Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
זמן קריאה מוערך: 5 דקות

פריז היא בירת התרבות הצרפתית ויש אף שיגידו שהיא גם בירת התרבות האנושית. ככזו יש בה עשרות רבות של מוזיאונים מכל הסוגים והמינים, אשר מספקים עושר תרבותי בלתי נתפס. יתרה מכך, כמעט בכל מוזיאון בפריז, לצד התערוכות הקבועות, קיימות גם תערוכות מתחלפות שבאות לבקר למספר חודשים ונעלמות. לכן, גם אם כבר ביקרתם בפריז כבר עשרות פעמים וביקרתם בכל המוזיאונים החשובים, תמיד יש משהו חדש ומרגש לראות.

בכתבה הזאת, שמתעדכנת אחת לכמה חודשים, תמצאו את התערוכות הכי מעניינות (לפחות בעיני) שמתקיימות בימים אלו בפריז. מכיוון שבחלק ניכר מהתערוכות חובה להזמין כרטיס מראש, הוספתי גם קישורים לאתר שבו ניתן להזמין את הכרטיס..

ודבר אחרון: אם קניתם את כרטיס המוזיאונים של פריז, שימו לב שברוב המקרים כרטיס זה לא יכניס אותכם לתערוכות המתחלפות, ולכן גם אם קניתם אותו, עדיין תצטרכו לקנות כרטיס נפרד לתערוכה המתחלפת. 

בואו נתחיל לגלות אילו תערוכות מומלצות יש בימינו במוזיאונים השונים בפריז.

כל התערוכות שמתקיימות כרגע בפריז

לפני שנתחיל לסקור את התערוכות שצדו את עיני, הנה כל התערוכות שעומדים להתקיים בעתיד בקרוב (באדיבות אתר TIQETS). במידה ותרצו לקנות כרטיסים לאחת התערוכות פשוט לחצו עליה.

תערוכות במוזיאון אורסיי (Musée d'Orsay)

תערוכת ציורים של Peter Doig

תאריך סיום: 21 בינואר 2024

האמן Peter Doig נחשב לאחד הציירים הגדולים ביותר שחיים כיום. אחד הציורים שלו נמכר בסות’ביז בכ-11 מיליון דולר. מבקר האמנות ג’ונתן ג’ונס אמר עליו: “בין כל המתחזים והבולשיט והזבל שמתיימר להיות אמנות במאה ה-21, דויג הוא אבן חן של דמיון, עבודה אמיתית וצניעות יצירתית”.

000 1

ואן גוך ב-Auvers-sur-Oise

תאריך סיום: 4 בפברואר 2024

תערוכה מיוחדת של יצירותיו של ואן גוך, אותן צייר בחודשים האחרונים לחייו, ב-Auvers-sur-Oise שליד פריז. התערוכה היא תוצר של שנים רבות של מחקר של שלב קריטי זה בחיי הצייר המפורסם.

000 2

פריז 1874 - אימפרסיוניזם

תאריך התחלה: 26 במרץ 2024
תאריך סיום: 14 ביולי 2024

תערוכה שמציינת 150 שנה להצגת התערוכה האימפרסיוניסטית הראשונה בפריז. לכבוד התאריך החשוב, המוזיאון מציג 130 עבודות אמנות מהזרם המשמעותי הזה, כולל עבודות מהתצוגה המקורית של 1874.

000 17

תערוכות במוזיאון האורנז'רי

מודליאני - האמן והסוחר

תאריך סיום: 15 בינואר 2024

תערוכה הבוחנת את הרגעים האיקוניים בחייו של מודליאני – הזמן שבו הוא הכיר את סוחר האמנות שלו, Paul Guillaume. התערוכה חוקרת את הדרך שבה ההכרות בין השניים השפיעה על הצייר.

000 3

מחווה ל-Hermann Nitsch

תאריך סיום: 11 בפברואר 2024

האמן Hermann Nitsch נחשב לאחר המובילים בזרם ה-Viennese Actionism, שהיה אחד ממייסדיו. עד מותו ב-2022, הצייר יצר עבודות מרשימות מאוד עם אלמנטים דתיים. 

000 4

מוזיאון האינוולידים

Victory! The Making of Heroes

תאריך סיום: 28 בינואר 2024

תערוכה שעוסקת בקונספט של ניצחון, ובדרך שבה נשים וגברים ברחבי העולם חוו וחגגו אותו. גביעים, תהלוכות, פרסים – איך מממשים ניצחון ואיך מביעים אותו?

תערוכות במוזיאון הקרנבלה

לילות פריז - 1977 עד היום

תאריך סיום: 12 במאי 2024

מיצג של ההיסטוריה של חיי הלילה המגוונים בפריז, וספציפית אירועי “לילה לבן” שנחגגים ברחובות העיר.

6677 7

THE RÉGENCE IN PARIS

תאריך סיום: 25 בפברואר 2024

מוזיאון הקרנבלה מציג תערוכה על תקופה קצת נשכחת בהיסטוריה הצרפתית – ה-Régence – שהתרחשה בשנים 1715-1723. זו תקופה שהתאפיינה בחזרתו של המלך לפריז, ואיתו חזרו לעיר גם החיים הפוליטיים, הכלכליים והתרבותיים.

000 7

Atelier de Lumiers

מצרים של הפרעונים

תאריך התחלה: 9 בפברואר 2024
תאריך סיום
: 5 בינואר 2025

מסע בזמן לתרבות בת אלפי שנים – הפרעונים של מצרים. בתערוכה The Egypt of the Pharaohs תוכלו לראות שלל מיצגים מרהיבים, הרבה זהב, וליהנות מכל האספקטים של תרבות הפרעונים – מאלים ועד ארכיטקטורה.

 

000 16

תערוכות במוזיאונים נוספים בפריז

שאגאל בעבודה

תאריך סיום: 26 בפברואר 2024

תערוכת עבודות של שאגאל, הכוללת ציורים, קרמיקה ופסלים. התערוכה מתמקדת בעבודות הבוגרות של מרק שאגאל לאחר מלחמת העולם השנייה.

000 19

גוף לגוף - תערוכת צילומים

תאריך סיום: 25 במרץ 2024

תערוכת צילומים (Corps à corps) במרכז פומפידו, עם כ-350 צילומים של 120 צלמים, המתעדים צילומים בולטים של המין האנושי במאה ה-20 וה-21.

000 18

אופנה ואמנות - מפודיום אחד לשני

תאריך סיום: 7 באפריל 2024

תערוכה ב- Museum of Decorative Arts שבוחנת את המפגש בין אמנות וספורט לאורך השנים, ומראה כיצד עולמות שנשמעים שונים לחלוטין, בעצם מתחברים ומשפיעים אחד על השני.

000 5

Viva Varda

תאריך סיום : 28 בינואר 2024

תערוכה המוקדשת לאגנס וארדה, דמות איקונית בקולנוע הצרפתי. וארדה היא יוצרת סרטים עצמאית ונועזת, שכל הזמן חוקרת טריטוריות חדשות, כשהיא מציגה חדשנות ותעוזה.

000 8

נוטרדאם - מבונים למשחזרים

תאריך סיום: 2 ביוני 2024

תערוכת Notre-Dame de Paris, from builders to restorers מוקדשת כל כולה לכנסייה המפורסמת – מתהליך הבנייה שלה ועד תהליך השחזור שלה לאחר השריפה הגדולה. התערוכה מתקיימת ב-Cité de l’architecture et du patrimoine.

000 20

חזיונות שאמאניים באמזונס

תאריך סיום: 26 במאי 2024

תערוכה שבה אמנות ורוחניות נפגשות. התערוכה חוקרת את מערכת היחסים בין חזיונות והזיות ובין האמנות האיקונית של ה-Ayahuasca. מסע מרתק אל תרבות שבטית באמזונס. התערוכה מתקיימת ב-Musée du Quai Branly – Jacques Chirac.

000 9

Brancusi

תאריך התחלה: 27 במרץ 2024
תאריך סיום: 1 ביולי 2024

תערוכה במרכז פומפידו, המוקדשת ל-Constantin Brancusi, אבי הפיסול המודרני. מדובר בתערוכת ענק עם יותר מ-200 פסלים, וגם תמונות, ציורים וסרטונים.

000 22

מטרו - פריז בתנועה

תאריך סיום : 2 ביוני 2024

המטרו הפריזאי הוא סמל ידוע ומוכר של פריז. בתערוכה הזו, המתקיימת ב-Cité de l’architecture et du patrimoine de Paris, תוכלו לגלות איך המטרו עיצב את העיר פריז ותלמדו על ההיסטוריה שלו, המלאה בחידושים טכנולוגיים.

000 10

הולדתן של חנויות הכלבו הגדולות

תאריך התחלה: 10 באפריל 2024
תאריך סיום: 16 באוקטובר 2024

תערוכת LA NAISSANCE DES GRANDS MAGASINS של המוזיאון לאמנויות וה-Cité de l’Architecture et du Patrimoine חוקרת את עלייתן והתחזקותן של חנויות הכלבו הגדולות כמו Le Bon Marché, Les Magasins du Louvre ועוד.

000 21

מחפשים תערוכות נוספות בפריז?

כיתת אמן עם סלבדור דאלי

מכיוון שלצערי מחוסר זמן אני לא תמיד מספיק לעדכן את הדף כל חודש, יוצא שלפעמים התערוכות שזה אתה החלו עדיין לא מופיעות אצלי. לכן על מנת לוודא שלא פספסתם אף תערוכה חשובה אני ממליץ בחום להיכנס לדף התערוכות הזה.

במקביל, אם אתם מחפשים תערוכות מתחלפות בגלריות של פריז, תשמחו לדעת ששני ורנר מ Talking Art, יצרה אצלי כתבה, שמתעדכנת מידי פעם, ובה מוצגות כל התערוכות הכי שוות בגלריות לאומנות עכשווית של פריז

הפרנקופיל
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.

ואם זה לא שכנע אותכם…

מי שנרשם כעת יקבל את הרצאה שלי על טיול בפריז בעקבות מולייר בחינם!