מרתון אולימפיאדת פריז 2024 – מסלול מאתגר שעובר בהמון מונומנטים מרכזיים בעיר

גילוי נאות לפני שנתחיל:

מתוך אהבתי לצרפת אני משקיע רבות באתר ובשיפור מתמיד של התוכן וחווית השימוש בו, כדי שתהנו ממנו. אשמח אם כשאתם מזמינים מלון, כרטיסים לאטרקציות ורכבות או שוכרים רכב, תעשו זאת דרך אתרי ההזמנות המומלצים (כאן בקישור). אציין שאני מקבל עמלה קטנה על כל קנייה כזאת, וכך בכל פעם שאתם קונים דרכי אתם גם נהנים ממוצר איכותי מאתר אמין, וגם מאפשרים לי להוסיף ולהשקיע באתר להנאתכם.

מרתון אולימפיאדת פריז 2024 - מסלול מאתגר שעובר בהמון מונומנטים מרכזיים בעיר
זמן קריאה משוער: 2 דקות
ניווט מהיר בכתבה

החדשות על אולימפיאדת פריז ממשיכות לזרום, והעדכון החם הוא בנושא המרתון – הריצה עתיקת היומין, למרחק של 42.195 קילומטר בדיוק, שתעבור באולימפיאדה הזו דרך כמה מהאתרים המפורסמים ביותר של עיר האורות. המסלול של המרתון יחל בהוטל דה ויל (בניין העירייה), ויסתיים ב-Les Invalides. המסלול הארוך יתפתל דרך אטרקציות מרכזיות וידועות בפריז, כמו ה-Opéra Garnier, הפירמידה של הלובר ועוד.

מדובר במסלול מאתגר – החלק הגבוה ביותר במסלול יהיה 183 מטר (בקילומטר ה-20.3), והשיפוע החד ביותר יהיה 13.5% כלפי מעלה. בקילומטר ה-15 יתחילו הרצים טיפוס כלפי מעלה מ-Sèvres ל-Ville d’Avray, ויהיו עוד שיפועים שכאלה בדרך.

לא רק רצים מקצועיים יוכלו לרוץ מרתון בפריז ב-2024. כ-40 אלף רצים חובבים יוכלו להשתתף ב-Paris 2024 Marathon Pour Tous – אירוע ריצה המוני שייערך באותו מסלול מהמם של המרתון האולימפי.

המסלול קיבל השראה מצעדת הנשים על ורסאי, שנערכה ב-5-6 באוקטובר 1789. קבוצת נשים צעדה מבניין העירייה של פריז לורסאי, במחאה על מחירי המזון (ובעיקר הלחם). אל הנשים הצטרפו אלפי אנשים, והקהל הגיע לארמון, ולקח את המלך לואי ה-16 לגני טווילרי. הצעדה הייתה ציון דרך חשוב במהפכה, והביאה לפרישתו של ז’אן-ז’וסף מונייה ולערעור מעמדו של לה פאייט.

חלק ניכר מה”תחנות” במרתון יהוו גם אולמות ספורט, שבהם יתקיימו התחרויות השונות באולימפיאדה. למשל, בארמון קונקורד יתקיימו תחרויות אופני BMX, סקייטבורד וכדורסל 3X3. ארמון ורסאי יארח את תחרויות הרכיבה על סוסים, תחרויות החץ וקשת יתקיימו ב-Les Invalides וכדורעף חופים יתקיים למרגלות האייפל.

כ-7,000 צופים יוכלו לקנות כרטיסים ב-24 יורו כדי לצפות בסיום המרתון, אבל לא חייבים לקנות כרטיס – אפשר לעקוב אחרי הרצים במסלול עצמו בחינם, וליהנות תוך כדי מהאטרקציות של פריז.


מסלול המרתון של אולימפיאדת פריז – נקודות ציון חשובות

בסרטון המצוין הזה אתם יכולים לראות את המסלול בהדמיה מרשימה ביותר (וליהנות מטעימה קצרה של פריז על הדרך):

https://youtu.be/A6ZsPGLUxkQ

אהבתם את הכתבה?

מוזמנים לספר לחברים שלכם

צבי חזנוב (הפרנקופיל). צילום: לירן הוטמכר
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.

ואם זה לא שכנע אותכם…

מי שנרשם כעת יקבל את הרצאה שלי על טיול בפריז בעקבות מולייר בחינם!

דילוג לתוכן