תפריט
תפריט

טיול לפריז של חג המולד חלק 3

פריז בחג המולד 3

במה עוסקת הכתבה?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

שבוע טוב פרנקופילים! אחד הדברים הכיפיים בלחזור לפריז בפעם ה 21 זה שאין שום צורך להספיק שום דבר וניתן לטייל בניחותא ולתת לרגליים לקחת אתכם לאן שהעיניים רואות.

את היום התחלתי בסיור ברובע שלי( רחובות Faubourg St Antoine ו Charonne) במטרה לבקר בכנסיית סן מרגריט בה, לכאורה, נקבר לואי ה-17, בנם של לואי ה-16 ומארי אנטואנט. לצערי לקבר לא יכולתי להגיע מכיון שהמתחם סגור אבל לשמחתי מצאתי כנסייה בארוקית מיוחדת וכומר משועמם ששמח לעשות לי סיור מודרך בכנסייה( אתם מוזמנים לקרוא על הכנסייה כאן.

לפני שנמשיך, כבר נרשמתם לעלון שלי?

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם בשבוע.

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליאון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלכם או להעביר את פרטי הדוא”ל לגורמים אחרים.

כנסיית סן מרגריט
כנסיית סן מרגריט

אחרי הכנסייה אכלתי ארוחת צהריים והלכתי למוזיאון פיקאסו המחודש על מנת לדווח לכם מהשטח. טעות גדולה! התור שם לא היה מבייש את מגדל אייפל והשומרים הנחמדים אמרו שככה זה מאז שהמקום נפתח מחדש, בכל יום ובכל שעה. המסקנה: אם אתם מתכננים לבקר בפריז שוב בעתיד, תוותרו כרגע על המוזיאון ותנו לעניינים להירגע מעט.

אפרופו, להירגע מעט, אין דרך טובה יותר להרגע מאשר מעט שוקולד משובח. הבחירה הטבעית שלי נפלה על ז’אק ז’נאן (Jacques Janin) שנמצא בקצה הצפוני של רחוב טורן ( Turenne). אין ספק שמדובר באחת מחנויות השוקולד היפות שראיתי וכל פרלין ומרמלדה היו תאווה לעיניים. קניתי שם שוקולדים לאנשים שאני אוהב במיוחד וטעמתי פרלין שקדים שהיה אלוהי.

השוקולד של ז'אק ז'נין
השוקולד של ז’אק ז’נין
הפסל של טורן הצעיר
הפסל של טורן הצעיר

משם המשכתי לטייל בניחותא ברחובות פריז והגעתי במקרה ל petite fabrique du chocolat שם קניתי תבליות שוקולד לעוד אנשים שאני אוהב במיוחד וטעמתי בפעם הראשונה Marron Glace, אשר היה מעט מתוק מידי לטעמי (כל הכתובות יופיעו במפת האתר שלי ברגע שאחזור לישראל).

טראפלס שוקולד ב Fabrique du Chocolat
טראפלס שוקולד ב Fabrique du Chocolat

וכך אט אט ירד לו הערב ופריז הוארה לה באור יקרות. את טיול הלילה שלי התחלתי בגלרי לאפייט שם הוצגו בחלונות הראווה מגוון של יצורים פרוותיים שיצרו מופע מקסים לילדים. כמו פרוסט, אשר ביס מעוגית מדלן שלח אותו בעקבות הזמן האבוד של ילדותו, כך ביס מהערמונים החמים שנמכרים בשילוב עם הבובות הפרוותיות המרקדות בחלונות הראווה, החזירו אותי ישירות לגיל 4, כאשר בחלונות הראווה של גלרי לאפייט הייתה תצוגה של בובות חומות וחמודות בשם “קיקי” ( מישהו זוכר? להורים שלי עד היום יש את הבובה הזאת בבית).

עץ חג המולד של גלארי לאפייט
עץ חג המולד של גלארי לאפייט
בובות ענק בחלונות הראווה של גלרי לאפייט
בובות ענק בחלונות הראווה של גלרי לאפייט

החזרה המנטלית לילדות מילאה את גופי באנרגיות חדשות ורגליי התחילו לקחת אותי, כמעט ללא שליטה למקומות שונים בפריז. ביקרתי בכלבו printemps , כיכר וונדום, הלובר, גשר הפון נוף ולבסוף רחבת כנסיית נוטרה דאם. התאורה המיוחדת הפכה את כל המקומות לקסומים במיוחד. כולי תקווה שהצילומים מעבירים ולו קמצוץ מהקסם שראו עיניי ואם לא קנו כרטיס טיסה עוד היום וטוסו לפריז. אתם פשוט חייבים להיות שם.

כיכר וונדום מקושטת לכבוד חג המולד
כיכר וונדום מקושטת לכבוד חג המולד
כנסיית הנוטרה דאם ועץ אשוח מואר
כנסיית הנוטרה דאם ועץ אשוח מואר
בניין האקדמיה הצרפתית מואר לכבוד חג המולד
בניין האקדמיה הצרפתית מואר לכבוד חג המולד

למי שפספס:

טיול חג המולד לפריז – חלק 1

טיול חג המולד לפריז – חלק 2

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

עוד כתבות שיכולות לעניין אותך

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

האתר פרנקופילים אנונימיים נוצר בשנת 2013. האתר כולל בין השאר מספר הפניות לתוכניות שותפים ותוכן שיווקי שנבחר בקפידה. כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות לוגו, שם האתר, עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לי (צבי חזנוב) או לצד שלישי שהתיר לי לעשות בהם שימוש.

Scroll Up