תערוכות מומלצות במוזיאונים של פריז שלא תרצו לפספס

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

פריז היא בירת התרבות הצרפתית ויש אף שיגידו שהיא גם בירת התרבות האנושית. ככזו יש בה עשרות רבות של מוזיאונים מכל הסוגים והמינים, אשר מספקים עושר תרבותי בלתי נתפס. אולם זה עוד לא הכל, כמעט בכל מוזיאון בפריז לצד תערוכות קבועות קיימות גם תערוכות מתחלפות שבאות לבקר למספר חודשים ונעלמות. לכן גם אם כבר ביקרתם בפריז כבר עשרות פעמים וביקרתם בכל המוזיאונים החשובים, תמיד יש משהו חדש ומרגש לראות. המטרה של הכתבה הזאת היא להוות דף שמספק מידע עדכני לגבי תערוכות בפריז שמתקיימות בדיוק בזמן שאתם תהיו כאן.

מכיוון שלחלק מהתערוכות המתחלפות ישנה מערכת יחסי ציבורי משומנת שמייצרת “הייפ” מומלץ מאוד לקנות את הכרטיסים מראש (לכל תערוכה עליה אני כותב יש קישור לאתר בו ניתן לקנות את הכרטיסים) על מנת להימנע מעמידה בתור או מעוגמת נפש הנובעת מכך שהכרטיסים לתערוכה מסוימת נגמרו. על מנת למנוע פספוסים התערוכות למטה מסודרות על פי תאריך סיום, לדהיינו תערוכות שמסתיימות ראשונות יוצגו קודם.

לפני שנמשיך, כבר נרשמתם לעלון שלי?

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם בשבוע.

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליאון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלכם או להעביר את פרטי הדוא”ל לגורמים אחרים.

תערוכות בפריז שמוצגות עכשיו

תערוכה העוסקת בניאנדרטלים במוזיאון האדם (Musee de l’Homme)

תאריך סיום: 1 ביולי 2019.

מוזיאון האדם שנמצא ממש ממול למגדל אייפל החל להציג תערוכה שיוחדה כולה לאדם הניאנדרטלי (ולא אני לא מתכוון לאותה נוסעת מפורסמת מטיסת השוקולד). בתערוכה תוכלו ללמוד על חיי הניאנדרטלים, הכלים בהם השתמשו והאומנות אותה יצרו. כמו כן, הנקרופילים האנונימיים שבכם ישמחו לגלות שמוצגים שם גם שלדים של האדם הניאנדרטלי ומהם ניתן ללמוד ולהבין כיצד הם נראו.

תערוכת חובה לחובבי האנטרופולוגיה.

לקניית כרטיסים

דוגמניות שחורות מז’ריקו למאטיס – תערוכה במוזיאון אורסיי

תאריך סיום: 21 ביולי 2019

תערוכה מעניינת מאוד העוסקת בדוגמניות השחורות של ציירים צרפתיים מפורסמים מהמאה ה-19. בתערוכה תמצאו יצירות של ציירים ידועים כגון ז’ריקו, שהתפרסם בזכות ציורו רפסודת המדוזה. תמצאו כאן ציורים שצוירו כמחאה כנגד העבדות אך גם יצירות אומנות ללא שום שיוך פוליטי.

ולבסוף, אסור לשכוח כמובן את “אולימפיה” התמונה המפורסמת של אדואר מאנה, אשר היוותה השראה לתערוכה הזאת וגם היא מוצגת בה כמובן.

לקניית כרטיסים

תערוכה של דורה מאר במוזיאון פומפידו

תאריך סיום: 29 ביולי 2019

דורה מאר הייתה אחת המוזות החשובות של פיקאסו אך גם צלמת מחוננת ואומנית סוריאליסטית חשובה. במהלך מעט פחות מחודשיים תוכלו להתרשם מעבודתה במוזיאון פומפידו ואם אתם במקרה בפריז בתקופה הזאת אני ממליץ לכם לא לפספס את התערוכה הזאת.

לקניית כרטיסים

רעל – Palais de la Decouverte

תאריך סיום: 11 לאוגוסט 2019

בואו לראות וללמוד על הנשק העוצמתי ביותר של הטבע – הארס! הארס הורג, פוגע, זורע פחד ואימה – אבל גם יכול להציל חיים. בתערוכה מוצגים מעל 25 זוחלים, יצורים דו-חיים ופרוקי רגליים ארסיים ורעילים. אל דאגה, כולם מסודרים בתוך חללים שקופים ובטוחים ואין סכנה לאף מבקר.

לקניית כרטיסים

תערוכת קאלדר פיקאסו (Calder Picasso)

תאריך סיום: 25 לאוגוסט 2019

הרשו לי להיות כנה אתכם. בעוד שאת יצירותיו המוקדמות של פיקאסו אני יכול לעכל (ואף לחבב), הרי שאינני יכול לסבול את היצירות הקוביסטיות שלו וכל מה שעשה אחרי “העלמות מאביניון”. מצד שני, אני זה לא אתם ואם אתם אוהבים אומנות מודרנית, בוודאי תשמחו ללכת לראות את התערוכה החדשה במוזיאון פיקאסו בה מוצגים יצירותיו של אלכסנדר קאלדר (1898-1876).

מדובר באומן אמריקאי הידוע בזכות פסליו הקינטיים והפסלים הציבוריים הגדולים שלו (שנראות כמו גרוטאות מתכת בעיניי). בתערוכה הזאת מנסים ליצור דיאלוג בין יצירותיו של קאלדר לבין אלו של פיקאסו, כאשר המכנה המשותף (להוציא הכיעור שלהן כמובן) הוא ההתייחסות שלהם למרחב. בקיצור, אם אתם אוהבים מאוד אומנות מודרנית אסור לכם להחמיץ את התערוכה הזאת. כל השאר מוזמנים לדלג היישר למוזיאון הלובר או האורסיי.

לקניית כרטיסים

פיקסאו הים תיכוני

תאריך סיום: 6 באוקטובר 2019.

תערוכה נוספת במוזיאון פיקאסו שמוצגת במקביל לתערוכה הקודמת אותה סקרתי. זהו מעין מיצג אודיו-ויזואלי שדרכו ניתן להבין את הנופים הים תיכוניים שפיקאסו צייר במלאגה, ברצלונה, אנטיב ומקומות אחרים.

פיקסאו הים תיכוני

אשליות ויזואליות – Palais de la Decouverte

תאריך סיום: 25 לאוגוסט 2019

אשליות ויזואליות עשויות להיות משעשעות, מפתיעות ומאתגרות אבל יותר מהכל – הן מלמדות אותנו הרבה מאד על אופן פעילות המוח האנושי. בתערוכה כ- 40 מיצגים אינטראקטיביים שונים. תערוכה שאחרי שמסיימים לחוות אותה ולהתרשם ממנה – נשאר הרבה חומר למחשבה, נשארת למידה ובעיקר – הערצה לגוף האנושי המדהים.

לקניית כרטיסים

תערוכת “פריז הרומנטית” בפטיט פאלה

התערוכה מוקדשת כולה לאומנות שנוצרה בתקופ שבין נפילת נפוליון לבין סוף שלטונו של המלך לואי פיליפ (1815-1848). זוהי אחת התקופות הסוערות ביותר בהיסטוריה הצרפתית בכלל וההיסטוריה הפריזאית בפרט ותוכלו ללמוד עליה לא מעט מהתמונות, הפסלים ואפילו הבגדים שמוצגים בתערוכה.

בתור אחד שמאוד אוהב את התקופה הזאת ואת הציירים שלה (ז’ריקו, דלקרואה ועוד) זוהי בעיני תערוכת חובה ואני מתכוון לבקר בה בהזדמנות הראשונה שלי בפריז.

לקניית כרטיסים

תערוכת טוט ענח’ אמון בלה וילט 

תאריך סיום: 15 בספטמבר 2019

המומיה של הפרעה טוט אנח’ עמון התגלתה בשנת 1919 ובשנת 1967 הוצגה לראשונה בפריז. מליוני אנשים באו לראות את המומיה ואת שאר האוצרות המצריים שהתגלו והתערוכה הזאת זכתה מהר מאוד לכינוי “תערוכת המאה” בזכות ההצלחה הגדולה שלה.

עכשיו, כעבר מעט יותר מ-50 שנה התערוכה הזאת חוזרת והפעם לרובע ה-19 במוזיאון לה וילט. במהלך התערוכה תוכלו להיחשף לכ-150 פריטים שונים שהוצאו מקברו של טוט אנח’ עמון וביניהם 50 פריטים שהגיעו באופן אקסקלוסיבי ממצריים וצפויים לחזור לשם עם סיור התעורכה.

בקיצור, תערוכה שאוהבי מצריים העתיקה פשוט לא יכולים להחמיץ.

לקניית כרטיסים

תערוכה של ברת מוריזו במוזיאון אורסיי

תאריך סיום: 22.9.2019

תערוכה מעניינת מאוד המוקדשת לברת מוריזו, ציירת נפלאה שחיה בצילם של האימפרסיוניסטים. על מנת להכיר אותה יותר אתם מוזמנים לקרוא את כתבתה הנהדרת של ד”ר אורנה ליברמן אדואר מאנה וברת מוריזו: התשוקה שבאומנות.

לקניית כרטיסים

תערוכה של ואן גוך ב Atelier des Lumières

תאריך סיום: 31 בדצמבר 2019

אחרי התערוכה הסופר מצליחה של קלימט מגיעה תערוכה חדשה ל Atelier des Lumières שהפעם מוקדשת כולה לואן גוך ובמיוחד לציורו המפורסם “לילה עם כוכבים”.

מדובר לא בתערוכה של ציורים פיזיים אלא במופע מולטימדיה מרתק שחושף אותכם ליצירתו של האומן הגאון. מי שכבר ביקר נהנה מאוד ויש לי תחושה שהתערוכה הזאת תהפוך לסיפור הצלחה עוד יותר גדול מהתערוכה של קלימט.

לקניית כרטיסים

מחפשים תערוכות נוספות בפריז?

מכיוון שלצערי מחוסר זמן אני לא תמיד מספיק לעדכן את הדף כל חודש, יוצא שלפעמים התערוכות שזה אתה החלו עדיין לא מופיעות אצלי. לכן על מנת לוודא שלא פספתם אף תערוכה חשובה אני ממליץ בחום להיכנס לדף התערוכות של Come To Paris.

תערוכות בפריז שהוצגו בעבר

תערוכה של Vasarely במוזיאון פומפידו

תאריך סיום: 6 במאי 2019

תערוכת רסטרוספקטיבה ראשונה המוקדשת לאומן ויקטור וסרליי (1906-1997) אבי האומנות האופטית. במהלך התערוכה יוצגו כ-300 יצירות שלו יחד עם מסמכים אישיים וחפצים שהשפיעו על אומנותו.

אוהבי הסגנון של וסרליי ישמחו לגלות בתערוכה מבחר גדול לא רק של ציורים אלא גם פסלים ואפילו פרסומות שעיצב האומן. בקיצור חגיגה לאוהבי האומנות המודרנית (מוזמן בחום להזמין כרטיסים מראש בגלל שזו אחת התערוכות היותר פופולריות בפריז כרגע).

לקניית כרטיסים

האוסף האימפרסיוניסטי של קורטו במוזיאון לואי ויטון

אוסף קורטו (Courtauld) הוא אחד האוספים האימפרסיוניסטים הכי חשובים שקיימים כיום. מדובר באוסף של 110 יצירות מסוף המאה ה-19 ועד ראשית המאה ה-20 ואשר לא הוצגו בפריז יותר מ 60 שנה.

תמצאו כאן יצירות של אומנים גדולים כגון מאנה, ואן גוך גוגאן וסזאן ואין ספק שאם אתם אוהבים אומנות אימפרסיוניסטית אתם פשוט חייבים לבקר בתערוכה הזאת.

האוסף האימפרסיוניסטי של קורטו במוזיאון לואי ויטון

תערוכה של פרנץ מארק ואוגוסט מאקה במוזיאון האורנז’רי

https://youtu.be/tN0Y2HIhh2A

תאריך סיום: 17 ביוני 2019

תערוכה של פראנץ מארק (Franz Marc) ואוגוסט מאקה (August Macke) שני ציירים אימפרסיונסטים מובילים מגרמניה הקשורים לאסכולת “הפרש הכחול”. בתערוכה, אשר עוקבת אחרי הקריירה האומנותית של שני הציירים הללו תוכלו לראות את ההשפעה הרבה שהייתה על האומנים מצד ציירים צרפתיים כגון גוגאן וסזאן.

תערוכה מעניינת מאוד ל”חובבי הז’אנר” (בעיניי היא קצת פחות מעניינת בשביל כל השאר).

תערוכה של פרנץ מארק ואוגוסט מאקה במוזיאון האורנז’רי

תערוכה של פרנן קנופף ב Petit Palais

תאריך סיום: 31 במרץ 2019

תערוכה נפלאה של פרנן קנופף, אחד האומנים המרתקים של סוף המאה ה-19 וראשית המאה ה-20. אתם מוזמנים לקרוא את הכתבה המקיפה של ד”ר אורנה ליברמן על התערוכה של קנופף על מנת לקבל מידע נוסף.

לקניית כרטיסים

התליסמן של סרוזייה – תערוכה במוזיאון האורסיי

תאריך סיום: 28 באפריל 2019

זוהי תערוכה המוקדשת לצייר הפוסט אימפרסיוניסטי פול סרוזייה (Paul Sérusier) מחלוצי האומנות האבסטרקטית של צרפת. במרכז התערוכה עומד הציור “תליסמן”, אשר נוצר בהשראת גוגאן וממשיך לרתק את קהל אוהבי אומנות כבר יותר מ 130 שנה.

אישית אינני מחובבי האסכולה האומנותית של אותו צייר ושמיים צהובים ועצים כחולים (או ההפך) לא ממש עושים לי את זה. מצד שני, אם אתם אוהבים אומנות פוסט אמפרסיוניסטית בואכה אומנות מודרנית אז מומלץ בחום לראות את התערוכה הזאת.

לקניית כרטיסים

“כיווני אוויר” – תערוכת סלי במבוק יפניים ב- Musee du Quai Branly

תאריך סיום: 7 לאפריל 2019

קליעה ידנית של סלי במבוק יפניים נחשבת לאומנות לכל דבר ועניין. התערוכה הזאת מפנה את הבמה לטובת האומנות המיוחדת הזאת ומאפשרת לאומנים היפניים להציג את יצירותיהם באור הזרקורים. הסלים קלועים בהשפעה סינית ומזרח אסייתית ומספרים סיפור של אומה, תרבות והיסטוריה.

לקניית כרטיסים

קוביזם – תערוכת אומנות מודרנית במרכז פומפידו

תאריך סיום: 25 בפברואר 2019

איך התפתחה האומנות המודרנית? איך התבטאו בה צורות הנדסיות ואיך השתלבו בה צבעים חזקים, נועזים או פסטליים? את הכל התשובות האלה תספק התערוכה שתלמידים לאומנות מחכים לה בקוצר רוח. מדובר באחת מתערוכות האומנות המודרנית המיוחדות כיום, תערוכה שנחשבת לפורצת דרך ושוברת מוסכמות. לא בכדי אפשר ליהנות ממנה ולהתרשם מהמיצגים שבה במרכז ג’ורג’ פומפידו הססגוני במרכז פאריז.

לקניית כרטיסים

תערוכת ציורים מהקולקציה השמורה של מוזיאון Quai Branly

תאריך סיום: 3 לפברואר 2019

200 מיצגים, ציורים ותמונות קנבס מהאוסף השמור של מוזיאון Quai Branly. המיצגים סורקים את התפתחות האבולוציה והאדם לאורך הדורות, המאות והשנים. תערוכה ראשונה מסוגה שמוציאה מהארכיב את היצירות השמורות והמיוחדות ומציגה אותן זו לצד זו. שילוב מרתק בין התפתחות תרבויות העולם, מבט אל תחילת דרכה של אומנות המזרח הרחוק, יצירות שהן חקירה אנתרופולוגית בפני עצמה וזרקור אל אפריקה.

לקניית כרטיסים

מדגסקר – אומנות האי הגדול במוזיאון ז’ק שיראק, Quai Branly

תאריך סיום: 1 בינואר 2019

לראשונה בפאריז נחקרות לעומק ההיסטוריה והאומנות של האי האפריקאי הגדול. מעל 360 מיצגים הובאו במיוחד ממדגסקר ומחולקים לשלוש קטגוריות מרתקות – היסטוריה ואנתרופולוגיה, אמנות עתיקה ויומיומית ודת ורוח עם דגש על עולם הרוחות האפריקאי. את המיצגים מלווים מפה, הסברים בכמה שפות ואפקטים מעניינים של אור וצל המסייעים לחווי אנתרופולוגית ייחודית.

לקניית כרטיסים

מטאוריטים – בין שמיים לארץ – הגלריה לאבולוציה

תאריך סיום: 6 לינואר 2019

אבנים ענקיות שנופלות מהשמיים – אין אדם שהן לא מסקרנות אותו! תערוכה אינטראקטיבית שמשלבת בין תיאוריות לבין עובדות מדעיות ומציגה גם חלקי מטאורים שנחתו על כדור הארץ לאורך ההיסטוריה, נחקרו וסייעו בהבנת החלל ומה שמתרחש בו. איך הן נוצרות? איפה הן מרחפות? האם אנו, בכדור הארץ, שרויים בסכנה?

לקניית כרטיסים

אש! – מוזיאון המדע והתעשייה ב- Parc de la Villette

תאריך סיום: 6 לינואר 2019

כאן מותר לשחק באש, לחקור את הלהבות, ליצור גיצים וניצוצות וללמוד על הקשר בין אש לבין חומרים שונים שיש בטבע. האש מלווה את האנושות משחר קיומה וחרף מחקרים רבים בהיקפים עצומים – עדיין רב הנסתר על הגלוי אודות האש. האש טובה וחיובית כשהיא מספקת אור וחימום אבל עלולה להפוך לאויב אלים ובלתי נשלט שיהרוס ויחריב כל מה שבא איתו במגע. תערוכה מרתקת שמתאימה לכל גיל.

לקניית כרטיסים

תערוכה מציוריו של זאו וו קי במוזיאון לאומנות מודרנית

תאריך סיום: 6 לינואר 2019

תערוכה שמהווה סגירת מעגל עבור הצייר הסיני שחי ופעל מפאריז בשנותיו הבוגרות וזכה לתמיכה מצידם של פיקאסו ומירו. תלמיד הקליגרפיה לשעבר משנגחאי משלב בציוריו השפעות מערביות מחייו בפאריז ומניו יורק, לצד אישה מלחינה. חייו התרבותיים שזורים בציוריו והקליגרפיה והציור המערבי מהווים בהם שני חלקי פאזל שאי אפשר להפריד ביניהם.

אירוח התערוכה במוזיאון לאומנות מודרנית אינו מקרי – על רקע מגדל אייפל בואכה שדרות השאנז אליזה.

לקניית כרטיסים

תערוכה העוסקת בתקופה הורודה והכחולה של פיקאסו במוזיאון האורסיי

תאריך סיום: 6 בינואר 2019.

פבלו פיקאסו נחשב ובצדק לאחד מהציירים המודרניים הגדולים של המאה ה-20 אז מה עושה תערוכה שלו במוזיאון שעוסק דווקא במאה ה-19? הסיבה לכך היא שהגבול מבחינת מוזיאון האורסיי היא שנת 1914 והתערוכה הזאת עוסקת בשנים 1900-1906, שנים לפני פרוץ הקוביזם לחייו של פיקאסו. בתקופה זו שמחולקת לשתי תתי תקופות “הכחולה” וה”ורודה” צייר פיקאסו בסגנון פיגורטיבי ולמרבה הפלא היא מעולם לא זכתה לתערוכה מקיפה.

על מנת לתקן את הטעות הזאת חברו מוזיאון אורסיי ומוזיאון פיקאסו לתערוכה משותפת המוצגת באורסיי ומציגה את פיקאסו המוכר פחות. מכאן שהתערוכה מומלצת לא רק למעריצי הצייר אלא גם, ואולי בעיקר, לאלו שנרתעו מהסגנון המאוד מודרני שלו ועכשיו יש להם הזדמנות להיחשף לפיקאסו אחר.

לקניית כרטיסים

MASTERPIECES – יצירות מופת במוזיאון פיקאסו

תאריך סיום: 13 בינואר 2019

מה נחשבת כיצירת מופת של פאבלו פיקאסו הגדול? האומן הנערץ, הגאון, שאינספור תערוכות עם המיצגים שלו מושכות מיליוני מבקרים בכל רחבי העולם ובפרט למוזיאון הנושא את שמו בפאריז. התערוכה מקבצת מבחר מיוחד ומגוון של יצירות ומיצגים שאם היו שואלים את פיקאסו בעצמו “מהן יצירות המופת שלך?” – אלה ודאי היו התשובות שלו.

לקניית כרטיסים

סיפוריה של פאולה רגו – מוזיאון האורנג’רי

תאריך סיום: 14 בינואר 2019

יש שיגידו שיצירותיה של פאולה רגו שנויות במחלוקת, ואכן שמה המלא של התערוכה הוא “סיפוריה האכזריים של פאולה רגו”. התערוכה בעצם מציגה את חייה ופועלה של הציירת הפורטוגזית במקור, שבגיל ההתבגרות ברחה ממשטרו הדיקטטורי של סלאזר בפורטוגל והשתקעה בלונדון. בציוריה אפשר לראות השפעות מחצי האי האיברי, מהחיים בפורטוגל וכמובן מוטיבים של אומנות בריטית מודרנית.

לקניית כרטיסים

תערוכות פסלי פוליכרום מהשנים 1850-1910 במוזיאון האורסיי

תאריך סיום: 27 בינואר 2019.

מדובר בתערוכה מיוחדת בקומה השנייה של מוזיאון האורסיי. בתערוכה מוצגים פסלים צבעוניים, אשר הצבע שלהם מגיע לא מהאבן או השיש, ממנו הם עשויים, אלא מכך שהאומן צייר עליהם. מי שהחל את הטרנד של צביעת פסלים הוא האומן שארל קורדייה (Charles Cordier) ואליו ,הצטרפו זמן קצר אחר כך, אומנים מפורסמים יותר כגון אדגר דגה, פול גוגן ואחרים. בתערוכה תוכלו לראות מבחר של 100 פסלים של כל האומנים הללו ואומנים מוכרים פחות, כולל את פסל הבלרינה של אדגר דגה שגרם לשערוריה לא קטנה כשיצא מכיוון שהוא הלביש את הפסל בבגדי בלרינה אמיתיים.

לקניית כרטיסים

רנואר – אב ובן, ציור וקולנוע במוזיאון אורסיי

תאריך סיום: 27 בינואר 2019

התערוכה מנסה לשפוך אור על קשר בין אב – פייר-אוגוסט רנואר, לבנו – ג’ן רנואר. יחסים בין אומן קולנוע לצייר ושילוב בין ציור לקולנוע. את נקודות הממשק בין מפיק הקולנוע לבין הצייר לא ניתן לתאר או להסביר במילים וזה בדיוק מה שהתערוכה מנסה לעשות. תערוכה ייחודית ומרתקת שייהנו ממנה חובבי רנואר לדורותיהם וכמובן חובבי אומנות וקולנוע באשר הם.

לקניית כרטיסים

תערוכה מיצירותיו של אלפונס מוכה במוזיאון לוקסמבורג

תאריך סיום: 27 בינואר 2019.

אלפונס מוכה (Alphonse Mucha 1860-1939), אשר הגיע לפריז מצ’כיה, נחשב לאחד ממיצגייה הבולטים של תנועת האר-נובו באומנות הצרפתית והעולמית. בתערוכה שתתקיים במוזיאון לוקסמבורג יוצג מבחר מייצג של ציורים, רישומים, פוסטרים, פרטי ריהוט שיצר ועוד.

בקיצור תערוכת חובה לאוהבי סגנון האר-נובו שהיה מאוד פופלארי בראשית המאה ה-20. ודרך אגב, אם אתם חובבי סגנון אר נובו, אז בפעם הבאה שתהיו בפריז אל תפספסו את הכתבה ומסלול הטיול הפאלוס הענקי ליד מגדל אייפל, בעקבות אדריכל האר נובו פליקס לאבירוט.

כרטיס רגיל

כרטיס פתוח

כרטיס שכולל גם סיור מודרך בין מוצגי התערוכה

כרטיס משפחתי

חלומות אוריינטליים – מוזיאון איב סן לורן

תאריך סיום: 27 בינואר 2019

דמיינו לעצמכם עשרות פריטי לבוש של המעצב המוביל בסגנון Haute Coutour שעוצבו בהשראת מוטיבים אסייתיים – הודיים, סיניים ויפניים ומשולבים בתערוכה עם מיצגי אומנות ממדינות אלה, שהושאלו לצורך כך מהמוזיאון הלאומי לאומנות אסיאתית בפאריז. התוצאה – צבעוניות, מוטיבים אתניים במלוא עוצמתם, תרבות שבאה לידי ביטוי בבדים, בגדים, מרקמים ועיטורים ותחושה של ביקור במזרח הרחוק.

ואפרופו, איב סן לורן. אחרי התערוכה מדוע שלא תעשו סיור קטן בפריז בעקבותיו?

לקניית כרטיסים

תערוכה של קלימט ב ATELIER DES LUMIÈRES

תאריך סיום: 6 בינואר 2019.

אין ספק שמדובר באחת מהתערוכות הכי מסקרנות שנצפו לאחרונה וזאת בזכות המקום שמארח אותה: מוזיאון l’Atelier des lumières שנפתח ממש לאחרונה ברובע ה-11 במקום שהיה בעבר מפעל ברזל.

בתערוכה הזאת מוקרנות בחלל גדול היצירות של גוסטב קלימט (1862-1918 Gustav Klimt) אחד מהאומנים האוסטריים הגדולים של ראשית המאה ה-20. מכיוון שמדובר כאן בתערוכה וירטואלית בה היצירות מוקרנות ולא בתערוכה פיזית, הרי שהתערוכה הזאת מכילה כ-3000 יצירות מכל תקופות חייו של האומן. אין ספק שלא רק היצירות כאן מהוות את מוקד המשיכה העיקרי אלא גם המיקום המיוחד והאופן המודרניסטי שבו הן מוצגות. בקיצור, אם אתם בפריז בזמן התערוכה בהחלט כדאי לכם לבקר בתערוכה היחודית הזאת.

לקניית כרטיסים

תערוכה של פוג’יטה במוזיאון מאיול

תאריך סיום: 15 ביולי 2018.

התערוכה הזאת מוקדשת לאומן היפני הרב תחומי לאונרדו פוג’יטה (Leonardo Tsuguharu Foujita 1886-1968 ) במלאת 50 שנה למותו. מדובר באחד האומנים הגדולים ביותר של שנות ה-20 וה-30, שהפך לחלק מהמיתולוגיה של רובע מונפרנאס בפריז לצד מודיליאני, סוטין ואחרים ולכן התערוכה הזאת מרגשת לא מעט צרפתים ופרנקופילים.

כאן תמצאו ציורים שלו מימיו בתור אדם צעיר ביפן ועד ימי הבוהמה שלו במונפרנאס. כפי שתראו פוג’יטה הושפע מלא מעט אסכולות באומנות המודרנית בפריז של תקופתו ויחד עם זאת הצליח לשמור על ייחודיות באמצעות שילוב בין מוצאו האסייתי לבין העולם המערבי בו הוא חי. התערוכה מכילה כמאה יצירות שהגיעו מאוספים פרטיים מארה”ב ויפן וכוללת גם יצירות מוכרות פחות ששווה לגלות.

לקניית כרטיסים

“נשמות פראיות” – סימבוליזם במדינות הבלטיות. תערוכה במוזיאון האורסיי

תאריך סיום: 15 ביולי 2018.

תערוכה זו נעשית לכבוד 100 שנה לקבלת עצמאות של המדינות הבלטיות ליטא, לטוויה ואסטוניה מיד אחרי סיום מלחמת העולם הראשונה בשנת 1918. וכך למרות שמוזיאון אורסיי מציג לרוב יצירות בין השנים 1848-1914 הרי שהפעם הוא חורג מעט מהקו הכרונולוגי הזה ומציג יצירות משנות ה-20 וה-30 של המאה ה-20.

הסיבה לכך היא שלמרות התקופה בה צוירו הציורים, הרי ההשפעה של האסכולה הסימבוליסטית מהמאה ה-19 ניכרת מאוד בציורים הללו ולכן הם מהווים מעין “קרובי משפחה” היצירות המוצגות דרך קבע במוזיאון. כך שאם הייתם רוצים להיחשף ליצירות יחודיות (הציצו בסרטון על מנת להבין למה אני מתכוון) של אומנים בלטיים חשובים, אשר נמצאות פעם ראשונה מחוץ למלולדתם, אסור לכם לפספס את התערוכה הזאת.

לקניית כרטיסים

תערוכה של שגאל, ליסיצקי ומאלביץ’ במוזיאון פומפידו

תאריך סיום: 16 ביולי 2018.

התערוכה הזאת במרכז פומפידו מוקדשת לאומני ה”אוואנט גארד” הרוסי/יהודי בין השנים 1918-1922 מארק שגאל (1887-1985 Marc Chagall), אל ליסיצקי (1890-1941 El Lissitzky) וקזימיר מלביץ’ (1879-1935 Kasimir Malévitch). כמו כן תוכלו לפגוש בה גם יצירות של תלמידים מאסכולת ויטבסק שיצר מארק שגאל בשנת 1918 ובניהם בין השאר חיים סוטין (1893-1943 Chaim Soutine).

מדובר ביותר מ-250 יצירות אומנות ומסמכים היסטוריים שמתארים בפעם הראשונה את התקופה של אחרי מלחמת העולם הראשונה בה התעצב חלק גדול מהאומנות המודרנית של פריז. אין ספק שחובבי האומנות המודרנית בכלל ואוהבי שגאל בפרט יהנו מאוד מהתערוכה הזאת.

לקניית כרטיסים

נפוליאון האסטרטג – תערוכה בארמון האינוולידים

תאריך סיום: 22 ביולי 2018.

תערוכה בת יותר מ-200 פריטים המוקדשת כולה לגדול האסטרטגים הצרפתיים – נפוליון. התערוכה עוסקת בקרבות המפורסמים ביותר של נפוליון (ריבולי, מרנגו, אוסטרליץ, ווטרלו וכו’) תוך שימוש באמצעי מולטימדיה לצורך המחשה.

חגיגה לחובבי ההיסטוריה (במיוחד חובבי ההיסטוריה הצבאית).

לקניית כרטיסים

עוד אופציה לקניית כרטיסים

תערוכה של טינטורטו במוזיאון לוקסמבורג

תאריך סיום: 1 ביולי 2018.

התערוכה נקראת “טינטורטו – לידתו של גאון” והיא מוקדשת לציוריו המוקדמים של הצייר הוונציאני שחי בין השנים 1518-1594. במהלך התערוכה תגלו את מגוון הטכניקות השונות בהם השתמש האומן במהלך חייו. כמו כן תלמדו על ההשראה שקיבל טינטורטו מהצייר טיציאן, אצלו הוא זכה ללמוד ולעבוד במשך זמן קצר.

התערוכה מציגה שילוב בין ציורים מונומנטליים העוסקים בסיפורי התנ”ך והברית החדשה ולצידם פורטרטים אינטימיים יותר. בקיצור, חגיגה לחובבי אומנות הרנסאנס.

תערוכת דלקרואה במוזיאון הלובר

תאריך סיום: 23 ביולי 2018.

אז’ן דלקרואה (Eugene Delacroix 1798-1863) הוא אחד מהציירים הגדולים ביותר של צרפת ולמרות זאת, מאז 1963 הוא לא זכה לתערוכת רטרוספקטיבה של יצירותיו. על מנת לחגוג את מורשתו האומנותית משתף הלובר פעולה עם מוזיאון המטרופוליטאן בניו יורק ומביא לנו 180 יצירות, החל מיצירות נעורים ועד ליצירות דתיות שיצר בחודשים האחרונים לחייו.

התערוכה הזאת היא בעיני אחת התערוכות החשובות ביותר שהוצגו בלובר בשנים האחרונות ואני ממליץ בחום רב לבקר בה לפני שהיא מסתיימת.

לקניית כרטיסים

תערוכה המוקדשת לציור גרניקה (Guernica) במוזיאון פיקאסו

תאריך סיום: 29 ביולי 2018.

היצירה גרניקה, הקרואה על שם העיר הבסקית שהופצצה על ידי הנאצים בזמן מלחמת האזרחים בספרד, היא ללא ספק אחת היצירות הנודעות של פיקאסו. התמונה אומנם מוצגת במדריד אך במוזיאון פיקאסו בפריז החליטו להקדיש לה תערוכה למרות שפיזית לא תוכלו לראות אותה.

במקום זאת תקבלו גישה לעבודות מקדימות שקשורות ליצירה הזאת ודרכן להבין כיצד יצר האומן את התמונה המפורסמת. מכאן שאם עדיין לא הייתם במוזיאון פיקאסו במארה זו יכולה להיות סיבה לביקור מכיוון שמחיר התערוכה כבר כלול במחיר הכרטיס.

לקניית כרטיסים

תערוכת אפקטים מיוחדים במוזיאון המדע והתעשיה בלה וילט

תאריך סיום: 19 באוגוסט 2018.

נוסעים לפריז בקיץ עם הילדים ומחפשים תערוכה שיכולה לעניין גם אותם? במוזיאון לה וילט מתקיימת בימים אלו תערוכה שמוקדשת כולה לסודות מאחורי האפקטים המיוחדים שהופכים כל סרט לקסום ומרשים. בתערוכה תלמדו איך מייצרים את אותם אפקטים מיוחדים בשלב הצילום והעריכה. אחרי שלמדתם איך עושים זאת אתם מוזמנים לעבור לחלק האינטרקטיבי של התערוכה לנסות וליצור את האפקטים הללו בעצמכם.

לקניית כרטיסים

תערוכה של סטפן טידה בקונסיירז’רי

תאריך סיום: 31 באוגוסט 2018.

זוהי איננה בדיוק תערוכה אלא יותר מיצג אומנותי שבו סטפן טידה “חוטף” את מימי הסיין ומעביר אותם לתוך ארמון הקונסיירז’רי, אשר ידוע יותר בתור בית הכלא שבו בילתה מארי אנטואנט את ימיה האחרונים. התוצאה בהחלט מעניינת מאוד, כאשר מימי הסיין זורמים להם בתוך הקונסייז’רי על גבי מעין תעלות עץ.

אם עוד לא יצא לכם לבקר בקונסיירז’רי ובסן שאפל הסמוכה אז זו הזדמנות לא רעה. אם כבר הייתם שם אז אני לא בטוח שהמיצג הזה יגרום לכם לחזור לשם.

לקניית כרטיסים

תערוכת משחקי הכס בגני התערוכה ב Porte de Versailles

תאריך סיום: 2 בספטמבר 2018.

מדובר בתערוכה נודדת שפונה בעיקר אל אוהבי סדרת הטלוויזיה המפורסמת. בתערוכה תוכלו לטייל מאחורי הקלעים ולגלות תלבושות ותפאורות אותנטיות בהן השתמשו במהלך הפקת פרקי משחקי הכס. מעבר לכל זה משתתפי התערוכה יהנו גם מתוכן אינטרקטיבי שיאפשר להם להיכנס לנעליהם של הדמויות האהובות ביותר עליהם ולחוות את סיפורם.

לקניית כרטיסים

תערוכו עולם היורה ב Cité du Cinéma

תאריך סיום: 2 בספטמבר 2018.

תערוכה שמוקדשת לאוהבי הסרט “עולם היורה”. התערוכה נעשית בשיתוף מומחה הדינוזאורים ג’ק הורנר ומאפשרת לכם ולילדכם לצפות בדגמים מאוד ריאליסטיים של דינוזאורים שונים שהופיעו בסרט Jurassic World: Fallen Kingdom. מעבר לדינוזאורים עצמם, חובבי הסרט ישמחו לגלות שהתערוכה מאפשרת להם לשחזר כמה מהסצנות שהתרחשו בו כגון גן החיות בו ניתן למצוא תינוקות של דינוזאורים.

לקניית כרטיסים

יצירות אופנה של איב סן לורן

תאריך סיום: 9 בספטמבר 2018.

מכיוון שצבע הבגדים נוטה לדהות בעקבות חשיפה ממושכת לאור, מוזיאון איב סן לורן דואג לשמור על חלק גדול מיצירותיו במחסן ומידי מספר חודשים לרענן את התצוגה, כאשר הבגדים שהוצגו עד כה נשלחים לשימור ואילו בגדים ואביזרי אופנה שהיו במחסן תופסים את מקומם. לאחרונה נעשה סבב החלפות שכזה ולכן גם אם ביקרתם בעבר במוזיאון ואתם חובבי אופנה, יש לכם סיבה טובה לחזור לשם ולראות מה נשתנה (התשובה: לא מעט).

לקניית כרטיסים

תערוכת פסטלים במוזיאון הלובר

תאריך סיום: 10 בספטמבר 2018.

תערוכה מיוחדת של יצירות מהמאה ה-18 שנעשו כולן בצבעי פסטל מציגה לנו יצירות של כמה מהציירים הגדולים ביותר של עידן המאורות ובהם קנטן לה טור (Maurice Quantin de La Tour), בושה (François Boucher) ואליזבת’ ויז’ה לברן (Elisabeth-Louise Vigée Le Brun). לרוב הציירים של אותה תקופה השתמשו בצבעי הפסטל על מנת להכין סקיצות לציורי השמן שלהם אולם בתערוכה הזאת תגלו ציורים מושלמים בצבעי פסטל ודרכם לגלות עוד פן מיוחד בעבודתם של הציירים הנ”ל.

לקניית כרטיסים

בדקתם את כל התערוכות שרצות עכשיו בפריז ואתם מחפשים מה עוד לעשות?

 • האם כבר יצא לכם לנסות את כל המוזיאונים והאטרקציות שעיר האורות יכולה להציע לכם? אם לא אז אני ממליץ מאוד לבקר בעמוד הזה.
 • רוצים לצאת מעט מפריז ולבלות ביורודיסני, וורסאי או אולי לנסות טיול יום בעמק הלואר? אם כך, הכתבה הזאת בשבילכם.
 • נמאס לכם ממוזיאונים ואטרקציות ואתם מחפשים דווקא מופע מעניין לערב? אם כך אל תפספסו את הכתבה הזאת.
 • ולבסוף, נמאס לכם לטייל בפריז לבדכם ואתם מחפשים מדריכ/ה שיגלה לכם את סודותיה של עיר האורות? אם כן, כנסו לכתבה הזאת ואם אתם דווקא מחפשים טיולים קולינאריים כנסו לכתבה הזאת.

הכתבה עודכנה לאחרונה בתאריך

כמה מילים עלי

נעים מאוד, שמי צבי ואני פרנקופיל (אדם שאוהב את תרבות צרפת). יצרתי את האתר כדי לחלוק אתכם את האהבה שלי לצרפת ותרבותה וכולי תקווה שתדבקו בוירוס האהבה לצרפת בדיוק כפי שאני נדבקתי בפעם הראשונה שביקרתי בפריז (בגיל 3).

אם תרצו להכיר אותי יותר לעומק אתם מוזמנים ללחוץ על התמונה.

מלונות ודירות במחירים הטובים ביותר בצרפת

Booking.com

מידע שימושי

מלונות ודירות במחירים הטובים ביותר בצרפת

Booking.com

מצאתי עוד כמה כתבות שיכולות לעניין אותך

אשמח לשמוע את דעתכם

17 תגובות

 1. תודה על המידע…אך אפשר לקבל מידע לגבי תערוכות בסתו ובחורף.

  1. המידע לגבי התארוכות הללו יגיע מאוחר יותר. מכיוון שהמידע בדף הזה מתעדכן אחת לחודש אני ממליץ פשוט לחזור אל הדף הזה כשתאריך הנסיעה לפריז מתקרב ולבדוק מה השתנה.

 2. תודה ! כתבה מעניינת ומלאה באינפורמציה רלונטית. המון תערוכות שוות. טיול קטן בפריז מבלי לקום מהכסא. 🙂

 3. סקירה. מעולה ומלאות תבונה ותובנה, צר לי שלא ניהיה בפריס בשנה הקרובה, מעדויות של חברים, התערוכה של קלימט נהדרת ומומלצת מאד לכל.

 4. היי,
  הייתי לפני חצי שנה בפריז בתערוכה של קלימט. היה מקסים!!!
  טסה בעוד יומיים שוב לפריז. אשמח ממש להמלצות לתערוכות.
  תודה,
  עינת

  1. היי ענת.

   ההמלצות הכי עדכניות נמצאות בדף שבו הגבת. ככלל אני משתדל לעדכן את ההמלצות אחת לחודשיים פלוס מינוס.

   בברכה,
   צבי

 5. בוקר טוב צבי
  מה שלומך?
  א. התעוכה באוראנג’רי היא של הצייר הגרמני אוגוסט מאקה ולא מאק, כך הוגים את שמו.
  ב. התערוכה שמעוררת את תשומת הלב הרבה ביותר בעיר, נכון לעכשיו (מעבר לארט ווידאו של ון גוך ב-11), היא הצגת האוסף האימפרסיוניסטי והפוסט אימפרסיוניסטי, אוסף קורטולד הבריטי ב-
  FLV.

  שבת שלום
  יהודית.

  1. שלום יהודית.

   תודה רבה על שהסבת את תשומת ליבי. תיקנתי את שם האומן והוספתי את התערוכה בלואי ויטון.

   שתהיה לך שבת נהדרת.
   צבי

 6. היי
  תודה רבה
  הכתבות המצורפות למידע תמיד מעשירות את הביקורים שלי בתערוכות.. תבורך!
  אגב, ראיתי אותך אתמול בהרצאה של רותי שמעוני. יהיה נחמד לארח אותה באתר, לא?
  שבת שלום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם בשבוע.

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליאון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלכם או להעביר את פרטי הדוא”ל לגורמים אחרים.

צבי חזנוב - פרנקופילים אנונימיים. צילום: לירן הוטמכר

כרטיסים לאטרקציות ולמופעים של פריז

הכרטיסים לאטרקציות המרכזיות נגמרים מהר מאוד והתור בקופות ארוך. אז בהחלט מוזמן להזמין מראש את הכרטיסים כמה שיותר מהר.

רוצים לקבל גישה למפות צרפת האינטרקטיביות שלי?

הירשמו לעלון שלי ותקבלו גישה למפות אינטרקטיביות ומלאות בכל טוב של פריז, אלזס, עמק הלואר, פריגור ועוד.

במידה וכבר נרשמתם לעלון שלי תקבלו את הקישור למפות הללו באחד מהאימיילים הקרובים. אם לא קיבלתם אתם מוזמנים ליצור איתי קשר ואשלח לכם את הקישור.

צבי חזנוב - פרנקופילים אנונימיים. צילום: לירן הוטמכר
האתר משתמש בעוגיות (ולא רק מדלן) על מנת לספק לאורחיו חווית משתמש איכותית. ניתן לקרוא על כך עוד בדף העוסק בפרטיות ותנאי השימוש.

מלונות פופולריים בפריז

מבוסס על הזמנות הגולשים באתר. המלונות מסודרים לפי הפופולריות שלהם, כאשר אלו שהוזמנו הכי הרבה נמצאים למעלה.

עד כה רוב ההמלצות שלי באו מהאתר Booking.com שהוא בעיני האתר המוביל בכל הקשור להזמנת מלונות ודירות. אולם אין זה אומר שאין אתרים אחרים ולעיתים אפשר למצוא שם דילים מעולים. כך שגם אם מצאתם מלון שאהבתם שווה לכם לחפש את אותו מלון ברשימת האתרים הללו:

Hotels Combined

 אתר השוואות מחירים ישראלי. מומלץ בחום להשתמש בו על מנת לוודא שהמחיר שקיבלתם הוא הנמוך ביותר.

Hotels.com

אתר הזמנות מפורסם שמעבר למחירים התחרותיים שהוא מספר יש לו גם מבצע: על כל 10 לילות שתזמינו בו תוכלו לקבל לילה חינם.

Expedia

עוד אתר הזמנות ותיק ומוערך שמספק ללקוחות ותיקים מגוון צ’ופרים כגון הנחות, שידרוג החדר, צ’ק אאוט מאוחר ועוד.

כרטיסים למגדל אייפל

אם אתם מחפשים מידע על מגדל אייפל תוכלו למצוא אותו בכתבה הזאת. אם אתם רק רוצים לקנות כרטיסים אז הנה כמה אופציות מעולות:

כרטיסים ליורודיסני

אם אתם מחפשים מידע על דיסנילנד פריז תוכלו למצוא אותו בכתבה הזאת. אם אתם רק רוצים לקנות כרטיסים אז הנה כמה אופציות מעולות:

כרטיסים ללובר

הלובר ידוע לא רק בזכות מונה ליזה אלא גם בזכות התורים הארוכים שלו. כדי לדלג על התורים הללו מומלץ בחום לקנות כרטיסים מראש. הנה כמה אופציות לא רעות, החל מכרטיס רגיל ועד סוגים שונים של סיורים מודרכים.

כרטיסים לארמון ורסאי

ארמון ורסאי הוא ללא ספק הארמון המרשים ביותר בצרפת. אם אינכם רוצים לעמוד בתורים הארוכים בקופות מומלץ בחום לקנות כרטיסים מראש. הנה כמה אופציות טובות: