תערוכות מומלצות במוזיאונים של פריז שלא תרצו לפספס

תערוכות בפריז - התערוכות הכי שוות שמתקיימות כרגע בעיר האורות
זמן קריאה מוערך: 6 דקות

פריז היא בירת התרבות הצרפתית ויש אף שיגידו שהיא גם בירת התרבות האנושית. ככזו יש בה עשרות רבות של מוזיאונים מכל הסוגים והמינים, אשר מספקים עושר תרבותי בלתי נתפס. יתרה מכך, כמעט בכל מוזיאון בפריז, לצד התערוכות הקבועות, קיימות גם תערוכות מתחלפות שבאות לבקר למספר חודשים ונעלמות. לכן, גם אם כבר ביקרתם בפריז כבר עשרות פעמים וביקרתם בכל המוזיאונים החשובים, תמיד יש משהו חדש ומרגש לראות.

לאחר שבמשך תקופה ארוכה המוזיאונים היו סגורים בגלל מגיפת הקורונה, התערוכות חזרו לככב, ואני שמח להביא לכם את המידע העדכני ביותר לגבי התערוכות שמתקיימות בפריז בימים אלה.

כתוצאה מהגבלות הקורונה, שמקטינות את מספר האנשים שיכולים להיכנס למוזיאונים, חובה להזמין כרטיסים מראש בחלק גדול מאוד מהתערוכות. לנוחותכם, לכל תערוכה הוספתי קישור שמאפשר לכם לעשות זאת במהירות ובמחיר סביר. אם אלה תערוכות עם הרבה מאוד יח”צ, אני ממליץ בחום להזמין את הכרטיסים לשעות הבוקר, על מנת לצמצם את זמן העמידה בתור.

ודבר אחרון: אם קניתם את כרטיס המוזיאונים של פריז, שימו לב שברוב המקרים כרטיס זה לא יכניס אותכם לתערוכות המתחלפות, ולכן גם אם קניתם אותו, עדיין תצטרכו לקנות כרטיס נפרד לתערוכה המתחלפת. 

בואו נתחיל לגלות אילו תערוכות מומלצות יש בימינו במוזיאונים השונים בפריז.

תערוכות במוזיאון הלובר

דברים - תערוכה של מיצגים דוממים

תאריך סיום: 23 בינואר 2023

מה שהיה נחשב פעם ז’אנר מינורי, ציור חפצים דוממים, מקבל במה מרכזית בלובר. התערוכה סוקרת את הז’אנר דרך העבר וההווה, באמצעות אמנים בולטים כמו שארדן, מאנה ודושאמפ.

נפלאות אוזבקיסטן

תאריך סיום: 6 במרץ 2023

מסע מרתק לצומת הדרכים של הציוויליזציה בלב אסיה המרכזית – אוזבקיסטן. בתערוכה יוצגו יצירות נדירות, שעוזבות את אוזבקיסטן לראשונה בהיסטוריה. 

תערוכות במוזיאון אורסיי (Musée d'Orsay)

אדוורד מונק

תאריך התחלה:  22 בספטמבר 2022 

תאריך סיום :  22 בינואר 2023

“שיר של אהבה, חיים ומוות”. התערוכה תכלול מאה יצירות של מונק הצייר הנורבגי החשוב ביותר של המאה ה-20 בזכות ציוריו האקספרסיוניסטים העוסקים בחרדותיו וברגשותיו העזים. 

רוזה בונר ציירת פמינסטית

תאריך התחלה:  18 באוקטובר 2022

תאריך סיום : 15 בפברואר 2023

רוזה בונר, ציירת צרפתייה ולסבית פורצת דרך מהמאה ה-19, שיצירתה התמקדה בציור בעלי חיים בטבע בסגנון ריאליסטי. 200 מיצירותיה יוצגו במוזיאון אורסיי.

תערוכות במוזיאון האורנז'רי

תערוכת תמונות של סם זפרן

תאריך התחלה: 28 בספטמבר 2022
תאריך סיום: 16 בינואר 2023

תערוכת ציורים של האמן המנוח סם זפרן, צייר בעל “קול” ייחודי מהמאה ה-20 וה-21. הציורים של זפרן נחשבים פואטיים וחלומיים – כאלה שלא מושפעים מטרנדים בעולם האמנות.

 

מוזיאון האינוולידים

האמנות של Jean Delpech בעת מלחמה

תאריך התחלה: 17 בספטמבר 2022 

תאריך סיום : 3 בינואר 2023

למעלה מ-700 ציורים והדפסים של Jean Delpech המהווים עדות מרתקת על שהתרחש במלחמת העולם השנייה.

תערוכת הכוחות המיוחדים

תאריך התחלה: 18 בספטמבר 2022

תאריך סיום : 15 בספטמבר 2023

תערוכה מרתקת העוסקת בכל היחידות המיוחדות של הצבא הצרפתי ממלחמת העולם השנייה ועד היום עם דגש על מבצעים מפורסמים ושיטות פעולה בעבר.

כותבים פרנקופילים איכותיים

תערוכות במוזיאון הקרנבלה

אזרחים פריזאים!

תאריך התחלה: 28 בספטמבר 2022
תאריך סיום: 29 בינואר 2023

מסע היסטורי שאפתני אל המהפכה הצרפתית, והחיפוש אחר עקבות המאבק הנשי לשחרור.

Amélie Beaury-Saurel

Atelier de Lumiers

סזאן - האור בפרובנס

תאריך סיום:  2 בינואר 2023

סזאן מצייר את פרובנס כפי שהשתקפה בעיניו, מוארת, מוקפת טבע, צבעונית ומרגיעה. התערוכה עוקבת אחר המסע של סזאן בחיפוש אחרי האור הפנימי.

קנדינסקי האודיסאה האבסטרקטית

תאריך סיום : 2 בינואר 2023

אם ביקרתם בתערוכה הריאליסטית של סזאן, אני ממליץ על תערוכה נוספת במוזיאון שמציעה חוויה אחרת – קנדינסקי.

התערוכה מדגישה את החיבור בין האמן למרכז התרבותי ואהבתו לפולקלור הרוסי.

תערוכות במוזיאונים שונים בפריז

היפר-ריאליזם: זה אינו גוף

תאריך סיום : 5 במרץ 2023

תערוכה במוזיאון מאיול – נמצאת בקומה הראשונה. בתערוכה תוכלו לראות כ-40 פסלים ייחודיים ומרתקים שנוצרו על ידי אמנים מובילים בזרם האמנותי הזה, כמו ג’ורג’ סגל, מאורוציו קטלן ועוד.

מונה-מיטשל

תאריך סיום : 27 בפברואר 2023

תערוכה בפונדסיון לואי ויטון, היוצרת דיאלוג חסר תקדים בין העבודות של קלוד מונה וג’ואן מיטשל. בתערוכה יוצגו יצירות המדגימות את הגישה של כל אחד מהם לנוף וטבע.

ג'יאקומטי ודאלי - גני החלומות

תאריך סיום : 9 באפריל 2023

היצירות של גי’אקומטי ודאלי משתלבות זו בזו בתערוכה שיוצרת גן דמיוני בתחילת שנות ה-30. תערוכת חובה לחובבי ז’אנר הסוריאליזם.

אוסקר קוקושקה

תאריך סיום : 12 בפברואר 2023

המוזיאון לאמנות מודרנית בפריז מציג את התערוכה הראשונה בעיר המוקדשת לאמן האוסטרי אוסקר קוקושקה, שיצר לאורך 7 עשורים. בתערוכה כ-150 יצירות.

אל מול השמש

תאריך סיום : 29 בינואר 2023

מוזיאון מרמוטן הקטן והמקסים, מציג תערוכה אימפרסיוניסטית החוגגת 150 שנה ליצירת המופת של קלוד מונה, Impression, Sunrise. זוהי למעשה התמונה שהולידה את המונח “אימפרסיוניזם”, והתערוכה היא חגיגה לחובבי הז’אנר.

זהב - איב סאן לורן

תאריך סיום : 14 במאי 2023

מוזיאון איב סאן לורן חוגג 60 שנה לקולקציה הראשונה של המעצב האגדי, וגם 5 שנים לפתיחת המוזיאון. התערוכה, “זהב”, תבחן את השפעת המתכת היקרה והצבע הייחודי על העיצובים של בית האופנה.

פוזלי - זירת החלומות והפנטזיות

תאריך סיום : 23 בינואר 2023

תערוכה של הצייר הבריטי הנרי פוזלי, עם כ-60 יצירות מאוספים פרטיים וציבוריים. פוזלי היה אמן של הדמיון והנשגב, וצייר יצירות סביב תמות שקספיריות, חלומות, סיוטים ודמויות תנ”כיות.

Ca’ d’Oro - יצירות מופת של הרנסאנס בוונציה

במלון המרהיב לה מארין, תוכלו ליהנות מתערוכה של שכיות חמדה מתקופת הרנסאנס בוונציה, שנמצאות במקום בהשאלה מאוסף פרטי יוקרתי במיוחד. 

שוקינג - אלזה סקיאפארלי

תאריך סיום : 22 בינואר 2023

חגיגה לחובבי האופנה, המתמקדת ביצירותיה של אלזה סקיאפארלי, והחוש הפמיניסטי הייחודי שלה. עיצובי האופנה של סקיאפארלי הם מתוחכמים, אקסצנטריים ומרגשים. 

קימונו

תאריך סיום : 28 במאי 2023

תערוכה במוזיאון קה ברנלי, שכל כולה מוקדשת לפריט הלבוש היפני. התערוכה עוצבה על ידי מוזיאון ויקטוריה ואלברט בלונדון והיא סוקרת את ההיסטוריה של הקימונו מכל זווית ולאורך כל השנים.

באיה - אמנות אלג'יראית

תאריך סיום : 26 במרץ 2023

האמנית האלג’יראית הבולטת של המאה ה-20 מקבלת כאן במה מרכזית. הזדמנות מצוינת להכיר את יצירות הקרמיקה והציורים הצבעוניים שלה, המציגים מזמור הלל לחיים וליוקרה.

לה שיק - אמנות דקורטיבית 1930-1960

תאריך סיום : 29 בינואר 2023

תערוכת אמנות דקורטיבית עם יצירות אמנות ורהיטים שחלקם מוצגים לראשונה לציבור. בתערוכה כ-200 יצירות שהגדירו את המונח “שיק” בצרפת.

סזאן - מיצג וידאו מרהיב

תאריך סיום : 20 בינואר 2023

וידאו ארט מרשים וייחודי, המעניק מבט מרתק לעולמו של סזאן ויצירותיו העוצמתיות, גישתו לאור וצבע והחיבור שלו לטבע, שהיה מקור ההשראה הגדול ביותר שלו ואף האובססיה שלו. ניתן לשלב עם ביקור במיצג קצר יותר של קנדינסקי.

מחפשים תערוכות נוספות בפריז?

כיתת אמן עם סלבדור דאלי

מכיוון שלצערי מחוסר זמן אני לא תמיד מספיק לעדכן את הדף כל חודש, יוצא שלפעמים התערוכות שזה אתה החלו עדיין לא מופיעות אצלי. לכן על מנת לוודא שלא פספסתם אף תערוכה חשובה אני ממליץ בחום להיכנס לדף התערוכות הזה.

במקביל, אם אתם מחפשים תערוכות מתחלפות בגלריות של פריז, תשמחו לדעת ששני ורנר מ Talking Art, יצרה אצלי כתבה, שמתעדכנת מידי פעם, ובה מוצגות כל התערוכות הכי שוות בגלריות לאומנות עכשווית של פריז

צבי חזנוב (הפרנקופיל)
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.

ואם זה לא שכנע אותכם…

מי שנרשם כעת יקבל את הרצאה שלי על טיול בפריז בעקבות מולייר בחינם!

דילוג לתוכן