הנחיות קורונה בצרפת – כל מה צריך לדעת לקראת הטיול הבא שלכם

שני מלצרים בפריז. צילם: לירן הוטמכר

הדף עודכן לאחרונה בתאריך 10 מאי 2022.

לפני שנתחיל

הרשו לי להודות לגל שטיינר על העזרה באיסוף המידע. גל בונה תוכניות טיול לפריז בהתאמה אישית וניתן לקרוא על שירותיה בכתבה הזאת.

ועוד הערה אחרונה: למרות שאנחנו עושים הכל על מנת לעדכן את ההנחיות ולהגיש אותן בצורה הכי ידידותית למשתמש שניתן, איננו יכולים לקחת אחריות על מעשים שנעשים בעקבות קריאת הנחיות אלו. הסיבה לכך היא שההנחיות משתנות בקצב מאוד מאוד מהיר (לכן גם שמתי למעלה את תאריך העדכון האחרון) ולא תמיד אנחנו מספיקים לעדכן אותן מיד לאחר השינוי.

זאת הסיבה שבסוף הכתבה תמצאו קישורים למספר אתרים רשמיים שעוסקים בהנחיות הקורונה בישראל ובצרפת. אני ממליץ בחום רב לקרוא גם אותם ולהצליב את המידע שם עם המידע פה.

————————————————————————————————————————

מגיפת הקורונה פרצה בצרפת בחודשים הראשונים של שנת 2020 ומאז לא יכול היה התיירי הישראל לשוטט להנאתו ברחובות פריז, לטייל בין טירות עמק הלואר, החופים של ברטאן או שדות הלבנדר של פרובאנס.

לשמחתי הרבה כעבור שנה לא פשוטה, נוצר סוף סוף אור בקצה המנהרה. צרפת פצחה במבצע חיסונים שתחילה קרטע מעט ,אך לאט לאט צבר תאוצה. במקביל, אצלנו בארץ רוב האוכלוסיה הבוגרת זכתה להתחסן ולקבל דרכון ירוק, מה שאיפשר לה לחזור ולבקר בצרפת.

אולם מרגע שניתן האות והטיסות בין ישראל לצרפת חזרו החלו לזרום שאלות בסגנון "האם רק מחוסנים יכולים להיכנס לצרפת?", "מה עם הילדים?", "איך ניתן לקבל תו ירוק צרפתי?" ועוד.

המטרה של הכתבה הזאת היא להיות סוג של "מורה נבוכים" בהנחיות הקורונה המשתנות תדיר ולספק לכם את המידע הכי עדכני לגבי מצב הקורונה בצרפת, המגבלות שעדיין קיימות וכיצד הן יכולות להשפיע על תכנון הטיול שלכם.

מכיוון שמדובר בהנחיות מאוד דינמיות ואין כמעט שבוע שבו משהו לא משתנה, אני ממליץ בחום לשמור את הדף הזה במועדפים ולחזור אליו שוב ושוב לקראת הטיול שלכם. כך תהיו בטוחים שהמידע שקראתם הוא המעודכן ביותר.

שאלות ותשובות לגבי קורונה בצרפת

האם בעלי דרכון ישראלי יכולים להיכנס לצרפת?

החל מה 15 בינואר 2022 ישראלים (מחוסנים) יוכלו להיכנס לצרפת.

האם מבוגרים חייבים להיות מחוסנים כדי להיכנס לצרפת?ע

עד לא מזמן ההתשובה החד משמעית הייתה כן. אולם החל משלהי אפריל 2022, על פי הכתבה הזאת, נראה שהמצב השתנה וכעת גם אדם לא מחוסן יכול להיכנס לצרפת בכפוך לבדיקה (לא כתוב שם אם זו בדיקת פי סי אר או בדיקת אנטיגן ולכן כל עוד הנושא לא ברור הייתי ממליץ על פיסיאר) והצהרה על כך שאין לכם שום סימפטומים של קורונה.

במידה ואתם מחוסנים 3 פעמים ומעלה אין צורך בבדיקה וכל מה שעליכם לעשות זה להציג את תעודת הקורונה שלכם, שאותה ניתן להפיק באתר משרד הבריאות.

מה לגבי ילדים?

  • ילדים בין 0-12 נמצאים תחת הסטטוס של ההורים שלהם, דהיינו, אם ההורים מחוסנים, אזי מתייחסים אליהם כאילו הם מחוסנים.
  • ממה שהבנתי ממש לאחרונה, ילדים בני 13-18 כן צריכים להתחסן על מנת שיוכלו להיכנס לצרפת. המידע הזה מבוסס על מקרה של מישהי שנאלצה לבטל את הטיסה לאחר שקיבלה הודעה מהשגרירות שילדיה שנמצאים בגיל הנ"ל לא יוכלו להיכנס לצרפת ללא חיסון. מצד שני לא מצאתי עדיין בשום אתר רשמי התייחסות לכך, לכן, עד שאמצא סימוכין לכך, אני ממליץ בחום לנסות לפנות לקונסוליה הצרפתית בארץ ולבדוק.
  • מיותר לציין שילדים מחוסנים דינם כמבוגרים מחוסנים.

האם יש צורך בבידוד לאחר שמגיעים?

נכון לעכשיו אין צורך בבידוד אם מגיעים ישירות מישראל.

שימו לב: במידה ואתם לא מגיעים ישירות מישראל אתם מוזמנים להיכנס לקישור הזה ולבדוק אם קיימת מגבלה או דרישה מיוחדת לאנשים שמגיעים מאותה מדינה (לצערי אין לי זמן ויכולת לעדכן את ההנחיות פר מדינה ממנה הגעתם ואני מתרכז רק להנחיות בנוגע לאנשים שמגיעים מישראל).

הכנות לביקור בצרפת

אילו טפסים צריך למלא לפני שטסים לצרפת?

מאז שאין יותר מדינות אדומות אין צורך למלא טופס יציאה לחו"ל אולם יש עדיין צורך למלא טופס חזרה לארץ (עוד על זה בהמשך).

לגבי הכניסה לצרפת, נכון לשלהי אפריל 2022, אין צורך למלא שום טופס בנושא (טסתי לשם ואפילו לא ביקשו ממני למלא טופס כניסה לצרפת במטוס).

האם צריך לעשות בדיקת קורונה לפני הטיסה לצרפת?

על פי החלטת ממשלת צרפת, החל מה 12.2.2022 תיירים מחוסנים מישראל, שנחשבת כרגע כמדינה כתומה, לא צריכים לעשות בדיקת אנטיגן או PCR לפני הכניסה לצרפת וכל מה שעליהם לעשות זה להראות את תעודת הקורונה שלכם (קיבלתי על כך אישור רשמי מהקונסוליה הצרפתית ארץ).

כפי שכתבתי קודם, אם אינכם מחוסנים עליכם לעשות בדיקת קורונה (ממליץ על PCR).

היכן מומלץ לעשות בדיקת קורונה לפני טיסה (במידה וצריך)?

החל מנובמבר 2021 ניתן לעשות בדיקות קורונה בתוך הנתב"ג באמצעות חברת Pangea. קיימות שתי בדיקות:

  • בדיקה רגילה שבה מקבלים תוצאות תוך 14 שעות. המחיר שלה הוא 89 ש"ח
  • בדיקת אקספרס, שאת תוצאותיה מקבלים תוך 4 שעות ומחירה הוא 149 ש"ח

הבדיקות נעשות בחניון 28 בנתב"ג וניתן להגיע אליהן ברגל או באמצעות מכונית (דרייב אין).

מידע נוסף והזמנת בדיקות מראש ניתן למצוא באתר החברה.

מעבר לזה, ניתן לעשות את הבדיקות מחוץ לנתב"ג באמצעות חברת Check2Fly, שמחיריה זולים מעט יותר (75 ש"ח לבדיקה שאת תוצאותיה מקבלים תוך 14 שעות ו 135 ש"ח לבדיקה שאת תוצאותיה מקבלים תוך 4 שעות).

אופציה נוספת היא לעשות בדיקות קורונה באחד הסניפים של הסופר פארם.

האם צריך להזמין בדיקת קורונה מראש לזמן החזרה לארץ?

על פי החלטת ממשלה, החל מה-20 למאי 2022 אין צורך לעשות בדיקת PCR בנתב"ג כשחוזרים מצרפת לארץ.

אם אתם חוזרים לפני כן עליכם עדיין לעשות את הבדיקה. אם לא הזמנתם מראש תוכלו אומנם לשלם בנתב"ג אבל זה אומר כאב ועמידה בתורים מיותרים. לכן מומלץ מראש להזמין את הבדיקה עוד לפני שטסתם, לקבל בר קוד, שאותו יסרקו לפני הבדיקה, ולחסוך כאב ראש.

ניתן להזמין את הבדיקה, שעלותה 80 ש"ח, מראש באמצעות הקישור הזה.

הנחיות קורונה בתוך צרפת עצמה

מה מצב המסעדות, החנויות ומוסדות התרבות?

כיום ניתן כל מוסדות התרבות והפנאי (להוציא דיסקוטקים) פתוחים. במסעדות ניתן לשבת הן בפנים והן בחוץ.

האם חייבים להזמין כרטיסים מראש למוזיאונים ולאטרקציות?

התשובה היא חד משמעית כן מכיוון שכל מוסדות התרבות והאטרקציות (כולל החינמיים), צריכים לשלוט על כמות המבקרים שבהם. תוכלו להזמין כרטיסים לכל סוגי מוסדות התרבות והאטרקציות באמצעות הקישור הזה.

האם צריך להציג תעודת מתחסן כשנכנסים למוזיאונים, מסעדות וחללים סגורים אחרים?

החל מה 14.3.2022 אין צורך יותר בתו ירוק בצרפת. ניתן לקרוא על כך בקישור הזה.

האם ישנה חובה לעטות מסיכה?

החל מה-28 בפברואר אין צורך לעטות מסכות.

האם ניתן לנסוע בתוך צרפת?

כיום אין הגבלה של נסיעה בתוך צרפת וניתן לעשות זאת באמצעות מכונית שכורה, אוטובוסים או רכבות. כמובן שמומלץ קודם לכן, לבדוק את מצב ההדבקה באיזור אליו אתם מעוניינים להגיע, על מנת למנוע אי נעימויות (למשל: להגיע למקום ולגלות שבדיוק הוטל שם עוצר, או שסגרו את המסעדות).

מה צריך לעשות לפני החזרה לארץ?

אילו בדיקות צריך לעשות לפני החזרה לארץ

על פי ישיבת הממשלה האחרונה, החל מה 1 במרץ 2022 לא יהיה צורך לעשות בדיקת אנטיגן או PCR לפני הטיסה חזרה (בדיקת ה PCR בנתב"ג עדיין נדרשת). אני משאיר את המידע למטה לגבי הבדיקות למקרה שבעתיד נצטרך אותו (מקווה שאף פעם).

החל מה 26.11.2021 מספיק לעשות בדיקת אנטיגן פשוטה עד 48 שעות לפני הטיסה (מומלץ 24 שעות ליתר ביטחון), על מנת לעלות על המטוס לארץ (יש עדיין צורך לעשות בדיקת PCR כשנוחתים בארץ ועל זה נדבר מאוחר יותר).

את בדיקות האנטיגן ניתן לעשות בבתי המרקחת של פריז ומכיוון שכמעט בכל רחוב יש בית מרקחת שכזה אני לא נותן כאן המלצות על מקום ספציפי. כל מה שעליכם לעשות זה לחפש את הצלב הירוק, שמסמן שהחנות היא בית מרקחת, להיכנס ולבקש בדיקת אנטיגן.

מחיר בדיקת אנטיגן נע בין 20-30 יורו.

היכן ניתן לעשות בדיקת PCR בצרפת?

אם, בכל זאת, תרצו לעשות בדיקת PCR תוכלו למצוא באתר של משרד הבריאות הצרפתי מפה שמראה את מיקום מעבדות הקורונה בכל אחת מערי צרפת. האתר אומנם בצרפתית אבל הוא די קל לשימוש (בסה"כ מכניסים את שם המקום בו אתם נמצאים והוא מראה לכם על המפה את כל המעבדות). יש לעשות את הבדיקה 72 שעות לפני הטיסה ולדאוג שמספר הדרכון שלכם יופיע בתוצאות הבדיקה.

לטובת הבריאות הנפשית שלכם: אל תדחו את הבדיקה ל 24 שעות לפני הטיסה, למרות שזה אפשרי. לפעמים יש תקלות (לדוגמא: תוצאות בדיקה שמגיעות למקום לא נכון או לא מגיעות בזמן) וכבר היו סיפורים על אנשים שלא יכלו לעלות על הטיסה ארצה מכיוון שלא היה להם את דף תוצאות הבדיקה. לכן, עשו לעצמכם טובה ונסו לבצע את הבדיקה 3 ימים לפני הטיסה, כדי שיהיה לכם מרחב תמרון לטעויות ודברים בלתי מתוכננים.

האם צריך למלא טופס אלקטרוני לפני שחוזרים לארץ?

כן, יש למלא את הטופס שנמצא בקישור הזה, 24 שעות לפני הטיסה. ללא מילוי הטופס הזה לא יעבירו אותכם את הצ'ק אין, לכן במקום למלא אותו בפאניקה בשדה התעופה, מומלץ לעשות זאת בניחותא במלון או בדירה שלכם.

האם צריך לעשות בדיקת קורונה כשנוחתים בארץ?

נכון לעכשיו, יש צורך לעשות בדיקת קורונה עם הנחיתה בארץ (ישנן שמועות שהצורך בבדיקה יבוטל כך ששווה לעקוב אחרי הדף הזה ולראות אם משהו השתנה).

את הבדיקות ניתן להזמין מהקישור הזה.

האם יש צורך לשהות בבידוד אחרי שחוזרים מצרפת לארץ?

יש לשהות בבידוד עד קבלת תשובה שלילית מבדיקת ה PCR שאותה עשיתם אחרי הנחיתה בנתב"ג.

מה קורה אם יוצאים חיוביים בבדיקת הקורונה שעשיתם בצרפת?

במקרה זה יש ליצור קשר עם חברת הביטוח שלכם ולבקש ממנה רשימה של רופאים, שפועלים במקום בו אתם נמצאים ושעובדים עם החברה. הרופא שתבחרו יסביר לכם כמה ימי בידוד צריך ויספק לכם תעודת החלמה בתום תקופת הבידוד. עם התעודה הזאת תוכלו לטוס חזרה ארצה, ללא צורך בבדיקת PCR או אנטיגן.

היכן ניתן להתגורר בזמן הבידוד?

לצערי הרב לא כל מלון מסכים לשכן אצלו אנשים חיוביים לקורונה. ההמלצה שלי היא במקרה ונמצאתם חיוביים כדאי לכם לנסות לשכור דירה במלון דירות, שם תהיה לכם דירה נוחה וגדולה יחסית ובמקביל תוכלו לקבל שירותי קבלה.

ניתן למצוא מלונות דירות מומלצים בפריז בכתבה הזאת.

בלי קשר, הנה שני מלונות דירות שהומלצו על ידי אנשים שנאלצו לשהות בבידוד בפריז:

אתרים נוספים שעוסקים בקורונה

אני עושה את מיטב יכולתי על מנת להביא לכם את המידע המעודכן ביותר על הנחיות הקורונה בצרפת בעברית ובצורה כמה שיותר ידידותית למשתמש. אולם לצערי הרב, מכיוון שההנחיות משתנות כל הזמן, אני לא תמיד מספיק לעדכן הכל. לכן, במקביל לקריאת המדריך הזה, אני ממליץ בחום להיכנס גם לאתרים הבאים ששיכים לממשלת צרפת ומכילים את ההנחיות הכי מעודכנות:

מה הלאה?

אחרי שסיימתם לקרוא על מגבלות הקורונה ולתכנן את הטיול שלכם בהתאם, הגיע הזמן להתעסק בדברים הרבה יותר כיפיים כמו למצוא מלונות מפנקים, אטרקציות מעניינות ומסעדות טעימות. באתר שלי תמצאו שני מדריכים עיקריים שיעזרו לכם במשימה זו:

  • מדריך פריז – מכיל המלצות על מלונות, דירות נופש, מידע על פרקטי, מסלולי טיול, המלצות על אטרקציות, מופעים ועוד.
  • מדריך צרפת – מכיל מידע, המלצות וכתבות מעמיקות על מחוז.

בהצלחה עם תכנון הטיול!

קרדיט לתמונת השער: לירן הוטמכר

איזה ציון תתנו לכתבה?

ציון ממוצע 4.9 / 5. דירוג הכתבה: 266

אף אחד עוד לא דירג את הכתבה. רוצה להיות ראשונ/ה?

מצטער לראות שלא אהבת את הכתבה

אשמח מאוד לדעת מה לא אהבת בכתבה הזאת

איך אוכל לשפר את הכתבה?

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותכם
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף באימייל
שיתוף בטלגרם

הודעה חשובה לסיום...

פרנקופילים יקרים שלי, אם במקרה אתם באמצע תכנון טיול לצרפת ובא לכם לפרגן, כל מה שצריך לעשות זה להזמין את מקומות הלינה שלכם והכרטיסים לאטרקציות השונות והמופעים דרך הקישורים באתר.

מבטיח לכם שההזמנות הללו לא יעלו לכם יורו אחד נוסף אך כל הזמנה כזאת תספק עמלה קטנה שתעזור להחזיק את האתר באוויר.

הקישורים למלונות ולכרטיסים פזורים בכל האתר (בהתאם לרלוונטיות שלהם), אולם על מנת להקל עליכם ריכזתי את כולם בשני הדפים הללו:

המון תודה מראש והמשך קריאה מהנה באתר!

צבי חזנוב

הרצאות על תרבות צרפת שיכולות לעניין אתכם

כבר ביקרתם בקבוצות הפייסבוק שלי?

תמצאו שם לא רק אותי אלא גם פרנקופילים כמוכם שישמחו לענות לכל שאלה שלכם

כתבות מומלצות

הרשמה
להודיע על

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

240 תגובות
הכי ישן
הכי חדש תגובות שקיבלו הכי הרבה אינטרקציה
תגובות בתוך הטקסט
הצג את כל התגובות
Nimrod Negev
2 years ago

כתבה חשובה בימים אלה. תודה.

שרון
2 years ago

שלום, ב 2019 הייתי בפריז ונעזרתי רבות באתר שלך, פשוט מדהים.
חג,לגבי הקורונה, אנחנו המשפחה טסה לאלפים הצרפתיים
באוגוסט, אשמח אם תתיחס לאזור הנ"ל (כמו אנסי שציינת בכתבה)

תודה רבה על כל מה שאתה עושה
שרון

אסנת שטיינמץ
2 years ago

חזרנו בשבת מנאנט היה אחלה ושום בהלה מסכות וכו

margalit
9 months ago

תודה על הכתבה שעושה סדר!
ישלי שאלה במידה וחלילה מתגלה שחלינט בקורונה במהלך הנסיעה,לכמה זמן בידוד נדרש והיכן נדרש לבצעו?

אנונימי
2 years ago

היי. האם ידוע על נדבקים באזור סקי לה פלאן ?

אולי
2 years ago

צבי שלום
האתר שלך מלא כרימון. אומנם כרגע בגלל אי הודאות עם בהקורונוה דחינו את הנסיעה אבל בהחלט מתכוונת להשתמש בהמלצות דרך האתר המדהים שלך.

רבקה
2 years ago

היי, אני בת 19 ויש לי טיסה לפריז בעוד שבוע בדיוק (9.3) ואני לא יודעת אם להתחיל להתכונן לכך מבחינת תכנון הטיול, אתרים, אריזת מזוודה או לחכות לעידכונים של הרגע האחרון בנוגע לנגיף? האם להצטייד במסיכה? מה ההמלצה?

עדי
2 years ago
להגיב ל  צבי חזנוב

תודה רבה על העדכונים החשובים, ובכלל אנחנו נעזרים הרבה באתר המצוין שלך… מחזיקים אצבעות שלא נצטרך לבטל ( טסים עוד שבועיים) ואז ב"ה נשמח להזמין כרטיסים לאטרקציות דרך האתר שלך….

לאה שושן
2 years ago

אתר מצויין וכתבות מענינות, כל הכבוד!

טליה זקס
2 years ago

שלום, מה קורה באתר סקי Val Thorens?
טסים היום

2 years ago
להגיב ל  צבי חזנוב

היו 10 נבדקים עם חשש קורונה בואל טורנס, שוודים. כרגע נמצאו שליליים, נשלחו ליתר בטחון למעצר בית.

אנונימי
2 years ago

תודה רבה

ריקי
2 years ago

תודה גדולה שאתה מעדכן בנושא זה.
האם יש חתך של החולים לפי איזורים? (אני מניחה שסך החולים מפוזרים בכל המדינה) מעניין לדעת מהו אחוז החולים בפריז עצמה.
שוב תודה על כל החומר העשיר והמלמד שנמצא באתר.

MICHAL
2 years ago

תודה צבי – כל כך אוהבים את הכתבות וההמלצות שלך "L'Oise, מחוז בצפון צרפת. יש עוד שני מוקדים נגועים בצרפת."
מהם שני המוקדים הנוספים ?
מתוכננת לנו חופשה משפחתית מורחבת באזור הריביירה ועמק VERDON והייתי רוצה לדעת אם יש מקרים נגועים באזור בעיקר בגלל הקירבה לגבול האיטלקי

שרון כהן בנבנישתי
2 years ago

הי. אני אמורה לטוס לפריז מחר בלילה עם בתי לכבוד בת המצווה שלה – ומבטלת… עכשיו אחרי הכרזת ראש הממשלה ושר הבריאות. לא יכולה להרשות לעצמי שבועיים בבידוד אחרי חמישה ימים עליזים בפריז.
יודע איך ואם מקבלים החזר, דחיית טיסה או כל סידור אחר מאל על (זו טיסת אל על lite אם זה מדנה…)?

אנונימי
2 years ago
להגיב ל  צבי חזנוב

תודה צבי. מאוד נהנית לקרוא את המידע שאתה מרכז כאן. קצת נכנסתי ללחץ ויריתי לכל הכיוונים.
תודה שרון

דוד
2 years ago

באיזה איזורים בצרפת נמצא הנגיף?

ליאור
2 years ago

הי תודה על האתר שלכם שלדעתי מפרט מצויין על הנעשה בפריז אנחנו אמורים לטוס טיסה משפחתית לפריז ב29/3
אפשר לדעת מה קורה כרגע בפריז והאם המקומות פתוחים כרגיל או סגורים ועצה מתחושת בטן האם כדאי כרגע להשאיר את הטיסה או לבטל

ענת
2 years ago

אני מבינה שדיסנילנד פריז נסגר אם אפשר הרחבה קצרה בנושא

סיגל מרגלית
2 years ago

תודה רבה רבה על העידכונים בימים קשים אלה.
לרבים מאיתנו משפחות בצרפת ואנחנו חרדים לשלומם, אין אתר פרט לאתר שלכם שמדווח לפרטים קטנים מה קורה בצרפת.
(אני באופן אישי כל בוקר מחכה לתגובתכם)
שאלתי, האם יש לכם מידע מפורט יותר על "פונטבלו", או מקור אליו אוכל לפנות ולקבל מידע?
תןדב רבה.

סיגל
2 years ago

בוקר טוב ותודה רבה על בעידכון המפורט של יואל מיטרני , בנושא הקורונה.

דניה
2 years ago

רק הערה קטנה, שני העדכונים האחרונים ברשימה מציינים את התאריכים 4 ו 11 באפריל והכוונה היא לחודש מאי מן הסתם.

מיטל
11 months ago
להגיב ל  צבי חזנוב

היי צבי
ראשית חייבת לפרגן ולהודות לך על הפוסטים המעניינים מקצועיים כתובים היטב אני פשוט נהנת לקרוא
אשמח לברר באילו בתי מרקחת ניתן לבצע בדיקות קורונה
אנו נתגורר בסמוך לתחנת הרכבת Châtelet–Les Halles
אם תוכל לפרט לגבי הפרוצדורה של הבדיקה איך מקבלים תוצאות למייל?
תודה רבה
ותמשיך לעשות חייל בתחום

Etipeti
1 year ago

העצים בפאלה רויאל בסרט הוידאו הם לא שקדיות אלא מגנוליות

פיני
1 year ago

כמו תמיד מעניין , ובעיקר עושה חשק לחזור לפריז. תודה מרים וצבי.

יהודית מזרחי
1 year ago

בוקר טוב
אני מבקשת לכתוב שהדברים אינם מופנים אליך אני מאוד אוהבת את פריס יותר מאשר את לונדון אבל נחשפתי לפן מכוער של הצרפתיים בתקופת הקורונה לעומת לונדון שגילתה הבנה וזיכתה אותנו במלוא הסכום. במה הדברים אמורים,
לפני חצי שנה הזמנו כרטיסי טיסה לפריז ולונדון לתאריך 5/6/20
בצעתי רכישות ליורודיסני ,בית מלון ליד האתר,
בית מלון בפריס ,לרכבת היורוסטאר ברור לכולם שהקורונה עדיין אתנו, בעלי חולה אונקולוגי וכליה אחת כך שכל חשיפה מסכנת את חייו ואף אחד לא מוכן להחזיר כסף גם בתמורה לוויתור מצדנו על 10% למען ההגינות בית המלון באתר הסכים להאריך עד 12/21 נקווה שנהיה בריאים
לעומתם הלונדוניים שהחזרו לנו כסף עבור המלון ועבור שתי הצגות הודיעו לנו שנקבל החזר .
הדברים מדברים בעד עצמם אינני צריכה להכביר במילים אבל נורא מצער ברור שאינני יכולה בשלט מרחוק לנהל מולם מאבק
אינני יודעת כמה המדינה תומכת בהם ומפצה אותם אבל זה ממש לא הוגן זו ממש לא בחירה שלי זה היה אמור להיות טיול בת מצווה
תודה

איריס
1 year ago

שלום רב,

האם יש אתר עם שמות נפטרי קורונה יהודים בצרפת ?

דנה פלורנטין
1 year ago

האם ידוע כמה עולה בדיקת קורונה בצרפת לפני שעולים לטיסה. לארץ בחזרה? חברה שחזרה מגרמניה אמרה שעלה לה 115 יורו, אם נוסעים משפחה שלמה זאת הוצאה..
תודה מראש על התשובה
אחלה אתר

רון
11 months ago

האם ניתן לעבור ברכב מגרמניה לצרפת או שצריך בדיקה ובידוד

כליל
1 year ago

שמת שני לינקים לטפסים, אחד מהם הצהרת נסיעה" מבקש כתובת, ולא הבנתי אם זו כתובת מגורים שלי כאן בישראל או כתובת לשהייה בצרפת. תוכל להסביר תודה

דנה
11 months ago

האם ידוע אם ומתי יש כוונה לבטל את הבידוד למי שמגיע לצרפת?
תודה מראש וכל הכבוד על הכתבה המעודכנת והמפורטת

אורי
11 months ago

תודה למידע המעודכן והמהימן!

האם להבנתך בכניסה מגרמניה לצרפת, שעון הבידוד מתחיל מחדש? גם אם נחתתי קודם בגרמניה ושהיתים שם נניח חמישה ימים קודם לחציית הגבול לצרפת? הרי כניסת תושב גרמני לצרפת מותרת ללא בידוד להבנתי.

דנה
11 months ago

היי, שמחתי לראות שהחל מה 9/6 תוסר מגבלת הבידוד למחוסנים – האם ידוע מה קורה לגבי ילדים מתחת
לגיל 12? האם הם צריכים בידוד ובדיקות קורונה?

עירית
11 months ago

שלום, תודה רבה על המידע החשוב. לגבי בדיקת קורונה בפאריז – האתר אליו אתה מפנה sante.fr מספק מידע לגבי בדיקות חינמיות שניתנות עי הרשות הצרפתית. האם הן זמינות לכל? היכן ניתן לערוך בדיקה בתשלום?
תודה רבה,
עירית

אדם
11 months ago

שלום צבי,
ראשית, תודה רבה על הסיקור הנרחב והסיוע. מעריך מאד !! האתר בונבון !
לעניין הבדיקות בפאריז – האתר אליו אתה מפנה כתוב בצרפתית ללא אפשרות הצגת המידע באנגלית. גם לא ניתן להעתיק את הכתוב באתר ולתרגמו בגוגל.
שמתי לב שקיימים למקומות המוצגים במפה סימונים בארבעה צבעים (כחול, ירוק, צהוב ואדום)ולא הבנתי מה ההבדל ביניהם.
שנית, לא ברור האם צריך לתאם תור מראש או האם ניתן פשוט להכנס למקום בשעות הפתיחה, לעבור בדיקת PCR וזהו.
כשלעצמי תוהה מדוע אתר שנועד לשרת גם תיירים שצרפתית אינה שפתם לא מאפשר תרגום לאנגלית, אבל זה כנראה חלק מהקסם הצרפתי 😉
תודה.

עמרי בראון
11 months ago

האם ידוע לכם האם מחוסנים המגיעים מבריטניה גם פטורים מבידוד לבדיקת קורונה?

יואב
11 months ago

הי מנסה להבין האם הבדיקות בבתי המרקחת בפריז עומדות בדרישות הישראליות לבדיקה לפני עליה למטוס. ואם לא היכן ניתן לעשות בדיקות ב"תקן" הנדרש ובאיזה עלות

טל
5 months ago
להגיב ל  צבי חזנוב

היי , באיזה אתר רוכשים את הבדיקות בשדה התעופה של פריז חזרה לישראל ?

FAY
11 months ago

היי צבי,
האם ידוע לך מה בדבר מחלימי קורונה המזיקים תעודת מחלים? האם גם עליהם חלה חובת ביצוע PCR טרם הכניסה לצרפת?
תודה רבה!

10 months ago

האם יש צורך ב-short stay visa כדי להיכנס לצרפת?

טל
10 months ago

שלום, אנחנו מחוסנים ואנחנו רוצים להגיע מיוון לצרפת בשבוע הבא, האם ניתן להיכנס? האם יש צורך בבדיקת קורונה? בידוד?

עמית
10 months ago

היי, אשמח לתובנות שלך לאור כל הידע הרב שיש לך.
אם אני עושה בדיקת קורונה ב יורודיסני, כמה זמן לוקח לתוצאה להגיע?
בנוסף, ראיתי שצריך להזמין תור מראש ( לפי מה שרשמת בכתבה), אכן נכנסתי לאתר שלהם, אך לא ראיתי מקום שבו ניתן למלא מספר דרכון. האם שעושים את הבדיקה במעבדה, ניתן לבקש מהם להוסיף את המספר דרכון?

אנה זימין
8 months ago

שלום צבי,
קודם כל כפראנקופילית ותיקה, שפו ענק על האתר הנהדר ותודה על המידע המתעדכן של הנחיות קורונה.
שלחתי בקשה לקבל את ה covid pass הצרפתי לפי כל ההנחיות שנתת, עבר כבר שבוע ועדיין לא קיבלתי כלום. האם אתה יודע כמה זמן לוקח להם לשלוח והאם התו הירוק הישראלי עדיין מתקבל במקומות או חייבים את הפס הצרפתי?
תודה רבה
אנה

אנונימי
8 months ago
להגיב ל  צבי חזנוב

תודה רבה צבי
בטח התכוונת שימירו לתו הצרפתי. פשוט כל בית מרקחת?

יפית דותן
8 months ago

יופי של אתר!

אם אין לי כרטיס חזרה מצרפת, מה עליי לעשות עם מילוי טופס הבקשה להמרת תעודת ההתחסנות שלי , בתו ירוק אירופי?
תודה!

יפית דותן
8 months ago
להגיב ל  צבי חזנוב

תודה רבה!

אבי
8 months ago

קודם כל תודה רבה על כל המידע.
למיטב הבנתי – כשמגישים בקשה לדרכון ירוק צרפתי, הפורמט הנכון הוא, לדוגמה:
Israel / COHEN Moshe / 25-09-21
בדיוק כמו שמופיע בהסבר שהבאת לפני הדוגמה.
בכל מקרה גם אני מחכה לתשובה (כבר תשעה ימים, אבל יש עוד זמן לנסיעה שלי). אשמח ואודה לך אם תעדכן כשתקבל את שלך.

עדי
8 months ago

הי צבי,
תודה על האתר המושקע שלך! לפני כל נסיעה אני מתעדכנת קודם כל אצלך! ציינת באחת השורות שהבנת שיש צורך במסכת N95 בכניסה למקומות, לא מצאתי דרישה כזו באתרים, האם ישנו עדכון? יכול להיות שמסיכות כחולות רגילות מספיקות?

עדי
8 months ago
להגיב ל  צבי חזנוב

תודה!

פול
8 months ago

היי, קיבלת כבר את הhealth pass הצרפתי?

פול
8 months ago
להגיב ל  צבי חזנוב

תודה לך על התשובה המהירה.
הבנתי שהשדה של Residential address abroad מתכוון לכתובת שתשהה בה בצרפת, ולא הכתובת בארץ. הרבה אנשים לא קיבלו תשובה בגלל זה.
לי אישית זה לא היה מובן, אז אולי זה יעזור למישהו פה 🙂

אבי
8 months ago
להגיב ל  פול

פול אתה בטוח? נראה לי ממש משונה. בכל התייחסות ל-abroad (למשל לקראת סוף הטופס) הכוונה היא מחוץ לצרפת. מאיפה הבנת אחרת?

אבי
8 months ago

עדכון לגבי הבקשה שלי לדרכון ירוק צרפתי – בשעה האחרונה קיבלתי את המייל הבא:

We are sorry to inform you that we are currently receiving a very large number of requests and will not be able to process them all.

We remind you that a negative result of an antigen test taken at a pharmacy, available all over France, grants the user a health pass that is valid for three days (72 hours).

ירון
8 months ago
להגיב ל  צבי חזנוב

גם אני קיבלתי מייל כזה

אנונימי
8 months ago
להגיב ל  אבי

היי, קיבלת בסוף את התו הירוק? אם לא מה עשית?

ירדן
8 months ago

היי שמחה לקרוא את כל ההמלצות נתן ממש רקע חשוב לפני הטיסה
אנחנו זוג שמתכננים לקחת ביום האחרון רכבת יורוסטאר ללונדון
מה החוקיות לגבי הבדיקת קורונה ?
האם צריך להצבע בדיקה לפני עלייה לרכבת? או לפני ההגעה ללונדון ?

ירון
8 months ago

שאלה: אני מתכוון לנסוע בסוכות העם ילדי 2 מתחת לגיל 12
האם צריך בידוד לילדים אלה בהגעה לפריז?

ירון
8 months ago

שלום,
אנו אמורים להגיע לפריז עם ילדים מתחת לגיל 12 לא מחוסנים כמובן, במידה וחס וחלילה אחד מאיתנו חולה מה הם ההנחיות לבידוד, צריך להשאר במלון או במלונית קורונה? וכמה זמן
על מי העלויות

ירון
8 months ago
להגיב ל  צבי חזנוב

תודה רבה !

ירון
8 months ago

תודה רבה !

מיכה
8 months ago

הגעתי לצרפת עם התעודת מתחסן שלי (ואני מחוסן במנה שלישית), בכל מקום קיבלו את התו הירוק הישראלי, בעיקר התבדחו על המנה השלישית.

ירון
8 months ago

האם ניתן להגיע עם ילדים מתחת לגיל 12 לפריז בעקבות ההנחיות החדשות? האם הם צריכים להיות בבידוד?

ירון
8 months ago
להגיב ל  צבי חזנוב

הם לא צריכים בידוד נכון?

ירון
8 months ago
להגיב ל  צבי חזנוב

תודה רבה רבה צחי
ממש יעיל ועוזר מאוד האתר שלך ותשובתך המהירות שלך
יישר כוח!

ליאור צמח
8 months ago

היי,
אני מחוסנת חיסון שני אך עברה חצי שנה מהחיסונים ובנוסף אני מחלימה (לפני שבועיים) האם אני זכאית ל"דרכון הצרפתי"?
כי באתר ההמרת דרכונים זה לא נותן לי אופציה של החלמה הוא שואל רק על החיסונים.

8 months ago

היי ירון,
אם אני מחוסנת מנה שנייה (עבר יותר מחצי שנה) ובנוסף אני מחלימה(לפני שבועיים) אני עדיין זכאית לדרכון הירוק הצרפתי?

אבי
8 months ago

שלום כמה שעות לפני ההגעה לצרפת צריך להבדק 72 כמו שהיה בעבר אן 24 בהיותינו מדינה כתומה?
אני מחוסן 3 מנות ובני בן שנה וחצי.