הרובע הלטיני בפריז – מסלול טיול לאורך בולבאר סן ז’רמן

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מסלול הטיול ברובע הלטיני הוא ההמשך הישיר של מסלול טיול אחר בפריז, אשר עוסק באיל דה לה סיטה ואיל סן לואי. מסלול ההליכה יקח כחצי יום ויציג בפניכם מספר פינות חמד מוכרות יותר ומוכרות פחות לאורך בולבאר סן ז’רמן. שימו לב שבגלל אורכו (הוא מתחיל בתחילת בולבאר סן ז’רמן ומסתיים כיכר פירסנברג) אין הוא מקיף את כל הרובע והייתי ממליץ על טיול השלמה באיזור רחוב מופטאר והפנתיאון (מסלול הטיול בפריז בעקבות המינגווי יכול להוות טיול השלמה מעולה).

לפני שנמשיך, כבר נרשמתם לעלון שלי?

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם בשבוע.

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליאון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלכם או להעביר את פרטי הדוא”ל לגורמים אחרים.

הרובע הלטיני – מפת מסלול הטיול

לנוחתכם החלטתי להכניס את מפת הטיול בנפרד על מנת שתופיע לכם על כל המסך (רלוונטי במיוחד כשקוראים את המסלול בנייד). תוכלו למצוא אותה בקישור הזה.

 • טיול בהדרכת הפרנקופיל ודני אשכנזי
 • מגורים בטירה קסומה על בסיס ארוחת בוקר וארוחת ערב
 • ביקור במקומות שרוב התיירים לא מגיעים אליהם
 • היכרות עם המסורת הקולינארית של האזור

שימו לב: מספר המקומות מוגבל ל 6 זוגות בלבד

סן ז’רמן דה פרה – תחילת הטיול ברובע הלטיני

התחילו בבולבאר סן ז’רמן דה פרה. אם אתם רעבים אני ממליץ לכם לבקר במסעדה הבסקית שה גלאדין. במידה ואתם יושבים במרפסת של המסעדה תוכלו לראות את כנסיית St. Nicolas du Chardonnet , כנסייה בארוקית, אשר כבר עשרות שנים משמשת בתור מקום המפגש המועדף על חברי מפלגת החזית הלאומית.

סן ניקולא דה שארדונה
סן ניקולא דה שארדונה

כיכר מובר (Place Maubert) וסביבתה

תמשיכו בשדרות סן ז’רמן עד שתגיעו לכיכר מובר. מדובר בכיכר עתיקה מאוד, אשר קיימת מאז המאה ה-12 ונקראת על שם האדון אלבר (Maitre Albert) אחד המרצים הראשונים באוניברסיטה הצרפתית. בעבר הוציאו כאן אנשים להורג אולם היום מתקיים בכיכר שוק בימים ראשון שלישי וחמישי בין השעות 07:30-14:00 וההוצאות להורג התחלפו ממוות איטי ומענג מהגבינות והנקניקים רוויי השומן הנמכרים שם (מומלצת המיוחד היא חנות הגבינות Laurent Dubois הנחשבת לאחת מחנויות הגבינות הטובות בפריז).

המשיכו ברחוב Maitre Albert וטיילו בסמטאות שלו ושל רחוב Bievre הסמוך. בעבר זרם שם נהר ה Bievre, אשר שימש מעין תעלת ביוב פתוחה בה השתמשו גם הבורסקאים (מעבדי העור), מה שהפך את הרחובות הללו לרחובות המסריחים בפריז. כיום האוויר שם נקי מכיוון שהנהר כוסה ועובר היום מתחת לפריז ואתם תוכלו להנות מבתים עתיקים חלקם מהמאה ה-17 (בכתובת Bievre 22 גר נשיא צרפת לשעבר פרנסואה מיטראן).

המשיכו עם המפה עד שתגיעו ל Impasse Maubert. לתייר הפשוט הסמטה הזאת לא תגיד דבר, אבל אתם בוודאי תזהו את המקום בו עמדה מעבדת הרעלים ששימשה את המרקיזה דה ברינוויליה.

Impasse Maubert
כאן שכנה מעבדת הרעלים של המרקיזה דה ברנבילייהץ

המשיכו ברחוב Grands-Degrés עד להצטלבות עם רחוב Hôtel Colbert. אתם תראו בניין מקסים מהמאה ה-18, אשר שימש בתור הפקולטה לרפואה הראשונה של פריז. אם תשאלו את עצמכם מה יש מתחת לכיפה היפה, התשובה היא שמדובר באודיטוריום היכן שהמרצים ניתחו גופות מול קהל הסטודנטים.

הפקולטה הראשונה לרפואה בפריז
הפקולטה הראשונה לרפואה בפריז

אחרי שסיימתם לצפות בפקולטה לרפואה לכו לרחוב Fouarre ופנו שמאלה. בתחילה הייתה האוניברסיטה תחת כיפת השמיים. רחוב זה נקרא על שם ערמות התבן עליהם היו יושבים הסטודנטים ומקשיבים למרצים דוגמת Maitre Albert או אבלר.

תצפית נהדרת לעבר נוטרדאם דה פריז

פנו שמאלה ברחוב Fouarre ואח”כ ימינה ברחוב Galande. מדובר ברחוב קטן וחמוד עם לא מעט ברים ומסעדות ובמספר 42 יתגלה לכם, ככל הנראה, השלט העתיק בפריז.

שלט הרחוב העתיק בפריז
שלט הרחוב העתיק בפריז

לקראת סופו של הרחוב בהצטלבות עם רחוב Saint Julien le Pauvre יתגלה לכם הבית השני הכי קטן בפריז (על הבית הכי קטן בפריז תוכלו לקרוא כאן).

הבית השני הכי קטן בפריז
הבית השני הכי קטן בפריז

אחרי שסיימתם להתרשם מהבית הירוק אני ממליץ לכם בחום להכנס לכנסיית סן ז’וליאן לה פובר (Saint Julien le Pauvre), אחת מהכנסיות העתיקות בפריז, אשר לצערה עומדת בצילה של כנסיית הנוטרה דאם ולכן איננה מתויירת כמוה. כמו כן מחוץ לכנסייה ישנה גינה חמודה (Square Rene Viviani), אשר מכילה את העץ העתיק בפריז ובה אפשר לשבת, להסתכל על כנסיית הנוטרה דאם ולנוח מעט (עוד מצפה לנו טיול ארוך).

כיכר רנה וויויאני - מבט אל כנסיית הנוטר דאם
כיכר רנה וויויאני – מבט אל כנסיית הנוטר דאם

המשיכו עם המפה ותגיעו לרחוב de la Bucherie, אשר נקרא על שם ערמות העצים, אשר היו מעבירים בנהר הסיין ממקום למקום. ברחוב הזה תמצאו את Shakespeare & Company, חנות ספרים באנגלית אשר קיימת קרוב למאה שנה ואשר בעליה נהג לארח סופרים עניים ולתת להם לישון חינם אין כסף על מדפי הספרים בקומות העליונות (ממה שהבנתי גם היום ישנים שם סטודנטים בחינם).

בולבאר סן מישל

המשיכו ללכת לפי המפה ולחצות את רחוב Petit Pont והכנסו לרחוב de la Huchette. מדובר באחד מהרחובות העתיקים בפריז, אשר שרדו כמו שהם. בתחילת הרחוב תמצאו את Caveau de la Huchette, אשר שימש בתור מרתף לאגודת סתרים, מרתף עינויים ו…מועדון הג’ז הראשון בפריז (המקום בהחלט ראוי לפוסט כאן באתר והוא יקבל את הכבוד הראוי לו בקרוב).

בעודכם מטיילים ברחוב שימו לב לסמטה הנקראת Le Chat Qui Peche, שאת שמה ניתן לתרגם כ”החתול שדג דגים”. זוהי ככל הנראה הסמטה הצרה ביותר בפריז ומסתתר בה סיפור מרתק אותו ניתן לקרוא בבלוג לטייל בין סיפורים של עמירם צברי.

אחרי שביקרתם ברחוב de la Huchette חזרו מעט על עקבותכם וכנסו לסמטת Salembriere ואחר כך פנו ימינה ברחוב Saint Severin. משמאלכם תגלו את כנסיית Saint Severin, אשר נבנתה במאה ה-15 ומומלצת מאוד לביקור בזכות האריכטקטורה הגותית שלה.

כנסיית סן סברן - מבט מבפנים
כנסיית סן סברן – מבט מבפנים

המשיכו ברחוב Saint Severin וחצו את בלובאר סן מישל. בעבר עמד כאן מנזר ע”ש סן מישל, אשר נהרס במאה ה-19, כאשר בנו את הבולבאר. כיום עומדת שם מזרקה עם פסל של סן מישל, אשר הורג את הדרקון.

מזרקת סן מישל
מזרקת סן מישל

Saint André des Arts בין הקפה העתיק בפריז לגיליוטינה

המשיכו ברחוב Saint-André-des-Arts עד שתגיעו ל Cour Saint-André-des-Arts. שם תמצאו את לה פרוקופ, בית הקפה הותיק בפריז ואת Un Dimanche a Paris, אשר מוכרים קינוחים מעולים. כמו כן אני ממליץ לבקר בבית התה La Jacobine ולו בשביל לצפות בציורי הקיר שלהם (מומלץ להגיע לשם בלי ילדים). לבסוף אם אתם מרגישים מעט הרפתקנים אתם מוזמנים לנסות לבקר בשלוש חצרות מקסימות בשם Cour de Rohan. מדובר בחצרות פרטיות הנמצאות שמאלה מהסמטה הראשית של Cour Andre des Arts וככאלו מחייבות התגנבות יחידים ומעט מזל כדי שלא תיתפסו…

שוקולדים של Un Dimanche a Paris
שוקולדים של Un Dimanche a Paris
ציורי קיר "פיקנטיים" ב La Jacobine
ציורי קיר “פיקנטיים” ב La Jacobine

מתיאטרון האודאון ועד גני לוקסמבורג

צאו מ Cour Andre des Arts אל בולבאר Saint Germain. חצו את הבולבאר ועלו למעלה ברחוב האודיאון עד שתגיעו לתיאטרון. התרשמו מהיאטרון, אשר נבנה במאות ה-18 וה-19 בסגנון ניאו קלאסי ואשר הווה את ביתה של הקומדי פרנסאז.

תיאטרון האודאון
תיאטרון האודאון

מתיאטרון האודיאון המשיכו לכיוון גני לוקסמבורג, אחד הגנים המקסימים ביותר. הגן והארמון נבנו במאה ה-17 לפי בקשתה של מלכת צרפת מארי דה מדיצ’י. הארמון נשאר כמו שהוא אבל הגנים שונו לחלוטין במהלך המאה ה-19 ולמרות זאת התוצאה פשוט מקסימה. אני מבטיח לכתוב בעתיד פוסט עליו ובינתיים הרשו לעצמכם לשבת בגן, להנות מהאווירה ולאכול את העוגה שבוודאי קניתם ב Un Dimanche a Paris. לאחר מכן עשו סיבוב בפארק ותהנו מתצפית על הארמון (כיום משמש את הסינאט ולכן לא ניתן לבקר בו מחוץ לימי המורשת), המזרקה, פסלי מלכות צרפת ו…פסל החירות המוקטן, אשר מתחבא לו בפאתי הגן.

גני לוקסמבורג
גני לוקסמבורג

ולפני שאתם ממשיכים הלאה, רוצים לדעת כיצד נראו ארמון לוקסמבורג והגנים במאה ה-18? אם כן, אתם מוזמנים לצפות בסרטון הזה:

מגני לוקסמבור ועד כנסיית סן ז’רמן דה פרה

סיימתם להנות מהקסם של גני לוקסמבורג? לכו אל מוזיאון גני לוקסמבורג (המוזיאון הראשון של פריז, אשר הקדים את הלובר). מוצגות שם תערוכות מתחלפות ומומלץ להתעדכן לגביהן. במידה והחלטתם לא להכנס צאו מגני לוקסמבורג ולכו ברחוב Ferrou. אם קראתם ספרו של אלכסנדר דיומא את “שלושת המוסקטרים” אז בוודאי תזכרו שברחוב הזה מתגורר אתוס, אחד משלושת המוסקטרים. במספר 6 תוכלו לראות את ביתה של מדמואזל לוזי (Luzy) אהובתו הראשונה של טלייראן, שר החוץ המפורסם של נפוליאון.

הבית של מדמואזל לוזי - אהובתו של טליראן
הבית של מדמואזל לוזי – אהובתו של טליראן

המשיכו ברחוב עד שתראו את החלק האחורי של כנסיית Saint Sulpice. המשיכו שמאלה והתרשמו מהכנסייה הבארוקית הן מבפנים והן מבחוץ (הידעתם שכאן התרחש חלק מספרו המפורסם של דן בראון “צופן דה ווינצ’י”?). אחד ממגדלי הכנסייה שופץ לאחרונה וחודש וכך גם המזרקה בכיכר.

כנסיית סן סולפיס
כנסיית סן סולפיס

לכו ברחוב בונפרט (rue Bonaparte) ואם תרצו קנו לכם מקרון או שניים אצל פייר הרמה. המשיכו ברחוב עד שתגיעו לבולבאר סן ז’רמן. חצו את הבולבאר. ממולכם תמצאו את כנסיית סן ז’רמן, אחת הכנסיות העתיקות בפריז (החלה להבנות במאה ה-6) ואילו משמאלכם תמצאו את בתי הקפה פלור (Flore) ודה מאגו (Deux Magots) בהם היו נוהגים לשבת כל המי ומי של פריז של אחרי מלחמת העולם השנייה ובהם סארטר ובובואר (וזו הסיבה כנראה למחירים השערוריתיים בהם).

כנסיית סן ז'רמן
כנסיית סן ז’רמן
קפה דה מאגו
קפה דה מאגו

ולפני שנסיים את הטיול, בואו נעצור, ננוח לרגע ונצפה בסרטון שמציג לנו את סן ז’רמן של המאה ה-18. כפי שתראו יש סיכוי טוב שלו הייתם חוזרים במכונת זמן לפריז לא הייתם מזהים אותה…

המשיכו ברחוב de l’Abbaye ותראו מימינכם את הארמון של החשמן פירסטמברג ( Furstenberg), אשר נבנה במאה ה-17 (כרגע נמצא בשיפוצים). פנו שמאלה ותגיעו אל כיכר פירסטנברג בה שוכן מוזיאון דלקרואה (Delacroix). בעיני זו הכיכר הרומנטית ביותר בפריז ולכן אם הגעתם לשם עם בן/בת הזוג שלכם זה הזמן המושלם לסיים את מסלול הטיול ב….נשיקה.

כיכר פירסטנברג - צילום רותי שמעוני

מחפשים מלון או דירה לא רחוק מבולבאר סן ז’רמן?

האמת שזה רעיון מצויין מכיוון שבולבאר סן ז’רמן שמהווה את עמוד השדרה של הטיול הזה הוא אזור תוסס ומרכזי מאוד בפריז. מכיוון שמדובר בבולבאר ארוך שמתחיל ברובע ה-5 ומסתיים ב-7 הרשו לי להמליץ לכם על מלונות ודירות ברובעים הללו.

הטיול עשה אותכם רעבים?

אל דאגה, יש לי כמה מסעדות מעולות בשבילכם:

מחפשים מידע נוסף על פריז?

 • אם בא לכם לנסות מסלול טיול נוסף מדוע שלא תנסו את מסלול הטיול ברובע המארה (אחד הרובעים האהובים עלי בפריז)? אם אתם קצת יותר הרפתקנים ורוצים לנסות מסלול טיול שקצת מתרחק מהאטרקציות התיירותיות של פריז אני גם ממליץ בחום על מסלול הטיול שעובר ברובעים ה-9 וה-10 של פריז.
 • אם אתם מתכננים את הטיול הבא שלכם לפריז ומחפשים המלצות, מידע היסטורי ועוד, אתם מוזמנים לבקר בדף שעוסק בעיר האורות באתר שלי. אני בטוח שתמצאו שם כל מה שתחפשו.
 • ולבסוף, אל תשכחו את מפת פריז האינטרקטיבית באתר בה תוכלו למצוא כמעט כל דבר שנמצא בפריז באופן יעיל ופשוט.
 • אם יש עוד משהו שאתם זקוקים לו ולא מצאתם באתר אל תהססו לפנות אלי (פרטי הקשר נמצאים בדף אודותיי או בתחתית העמוד).

הכתבה עודכנה לאחרונה בתאריך

כמה מילים עלי

נעים מאוד, שמי צבי ואני פרנקופיל (אדם שאוהב את תרבות צרפת). יצרתי את האתר כדי לחלוק אתכם את האהבה שלי לצרפת ותרבותה וכולי תקווה שתדבקו בוירוס האהבה לצרפת בדיוק כפי שאני נדבקתי בפעם הראשונה שביקרתי בפריז (בגיל 3).

אם תרצו להכיר אותי יותר לעומק אתם מוזמנים ללחוץ על התמונה.

מלונות ודירות במחירים הטובים ביותר בצרפת

Booking.com

מידע שימושי

מלונות ודירות במחירים הטובים ביותר בצרפת

Booking.com

מצאתי עוד כמה כתבות שיכולות לעניין אותך

אשמח לשמוע את דעתכם

2 תגובות

 1. האתר שלך מופלא. קראתי ולמדתי רבות.
  חבל מאוד שאתה לא נמצא בפאריס בסביבות ראש השנה. הייתי עשויה ליהנות מסיור בליווי שלך.
  הבנתי מהאתר שאתה מתגורר במלטה? האם שם אתה עורך סיורים? אם כן, האם בשבוע הקרוב?
  מה המחירים של סיורים שם?
  תודה מראש,
  אילנה..

  1. שלום אילנה,

   נעים מאוד להכיר ותודה על הפירגון. במלטה אסור לעשות אפילו סיורי רחוב למי שאין תעודה מיוחדת שמסמיכה אותו לכך כך שאינני עושה שם סיורים.

   יתכן ואהיה בפריז בדצמבר ותחילת ינואר. שום דבר עוד לא סגור. אני ממליץ בחום להירשם לעלון שלי וברגע שאדע אני אודיע על כך.

   בברכה,
   צבי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם בשבוע.

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליאון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלכם או להעביר את פרטי הדוא”ל לגורמים אחרים.

צבי חזנוב - פרנקופילים אנונימיים. צילום: לירן הוטמכר

התגעגעתם? סיורי הבוטיק בפריז עם הפרנקופיל חוזרים לזמן מוגבל בעוד:

ימים
שעות
דקות
שניות

הנה כמה מהסיורים שאני מציע

 • המארה
 • פסאז'ים
 • איל דה לה סיטה ואיל סן לואי
 • הרובע הלטיני
 • מונמרטר
 • ועוד

כבר הצטרפתם לקבוצת הפייסבוק
 פריז ואיל דה פראנס?

שם תוכלו לשאול שאלות לגבי פריז ומחוז איל דה פראנס, לקבל טיפים מהקהילה, לספר לנו חוויות מהטיול האחרון שלכם ועוד…

רוצים לקבל גישה למפות צרפת האינטרקטיביות שלי?

הירשמו לעלון שלי ותקבלו גישה למפות אינטרקטיביות ומלאות בכל טוב של פריז, אלזס, עמק הלואר, פריגור ועוד.

במידה וכבר נרשמתם לעלון שלי תקבלו את הקישור למפות הללו באחד מהאימיילים הקרובים. אם לא קיבלתם אתם מוזמנים ליצור איתי קשר ואשלח לכם את הקישור.

צבי חזנוב - פרנקופילים אנונימיים. צילום: לירן הוטמכר
האתר משתמש בעוגיות (ולא רק מדלן) על מנת לספק לאורחיו חווית משתמש איכותית. ניתן לקרוא על כך עוד בדף העוסק בפרטיות ותנאי השימוש.

מלונות פופולריים בפריז

מבוסס על הזמנות הגולשים באתר. המלונות מסודרים לפי הפופולריות שלהם, כאשר אלו שהוזמנו הכי הרבה נמצאים למעלה.

עד כה רוב ההמלצות שלי באו מהאתר Booking.com שהוא בעיני האתר המוביל בכל הקשור להזמנת מלונות ודירות. אולם אין זה אומר שאין אתרים אחרים ולעיתים אפשר למצוא שם דילים מעולים. כך שגם אם מצאתם מלון שאהבתם שווה לכם לחפש את אותו מלון ברשימת האתרים הללו:

Hotels Combined

 אתר השוואות מחירים ישראלי. מומלץ בחום להשתמש בו על מנת לוודא שהמחיר שקיבלתם הוא הנמוך ביותר.

Hotels.com

אתר הזמנות מפורסם שמעבר למחירים התחרותיים שהוא מספר יש לו גם מבצע: על כל 10 לילות שתזמינו בו תוכלו לקבל לילה חינם.

Expedia

עוד אתר הזמנות ותיק ומוערך שמספק ללקוחות ותיקים מגוון צ’ופרים כגון הנחות, שידרוג החדר, צ’ק אאוט מאוחר ועוד.