דף הבית » תרבות צרפת » שירה ופרוזה » קינה לפריז מאת מנשה הלמן

קינה לפריז מאת מנשה הלמן

פריז, העולם ואני ב -13 בנובמבר 2015 בפריז אבד לי פלח מחיי, הפלח שהפך להיות רק חלום עבר. האם אבדו לי ערכי עבר או זו רק בורות העולם שלי? פריז איבדה את מקומה בלבי והפכה להיות רק זיכרון. האם זה אני או שרק לעולם זיכרון קצר כל כך? פריז הייתה חלום נעורינו, בו ממשנו חלומות וחופשת נעורים, מקום שבו כולנו יכולנו לשוטט שעות כאוהבים צעירים, ומאוחר יותר פשוט להמשיך להיות מאוהבים באותה עיר מלאת חיים . האם זה אני או שרק לעולם זיכרון כל כך קצר לאהבה? פריז הייתה מקום נעורנו שלנו, שם כולנו בבטחה שעות הלכנו עם תיירים מכל העולם ביחד לחקור את סודות העבר, עדיין מאוהבים. האם זה אני או שרק לעולם זיכרון כל כך קצר לתרבות? עלובי חיים של ויקטור הוגו הוא סיפורו של הצדק המובטח שליווה כל כך הרבה דורות. האם זה אני או שרק לעולם אין מקום לקיים הבטחות? פריז, פלס דה לה רפובליק, לה בסטיליה הם השמות של סמלי המהפכה שמלאו את חיינו בתקווה לחופש 226 שנה ללא הפסקה. בדיוק כמו לכל יהודי אירופה שהביאה להקמת ישראל ועוד. האם זה אני או שרק לעולם אין מקום לתקווה? כרגע כל פינה בעולם עסוקה בכאבה האישי היום יומי. האם זה אני או שמה זה אתה שפשוט שלא שם לב שאיבדנו את העולם, האהבה וערכינו ושוקעים בכאב? יתכן שאתה תבין את הדגל הכחול-לבן-אדום, לא כסמל של מדינה, זה סמל לזיכרון של אהבה, תרבות ותקווה שהובטחה. הכל היה שם במשך 226 שנה ואיבדנו את כל זה.

אהבתם את הכתבה?

אני משקיע באתר אינסוף שעות בחודש (בכיף גדול) על מנת להביא לכם את הכתבות האיכותיות ביותר שיהפכו את תכנון הטיול שלכם לצרפת לקל ומהנה. רוצים לעזור לי לפתח את האתר ולהמשיך לספק תוכן איכותי ובחינם?

האמת שאין דבר פשוט מזה. אם במקרה אתם נוסעים לצרפת תוכלו לתמוך באתר על ידי הזמנת מלונות, דירות, כרטיסים למוזיאונים ואטרקציות בפריז או מחוצה לה, מופעים ומסעדות (או בקיצור כל מה שאתם צריכים בשביל הטיול שלכם).  ההזמנות הללו לא יעלו לכם שקל אחד נוסף (חלקן אפילו יחסכו לכם כסף) אבל לי הם יתנו עמלה קטנה שתאפשר לי להמשיך ולהשקיע באתר על מנת להפוך אותו לטוב עוד יותר.

ואם לא יוצא לכם לנסוע לצרפת בקרוב ובכל זאת בא לך לעזור אשמח אם תשתפו את הכתבה כדי שגם החברים שלכם יהנו.

המון תודה מראש.

צבי חזנוב (הפרנקופיל)

הרשמה לעלון שלי

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם בשבוע.

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלך.

מה דעתכם על הכתבה?

האימייל לא יוצג באתר.