פרנקופילים אנונימיים: פריז, צרפת, תרבות

תערוכות מומלצות במוזיאונים של פריז – מעודכן לאוקטובר 2018

תערוכות בפריז - התערוכות הכי שוות שמתקיימות כרגע בעיר האורות

פריז היא בירת התרבות הצרפתית ויש אף שיגידו שהיא גם בירת התרבות האנושית. ככזו יש בה עשרות רבות של מוזיאונים מכל הסוגים והמינים, אשר מספקים עושר תרבותי בלתי נתפס. אולם זה עוד לא הכל, כמעט בכל מוזיאון בפריז לצד תערוכות קבועות קיימות גם תערוכות מתחלפות שבאות לבקר למספר חודשים ונעלמות. לכן גם אם כבר ביקרתם בפריז כבר עשרות פעמים וביקרתם בכל המוזיאונים החשובים, תמיד יש משהו חדש ומרגש לראות. המטרה של הכתבה הזאת היא להוות דף שמספק מידע עדכני לגבי תערוכות בפריז שמתקיימות בדיוק בזמן שאתם תהיו כאן.

לפני שנמשיך, כבר נרשמת לעלון שלי?

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם בשבוע.

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליאון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלך או להעביר אותו לגורמים אחרים.

מכיוון שלחלק מהתערוכות המתחלפות ישנה מערכת יחסי ציבורי משומנת שמייצרת “הייפ” מומלץ מאוד לקנות את הכרטיסים מראש (לכל תערוכה עליה אני כותב יש קישור לאתר בו ניתן לקנות את הכרטיסים) על מנת להימנע מעמידה בתור או מעוגמת נפש הנובעת מכך שהכרטיסים לתערוכה מסוימת נגמרו. על מנת למנוע פספוסים התערוכות למטה מסודרות על פי תאריך סיום, לדהיינו תערוכות שמסתיימות ראשונות יוצגו קודם.

תערוכות בפריז שמוצגות עכשיו

תערוכה העוסקת בתקופה הורודה והכחולה של פיקאסו במוזיאון האורסיי

Pablo Picasso ROSE PERIODE (1904 – 1906) HD

תאריך סיום: 6 בינואר 2019.

פבלו פיקאסו נחשב ובצדק לאחד מהציירים המודרניים הגדולים של המאה ה-20 אז מה עושה תערוכה שלו במוזיאון שעוסק דווקא במאה ה-19? הסיבה לכך היא שהגבול מבחינת מוזיאון האורסיי היא שנת 1914 והתערוכה הזאת עוסקת בשנים 1900-1906, שנים לפני פרוץ הקוביזם לחייו של פיקאסו. בתקופה זו שמחולקת לשתי תתי תקופות “הכחולה” וה”ורודה” צייר פיקאסו בסגנון פיגורטיבי ולמרבה הפלא היא מעולם לא זכתה לתערוכה מקיפה.

על מנת לתקן את הטעות הזאת חברו מוזיאון אורסיי ומוזיאון פיקאסו לתערוכה משותפת המוצגת באורסיי ומציגה את פיקאסו המוכר פחות. מכאן שהתערוכה מומלצת לא רק למעריצי הצייר אלא גם, ואולי בעיקר, לאלו שנרתעו מהסגנון המאוד מודרני שלו ועכשיו יש להם הזדמנות להיחשף לפיקאסו אחר.

לקניית כרטיסים

תערוכות פסלי פוליכרום מהשנים 1850-1910 במוזיאון האורסיי

תאריך סיום: 27 בינואר 2019.

מדובר בתערוכה מיוחדת בקומה השנייה של מוזיאון האורסיי בה מוצגים פסלים שצבעוניים, אשר הצבע שלהם מגיע לא מהאבן או השיש ממנו הם עשויים אלא מכך שהאומן צייר עליהם. מי שהחל את הטרנד של צביעת פסלים הוא האומן שארל קורדייה (Charles Cordier) ואליו הצטרפו זמן קצר אחר כך אומנים מפורסמים יותר כגון אדגר דגה, פול גוגן ואחרים. בתערוכה תוכלו לראות מבחר של 100 פסלים של כל האומנים הללו ואומנים מוכרים פחות כולל את פסל הבלרינה של אדגר דגה שגרם לשערוריה לא קטנה כשיצא מכיוון שהוא הלביש את הפסל בבגדי בלרינה אמיתיים.

לקניית כרטיסים

תערוכה מיצירותיו של אלפונס מוכה במוזיאון לוקסמבורג

Alphonse Mucha : plongez dans l’Art nouveau !

תאריך סיום: 27 בינואר 2019.

אלפונס מוכה (Alphonse Mucha 1860-1939), אשר הגיע לפריז מצ’כיה, נחשב לאחד ממיצגייה הבולטים של תנועת האר-נובו באומנות הצרפתית והעולמית. בתערוכה שתתקיים במוזיאון לוקסמבורג יוצג מבחר מייצג של ציורים, רישומים, פוסטרים, פרטי ריהוט שיצר ועוד.

בקיצור תערוכת חובה לאוהבי סגנון האר-נובו שהיה מאוד פופלארי בראשית המאה ה-20.

כרטיס רגיל

כרטיס פתוח

כרטיס שכולל גם סיור מודרך בין מוצגי התערוכה

כרטיס משפחתי

תערוכה של קלימט ב ATELIER DES LUMIÈRES

On a visité pour vous l'Atelier des Lumières – Klimt et Schiele – Vidéo exposition YouTube

תאריך סיום: 11 בנובמבר 2018.

אין ספק שמדובר באחת מהתערוכות הכי מסקרנות שנצפו לאחרונה וזאת בזכות המקום שמארח אותה: מוזיאון l’Atelier des lumières שנפתח ממש לאחרונה ברובע ה-11 במקום שהיה בעבר מפעל ברזל.

בתערוכה הזאת מוקרנות בחלל גדול היצירות של גוסטב קלימט (1862-1918 Gustav Klimt) אחד מהאומנים האוסטריים הגדולים של ראשית המאה ה-20. מכיוון שמדובר כאן בתערוכה וירטואלית בה היצירות מוקרנות ולא בתערוכה פיזית, הרי שהתערוכה הזאת מכילה כ-3000 יצירות מכל תקופות חייו של האומן. אין ספק שלא רק היצירות כאן מהוות את מוקד המשיכה העיקרי אלא גם המיקום המיוחד והאופן המודרניסטי שבו הן מוצגות. בקיצור, אם אתם בפריז בזמן התערוכה בהחלט כדאי לכם לבקר בתערוכה היחודית הזאת.

לקניית כרטיסים

 

תערוכה העוסקת בניאנדרטלים במוזיאון האדם (Musee de l’Homme)

Néandertal L'Expo – Musée de l'Homme

תאריך סיום: 1 ביולי 2019.

מוזיאון האדם שנמצא ממש ממול למגדל אייפל החל להציג תערוכה שיוחדה כולה לאדם הניאנדרטלי (ולא אני לא מתכוון לאותה נוסעת מפורסמת מטיסת השוקולד). בתערוכה תוכלו ללמוד על חיי הניאנדרטלים, הכלים בהם השתמשו והאומנות אותה יצרו. כמו כן, הנקרופילים האנונימיים שבכם ישמחו לגלות שמוצגים שם גם שלדים של האדם הניאנדרטלי ומהם ניתן ללמוד ולהבין כיצד הם נראו.

תערוכת חובה לחובבי האנטרופולוגיה.

לקניית כרטיסים

תערוכות בפריז שהוצגו בעבר

תערוכה של פוג’יטה במוזיאון מאיול

Foujita, artiste star en son royaume – Musée Maillol – Vidéo exposition YouTube

תאריך סיום: 15 ביולי 2018.

התערוכה הזאת מוקדשת לאומן היפני הרב תחומי לאונרדו פוג’יטה (Leonardo Tsuguharu Foujita 1886-1968 ) במלאת 50 שנה למותו. מדובר באחד האומנים הגדולים ביותר של שנות ה-20 וה-30, שהפך לחלק מהמיתולוגיה של רובע מונפרנאס בפריז לצד מודיליאני, סוטין ואחרים ולכן התערוכה הזאת מרגשת לא מעט צרפתים ופרנקופילים.

כאן תמצאו ציורים שלו מימיו בתור אדם צעיר ביפן ועד ימי הבוהמה שלו במונפרנאס. כפי שתראו פוג’יטה הושפע מלא מעט אסכולות באומנות המודרנית בפריז של תקופתו ויחד עם זאת הצליח לשמור על ייחודיות באמצעות שילוב בין מוצאו האסייתי לבין העולם המערבי בו הוא חי. התערוכה מכילה כמאה יצירות שהגיעו מאוספים פרטיים מארה”ב ויפן וכוללת גם יצירות מוכרות פחות ששווה לגלות.

לקניית כרטיסים

“נשמות פראיות” – סימבוליזם במדינות הבלטיות. תערוכה במוזיאון האורסיי

Âmes sauvages. Le symbolisme dans les pays baltes

תאריך סיום: 15 ביולי 2018.

תערוכה זו נעשית לכבוד 100 שנה לקבלת עצמאות של המדינות הבלטיות ליטא, לטוויה ואסטוניה מיד אחרי סיום מלחמת העולם הראשונה בשנת 1918. וכך למרות שמוזיאון אורסיי מציג לרוב יצירות בין השנים 1848-1914 הרי שהפעם הוא חורג מעט מהקו הכרונולוגי הזה ומציג יצירות משנות ה-20 וה-30 של המאה ה-20.

הסיבה לכך היא שלמרות התקופה בה צוירו הציורים, הרי ההשפעה של האסכולה הסימבוליסטית מהמאה ה-19 ניכרת מאוד בציורים הללו ולכן הם מהווים מעין “קרובי משפחה” היצירות המוצגות דרך קבע במוזיאון. כך שאם הייתם רוצים להיחשף ליצירות יחודיות (הציצו בסרטון על מנת להבין למה אני מתכוון) של אומנים בלטיים חשובים, אשר נמצאות פעם ראשונה מחוץ למלולדתם, אסור לכם לפספס את התערוכה הזאת.

לקניית כרטיסים

תערוכה של שגאל, ליסיצקי ומאלביץ’ במוזיאון פומפידו

Chagall, Lissitzky, Malévitch… | Exposition | Centre Pompidou

תאריך סיום: 16 ביולי 2018.

התערוכה הזאת במרכז פומפידו מוקדשת לאומני ה”אוואנט גארד” הרוסי/יהודי בין השנים 1918-1922 מארק שגאל (1887-1985 Marc Chagall), אל ליסיצקי (1890-1941 El Lissitzky) וקזימיר מלביץ’ (1879-1935 Kasimir Malévitch). כמו כן תוכלו לפגוש בה גם יצירות של תלמידים מאסכולת ויטבסק שיצר מארק שגאל בשנת 1918 ובניהם בין השאר חיים סוטין (1893-1943 Chaim Soutine).

מדובר ביותר מ-250 יצירות אומנות ומסמכים היסטוריים שמתארים בפעם הראשונה את התקופה של אחרי מלחמת העולם הראשונה בה התעצב חלק גדול מהאומנות המודרנית של פריז. אין ספק שחובבי האומנות המודרנית בכלל ואוהבי שגאל בפרט יהנו מאוד מהתערוכה הזאת.

לקניית כרטיסים

נפוליאון האסטרטג – תערוכה בארמון האינוולידים

"Napoléon stratège", exposition sur le chef de guerre

"Napoléon stratège", le film-annonce !

תאריך סיום: 22 ביולי 2018.

תערוכה בת יותר מ-200 פריטים המוקדשת כולה לגדול האסטרטגים הצרפתיים – נפוליון. התערוכה עוסקת בקרבות המפורסמים ביותר של נפוליון (ריבולי, מרנגו, אוסטרליץ, ווטרלו וכו’) תוך שימוש באמצעי מולטימדיה לצורך המחשה.

חגיגה לחובבי ההיסטוריה (במיוחד חובבי ההיסטוריה הצבאית).

לקניית כרטיסים

תערוכת דלקרואה במוזיאון הלובר

Exposition Delacroix au Louvre: visite guidée

תאריך סיום: 23 ביולי 2018.

אז’ן דלקרואה (Eugene Delacroix 1798-1863) הוא אחד מהציירים הגדולים ביותר של צרפת ולמרות זאת, מאז 1963 הוא לא זכה לתערוכת רטרוספקטיבה של יצירותיו. על מנת לחגוג את מורשתו האומנותית משתף הלובר פעולה עם מוזיאון המטרופוליטאן בניו יורק ומביא לנו 180 יצירות, החל מיצירות נעורים ועד ליצירות דתיות שיצר בחודשים האחרונים לחייו.

התערוכה הזאת היא בעיני אחת התערוכות החשובות ביותר שהוצגו בלובר בשנים האחרונות ואני ממליץ בחום רב לבקר בה לפני שהיא מסתיימת.

לקניית כרטיסים

עוד אופציה לקניית כרטיסים

תערוכה המוקדשת לציור גרניקה (Guernica) במוזיאון פיקאסו

Comment parler de Guernica sans montrer l'oeuvre ? Réponse au musée Picasso Paris – Vidéo YouTube

תאריך סיום: 29 ביולי 2018.

היצירה גרניקה, הקרואה על שם העיר הבסקית שהופצצה על ידי הנאצים בזמן מלחמת האזרחים בספרד, היא ללא ספק אחת היצירות הנודעות של פיקאסו. התמונה אומנם מוצגת במדריד אך במוזיאון פיקאסו בפריז החליטו להקדיש לה תערוכה למרות שפיזית לא תוכלו לראות אותה.

במקום זאת תקבלו גישה לעבודות מקדימות שקשורות ליצירה הזאת ודרכן להבין כיצד יצר האומן את התמונה המפורסמת. מכאן שאם עדיין לא הייתם במוזיאון פיקאסו במארה זו יכולה להיות סיבה לביקור מכיוון שמחיר התערוכה כבר כלול במחיר הכרטיס.

לקניית כרטיסים

תערוכה של טינטורטו במוזיאון לוקסמבורג

Tintoret. Naissance d’un génie : l’exposition

תאריך סיום: 1 ביולי 2018.

התערוכה נקראת “טינטורטו – לידתו של גאון” והיא מוקדשת לציוריו המוקדמים של הצייר הוונציאני שחי בין השנים 1518-1594. במהלך התערוכה תגלו את מגוון הטכניקות השונות בהם השתמש האומן במהלך חייו. כמו כן תלמדו על ההשראה שקיבל טינטורטו מהצייר טיציאן, אצלו הוא זכה ללמוד ולעבוד במשך זמן קצר.

התערוכה מציגה שילוב בין ציורים מונומנטליים העוסקים בסיפורי התנ”ך והברית החדשה ולצידם פורטרטים אינטימיים יותר. בקיצור, חגיגה לחובבי אומנות הרנסאנס.

תערוכת אפקטים מיוחדים במוזיאון המדע והתעשיה בלה וילט

Effets spéciaux crevez l'écran !, exposition à la Cité des Sciences et de l'Industrie

תאריך סיום: 19 באוגוסט 2018.

נוסעים לפריז בקיץ עם הילדים ומחפשים תערוכה שיכולה לעניין גם אותם? במוזיאון לה וילט מתקיימת בימים אלו תערוכה שמוקדשת כולה לסודות מאחורי האפקטים המיוחדים שהופכים כל סרט לקסום ומרשים. בתערוכה תלמדו איך מייצרים את אותם אפקטים מיוחדים בשלב הצילום והעריכה. אחרי שלמדתם איך עושים זאת אתם מוזמנים לעבור לחלק האינטרקטיבי של התערוכה לנסות וליצור את האפקטים הללו בעצמכם.

לקניית כרטיסים

תערוכה של סטפן טידה בקונסיירז’רי

Installation de Stéphane Thidet à la Conciergerie à Paris

תאריך סיום: 31 באוגוסט 2018.

זוהי איננה בדיוק תערוכה אלא יותר מיצג אומנותי שבו סטפן טידה “חוטף” את מימי הסיין ומעביר אותם לתוך ארמון הקונסיירז’רי, אשר ידוע יותר בתור בית הכלא שבו בילתה מארי אנטואנט את ימיה האחרונים. התוצאה בהחלט מעניינת מאוד, כאשר מימי הסיין זורמים להם בתוך הקונסייז’רי על גבי מעין תעלות עץ.

אם עוד לא יצא לכם לבקר בקונסיירז’רי ובסן שאפל הסמוכה אז זו הזדמנות לא רעה. אם כבר הייתם שם אז אני לא בטוח שהמיצג הזה יגרום לכם לחזור לשם.

לקניית כרטיסים

תערוכת משחקי הכס בגני התערוכה ב Porte de Versailles

Game of Thrones : The Touring Exhibition – PARIS

תאריך סיום: 2 בספטמבר 2018.

מדובר בתערוכה נודדת שפונה בעיקר אל אוהבי סדרת הטלוויזיה המפורסמת. בתערוכה תוכלו לטייל מאחורי הקלעים ולגלות תלבושות ותפאורות אותנטיות בהן השתמשו במהלך הפקת פרקי משחקי הכס. מעבר לכל זה משתתפי התערוכה יהנו גם מתוכן אינטרקטיבי שיאפשר להם להיכנס לנעליהם של הדמויות האהובות ביותר עליהם ולחוות את סיפורם.

לקניית כרטיסים

תערוכו עולם היורה ב Cité du Cinéma

Jurassic World – L'exposition à la Cité du Cinéma

תאריך סיום: 2 בספטמבר 2018.

תערוכה שמוקדשת לאוהבי הסרט “עולם היורה”. התערוכה נעשית בשיתוף מומחה הדינוזאורים ג’ק הורנר ומאפשרת לכם ולילדכם לצפות בדגמים מאוד ריאליסטיים של דינוזאורים שונים שהופיעו בסרט Jurassic World: Fallen Kingdom. מעבר לדינוזאורים עצמם, חובבי הסרט ישמחו לגלות שהתערוכה מאפשרת להם לשחזר כמה מהסצנות שהתרחשו בו כגון גן החיות בו ניתן למצוא תינוקות של דינוזאורים.

לקניית כרטיסים

יצירות אופנה של איב סן לורן

Musée Yves Saint Laurent Paris – Renouvellement du parcours inaugural

תאריך סיום: 9 בספטמבר 2018.

מכיוון שצבע הבגדים נוטה לדהות בעקבות חשיפה ממושכת לאור, מוזיאון איב סן לורן דואג לשמור על חלק גדול מיצירותיו במחסן ומידי מספר חודשים לרענן את התצוגה, כאשר הבגדים שהוצגו עד כה נשלחים לשימור ואילו בגדים ואביזרי אופנה שהיו במחסן תופסים את מקומם. לאחרונה נעשה סבב החלפות שכזה ולכן גם אם ביקרתם בעבר במוזיאון ואתם חובבי אופנה, יש לכם סיבה טובה לחזור לשם ולראות מה נשתנה (התשובה: לא מעט).

לקניית כרטיסים

תערוכת פסטלים במוזיאון הלובר

Technique du pastel – Musée du Louvre

תאריך סיום: 10 בספטמבר 2018.

תערוכה מיוחדת של יצירות מהמאה ה-18 שנעשו כולן בצבעי פסטל מציגה לנו יצירות של כמה מהציירים הגדולים ביותר של עידן המאורות ובהם קנטן לה טור (Maurice Quantin de La Tour), בושה (François Boucher) ואליזבת’ ויז’ה לברן (Elisabeth-Louise Vigée Le Brun). לרוב הציירים של אותה תקופה השתמשו בצבעי הפסטל על מנת להכין סקיצות לציורי השמן שלהם אולם בתערוכה הזאת תגלו ציורים מושלמים בצבעי פסטל ודרכם לגלות עוד פן מיוחד בעבודתם של הציירים הנ”ל.

לקניית כרטיסים

בדקתם את כל התערוכות שרצות עכשיו בפריז ואתם מחפשים מה עוד לעשות?

 • האם כבר יצא לכם לנסות את כל המוזיאונים והאטרקציות שעיר האורות יכולה להציע לכם? אם לא אז אני ממליץ מאוד לבקר בעמוד הזה.
 • רוצים לצאת מעט מפריז ולבלות ביורודיסני, וורסאי או אולי לנסות טיול יום בעמק הלואר? אם כך, הכתבה הזאת בשבילכם.
 • נמאס לכם ממוזיאונים ואטרקציות ואתם מחפשים דווקא מופע מעניין לערב? אם כך אל תפספסו את הכתבה הזאת.
 • ולבסוף, נמאס לכם לטייל בפריז לבדכם ואתם מחפשים מדריכ/ה שיגלה לכם את סודותיה של עיר האורות? אם כן, כנסו לכתבה הזאת ואם אתם דווקא מחפשים טיולים קולינאריים כנסו לכתבה הזאת.
 • 307
 •  
 •  
 •  
 •  

8 תגובות על “תערוכות מומלצות במוזיאונים של פריז – מעודכן לאוקטובר 2018”

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  תודה על המידע…אך אפשר לקבל מידע לגבי תערוכות בסתו ובחורף.

  1. צבי חזנוב

   המידע לגבי התארוכות הללו יגיע מאוחר יותר. מכיוון שהמידע בדף הזה מתעדכן אחת לחודש אני ממליץ פשוט לחזור אל הדף הזה כשתאריך הנסיעה לפריז מתקרב ולבדוק מה השתנה.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  תודה ! כתבה מעניינת ומלאה באינפורמציה רלונטית. המון תערוכות שוות. טיול קטן בפריז מבלי לקום מהכסא. 🙂

 3. סקירה. מעולה ומלאות תבונה ותובנה, צר לי שלא ניהיה בפריס בשנה הקרובה, מעדויות של חברים, התערוכה של קלימט נהדרת ומומלצת מאד לכל.

מה דעתכם על הכתבה?

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מה חדש בפרנקופילים אנונימיים?

אהבת את האתר?

רוצה לעזור לי המשיך לפתח את האתר ולספק תוכן איכותי ובחינם?

האמת שאין דבר פשוט מזה. כל מה שצריך לעשות זה להזמין מלונות, דירות, כרטיסים למוזיאונים ואטרקציות בפריז או מחוצה לה, מופעים ומסעדות או בקיצור כל מה שצריך בשביל הטיול הבא שלך לצרפת.  ההזמנות הללו יחסכו לך כסף וזמן ואילו לי הם יאפשרו להמשיך ולהשקיע באתר על מנת להפוך אותו לטוב עוד יותר.

ואם לא יוצא לך לנסוע לצרפת בקרוב ובכל זאת בא לך לעזור אשמח אם תשתפ/י את הכתבה כדי שגם החברים שלך יהנו.

המון תודה מראש.

צבי חזנוב (הפרנקופיל)

האתר פרנקופילים אנונימיים נוצר בשנת 2013. האתר כולל בין השאר מספר הפניות לתוכניות שותפים ותוכן שיווקי שנבחר בקפידה. כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות לוגו, שם האתר, עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לי (צבי חזנוב) או לצד שלישי שהתיר לי לעשות בהם שימוש.

נגישות