תפריט
תפריט

ריף כהן – מישראל לפריז ובחזרה

ריף כהן

במה עוסקת הכתבה?

הכתבה עודכנה לאחרונה בתאריך

ריף כהן היא בת למשוררת ובעל גלריה לאומנות ממוצע צפון אפריקאי ולכן אין זה מפליא שהיא ספגה את השפה הצרפתית והאומנות מגיל צעיר מאוד. מהר מאוד התגלה אצלה כישרון מוזיקלי ומגיל 4 החלה ללמוד פסנתר, כאשר כבר בגיל 8 היא החלה להלחין שירים. את הקריירה המוזיקלית שלה היא החלה בתור ילדה בשנת 1996, כאשר שיחקה ושרה בקלטת הילדים של אריק איינשטיין “כמו גדולים”. בשנים 2008-2010 שהתה ריף בפריז כחלק מתוכנית תרבות צרפתית בה גרים אומנים מבטיחים במקום שנקרא Cité des arts international ומקבלים מלגת מחייה על מנת שיוכלו ליצור ולהתפתח מבחינה מוזיקלית. אחת התוצאות של השהות בפריז הוא הסינגל A Paris, שפורסם בפברואר 2011 וזכה להצלחה רבה בארץ. השיר הזה מייצג נאמנה את סגנונה של ריף כהן המהווה שילוב בין פופ צרפתי לבין מוזיקה צפון אפריקאית ומהווה חלק משיתוף פעולה פורה עם אמא, אשר כותבת את המילים בעוד ריף מלחינה ומבצעת.

למטה בחרתי כמה מהשירים של ריף שאני הכי אוהב ובראשם שירה המפורסם A Paris. כיום היא מופיעה בארץ ואני ממליץ מאוד לעשות לייק לעמוד הפייסבוק על מנת שתוכלו לעקוב אחרי ההופעות ולהנות מהמוזיקה המאוד מאוד מיוחדת שלה.

עוד כתבות שיכולות לעניין אותך

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

כבר נרשמתם לעלון שלי?

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם בשבוע.

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליאון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלכם או להעביר את פרטי הדוא”ל לגורמים אחרים.