זמן קריאה מוערך: 5 דקות

פריז היא בירת התרבות הצרפתית ויש אף שיגידו שהיא גם בירת התרבות האנושית. ככזו יש בה עשרות רבות של מוזיאונים מכל הסוגים והמינים, אשר מספקים עושר תרבותי בלתי נתפס. אולם זה עוד לא הכל, כמעט בכל מוזיאון בפריז לצד תערוכות קבועות קיימות גם תערוכות מתחלפות שבאות לבקר למספר חודשים ונעלמות. לכן גם אם כבר ביקרתם בפריז כבר עשרות פעמים וביקרתם בכל המוזיאונים החשובים, תמיד יש משהו חדש ומרגש לראות.

לאחר שיותר משנה שבה היו המוזיאונים סגורים בגלל מגיפת הקורונה, התערוכות החלו לחזור סוף סוף ואני שמח להביא לכם את המידע העדכני ביותר לגבי התערוכות שאמורות להתקיים בזמן שאתם תהיו בפריז.

כתוצאה מהגבלות הקורונה, שמקטינות את מספר האנשים שיכולים להיכנס למוזיאונים, חייבים להזמין כרטיסים מראש בחלק גדול מאוד מהתערוכות. זאת הסיבה שלכל תערוכה הוספתי קישור שמאפשר לכם לעשות זאת במהירות ובמחיר סביר. במידה ומדובר בתערוכות עם הרבה מאוד יח"צ, אני ממליץ בחום להזמין את הכרטיסים לשעות הבוקר על מנת לצמצם את זמן העמידה בתור.

ודבר אחרון: במידה וקניתם את כרטיס המוזיאונים של פריז, שימו לב שברוב המקרים כרטיס זה לא יכניס אותכם לתערוכות המתחלפות ולכן גם אם קניתם אותו, עדיין תצטרכו לקנות כרטיס נפרד לתערוכה המתחלפת. 

אז אחרי כל ההקדמה הזאת בואו  נתחיל לגלות אילו תערוכות מומלצות יתקיימו בזמן הטיול הקרוב שלכם.

תערוכות במוזיאון הלובר

איב סאן לורן בלובר

תאריך סיום: 15 במאי 2022

תערוכה מרתקת של האופנאי איב סאן לורן המתמקדת בחיבור היצירתי שלו לאור וזהב והשימוש בהם באומנות הדקורטיבית.

פרעה של שתי הממלכות

תאריך התחלה: 25 באפריל 2022

תאריך סיום: 25 ביולי 2022

מסע ארכאולוגי בסודן חשף שורה ארוכה של ממצאים חשובים של מלכי ארץ כוש (המאה ה-8 לפני הספירה), שאותם תוכלו לראות בתערוכה הזאת.

תערוכות במוזיאון אורסיי (Musée d'Orsay)

ג'ימס מקניל ויסלר

תאריך סיום: 18 במאי 2022

בתערוכה יוצגו 22 יצירות של ויסלר שמוצגות בדרך כלל במוזיאון פריק בניו יורק שנמצא כעת בשיפוצים. היצירות לא הוצגו באירופה מעל לעשור.

אדוורד מונק

תאריך התחלה:  22 בספטמבר 2022 

תאריך סיום :  22 בינואר 2023

"שיר של אהבה, חיים ומוות". התערוכה תכלול מאה יצירות של מונק הצייר הנורבגי החשוב ביותר של המאה ה-20 בזכות ציוריו האקספרסיוניסטים העוסקים בחרדותיו וברגשותיו העזים. 

רוזה בונר ציירת פמנסטית

תאריך התחלה:  18 באוקטובר 2022

תאריך סיום : 15 בפברואר 2023

רוזה בונר ציירת צרפתייה ולסבית פורצת דרך מהמאה ה-19 שיצירתה התמקדה בציור בעלי חיים  בטבע בסגנון ראליסטי. 200 מיצירותיה יוצגו במוזיאון אורסיי.

גאודי (Gaudí)

תאריך התחלה: 12 באפריל 2022

תאריך סיום: 17 ביולי 2022

קרוב ל-50 שנה לא הייתה בפריז תערוכה העוסקת באומן הקטלוני הגאוני ובשנת 2022, מוזיאון אורסיי יתקן את המצב. בתערוכה הזאת תוכלו למצוא רהיטים אותם עיצב גאודי, יחד עם תוכניות וציורים של וילות, ארמונות וכנסיות אותם הוא תכנן (כולל הסגרדה פאמיליה המפורסמת שלו). 

אריסטיד מאיול: המסע לעבר ההרמוניה

תאריך התחלה: 12 באפריל 2022

תאריך סיום: 21 באוגוסט 2022

תערוכת רטרוספקטיבה מעמיקה של הפסל אריסטיד מאיול (Aristide Maillol 1861-1944) שמוכר לחלק גדול מאיתנו בזכות פסלי הנשים שלו המוצגים בגני הטווילרי.

תערוכות במוזיאון האורנז'רי

דיוויד הוקני - שנה בנורמנדי

תאריך סיום: 14 בפברואר 2022

דיוויד הוקני (David Hockney) הוא ללא ספק אחד האומנים המודרניים, הכי מפורסמים ומצליחים של תקופתנו. בתערוכה הזאת תמצאו יצירה מעניינת שלו, שלוקחת את השראתה משטיח באייה (Bayeaux) המפורסם של דוכס נורמנדי.

בעקבות שושנות המים: אומנות דקורטיבית של אומנים אימפרסיוניסטיים

תאריך סיום: 11 ביולי 2022

תערוכה מעניינת מאוד של כמה מגדולי האומנים האימפרסיוניסטיים ובהם סזאן, דגא, מונה ורנואר, בה תוכלו למצוא מניפות, כדים, ציורים ולא מעט חפצים, אותם הם עיצבו.

כותבים פרנקופילים איכותיים

מוזיאון האינוולידים

מערכת היחסים בין הצלם לשדה הקרב

תאריך התחלה: 6 באפריל 2022 

תאריך סיום : 24 ביולי 2022

התערוכה עוקבת אחרי התפתחות הצילום בשדות הקרב מאמצע המאה ה-19 ועד היום. בתערוכה יוצגו צילומי עיתונות וצילום מקצועי המתאר את תפיסת הצלם את האירוע ואת הסיפור מאחורי כל צילום.

כותבים פרנקופילים איכותיים

100 שנים של היסטוריה צבאית באינווליד

תאריך התחלה: 14 במאי 2022

תאריך סיום: 18 בספטמבר 2022

האינווליד חוגג מאה שנים וקצת להקמתו בתערוכה מפוארת שבה יוצגו כל האוספים הצבאיים השייכים למוזיאון ממאה השנים האחרונות. בתערוכה יוצג ציוד צבאי, מדים דגלים וכמובן אמצעי לחימה. 

כותבים פרנקופילים איכותיים

תערוכת הכוחות המיוחדים

תאריך התחלה: 18 בספטמבר 2022

תאריך סיום : 15 בספטמבר 2023

תערוכה מרתקת העוסקת בכל היחידות המיוחדות של הצבא הצרפתי ממלחמת העולם השנייה ועד היום עם דגש על מבצעים מפורסמים ושיטות פעולה בעבר.

כותבים פרנקופילים איכותיים

תערוכות במרכז פומפידו

רשתות - עולם

תאריך סיום : 25 באפריל 2022

תערוכה מיוחדת המציגה עבודות של 60 אומנים, ארכיטקטים ומעצבים שנוצרו בהשפעת הרשתות ותפקידן בחברה. 

כותבים פרנקופילים איכותיים

גרמניה

תאריך התחלה : 11 במאי 2022

תאריך סיום: 5 בספטמבר 2022

תערוכה נדירה ומקיפה של התנועה לאוביקטיביות חדשה שהתפתחה בגרמניה בתקופת רפובליקת ווימר  1918 – 1933. בתערוכה תוצג אומנות מגוונת המקיפה ציור, צילום, עיצוב, קולנוע וספרות.

כותבים פרנקופילים איכותיים

אליס ניל

תאריך התחלה :  12 אוקטובר 2022

תאריך סיום: 16 בינואר 2022

אליס ניל ציירת אמריקאית מהמאה העשרים שציירה בעיקר פורטרטים של חברים, בני משפחה וזרים. ציוריה של אליס מתמקדים במבט הנשי או הגברי של אובייקט הציור

כותבים פרנקופילים איכותיים

תערוכות במוזיאון הקרנבלה

מרסל פרוסט - רומן פריזאי

תאריך סיום: 10 באפריל 2022

תערוכה המוקדשת כולה לסופר המפורסם מרסל פרוסט ולחייו בפריז. ניתן לקרוא על התערוכה עוד בכתבתה של מרים אדרי פריז של פרוסט בעקבות היופי של הבל אפוק.

פריז של פרוסט בעקבות היופי של הבל אפוק מאת מרים אדרי

Atelier de Lumiers

סזאן - האור בפרובנס

תאריך התחלה:  18 בפברואר 2022

תאריך סיום:  2 בינואר 2023

 סזאן מצייר את פרובנס כפי שהשתקפה בעיניו, מוארת, מוקפת טבע, צבעונית ומרגיעה. התערוכה עוקבת אחר המסע של סזאן בחיפוש אחרי האור הפנימי

קנדינסקי האודיסאה האבסטרקטית

תאריך התחלה :  18 בפברואר 2022

תאריך סיום : 2 בינואר 2023

אם ביקרתם בתערוכה הראליסטית של סזאן אני ממליץ על תערוכה נוספת במוזיאון שמציעה חוויה אחרת – קנדינסקי.

התערוכה מדגישה את החיבור בין האמן למרכז התרבותי ואהבתו לפולקלור הרוסי.

מחפשים תערוכות נוספות בפריז?

כיתת אמן עם סלבדור דאלי

מכיוון שלצערי מחוסר זמן אני לא תמיד מספיק לעדכן את הדף כל חודש, יוצא שלפעמים התערוכות שזה אתה החלו עדיין לא מופיעות אצלי. לכן על מנת לוודא שלא פספסתם אף תערוכה חשובה אני ממליץ בחום להיכנס לדף התערוכות הזה.

צבי חזנוב (הפרנקופיל)
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.