוינת!
  מאיפה המקור שמחוסנים פעמיים שחלו עד ארבעה חודשים יכולים להיכנס? יכול לשלוח לינק?
  חיפשתי בכל האתרים ובכל מקום רשום משהו אחר :/

  1. הוספתי לאחרונה מספר קישורים בסוף הכתבה. אם אינני טועה המידע נלקח מאחד מהם.

 75. היי, תודה על האינפורמציה החשובה. מה בנוגע למחלימים עם חיסון אחד? (בעלי תו ירוק)

  1. כעיקרון, ככל שידוע לי, צרפת דורשת 2 חיסונים ומעלה (3 חיסונים אם לא מחלימים מקורונה מספר חודשים לפני).

   1. ידוע לך איפה ניתן לברר בודאות?
    באתר של משרד הבריאות כתוב במפורש שאפשר, ובאחרים כתוב שמכבדים תו ירוק..

    1. הוספתי בסוף הכתבה מספר קישורים לאתרים רשמיים של ממשלת צרפת. ניתן לבדוק שם.

 76. שלום, הפסקה הבאה מבלבלת "מצד שני, מדיווחים שקיבלתי מהשטח מסתבר שהם עדיין דורשים את הבדיקה הזאת מידי פעם". האם לא ניתן לקבל הנחייה ברורה זה מבאס לעשות בדיקה מיותרת, לא בגלל המחיר אלא הטרדה.
  

  1. המציאות מבלבלת מה לעשות? מצד אחד יש הוראה שהתקבלה לפני כשבוע ומצד שני שמעתי על מקרה שמישהו נדרש לעשות בדיקה למרות שהוא מחוסן. אז מה עדיף? לעשות בדיקה זולה ומהירה ולהיות 100% בטוח או לקחת סיכון קטן ולא לעשות את הבדיקה? אני נותן לך ולקוראים להחליט.

   בכל מקרה, כולי תקווה שבקרוב יהיו עוד הקלות בכל נושא הקורונה ואז נהיה בטוחים לחלוטין שלא יהיה צורך בבדיקה.

 77. תודה רבה על האינפורמציה החשובה. לפי מייל שקיבלתי ממלון שהזמנתי היה כתוב שכדי לעשות צק אין עלינו לעשות בדיקת PCR 72 שעות לפני. האם המידע הזה עדיין תקף?

  1. ממה שאני מבין אנשים מחוסנים כבר לא צריכים לעשות זאת אך אני ממליץ בחום לעשות בדיקת אנטיגן 48 שעות לפני כי מעדויות מהשטח נראה שלא כל אנשי ביקורת הגבולות שמעו על זה עדיין.

 78. כתבה חשובה ותודה עליה
  אשמח לתשובה דחופה
  א. מה דינו של מי שחלה, קיבל חיסון אחד, ועבר יותר מ9 חודשים מתאריך קבלת החיסון
  ב. שאלה נוספת, מה דינו של מי שיש לו 2 חיסונים ולא עברו 9 חודשים, אך התו הירוק בארץ פקע, יכול להכנס?
  ג. בנוסף, באתר של הממשל הצרפתי כתוב שמה1 לפברואר יש צורך בבוסטר כדי להיחשב כמחוסן לא יאוחר מ9 חודשים מהקודם. מדובר על החיסון השני או השלישי? אם על השלישי, חוזר לשאלה א
  תודה

  1. א. לא נחשב למחוסן
   ב. אינני יודע אם יוכל להיכנס או לא אבל גם אם כן החיים שלו יהיו גהנום כי הוא לא יוכל להיכנס למקומות שדורשים תו ירוק.
   ג. בוסטר = 3 חיסונים.

   1. תודה
    אם המחלים יקח עכשיו 10 חודשים לאחר מנת החיסון שלקח חיסון נוסף
    האם יוכל להכנס לצרפת בעוד כחודש?
    זה הזוי כי מבחינת התו הירוק הישראלי הוא נחשב כמחוסן ומשרד הבריאות הישראלי לא דורש ממנו כלום

 79. שלום, אם התחסנתי פעם אחת לפני יותר מחצי שנה ועכשיו חליתי בקורונה האם אני יכול לטוס לצרפת מבלי לקבל עוד חיסון? (לא נותנים עוד חיסון עד שיעבור 3 חודשים מההחלמה)

  1. ממה שאני יודע, נכון לעכשיו, לא תוכל להיכנס לצרפת לפני שתעשה את החיסון השני.

 80. שלום האם ידוע לך אם התחסנתי שלוש פעמים אבל התוקף יפוג ב1.3 עלי להתחסן שוב לפני הגעה לצרפת?

 81. שלום! האם יש מישהו מהאתר שלכם שניתן לדבר איתו טלפונית? יש לי מס' שאלות לגבי הקורונה ואני חושש שלא הבנתי. תודה רבה רבה!

   1. אישתי מחוסנת פעמיים והחלימה מעל 180 יום. נוכל להיכנס לצרפת עם בדיקה שלילית

 82. שלום,
  אני ובעלי אמורים לטוס בעוד כמה ימים לצרפת. שנינו מחוסנים 2 חיסונים (לפני שנה) ובנוסף החלמנו לפני כחודש וחצי.
  באתר שלך כתוב שכניסה עבור מחוסנים פעמיים פלוס החלמה מותרת. תוכל בבקשה להפנות אותנו לאתר צרפתי שאפשר למצוא את המידה הזה.
  ועוד שאלה, האם אנחנו אמורים לעשות בדיקה לפני הטיסה לצרפת ?
  תודה
  אנא

  1. שלום אנה,

   בסוף הכתבה ישנם קישורים לאתרים רשמיים של ממשלת צרפת. אני ממליץ להיכנס לשם ולבדוק.

   בברכה,
   צבי

 83. שלום,
  אם חוסנתי לפני כשנה בשני חיסוני קורונה והחלמתי לפני חודשיים מקורונה (יש לי תעודה המאשרת זאת ממשרד הבריאות). האם יש בעיה עם כניסה לצרפת.

  בתודה,

  גיל

  1. לצערי הרב צרפת לא מכירה בתעודת החלמה ומכיוון שעברו יותר מ 9 חודשים מאז החיסון השני לא תוכל להיכנס, אלא אם תתחסן שוב.

   1. שלום,
    שאלה נוספת- אם יש 2 חיסונים אולם לא ניתן בארץ לבצע את השלישי כיוון שעברו רק חודשיים ממועד ההחלמה.
    הטיסה בעוד שבוע…
    לא ניתן יהיה להכנס לצרפת?

 84. ישנה סתירה בגוף הכתבה לגבי ילדים:
  בתחילה כתוב:
  מה לגבי ילדים?
  ילדים בין 0-12 נמצאים תחת הסטטוס של ההורים שלהם, דהיינו, אם ההורים מחוסנים, אזי מתייחסים אליהם כאילו הם מחוסנים.
  אולם בהמשך כתוב הפוך:
  שימו לב: במידה ואתם נוסעים ילדים לא מחוסנים, הם כמובן גם יצטרכו לעשות את בדיקת ה PCR או האנטיגן עד 48 שעות לפני הטיסה.

  אודה להבהרה בעניין.
  אנחנו ההורים מחוסנים 3 פעמים, אולם הילדה בת 9 חלתה ביולי 2021 ולפיכך לא חוסנה

  1. ילדים עד גיל 12 לא צריכים בדיקה והם תחת הסטטוס של ההורים לכן במקרה שלכם הבת שלכם לא צריכה בדיקה.

 85. שאלה על החובה להזמין למוזיאונים ולאטרקציות: אנחנו מעדיפים להיות גמישים בלו"ז שלנו. אפשר להזמין ערב קודם? אולי אפילו שעה קודם? אנחנו מטיילים ב-14/06/22 עד 21/06/22. האם יש חשש רציני שאתר יהיה מלא בהזמנה מאוחרת מדי? לאילו אתרים כדאי להזמין יותר מוקדם מאשר ערב מראש? תודה.

  1. שלום חיים,

   אומנם הנחיות הקורונה הופכות להיות פחות ופחות קשיחות אולם עליית כמות התיירים בפריז גורמת לכך שהכרטיסים למוזיאונים הפופולריים כגון בורסת המסחר או הלובר, נגמרים מהר ולכן מומלץ להזמין להם כרטיסים מספר שבועות לפני הטיסה. לגבי כל השאר, אפשר להזמין יום או יומיים לפני הביקור.

   צבי

 86. שלום לך
  אני והמשפחה לא מחוסנים רציתי לדעת אם ניתן להיכנס לפריז בכפוף לבדיקת pcr .
  תודה רבה

  1. שלום מוחמד,

   לאחרונה השתנו הנחיות הקורונה וניתן להיכנס לצרפת בכפוף לבדיקה. אולם מניסיון, ההנחיות משתנות כל הזמן, כך שמומלץ להמשיך ולהתעדכן.

   צבי

 87. היי גם אם עשיתי את החיסון השלישי באוגוסט זה עדיין בסדר להכנס לפריז?

 88. שלום,

  ראשון תודה רבה על האתר שלך.
  יש לי שאלה: קניתי 3 כרטיסי טיסה לפריז (אני ו 2 הילדים שלי) ואנחנו לא מחוסנים.
  האם לפי דעתך אני צריך לבטל?

  שוב תודה.

 89. שלום אני והמשפחה ( 7 מבוגרים) 4מחוסנים 3 לא
  אנחנו כרטיסים לצרפת ב ראשון לאוגוסט האם כדאי לנסות ולבטל , ההנחיות לצרפת מבלבלות יש הרבה אתרים חלקם אומרים שמותר חלקם אומרים שלא , אנחנו כולל המחוסנים מתכננים להתחסן בבדיקת pcr אשמח לדעת אם לתת לזה צ’אנס או לנסות לבטל מעכשיו
  תודה רבה

  1. שלום מוחמד,

   נכון לעכשיו (והדגש הוא עכשיו), ניתן להיכנס לצרפת גם אם לא מחוסנים בכפוף ל PCR עד יומיים לפני הטיסה. אולם עד אוגוסט אלוהים גדול והנחיות הקורונה עלולות להשתנות.

   ככלל אני חושב שאם אתה לא מחוסן אז עדיף שלא תטוס כי אתה ממש לא רוצה לחטוף קורונה בחו"ל ולהיות בבידוד במקרה הטוב ובבית חולים שם במקרה הרע.

   צבי

 90. הי,
  תודה רבה על המידע.
  אנחנו מתכננים לנסוע ביולי לפריז. בתי (בת מעל 18) מחלימה מלפני פחות מחצי שנה ובעלת תעודת קורונה (מחלימה) בתוקף. כל האתרים הרשמיים הצרפתיים מתייחסים למחוסנים וללא מחוסנים, אך מתעלמים לגמרי ממחלימים. האם להבנתך בתי תוכל להכנס לצרפת?
  תודה רבה

  1. הסיבה לכך היא שצרפת לא מכירה בתעודת ההחלמה הישראלית. בגדול, נכון לעכשיו, אם אתה לא מחוסן תוכל להיכנס לצרפת עם בדיקת PCR, אולם כל זה יכול להשתנות מהר מאוד.

 91. תודה רבה – יש לי שאלה –
  הב, שלי בת 17 עשתה שני חיסונים (לא את השלישי). לפני שנה. האם זה נחשב מחוסן? יש לנו אזרחות אירופאית אם זה משנה .
  תודה!

  1. מבחינת הצרפתים זה לא נחשב מחוסן ולכן מומלץ שתעשה את הבוסטר.

 92. האם ידוע לך אם גם לקונקשן בשארל דה גול צריכים להיות מחוסנים ב-3 חיסונים / יש להציג בדיקת PCR/אנטיגן מוסדי למי שלא מחוסן? תודה מראש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צבי חזנוב (הפרנקופיל)
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.

דילוג לתוכן