תפריט
תפריט

זמרים צרפתיים מפורסמים – איב מונטאן

איב מונטאן

במה עוסקת הכתבה?

הכתבה עודכנה לאחרונה בתאריך

איטליה העניקה לצרפת לא מעט מתנות במהלך ההיסטוריה, אחת מהן היא איב מונטאן (1921-1991 Yves Montand), אשר נולד בטוסקנה בתור איבו ליבי. כשהיה בן שנתיים עברה המשפחה למרסיי בעקבות עליית הפאשיזם באיטליה. המילה מונטאן באה מהמילה הצרפתית Monter או בעברית, לעלות. מכיוון שאהב, כמו כל ילד, להסתובב ברחובות, אימו הייתה קוראת “איב עלה הביתה” או בצרפתית Yves Montand וכך נוצר שם הבמה שילווה אותו למשך כל חייו.

את פרסומו חב מונטאן לאדית פיאף, אשר גילתה אותו בשנת 1944. משם הקריירה המוזיקלית שלו המריאה במהירות ושיריו זכו להצלחה עצומה הן בצרפת והן בארה”ב. במקביל פצח איב מונטאן בקריירה בימתית ושיחק בלא מעט סרטים הן עם אשתו סימונה סיניורה והן עם מרלין מונרו, איתה ניהל רומאן. כמו מולייר, שמת על הבמה בעודו משחק את החולה המדומה, מונטאן מת מהתקף לב ביום ההסרטה האחרון של סרטו L’île aux pachydermes בו גילם אדם זקן שבסוף הסרט מת מהתקף לב…

מונטאן ואישתו סימונה סיניורה נחים ביחד בבית הקברות פר לאשז ולנו נותרו קולו החם ושיריו המקסימים. אני מודה שהיה קשה לבחור רק מספר שירים מתוך רפרטואר כה מפואר ואני בטוח שלא כולכם תסכימו עם הבחירה שלי. אז מה דעתכם להציע לנו את השירים שאתם הכי אוהבים בדף הפייסבוק שלנו?

עוד כתבות שיכולות לעניין אותך

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

כבר נרשמתם לעלון שלי?

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם בשבוע.

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליאון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלכם או להעביר את פרטי הדוא”ל לגורמים אחרים.