תערוכות בפריז - התערוכות הכי שוות שמתקיימות כרגע בעיר האורות
תערוכות בפריז - התערוכות הכי שוות שמתקיימות כרגע בעיר האורות
זמן קריאה מוערך: 3 דקות

פריז היא בירת התרבות הצרפתית ויש אף שיגידו שהיא גם בירת התרבות האנושית. ככזו יש בה עשרות רבות של מוזיאונים מכל הסוגים והמינים, אשר מספקים עושר תרבותי בלתי נתפס. אולם זה עוד לא הכל, כמעט בכל מוזיאון בפריז לצד תערוכות קבועות קיימות גם תערוכות מתחלפות שבאות לבקר למספר חודשים ונעלמות. לכן גם אם כבר ביקרתם בפריז כבר עשרות פעמים וביקרתם בכל המוזיאונים החשובים, תמיד יש משהו חדש ומרגש לראות.

לאחר שיותר משנה שבה היו המוזיאונים סגורים בגלל מגיפת הקורונה, התערוכות החלו לחזור סוף סוף ואני שמח להביא לכם את המידע העדכני ביותר לגבי התערוכות שאמורות להתקיים בזמן שאתם תהיו בפריז.

כתוצאה מהגבלות הקורונה, שמקטינות את מספר האנשים שיכולים להיכנס למוזיאונים, חייבים להזמין כרטיסים מראש בחלק גדול מאוד מהתערוכות. זאת הסיבה שלכל תערוכה הוספתי קישור שמאפשר לכם לעשות זאת במהירות ובמחיר סביר. במידה ומדובר בתערוכות עם הרבה מאוד יח"צ, אני ממליץ בחום להזמין את הכרטיסים לשעות הבוקר על מנת לצמצם את זמן העמידה בתור.

ודבר אחרון: במידה וקניתם את כרטיס המוזיאונים של פריז, שימו לב שברוב המקרים כרטיס זה לא יכניס אותכם לתערוכות המתחלפות ולכן גם אם קניתם אותו, עדיין תצטרכו לקנות כרטיס נפרד לתערוכה המתחלפת. 

אז אחרי כל ההקדמה הזאת בואו  נתחיל לגלות אילו תערוכות מומלצות יתקיימו בזמן הטיול הקרוב שלכם.

תערוכות בפריז שמוצגות כעת

פריז של הצייר דופי

תאריך סיום: 13 בספטמבר 2021

ראול דופי (Raoul Dufy 1877-1953) היה צייר מודרני שצייר את התמונה הגדולה בעולם (הפייה החשמלית). 

מכיוון שדופי התגורר חלק ניכר מחייו במונמרטר, החליט מוזיאון המונמרטר להקדיש לו תערוכה שלמה העוסקת בעיר פריז, שהייתה מוטיב חוזר בחלק ניכר מעבודותיו.

נפוליאון איננו עוד

תאריך סיום: 19 בספטמבר 2021

השנה אנחנו מציינים 200 שנה למותו של נפוליאון באי סנט הלנה ולכבוד המאורע מביא לנו ארמון האינווליד תערוכה מיוחדת שעוסקת בימיו האחרונים של נפוליאון, מותו ומה שקרה זמן קצר אחר כך.

אלון קליבנוב, אחד המומחים הגדולים ביותר בארץ בכל הקשור לנפוליאון, ביקר בתערוכה ומאוד התרשם, כך שהחלט מומלץ לבקר בה.

מסע ההלוויה של ויקטור הוגו

תאריך סיום: 26 בספטמבר 2021

מסע ההלוויה של ויקטור הוגו, שיצא משער הניצחון והסתיים בפנתאון, הפך למיתוס עוד בזמן שארונו של הסופר הגדול עבר ברחובות פריז. ככל שזכור לי, מדובר היה בהלוויה הציבורית הגדולה ביותר שהתקיימה בפריז אי פעם.

במידה ואתם מתעניינים בחייו של הסופר ורוצים להכיר טוב יותר את מסע ההלוויה (תמונות, צילומים, סיפורים וכו') אתם מוזמנים לבקר בפנתיאון ולצפות בתערוכה הזאת.

האוסף של מורוזוב במוזיאון לואי ויטון

תאריך סיום: 10 באוקטובר 2021

חגיגה גדולה לכל אוהבי האומנות של המאה ה-19וה-20. בתערוכה הזאת תמצאו יצירות של מונה, מאנה, טולוז לוטרק, גוגן ומאטיס, כולן היו שייכות לאוסף של האחים מיכאיל ואיוון מורוזוב. 

תערוכה של קרטייה ברסון במוזיאון הקרנבלה

תאריך סיום: 31 באוקטובר 2021

אנרי קארטייה ברסון (Henri Cartier Bresson 1908-2004) היה אחד הצלמים הגדולים ביותר של המאה ה-20. 

מוזיאון הקרנבלה, שעוסק בהיסטוריה של פריז, מציג בימים אלו תערוכה המוקדשת לצילומי פריז של ברסון, דרכם נוכל לגלות את הרחובות, האנשים והסצנות אותן הוא צילם בעיר האורות. ללא ספק מדובר באחת התערוכות המסקרנות ביותר של השנה ובהחלט מומלץ לבקר בה.

פיקאסו-רודאן תערוכה כפולה בשני מוזיאונים

תאריך סיום: 2 בינואר 2022

מוזיאון פיקאסו ומוזיאון רודאן חוברים יחד לשיתוף פעולה מסקרן שבמהלכו יוצגו שתי תערוכות (אחת בכל מוזיאון) המתארות את הקשר האומנותי בין שני היוצרים הדגולים הללו. 

דרך אגב, אם תרצו להכיר טוב יותר את הקשר בין שני האומנים הללו אתם מוזמנים לצפות בהרצאה מפגש פסגה בין פיקסו לרודן.

דאלי – אניגמה ללא סוף

תאריך סיום: 2 בינואר 2021

לאחר שהביאו לנו שתי תערוכות מדהימות אחת על קלימט והשנייה על וואן גוך, חוזר ה Atelier des Lumières, אחד המוזיאונים הכי פופולריים בפריז, עם תערוכה חדשה. הפעם מדובר במיצג המוקדש לצייר הסוריאליסטי המפורסם סלבדור דאלי (1904-1989), שמנסה להציג לנו את הסודות והנפש הפרועה מאחורי יצירותיו. ועם כל זה לא מספיק תקבלו באותו מחיר גם מיצג המוקדש לאומן קטלאני אחר, הלא הוא האדריכל אנטוני גאודי (1852-1926). בקיצור, בכרטיס אחד תקבלו מעין קפיצה וירטואלית לעולמת הסורליאליזם מחד וברצלונה מאידך.

מחפשים תערוכות נוספות בפריז?

כיתת אמן עם סלבדור דאלי

מכיוון שלצערי מחוסר זמן אני לא תמיד מספיק לעדכן את הדף כל חודש, יוצא שלפעמים התערוכות שזה אתה החלו עדיין לא מופיעות אצלי. לכן על מנת לוודא שלא פספסתם אף תערוכה חשובה אני ממליץ בחום להיכנס לדף התערוכות הזה.

צבי חזנוב (הפרנקופיל)
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.