תפריט
תפריט

תערוכות מומלצות במוזיאונים של פריז – מעודכן לדצמבר 2018

תערוכות בפריז - התערוכות הכי שוות שמתקיימות כרגע בעיר האורות

במה עוסקת הכתבה?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

פריז היא בירת התרבות הצרפתית ויש אף שיגידו שהיא גם בירת התרבות האנושית. ככזו יש בה עשרות רבות של מוזיאונים מכל הסוגים והמינים, אשר מספקים עושר תרבותי בלתי נתפס. אולם זה עוד לא הכל, כמעט בכל מוזיאון בפריז לצד תערוכות קבועות קיימות גם תערוכות מתחלפות שבאות לבקר למספר חודשים ונעלמות. לכן גם אם כבר ביקרתם בפריז כבר עשרות פעמים וביקרתם בכל המוזיאונים החשובים, תמיד יש משהו חדש ומרגש לראות. המטרה של הכתבה הזאת היא להוות דף שמספק מידע עדכני לגבי תערוכות בפריז שמתקיימות בדיוק בזמן שאתם תהיו כאן.

מכיוון שלחלק מהתערוכות המתחלפות ישנה מערכת יחסי ציבורי משומנת שמייצרת “הייפ” מומלץ מאוד לקנות את הכרטיסים מראש (לכל תערוכה עליה אני כותב יש קישור לאתר בו ניתן לקנות את הכרטיסים) על מנת להימנע מעמידה בתור או מעוגמת נפש הנובעת מכך שהכרטיסים לתערוכה מסוימת נגמרו. על מנת למנוע פספוסים התערוכות למטה מסודרות על פי תאריך סיום, לדהיינו תערוכות שמסתיימות ראשונות יוצגו קודם.

לפני שנמשיך, כבר נרשמתם לעלון שלי?

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם בשבוע.

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליאון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלכם או להעביר את פרטי הדוא”ל לגורמים אחרים.

תערוכות בפריז שמוצגות עכשיו

תערוכה של קלימט ב ATELIER DES LUMIÈRES

תאריך סיום: 6 בינואר 2019.

אין ספק שמדובר באחת מהתערוכות הכי מסקרנות שנצפו לאחרונה וזאת בזכות המקום שמארח אותה: מוזיאון l’Atelier des lumières שנפתח ממש לאחרונה ברובע ה-11 במקום שהיה בעבר מפעל ברזל.

בתערוכה הזאת מוקרנות בחלל גדול היצירות של גוסטב קלימט (1862-1918 Gustav Klimt) אחד מהאומנים האוסטריים הגדולים של ראשית המאה ה-20. מכיוון שמדובר כאן בתערוכה וירטואלית בה היצירות מוקרנות ולא בתערוכה פיזית, הרי שהתערוכה הזאת מכילה כ-3000 יצירות מכל תקופות חייו של האומן. אין ספק שלא רק היצירות כאן מהוות את מוקד המשיכה העיקרי אלא גם המיקום המיוחד והאופן המודרניסטי שבו הן מוצגות. בקיצור, אם אתם בפריז בזמן התערוכה בהחלט כדאי לכם לבקר בתערוכה היחודית הזאת.

לקניית כרטיסים

מדגסקר – אומנות האי הגדול במוזיאון ז’ק שיראק, Quai Branly

תאריך סיום: 1 בינואר 2019

לראשונה בפאריז נחקרות לעומק ההיסטוריה והאומנות של האי האפריקאי הגדול. מעל 360 מיצגים הובאו במיוחד ממדגסקר ומחולקים לשלוש קטגוריות מרתקות – היסטוריה ואנתרופולוגיה, אמנות עתיקה ויומיומית ודת ורוח עם דגש על עולם הרוחות האפריקאי. את המיצגים מלווים מפה, הסברים בכמה שפות ואפקטים מעניינים של אור וצל המסייעים לחווי אנתרופולוגית ייחודית.

לקניית כרטיסים

מטאוריטים – בין שמיים לארץ – הגלריה לאבולוציה

תאריך סיום: 6 לינואר 2019

אבנים ענקיות שנופלות מהשמיים – אין אדם שהן לא מסקרנות אותו! תערוכה אינטראקטיבית שמשלבת בין תיאוריות לבין עובדות מדעיות ומציגה גם חלקי מטאורים שנחתו על כדור הארץ לאורך ההיסטוריה, נחקרו וסייעו בהבנת החלל ומה שמתרחש בו. איך הן נוצרות? איפה הן מרחפות? האם אנו, בכדור הארץ, שרויים בסכנה?

לקניית כרטיסים

טיול בפריז בעקבות נפוליון.

אש! – מוזיאון המדע והתעשייה ב- Parc de la Villette

תאריך סיום: 6 לינואר 2019

כאן מותר לשחק באש, לחקור את הלהבות, ליצור גיצים וניצוצות וללמוד על הקשר בין אש לבין חומרים שונים שיש בטבע. האש מלווה את האנושות משחר קיומה וחרף מחקרים רבים בהיקפים עצומים – עדיין רב הנסתר על הגלוי אודות האש. האש טובה וחיובית כשהיא מספקת אור וחימום אבל עלולה להפוך לאויב אלים ובלתי נשלט שיהרוס ויחריב כל מה שבא איתו במגע. תערוכה מרתקת שמתאימה לכל גיל.

לקניית כרטיסים

תערוכה מציוריו של זאו וו קי במוזיאון לאומנות מודרנית

תאריך סיום: 6 לינואר 2019

תערוכה שמהווה סגירת מעגל עבור הצייר הסיני שחי ופעל מפאריז בשנותיו הבוגרות וזכה לתמיכה מצידם של פיקאסו ומירו. תלמיד הקליגרפיה לשעבר משנגחאי משלב בציוריו השפעות מערביות מחייו בפאריז ומניו יורק, לצד אישה מלחינה. חייו התרבותיים שזורים בציוריו והקליגרפיה והציור המערבי מהווים בהם שני חלקי פאזל שאי אפשר להפריד ביניהם.

אירוח התערוכה במוזיאון לאומנות מודרנית אינו מקרי – על רקע מגדל אייפל בואכה שדרות השאנז אליזה.

לקניית כרטיסים

תערוכה העוסקת בתקופה הורודה והכחולה של פיקאסו במוזיאון האורסיי

תאריך סיום: 6 בינואר 2019.

פבלו פיקאסו נחשב ובצדק לאחד מהציירים המודרניים הגדולים של המאה ה-20 אז מה עושה תערוכה שלו במוזיאון שעוסק דווקא במאה ה-19? הסיבה לכך היא שהגבול מבחינת מוזיאון האורסיי היא שנת 1914 והתערוכה הזאת עוסקת בשנים 1900-1906, שנים לפני פרוץ הקוביזם לחייו של פיקאסו. בתקופה זו שמחולקת לשתי תתי תקופות “הכחולה” וה”ורודה” צייר פיקאסו בסגנון פיגורטיבי ולמרבה הפלא היא מעולם לא זכתה לתערוכה מקיפה.

על מנת לתקן את הטעות הזאת חברו מוזיאון אורסיי ומוזיאון פיקאסו לתערוכה משותפת המוצגת באורסיי ומציגה את פיקאסו המוכר פחות. מכאן שהתערוכה מומלצת לא רק למעריצי הצייר אלא גם, ואולי בעיקר, לאלו שנרתעו מהסגנון המאוד מודרני שלו ועכשיו יש להם הזדמנות להיחשף לפיקאסו אחר.

לקניית כרטיסים

MASTERPIECES – יצירות מופת במוזיאון פיקאסו

תאריך סיום: 13 בינואר 2019

מה נחשבת כיצירת מופת של פאבלו פיקאסו הגדול? האומן הנערץ, הגאון, שאינספור תערוכות עם המיצגים שלו מושכות מיליוני מבקרים בכל רחבי העולם ובפרט למוזיאון הנושא את שמו בפאריז. התערוכה מקבצת מבחר מיוחד ומגוון של יצירות ומיצגים שאם היו שואלים את פיקאסו בעצמו “מהן יצירות המופת שלך?” – אלה ודאי היו התשובות שלו.

לקניית כרטיסים

סיפוריה של פאולה רגו – מוזיאון האורנג’רי

תאריך סיום: 14 בינואר 2019

יש שיגידו שיצירותיה של פאולה רגו שנויות במחלוקת, ואכן שמה המלא של התערוכה הוא “סיפוריה האכזריים של פאולה רגו”. התערוכה בעצם מציגה את חייה ופועלה של הציירת הפורטוגזית במקור, שבגיל ההתבגרות ברחה ממשטרו הדיקטטורי של סלאזר בפורטוגל והשתקעה בלונדון. בציוריה אפשר לראות השפעות מחצי האי האיברי, מהחיים בפורטוגל וכמובן מוטיבים של אומנות בריטית מודרנית.

לקניית כרטיסים

תערוכות פסלי פוליכרום מהשנים 1850-1910 במוזיאון האורסיי

תאריך סיום: 27 בינואר 2019.

מדובר בתערוכה מיוחדת בקומה השנייה של מוזיאון האורסיי. בתערוכה מוצגים פסלים צבעוניים, אשר הצבע שלהם מגיע לא מהאבן או השיש, ממנו הם עשויים, אלא מכך שהאומן צייר עליהם. מי שהחל את הטרנד של צביעת פסלים הוא האומן שארל קורדייה (Charles Cordier) ואליו ,הצטרפו זמן קצר אחר כך, אומנים מפורסמים יותר כגון אדגר דגה, פול גוגן ואחרים. בתערוכה תוכלו לראות מבחר של 100 פסלים של כל האומנים הללו ואומנים מוכרים פחות, כולל את פסל הבלרינה של אדגר דגה שגרם לשערוריה לא קטנה כשיצא מכיוון שהוא הלביש את הפסל בבגדי בלרינה אמיתיים.

לקניית כרטיסים

רנואר – אב ובן, ציור וקולנוע במוזיאון אורסיי

תאריך סיום: 27 בינואר 2019

התערוכה מנסה לשפוך אור על קשר בין אב – פייר-אוגוסט רנואר, לבנו – ג’ן רנואר. יחסים בין אומן קולנוע לצייר ושילוב בין ציור לקולנוע. את נקודות הממשק בין מפיק הקולנוע לבין הצייר לא ניתן לתאר או להסביר במילים וזה בדיוק מה שהתערוכה מנסה לעשות. תערוכה ייחודית ומרתקת שייהנו ממנה חובבי רנואר לדורותיהם וכמובן חובבי אומנות וקולנוע באשר הם.

לקניית כרטיסים

תערוכה מיצירותיו של אלפונס מוכה במוזיאון לוקסמבורג

תאריך סיום: 27 בינואר 2019.

אלפונס מוכה (Alphonse Mucha 1860-1939), אשר הגיע לפריז מצ’כיה, נחשב לאחד ממיצגייה הבולטים של תנועת האר-נובו באומנות הצרפתית והעולמית. בתערוכה שתתקיים במוזיאון לוקסמבורג יוצג מבחר מייצג של ציורים, רישומים, פוסטרים, פרטי ריהוט שיצר ועוד.

בקיצור תערוכת חובה לאוהבי סגנון האר-נובו שהיה מאוד פופלארי בראשית המאה ה-20. ודרך אגב, אם אתם חובבי סגנון אר נובו, אז בפעם הבאה שתהיו בפריז אל תפספסו את הכתבה ומסלול הטיול הפאלוס הענקי ליד מגדל אייפל, בעקבות אדריכל האר נובו פליקס לאבירוט.

כרטיס רגיל

כרטיס פתוח

כרטיס שכולל גם סיור מודרך בין מוצגי התערוכה

כרטיס משפחתי

חלומות אוריינטליים – מוזיאון איב סן לורן

תאריך סיום: 27 בינואר 2019

דמיינו לעצמכם עשרות פריטי לבוש של המעצב המוביל בסגנון Haute Coutour שעוצבו בהשראת מוטיבים אסייתיים – הודיים, סיניים ויפניים ומשולבים בתערוכה עם מיצגי אומנות ממדינות אלה, שהושאלו לצורך כך מהמוזיאון הלאומי לאומנות אסיאתית בפאריז. התוצאה – צבעוניות, מוטיבים אתניים במלוא עוצמתם, תרבות שבאה לידי ביטוי בבדים, בגדים, מרקמים ועיטורים ותחושה של ביקור במזרח הרחוק.

ואפרופו, איב סן לורן. אחרי התערוכה מדוע שלא תעשו סיור קטן בפריז בעקבותיו?

לקניית כרטיסים

תערוכת ציורים מהקולקציה השמורה של מוזיאון Quai Branly

תאריך סיום: 3 לפברואר 2019

200 מיצגים, ציורים ותמונות קנבס מהאוסף השמור של מוזיאון Quai Branly. המיצגים סורקים את התפתחות האבולוציה והאדם לאורך הדורות, המאות והשנים. תערוכה ראשונה מסוגה שמוציאה מהארכיב את היצירות השמורות והמיוחדות ומציגה אותן זו לצד זו. שילוב מרתק בין התפתחות תרבויות העולם, מבט אל תחילת דרכה של אומנות המזרח הרחוק, יצירות שהן חקירה אנתרופולוגית בפני עצמה וזרקור אל אפריקה.

לקניית כרטיסים

קוביזם – תערוכת אומנות מודרנית במרכז פומפידו

תאריך סיום: 25 בפברואר 2019

איך התפתחה האומנות המודרנית? איך התבטאו בה צורות הנדסיות ואיך השתלבו בה צבעים חזקים, נועזים או פסטליים? את הכל התשובות האלה תספק התערוכה שתלמידים לאומנות מחכים לה בקוצר רוח. מדובר באחת מתערוכות האומנות המודרנית המיוחדות כיום, תערוכה שנחשבת לפורצת דרך ושוברת מוסכמות. לא בכדי אפשר ליהנות ממנה ולהתרשם מהמיצגים שבה במרכז ג’ורג’ פומפידו הססגוני במרכז פאריז.

לקניית כרטיסים

“כיווני אוויר” – תערוכת סלי במבוק יפניים ב- Musee du Quai Branly

תאריך סיום: 7 לאפריל 2019

קליעה ידנית של סלי במבוק יפניים נחשבת לאומנות לכל דבר ועניין. התערוכה הזאת מפנה את הבמה לטובת האומנות המיוחדת הזאת ומאפשרת לאומנים היפניים להציג את יצירותיהם באור הזרקורים. הסלים קלועים בהשפעה סינית ומזרח אסייתית ומספרים סיפור של אומה, תרבות והיסטוריה.

לקניית כרטיסים

תערוכה העוסקת בניאנדרטלים במוזיאון האדם (Musee de l’Homme)

תאריך סיום: 1 ביולי 2019.

מוזיאון האדם שנמצא ממש ממול למגדל אייפל החל להציג תערוכה שיוחדה כולה לאדם הניאנדרטלי (ולא אני לא מתכוון לאותה נוסעת מפורסמת מטיסת השוקולד). בתערוכה תוכלו ללמוד על חיי הניאנדרטלים, הכלים בהם השתמשו והאומנות אותה יצרו. כמו כן, הנקרופילים האנונימיים שבכם ישמחו לגלות שמוצגים שם גם שלדים של האדם הניאנדרטלי ומהם ניתן ללמוד ולהבין כיצד הם נראו.

תערוכת חובה לחובבי האנטרופולוגיה.

לקניית כרטיסים

רעל – Palais de la Decouverte

תאריך סיום: 11 לאוגוסט 2019

בואו לראות וללמוד על הנשק העוצמתי ביותר של הטבע – הארס! הארס הורג, פוגע, זורע פחד ואימה – אבל גם יכול להציל חיים. בתערוכה מוצגים מעל 25 זוחלים, יצורים דו-חיים ופרוקי רגליים ארסיים ורעילים. אל דאגה, כולם מסודרים בתוך חללים שקופים ובטוחים ואין סכנה לאף מבקר.

לקניית כרטיסים

אשליות ויזואליות – Palais de la Decouverte

תאריך סיום: 25 לאוגוסט 2019

אשליות ויזואליות עשויות להיות משעשעות, מפתיעות ומאתגרות אבל יותר מהכל – הן מלמדות אותנו הרבה מאד על אופן פעילות המוח האנושי. בתערוכה כ- 40 מיצגים אינטראקטיביים שונים. תערוכה שאחרי שמסיימים לחוות אותה ולהתרשם ממנה – נשאר הרבה חומר למחשבה, נשארת למידה ובעיקר – הערצה לגוף האנושי המדהים.

לקניית כרטיסים

תערוכות בפריז שהוצגו בעבר

תערוכה של פוג’יטה במוזיאון מאיול

תאריך סיום: 15 ביולי 2018.

התערוכה הזאת מוקדשת לאומן היפני הרב תחומי לאונרדו פוג’יטה (Leonardo Tsuguharu Foujita 1886-1968 ) במלאת 50 שנה למותו. מדובר באחד האומנים הגדולים ביותר של שנות ה-20 וה-30, שהפך לחלק מהמיתולוגיה של רובע מונפרנאס בפריז לצד מודיליאני, סוטין ואחרים ולכן התערוכה הזאת מרגשת לא מעט צרפתים ופרנקופילים.

כאן תמצאו ציורים שלו מימיו בתור אדם צעיר ביפן ועד ימי הבוהמה שלו במונפרנאס. כפי שתראו פוג’יטה הושפע מלא מעט אסכולות באומנות המודרנית בפריז של תקופתו ויחד עם זאת הצליח לשמור על ייחודיות באמצעות שילוב בין מוצאו האסייתי לבין העולם המערבי בו הוא חי. התערוכה מכילה כמאה יצירות שהגיעו מאוספים פרטיים מארה”ב ויפן וכוללת גם יצירות מוכרות פחות ששווה לגלות.

לקניית כרטיסים

“נשמות פראיות” – סימבוליזם במדינות הבלטיות. תערוכה במוזיאון האורסיי

תאריך סיום: 15 ביולי 2018.

תערוכה זו נעשית לכבוד 100 שנה לקבלת עצמאות של המדינות הבלטיות ליטא, לטוויה ואסטוניה מיד אחרי סיום מלחמת העולם הראשונה בשנת 1918. וכך למרות שמוזיאון אורסיי מציג לרוב יצירות בין השנים 1848-1914 הרי שהפעם הוא חורג מעט מהקו הכרונולוגי הזה ומציג יצירות משנות ה-20 וה-30 של המאה ה-20.

הסיבה לכך היא שלמרות התקופה בה צוירו הציורים, הרי ההשפעה של האסכולה הסימבוליסטית מהמאה ה-19 ניכרת מאוד בציורים הללו ולכן הם מהווים מעין “קרובי משפחה” היצירות המוצגות דרך קבע במוזיאון. כך שאם הייתם רוצים להיחשף ליצירות יחודיות (הציצו בסרטון על מנת להבין למה אני מתכוון) של אומנים בלטיים חשובים, אשר נמצאות פעם ראשונה מחוץ למלולדתם, אסור לכם לפספס את התערוכה הזאת.

לקניית כרטיסים

תערוכה של שגאל, ליסיצקי ומאלביץ’ במוזיאון פומפידו

תאריך סיום: 16 ביולי 2018.

התערוכה הזאת במרכז פומפידו מוקדשת לאומני ה”אוואנט גארד” הרוסי/יהודי בין השנים 1918-1922 מארק שגאל (1887-1985 Marc Chagall), אל ליסיצקי (1890-1941 El Lissitzky) וקזימיר מלביץ’ (1879-1935 Kasimir Malévitch). כמו כן תוכלו לפגוש בה גם יצירות של תלמידים מאסכולת ויטבסק שיצר מארק שגאל בשנת 1918 ובניהם בין השאר חיים סוטין (1893-1943 Chaim Soutine).

מדובר ביותר מ-250 יצירות אומנות ומסמכים היסטוריים שמתארים בפעם הראשונה את התקופה של אחרי מלחמת העולם הראשונה בה התעצב חלק גדול מהאומנות המודרנית של פריז. אין ספק שחובבי האומנות המודרנית בכלל ואוהבי שגאל בפרט יהנו מאוד מהתערוכה הזאת.

לקניית כרטיסים

נפוליאון האסטרטג – תערוכה בארמון האינוולידים

תאריך סיום: 22 ביולי 2018.

תערוכה בת יותר מ-200 פריטים המוקדשת כולה לגדול האסטרטגים הצרפתיים – נפוליון. התערוכה עוסקת בקרבות המפורסמים ביותר של נפוליון (ריבולי, מרנגו, אוסטרליץ, ווטרלו וכו’) תוך שימוש באמצעי מולטימדיה לצורך המחשה.

חגיגה לחובבי ההיסטוריה (במיוחד חובבי ההיסטוריה הצבאית).

לקניית כרטיסים

תערוכת דלקרואה במוזיאון הלובר

תאריך סיום: 23 ביולי 2018.

אז’ן דלקרואה (Eugene Delacroix 1798-1863) הוא אחד מהציירים הגדולים ביותר של צרפת ולמרות זאת, מאז 1963 הוא לא זכה לתערוכת רטרוספקטיבה של יצירותיו. על מנת לחגוג את מורשתו האומנותית משתף הלובר פעולה עם מוזיאון המטרופוליטאן בניו יורק ומביא לנו 180 יצירות, החל מיצירות נעורים ועד ליצירות דתיות שיצר בחודשים האחרונים לחייו.

התערוכה הזאת היא בעיני אחת התערוכות החשובות ביותר שהוצגו בלובר בשנים האחרונות ואני ממליץ בחום רב לבקר בה לפני שהיא מסתיימת.

לקניית כרטיסים

עוד אופציה לקניית כרטיסים

תערוכה המוקדשת לציור גרניקה (Guernica) במוזיאון פיקאסו

תאריך סיום: 29 ביולי 2018.

היצירה גרניקה, הקרואה על שם העיר הבסקית שהופצצה על ידי הנאצים בזמן מלחמת האזרחים בספרד, היא ללא ספק אחת היצירות הנודעות של פיקאסו. התמונה אומנם מוצגת במדריד אך במוזיאון פיקאסו בפריז החליטו להקדיש לה תערוכה למרות שפיזית לא תוכלו לראות אותה.

במקום זאת תקבלו גישה לעבודות מקדימות שקשורות ליצירה הזאת ודרכן להבין כיצד יצר האומן את התמונה המפורסמת. מכאן שאם עדיין לא הייתם במוזיאון פיקאסו במארה זו יכולה להיות סיבה לביקור מכיוון שמחיר התערוכה כבר כלול במחיר הכרטיס.

לקניית כרטיסים

תערוכה של טינטורטו במוזיאון לוקסמבורג

תאריך סיום: 1 ביולי 2018.

התערוכה נקראת “טינטורטו – לידתו של גאון” והיא מוקדשת לציוריו המוקדמים של הצייר הוונציאני שחי בין השנים 1518-1594. במהלך התערוכה תגלו את מגוון הטכניקות השונות בהם השתמש האומן במהלך חייו. כמו כן תלמדו על ההשראה שקיבל טינטורטו מהצייר טיציאן, אצלו הוא זכה ללמוד ולעבוד במשך זמן קצר.

התערוכה מציגה שילוב בין ציורים מונומנטליים העוסקים בסיפורי התנ”ך והברית החדשה ולצידם פורטרטים אינטימיים יותר. בקיצור, חגיגה לחובבי אומנות הרנסאנס.

תערוכת אפקטים מיוחדים במוזיאון המדע והתעשיה בלה וילט

תאריך סיום: 19 באוגוסט 2018.

נוסעים לפריז בקיץ עם הילדים ומחפשים תערוכה שיכולה לעניין גם אותם? במוזיאון לה וילט מתקיימת בימים אלו תערוכה שמוקדשת כולה לסודות מאחורי האפקטים המיוחדים שהופכים כל סרט לקסום ומרשים. בתערוכה תלמדו איך מייצרים את אותם אפקטים מיוחדים בשלב הצילום והעריכה. אחרי שלמדתם איך עושים זאת אתם מוזמנים לעבור לחלק האינטרקטיבי של התערוכה לנסות וליצור את האפקטים הללו בעצמכם.

לקניית כרטיסים

תערוכה של סטפן טידה בקונסיירז’רי

תאריך סיום: 31 באוגוסט 2018.

זוהי איננה בדיוק תערוכה אלא יותר מיצג אומנותי שבו סטפן טידה “חוטף” את מימי הסיין ומעביר אותם לתוך ארמון הקונסיירז’רי, אשר ידוע יותר בתור בית הכלא שבו בילתה מארי אנטואנט את ימיה האחרונים. התוצאה בהחלט מעניינת מאוד, כאשר מימי הסיין זורמים להם בתוך הקונסייז’רי על גבי מעין תעלות עץ.

אם עוד לא יצא לכם לבקר בקונסיירז’רי ובסן שאפל הסמוכה אז זו הזדמנות לא רעה. אם כבר הייתם שם אז אני לא בטוח שהמיצג הזה יגרום לכם לחזור לשם.

לקניית כרטיסים

תערוכת משחקי הכס בגני התערוכה ב Porte de Versailles

תאריך סיום: 2 בספטמבר 2018.

מדובר בתערוכה נודדת שפונה בעיקר אל אוהבי סדרת הטלוויזיה המפורסמת. בתערוכה תוכלו לטייל מאחורי הקלעים ולגלות תלבושות ותפאורות אותנטיות בהן השתמשו במהלך הפקת פרקי משחקי הכס. מעבר לכל זה משתתפי התערוכה יהנו גם מתוכן אינטרקטיבי שיאפשר להם להיכנס לנעליהם של הדמויות האהובות ביותר עליהם ולחוות את סיפורם.

לקניית כרטיסים

תערוכו עולם היורה ב Cité du Cinéma

תאריך סיום: 2 בספטמבר 2018.

תערוכה שמוקדשת לאוהבי הסרט “עולם היורה”. התערוכה נעשית בשיתוף מומחה הדינוזאורים ג’ק הורנר ומאפשרת לכם ולילדכם לצפות בדגמים מאוד ריאליסטיים של דינוזאורים שונים שהופיעו בסרט Jurassic World: Fallen Kingdom. מעבר לדינוזאורים עצמם, חובבי הסרט ישמחו לגלות שהתערוכה מאפשרת להם לשחזר כמה מהסצנות שהתרחשו בו כגון גן החיות בו ניתן למצוא תינוקות של דינוזאורים.

לקניית כרטיסים

יצירות אופנה של איב סן לורן

תאריך סיום: 9 בספטמבר 2018.

מכיוון שצבע הבגדים נוטה לדהות בעקבות חשיפה ממושכת לאור, מוזיאון איב סן לורן דואג לשמור על חלק גדול מיצירותיו במחסן ומידי מספר חודשים לרענן את התצוגה, כאשר הבגדים שהוצגו עד כה נשלחים לשימור ואילו בגדים ואביזרי אופנה שהיו במחסן תופסים את מקומם. לאחרונה נעשה סבב החלפות שכזה ולכן גם אם ביקרתם בעבר במוזיאון ואתם חובבי אופנה, יש לכם סיבה טובה לחזור לשם ולראות מה נשתנה (התשובה: לא מעט).

לקניית כרטיסים

תערוכת פסטלים במוזיאון הלובר

תאריך סיום: 10 בספטמבר 2018.

תערוכה מיוחדת של יצירות מהמאה ה-18 שנעשו כולן בצבעי פסטל מציגה לנו יצירות של כמה מהציירים הגדולים ביותר של עידן המאורות ובהם קנטן לה טור (Maurice Quantin de La Tour), בושה (François Boucher) ואליזבת’ ויז’ה לברן (Elisabeth-Louise Vigée Le Brun). לרוב הציירים של אותה תקופה השתמשו בצבעי הפסטל על מנת להכין סקיצות לציורי השמן שלהם אולם בתערוכה הזאת תגלו ציורים מושלמים בצבעי פסטל ודרכם לגלות עוד פן מיוחד בעבודתם של הציירים הנ”ל.

לקניית כרטיסים

בדקתם את כל התערוכות שרצות עכשיו בפריז ואתם מחפשים מה עוד לעשות?

 • האם כבר יצא לכם לנסות את כל המוזיאונים והאטרקציות שעיר האורות יכולה להציע לכם? אם לא אז אני ממליץ מאוד לבקר בעמוד הזה.
 • רוצים לצאת מעט מפריז ולבלות ביורודיסני, וורסאי או אולי לנסות טיול יום בעמק הלואר? אם כך, הכתבה הזאת בשבילכם.
 • נמאס לכם ממוזיאונים ואטרקציות ואתם מחפשים דווקא מופע מעניין לערב? אם כך אל תפספסו את הכתבה הזאת.
 • ולבסוף, נמאס לכם לטייל בפריז לבדכם ואתם מחפשים מדריכ/ה שיגלה לכם את סודותיה של עיר האורות? אם כן, כנסו לכתבה הזאת ואם אתם דווקא מחפשים טיולים קולינאריים כנסו לכתבה הזאת.
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

עוד כתבות שיכולות לעניין אותך

15 מחשבות על “תערוכות מומלצות במוזיאונים של פריז – מעודכן לדצמבר 2018”

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  תודה על המידע…אך אפשר לקבל מידע לגבי תערוכות בסתו ובחורף.

  1. צבי חזנוב

   המידע לגבי התארוכות הללו יגיע מאוחר יותר. מכיוון שהמידע בדף הזה מתעדכן אחת לחודש אני ממליץ פשוט לחזור אל הדף הזה כשתאריך הנסיעה לפריז מתקרב ולבדוק מה השתנה.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  תודה ! כתבה מעניינת ומלאה באינפורמציה רלונטית. המון תערוכות שוות. טיול קטן בפריז מבלי לקום מהכסא. 🙂

 3. Ilan Plato

  סקירה. מעולה ומלאות תבונה ותובנה, צר לי שלא ניהיה בפריס בשנה הקרובה, מעדויות של חברים, התערוכה של קלימט נהדרת ומומלצת מאד לכל.

 4. היי,
  הייתי לפני חצי שנה בפריז בתערוכה של קלימט. היה מקסים!!!
  טסה בעוד יומיים שוב לפריז. אשמח ממש להמלצות לתערוכות.
  תודה,
  עינת

  1. צבי חזנוב

   היי ענת.

   ההמלצות הכי עדכניות נמצאות בדף שבו הגבת. ככלל אני משתדל לעדכן את ההמלצות אחת לחודשיים פלוס מינוס.

   בברכה,
   צבי

 5. פינגבאק: פריז למתחילים - המלצות למי שמטייל בעיר האורות בפעם הראשונה

 6. פינגבאק: אטרקציות ברובע הראשון בפריז | הלובר, מרכז פומפידו ועוד

 7. פינגבאק: אטרקציות ברובע הרביעי בפריז | המארה הדרומי, נוטרדאם ועוד

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

האתר פרנקופילים אנונימיים נוצר בשנת 2013. האתר כולל בין השאר מספר הפניות לתוכניות שותפים ותוכן שיווקי שנבחר בקפידה. כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות לוגו, שם האתר, עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לי (צבי חזנוב) או לצד שלישי שהתיר לי לעשות בהם שימוש.

Scroll Up