הרשמה
לעלון

הזמנת
מלון

הזמנת
מלון

קניית
כרטיסים

Manoir de la Chausée – לגור בטירה ישראלית בברטאן

Manoir de la Chausée - לגור בטירה ישראלית בברטאן
ניווט מהיר בתוך הכתבה

במהלך ביקוריי בצרפת יצא לי להתגורר בכל מיני מלונות החל ממלונות צנועים בני 2 כוכבים ועד טירות מפוארות ומפנקות. ואגלה לכם סוד, ככל שיוצא לכם להתגורר במלונות טובים יותר ככה לאט לאט הסטנדרטים שלכם עולים ויותר ויותר קשה לרגש אותכם.

המלון הבא עליו אני הולך לכתוב הצליח לעמוד באתגר הזה וגרם לי להתאהב בו במבט ראשון ויש לי תחושה שאני לא הראשון וגם האחרון שיפול בשבי הטירה המקסימה הזאת. הסיבה לכך, כפי שתראו זה לא רק היופי והפינוק, אלא כל החבילה, אשר יוצרת חוויה יחודית אותה, כמדומני, פשוט לא ניתן לחוות בשום מקום אחר בצרפת.

הנה סרטון קצר שהכנתי שיכניס אותכם לאווירה 🙂

קולוניה של ישראלים מקסימים בכפר קטן בברטאן

לפני שנתחיל לספר על הטירה מימי הביניים בכפר הקטן אי שם בברטאן שהפכה למלון בוטיק מפנק, הרשו לי לי לספר לכם על ה"נפשות הפועלות". את דני אשכנזי יצא לי להכיר לפני מספר חודשים כאשר הוא הציע לי לפרסם אצלי כתבות על חבל ברטאן בו הוא מתגורר. כבר מהכתבה הראשונה התאהבתי בסגנון הכתיבה ובהומור שלו ובין כתבה לכתבה יצא לי להכיר אותו ואת סיפור המקום בו הוא חי.

דני אשכנזי.
דני אשכנזי.

הכל החל כאשר מישל, אחותה של בת זוגתו של דני החליטה לקנות אחוזה עתיקה בשם Manoir de la Chausée שנמצאת בין הערים נאנט ורן. השקט, השלווה והיופי עשו את שלהם ואל מישל הצטרפו בנה וכלתו ואחר כך גם דני ובת זוגתו שהתמכרו לשלווה והחיים הטובים כאן. אל ה"קולוניה הישראלית" הצטרפו צייר ישראלי מוכשר בטירוף בשם יריב ועשרה כלבים ושני חתולים(!). ולמה אני מספר לכם את כל זאת? כי זה גבירותיי ורבותיי חלק חשוב מאוד מהקסם של המקום.

חלק קטן מהכלבים המקסימים במקום. צילם: צבי חזנוב
חלק קטן מהכלבים המקסימים במקום. צילם: צבי חזנוב

לחיות בתוך ההיסטוריה

אז מה היא אותה טירה שגרמה לישראלים לעבור לגור בכפר קטן אין שם בברטאן? מדובר באחוזה שנמצאת ממש ליד נהר הוילאן (Vilaine), אחד הנהרות הראשיים של ברטאן וככזאת היוותה נקודה אסטרטגית פעמים רבות בהיסטוריה. מדובר באחוזה מבוצרת מהמאה ה-13, אשר ישבה על הדרך העתיקה שמובילה מברטאן לסנטיאגו דה לה קומפוסטלה והיוותה מקום מחסה לצליינים.

הפעם האחרונה בה הופיעה הטירה בהיסטוריה (לפני שהתארחתי בה כמובן :-)) הייתה בזמן מלחמת העולם השנייה כאשר בעלת הבית באותה תקופה הפכה אותה לבסיס של הרזיסטנס (תוכלו לקרוא עליה עוד בכתבה ברטאן הלא מוכרת). היום מישל, אשר קנתה את האחוזה מהמשפחה שחייתה בה כ-150 שנה שומרת על האווירה ההיסטורית עם ריהוט עתיק בכל חדר.

הכורסא בחדר הכחול בו התגוררתי. צילם: צבי חזנוב
הכורסא בחדר הכחול בו התגוררתי. צילם: צבי חזנוב

ובכלל במלון בוטיק הזה אין אף חדר שהוא דומה למשנהו. לכל אחד אופי שונה וסיפור אחר לספר לכם. קחו לדוגמא את אחת מיחידות הדיור שנמצאות במגדל (Donjon) שבחצר הטירה. בקומה התחתונה תמצאו סלון מרווח אולם הקסם האמיתי מתגלה כשעולים לגלריה למעלה ומגלים ליד חדר השינה את אחד מחדרי האמבט היפים ביותר שראיתי.

חדר האמבט במגדל. צילם: צבי חזנוב
חדר האמבט במגדל. צילם: צבי חזנוב

ולמי שבינכם שפעם חלם לישון במיטת אפיריון, תשמחו לגלות שבהחלט ניתן לסדר לכם גם את זה…

מיטת אפיריון באחד מחדרי הטירה. צילם: צבי חזנוב
מיטת אפיריון באחד מחדרי הטירה. צילם: צבי חזנוב

אולם היופי של הטירה לא מסתיים בחדרי האורחים אלא נמצא בכל מקום ומקום. קחו לדוגמא את חדר האירוח הענק עם האח העתיק.

חדר האירוח בטירה. צילם: צבי חזנוב
חדר האירוח בטירה. צילם: צבי חזנוב

או חדר האוכל בו מידי פעם מגישה בעלת הבית ארוחות גורמה מעשי ידה…

חדר האוכל ב Manoir de la Chausee. צילם: צבי חזנוב
חדר האוכל ב Manoir de la Chausee. צילם: צבי חזנוב.

למי קראת גינה?

ואם חשבתם שהיופי בתוך חדרי הטירה הוא השיא אז עלי להודיעכם כי טעיתם. לכל טירה שמכבדת את עצמה צריכה להיות גינה והטירה הזאת היא לא יוצאת מן הכלל. אולם במקרה שלנו לא מדובר בגינה אלא בגן ענקי וקסום.

חלק קטן מהגן עם הטירה ברקע. צילם: צבי חזנוב.
חלק קטן מהגן עם הטירה ברקע. צילם: צבי חזנוב.

מדובר בגן אנגלי פרי יצירותו של אדריכל הגנים אנדרה מאסון (Alan Mason), אשר שתל כאן כ-15,000 זנים שונים של צמחים כך שבכל עונה תוכלו להנות מפרחים שונים. כשתטיילו לכם בגן הקסום הזה תגלו שם אגם ויובל מיים קטן שזורם היישר לנהר הוילן.

האגם בטירה. צילם: צבי חזנוב.
האגם בטירה. צילם: צבי חזנוב.

ואם תמשיכו לטייל תגלו עגלה בפנסיה שנחה לה באופן הרמוני לחלוטין על הדשא ומחכה לסוס שאולי עוד יחזור בעתיד…

עגלה באמצע הגן. צילם: צבי חזנוב
עגלה באמצע הגן. צילם: צבי חזנוב

ולבסוף אם תמשיכו ללכת תגיעו לשדירת עצים שהפכו למעין מוזיאון ומציגים את ציוריו של דני אשכנזי. מי יודע אולי תמצאו שם גם את נילס הולגרסון כי את מולי ואת המפקדת אקה כבר מצאתי שם.

יער התמונות בגן של הטירה.
יער התמונות בגן של הטירה.

וכמובן, איך אפשר שלא להזכיר שוב את הכלבים המתוקים ושני החתולים שמסתובבים חופשי בסביבה וישמחו מאוד מאוד לשחק אתכם שם במשך כל היום. קחו לדוגמא את פדי הטרייר. כיום הוא גור ולכן עד שתגיעו לשם הוא כנראה יגדל קצת אבל לא נראה לי שזה יהפוך אותו לחמוד או ידידותי פחות 🙂

פדי הכלבלב הכי ידידותי בעולם. תמיד רוצה לשחק. צילם: צבי חזנוב.
פדי הכלבלב הכי ידידותי בעולם. תמיד רוצה לשחק. צילם: צבי חזנוב.

ומה אפשר לראות בסביבה?

אומר לכם את האמת, מבחינתי כאן הסיפור יכל היה להיגמר. הרי מה יותר טוב מלהגיע למקום כזה ולבלות שבוע בגן הענק או בין חדרי הטירה? אולם אני הרי מכיר אותכם ואם כבר הגעתם לברטאן בוודאי תרצו לגלות אותה. אם כך תגלו שהטירה ממוקמת פשוט נפלא ויכולה להוות בסיס נפלא לטיולי כוכב.

מה שטוב בה הוא שלא ממש צריך להתרחק מידי בשביל להגיע לגבעות מהן נשקף נהר הוילאן במלוא הדרו:

נהר הוילן. צילם צבי חזנוב.
נהר הוילן. צילם צבי חזנוב.

ואם רציתם היסטוריה עתיקה אז ממש ליד ישנו דולמן עתיק (קבר מגליתי) בן אלפי שנים…

דולמן עתיק באמצע היער. צילם: צבי חזנוב.
דולמן עתיק באמצע היער. צילם: צבי חזנוב.

וגם מגדל ימי ביניימי שהיה שייך לדי גקלן (Du Guesclin) שר הצבא של המלך שארל ה-5.

המגדל של די גקלן. צילם: צבי חזנוב.
המגדל של די גקלן. צילם: צבי חזנוב.

אגמים שיגרמו לכם לחשוב שבעוד רגע תופיע שם יד המחזיקה חרב (היער של המלך ארתור נמצא כשעה נסיעה משם):

אחד האגמים בסביבה. צילם: צבי חזנוב.
אחד האגמים בסביבה. צילם: צבי חזנוב.

והכל, כפי שאתם רואים, טובל בירוק עז (את טוהר האוויר אני משאיר לכם לדמיין):

שדה ירוק ממש לא רחוק מהטירה. צילם: צבי חזנוב.
שדה ירוק ממש לא רחוק מהטירה. צילם: צבי חזנוב.

כל התמונות שראיתם צולמו במרחק של עד 15 דקות נסיעה מהטירה. אולם אם תחליטו לנסוע מעט רחוק יותר אז השמיים הכחולים/אפורים של ברטאן הם הגבול. תוכלו להגיע בקלות רבה אל העיר נאנט (הטירה נמצאת במרחק של כ-50 דקות נסיעה משדה התעופה שם) אל העיר רן (Rennes) אל מחוז מורביהן (Morbihan), חלקו המערבי של עמק הלואר ואפילו אל צפון מזרח ברטאן שם ניתן למצוא את סן מאלו, קנקאל ומון סן מישל (אולי האטרקציה הכי מוכרת בצרפת מחוץ לפריז).

בקיצור, גם אם תתאמצו להשתעמם זה לא ממש ילך לכם.

לאילו טיולים בברטאן תוכלו לצאת מהטירה?

בגלל המיקום הטסטרטגי של הטירה בין רן ונאנט תוכלו להפוך אותה לבסיס נפלא לטיולי כוכב בברטאן ועמק הלואר. הנה כמה מסלולי טיול שתוכלו לעשות אם תתגוררו כאן:

המרחק של הטירה מערים ואטרקציות חשובות

רוצים להתגורר בגן העדן הזה?

אז מה, גם אתם התאהבתם? ישנן 2 דרכים להתגורר בטירה המקסימה הזאת ולחוות חוויה צרפתית/ישראלית שלא ניתן לחוות בשום מקום אחר.

השכרת חדר ללילה אחד או יותר

אם כבר שכרתם אוטו ואתם מגיעים לאיזור ללילה אחד או יותר אתם מוזמנים להתגורר באחד מהחדרים המעוצבים בטירה. מכיוון שדני ואני חברים טובים הוא הסכים לספק מחיר מיוחד של 80 יורו ללילה (כולל ארוחת בוקר עשירה). כדי לקבל את המחיר הזה נא ליצור קשר עם קארן (בת זוגתי של דני) באימייל  [email protected] או בווטסאפ +330761801122 ותגידו שהגעתם דרך פרנקופילים אנונימיים. . מומלץ למהר מכיוון שמספר המקומות בטירה מאוד מוגבל.

ומה קורה אם מגיעים מאוחר בלילה?

נכון לעכשיו מרבית הטיסות מישראל לנאנט מגיעות מאוחר בלילה בזמן שסוכנויות ההשכרה סגורות. במקרה הזה מומלץ לקחת מלון ללילה אחד במתחם שדה התעופה ולהגיע לטירה בבוקר שלמחרת. באיזור שדה התעופה של נאנט קיימים 3 בתי מלון כל אחד במחיר ורמת פינוק שונה, כך שתמיד יש אופציה לכל כיס. הנה רשימת בתי המלון:

B&B Hôtel Nantes Aéroport – מלון 2 כוכבים צנוע

Escale Oceania Nantes – מלון 3 כוכבים שכולל אפילו בריכה

Hôtel Oceania Nantes – מלון 4 כוכבים מפנק יחסית

חבילת הכל כלול (חוץ מטיסה)

אם לא בא לכם לשכור רכב, להתגורר בלילה הראשון ליד שדה התעופה ולהשקיע זמן רב בתכנון הטיול הרי שדני שמח להציע לכם חבילה של "הכל כלול" במחיר מיוחד של 250 יורו ללילה לחדר (מינימום הזמנה של 3 לילות). מה מקבלים בחבילה הזאת?

 • חדר זוגי בטירה כולל ארוחת בוקר
 • הסעה משדה התעופה וחזרה (מה שיחסוך לכם לינה של לילה בשדה התעופה).
 • טיולים יומיים בקבוצות אינטימיות של מקסימום 4 אנשים עם דני במקומות שהוזכרו למעלה (טירת שאטובריאן, רושפור, קיברון וכו').
 • כניסה לאתרים בתשלום כגון טירות ומוזיאונים.
 • ארוחות צהריים וערב.

בקיצור, כל מה שתצטרכו זה לקנות כרטיס טיסה וכל שאר הטיולים כבר יהיה מאורגן בשבילכם.

נשמע מעניין? צרו קשר עם דני באימייל  [email protected] או בווטסאפ 0505-211079 ותגידו שהגעתם דרך פרנקופילים אנונימיים.

הכתבה עודכנה לאחרונה בתאריך

הגענו לסוף הכתבה. אם בא לכם להמשיך לקרוא הנה עוד שתי כתבות שלדעתי תאהבו:

אהבתם את הכתבה? מוזמנים לשתף :-)

שתף אותי בפייסבוק
צייץ אותי בטוויטר
שלח אותי באימייל
נעץ אותי בפינטרסט

עד הטיסה הבאה לפריז תדעו להזמין בגט בצרפתית שוטפת

אם חלמתם ללמוד צרפתית, אבל תמיד פחדתם משיעורים משעממים הכוללים הטיית פעלים אינסופית ודקדוק שרוצה לגרום לכם לקפוץ מהפון נף, יש לי פתרון בשבילכם.

Frantastique מאפשר לכם ללמוד צרפתית בקצב שלכם באמצעות סרטונים משעשעים ועיסוק מתמיד בתרבות הצרפתית. זוהי צורת לימוד כיפית ומתוחכמת מכיוון שהמערכת לומדת אותכם ומתאימה את עצמה לקצב ההתקדמות שלכם.

והכי חשוב, סידרתי לכם 15 ימי התנסות חינם! אז אם לא ניסיתם את צורת הלימוד הזאת אני ממש ממליץ לכם ללחוץ על הכפתור למטה לפני שההטבה תתבטל.

מה עושים אם לא ניתן לטייל כרגע בצרפת?

נכון, הקורונה לא מאפשרת לנו לטוס לצרפת ולהנות מכל הטוב שהיא יכולה להציע. אולם אין זה אומר שאנחנו צריכים להיות תקועים בבתים שלנו ולחכות שסיוט הקורונה יגמר.

לאחרונה שמעתי על Go Be Travel אשר מספקים מגוון סיורים בארץ. להבדיל מסיורים מודרכים בקבוצה, כאן אתם מטיילים בקצב שלכם בעזרת הנייד ונהנים ממפות, סרטוני הדרכה של מיטב המדריכים בארץ ועוד. כל אלו יעשירו כל טיול שלכם בארץ וניתן לרכוש אותם במחירים סבירים בהחלט. 

בהחלט שווה לבדוק ולנסות.

גילוי נאות: במידה ותאהבו את אחד הסיורים של Go Be Travel ותחליטו לרכוש אותם אני אקבל עמלה קטנה שאותה אשקיע בשדרוג האתר. 

והערה קטנה לסיום....

אני מאוד מקווה שהכתבה הזאת מצאה חן בעיניכם. אני משקיע המון זמן ולא מעט כסף על מנת לספק לכם מידע איכותי ובחינם. אז אם במקרה אתם מתכננים טיול לצרפת ובא לכם לפרגן לי, כל מה שצריך לעשות זה להזמין את מקומות הלינה שלכם והכרטיסים לאטרקציות השונות והמופעים דרך האתר שלי.

ההזמנות הללו לא יעלו לכם יורו אחד נוסף אך כל הזמנה כזאת תספק לי עמלה קטנה שאותה אשקיע חזרה באתר. הנה הדפים העיקריים מהם ניתן להזמין מקומות לינה וכרטיסים:

המון תודה מראש והמשך קריאה מהנה באתר!

22 תגובות

 1. הי, רק לא כתבת כמה עולה לילה בטירה המדהימה של הישראלים?..מעניין לשמוע מחירים

  1. לילה בחדר זוגי עולה בסביבות 100 יורו (תלוי בתקופה). אם תגידו שבאתם דרכי תקבלו הנחה.

 2. היי, אנחנו 7 חברים מעוניינים ב-3 חדרים זוגיים וחדר אחד ליחיד ל-2 לילות בתאריך 9-10/7/19
  תודה
  אסתי

  1. שלום אסתי.

   דני יחזור אליכם בקרוב מאוד עם הצעת מחיר.

   בברכה,
   צבי

 3. הי אשמח לקבל מידע נוסף. נשמע מתאים לחוויה משפחתית. הכוונה ל משפחה מורחבת הורים ,ילדים ונכדים. אוהבי טבע .בברכה נאוה

  1. שלום נאוה,

   על מנת לקבל מידע נוסף מומלץ פשוט לכתוב לדני והוא יגיד לכם מתי הטירה פנויה. מומלץ לומר שהגעת דרך האתר שלי כדי שתקבלי הנחה.

   צבי

 4. נשמע נהדר! אשמח מאד להשתתף בקייטנה כשתפרסמו אותה
  ענת

 5. נשמע מפתה. אשמח לקחת חלק בתכנית הזו. מעונינת בחדר אחד. מה מזג האויר בזמן הקייטנה?

  1. שלום אילנה.

   נא ליצור בבקשה קשר עם דני (האימייל שלו מופיע בכתבה).

   הוא מתעסק בלוגיסטיקה והזמנות.

   צבי

 6. נשמע נהדר ואקסקלוסיבי. האם זה רק בעונה או גם קצת מחוצה לה? (כי החופשות כבר תוכננו).
  אשמח לשמוע סדר גודל של מחיר.
  בהצלחה.
  נעמי

  1. שלום נעמי.

   מכיוון שהמחירים משתנים לפי תקופה אני ממליץ לשלוח מייל לדני ולשאול אותו לגבי התאריכים הרלוונטיים.

   בברכה,

   צבי

 7. כרגיל, בתור מתעניין חולני בחבל ארץ זה, בייחוד מחוז פיניסטר וגולף דה מורביהון, חייב לומר: לוקח המון שנים, כתייר, כדי להכיר ולהבין את המגוון הגדול ואת היחודיות של חבל ארץ מורכב כמו פיניסטר, מעמם הפעילות האוקיאנית של גאות ושפל אשר מנהלת את קצב החיים של עובדי אדמה-יורדי ים וחוף, בנוסף לחקלאות העשירה במרכז חצי האי, דרך ארכאולוגיה המראה את חשיבות האזור מאז האדם הקדמון ועד העניין הבורגני שהוסיף המון מאנאואר (MANOIRS) חלקן פאודליות, חלקן דומניאליות, , דרך שפה עתיקה אך חיה מחדש וקולינריה עשירה במיוחד, לנו לקח יותר מעשור להיות דבוקים לאזור ובסבב מאוחר יותר לגלות שעוד לא דיגדגנו את קצה המידע הטמון בו.
  בכל מקרה, אני ממליץ על חבל ארץ זה למטיילים האוהבים להתעמק בחיים של אחרים, ולהבין מדוע קשה לתושבים כאשר הם חייבים לנטוש אותו מסיבות כלכליות.
  ממליץ בחום להשתתף ב"מסיבות" לילה מקומיות (פסט נוז) בייחוד לאוהבי מוזיקה סלטית אותנטית,(נא להכין שוקיים חזקות), וללמוד את הריקודים המקומיים אשר לכל אחד יש משמעות ייחודית, דייש חיטה למשל,,,

 8. שלום צבי
  אנחנו מגיעות לננט ב-11/8 בארב, לשבוע. לצערי , דני אשכנזי לא מצא עבורינו מקום בטירה שלו – מלא. אשמח לקבל ממך מידע על מסלולים כדאיים לשתי נשים שהולכות היטב , באזורים של ננט. אנחנו מתכוונות לשכור רכב.אם יש מונות מיוחדים כמו הטירה של דני – אשמח לשמוע ולהתארח.
  תודה רבה , עמליה גוט
  קיבוץ שפיים

  1. שלום עמליה.

   בכתבה על הטירה ישנו חלק שמכיל קישורים למסלולי טיול בסביבה. הייתי ממליץ להתחיל משם.

   צבי

 9. היינו ונהננו מאודדד!
  הזמנו 2 לילות ונשארנו 4
  המקום קסום , טירה מהממת ביופייה גנים אנגלים שמקיפים אותה והתמונות לא משקפות את הקסם האמיתי של המקום-ממש גן עדן ,עשרות פינות קסומות , אירוח מושלם של מישל וקארן, ומוצחה לאזור דני -שמכיר את המקום היטב וממליץ על מסלולים יפיפיים, מרחק נסיעה של עד שעה למקומות קסומים,
  נקי , מצוחצח, ארוחות בקר מפנקות
  והדגש על אירוח כייפי
  באנו, נשארנו, ונחזור!!!
  ממליצים בחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

קבוצות פייסבוק על צרפת

כתבות אחרונות

מידע שימושי על פריז

מידע על מחוזות צרפת

מקומות מחוץ לצרפת

תרבות צרפת

בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלכם במייל פעם בשבוע. ואם זה לא מספיק הנה עוד בונוס קטן: מפות אינטרקטיביות של צרפת שישלחו אליכם מיד עם תום תהליך ההרשמה :)

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליאון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלכם או להעביר את פרטי הדוא"ל לגורמים אחרים.

עדכונים מהבלוג ועוד דברים טובים פעם בשבוע

מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
האתר משתמש בעוגיות (ולא רק מדלן) על מנת לספק לאורחיו חווית משתמש איכותית. ניתן לקרוא על כך עוד בדף העוסק בפרטיות ותנאי השימוש.