תפריט
תפריט

אטרקציות בוורסאי – מזרקת לאטונה

מזרקת לאטונה

במה עוסקת הכתבה?

הכתבה עודכנה לאחרונה בתאריך

מזרקת לאטונה (Latone), אחת המזרקות היפות בוורסאי נבנתה במצוותו של המלך לואי ה-14 במהלך בניית גני הארמון ועוסקת בלטונה אמו של אפולו אל השמש (לואי ה-14 כאמור ראה בעצמו את מלך השמש). את המזרקה המקורית בנו האחרים מרסי (Marcy) בין בשנים 1668-1670 ומאוחר יותר שונתה המזרקה על ידי הארכיטקט המפורסם ז’ול ארדואן מנסאר (Jules Hardoin Mansart), אשר הוסיף לה דמויות נוספות ואת פירמידת השיש בין בשנים 1687-1689.

עם השנים הלכו מערכות המים והתשתיות של המזרקה ונשחקו כתוצאה מבלאי טבעי. כתוצאה מכך בשנת 2012 היה צורך דחוף בפירוק המזרקה, החלפת צינורות המים ושיפוץ הפסלים, אשר מרכיבים אותה. השיפוץ נמשך כ 3 שנים וכלל פירוק מוחלט של כל אחד מ – 73 הפסלים שמרכיבים את המזרקה ואת הצינורות. בסרטון הבא תוכלו לראות את מלאכת המחשבת ההנדסית והאומנותית, אשר נדרשה על מנת לבצע את הפרוייקט המורכב הזה.

זכיתי לבקר בוורסאי בדיוק כשהמזרקה נפתחה לציבור הרחב והתוצאה היא לא פחות ממרהיבה. כל הפסלים הוזהבו ואת הבימה עליה עומדת לטונה ציפו בשיש ורוד בו השתמשו לצורך בניית ארמון הטריאנון. וורסאי, הוא ללא ספק הארמון המרשים ביותר בצרפת ויש אינסוף סיבות לבלות בו יום שלם. אז אם הייתם זקוקים לסיבה לבקר בו בפעם הראשונה או לחזור אליו, אז הנה יש לכם אחת. ואם כל זאת לא משכנע אותכם, אז ממש בשבילכם פתחו מחדש בתחילת חודש מאי 2015 את ה – Bosquet du Théâtre d’Eau וגם כאן, כפי שתראו בסרטון הבא, התוצאה מהממת.

עוד כתבות שיכולות לעניין אותך

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

כבר נרשמתם לעלון שלי?

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם בשבוע.

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליאון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלכם או להעביר את פרטי הדוא”ל לגורמים אחרים.