מארס נגד נפטון – צרפת נגד בריטניה בשנים 1803-1805

גילוי נאות לפני שנתחיל:

מתוך אהבתי לצרפת אני משקיע רבות באתר ובשיפור מתמיד של התוכן וחווית השימוש בו, כדי שתהנו ממנו. אשמח אם כשאתם מזמינים מלון, כרטיסים לאטרקציות ורכבות או שוכרים רכב, תעשו זאת דרך אתרי ההזמנות המומלצים (כאן בקישור). אציין שאני מקבל עמלה קטנה על כל קנייה כזאת, וכך בכל פעם שאתם קונים דרכי אתם גם נהנים ממוצר איכותי מאתר אמין, וגם מאפשרים לי להוסיף ולהשקיע באתר להנאתכם.

מארס נגד נפטון - צרפת נגד בריטניה בשנים 1803-1805
ניווט מהיר
זמן קריאה משוער: < 1 minute

ב 28 בדצמבר 2023, נערכה בסמינר הקיבוצים הרצאתו של אלון קליבנוב, שעסקה במאבק הימי בין צרפת ואנגליה בין השנים 1803-1805.

אתם מוזמנים לצפות בה כעת:

תקציר ההרצאה

הממלכה הבריטית הצטרפה למערכה נגד צרפת המהפכנית בשנת 1793. בשנת 1802 נחתם בעיר אמיין שבצרפת הסכם שלום בין השתיים, שהצטרף לשורת הסכמים שניסו להחזיר את השלום לאירופה. אחרי 14 חודשים בלבד, קרס הסכם זה, ומצב מלחמה שב לשרור בין שתי המדינות. הקונסול הראשון בונפרטה, החליט לשים קץ אחת ולתמיד לאיום הבריטי על ידי פלישה גדולה. כוח אדיר אורגן על גדות התעלה, סביב העיר בולון, ובזכות תוכנית אימונים יעילה, הפך לצבא יעיל ומאורגן. הבריטים ביצרו את חופיהם, אך השליכו את יהבם על “חומות העץ” שלהם – הצי הבריטי.


מארס, אל המלחמה, קרא תיגר על נפטון, אל הים. מה היתה התוצאה של עימות זה?

כמה מילים על אלון קליבנוב

אלון קליבנוב הוא הסטוריון, המרצה במקומות רבים ובתחומים שונים. הוא מתמחה בתרבות צרפת ובהיסטוריה שלה וכמו כן גם בהרצאות העוסקות במוזיקה קלאסית. ניתן ליצור איתו קשר בדף הפייסבוק שלו.

מעוניינים לצפות בעוד הרצאות על נפוליאון?

אתם מוזמנים להיכנס לאתר של המרכז למורשת נפוליאון ותקופתו, להירשם לרשימת התפוצה ולראות אילו הרצאות יתקיימו בעתיד הקרוב והיכן.

כמו כן, במידה ותרצו לצפות בהרצאות קודמות, שנעשו במסגרת המרכז למורשת נפוליאון, אתם מוזמנים להיכנס לדף נפוליאון באתר שלי.

צבי חזנוב (הפרנקופיל). צילום: לירן הוטמכר

נעים מאוד שמי צבי חזנוב (הפרנקופיל), בעל תואר ראשון ושני בתרבות צרפת ויחסים בין לאומיים מהאוניברסיטה העברית, ומאוהב בצרפת ותרבותה מאז שאני ילד. את הידע שצברתי ואת האהבה אני שמח לחלוק אתכם כאן.

מוזמנים ליצור איתי קשר

מתכננים טיול לצרפת?
מוזמנים להיכנס ל"ארגז הכלים" שלי שמכיל שורה של אתרים אמינים להזמנות מלונות, כרטיסים, רכבים וכל דבר נוסף שתזדקקו לו לבניית טיול מושלם.
רוצים לא לפספס אף כתבה?
הרשמו לעלון שלי ותתחילו לקבל כתבות מרתקות כל שבוע לאימייל. כבונוס אשמח גם לתת לכם בחינם את ההרצאה שלי "טיול בפריז בעקבות מולייר".​

אהבתם את הכתבה?

מוזמנים לספר לחברים שלכם

ניווט מהיר
הפרנקופיל
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.

ואם זה לא שכנע אותכם…

מי שנרשם כעת יקבל את הרצאה שלי על טיול בפריז בעקבות מולייר בחינם!

דילוג לתוכן