טיול לפריז של חג המולד חלק 1

בוקר טוב פרנקופילים! אחרי טיסה ב”קרון הבקר” של אייר מדיטרנה הגעתי לפריז והתמקמתי בדירה החמודה שלי. מכיוון שישנתי פחות משעתיים במהלך 24 השעות האחרונות אמרתי לעצמי שאקח את היום הראשון באיזי, אתן גיחה קצרה לשוק חג המולד של שאנז אליזה, אוכל משהו קטן ואלך לישון.

על מי אני עובד…

איך שהגעתי לשאנז אליזה כל גופי התמלא אנרגיה מהיופי המדהים מסביב ופשוט לא הצלחתי להפסיק ללכת ולספוג עוד ועוד מראות. אין מה לומר, פריז יפה בכל העונות אולם בדצמבר היא יפה במיוחד! שוק חג המולד, למרות היותו ממוסחר עד אימה (כולל מזמורי חג מולד אמריקאים ודוכני צ’ורוס בכל פינה) הוא חוויה שאסור להחמיץ. התאורה, הדוכנים, והאוכל הופכים את המקום ללונה פארק קולינרי. והתאורה, או התאורה! היא פשוט הופכת כל דבר לעוד יותר יפה מבדרך כלל. צילמתי וצילמתי עד שנגמרה הסוללה. מכיוון שאין לי מצלמה מקצועית קצת קשה להעביר את כל היופי הזה בשלמותו אבל בכל זאת ניסיתי. האנרגיה מכל היופי הזה גרמה לרגלי ללכת מעצמן וכך מצאתי את עצמי אחרי שוק שאנז אליזה בשדרות סן ז’רמן, כיכר פירסטנברג בה פגשתי לרגע קט את הבן של ג’ון לנון ( במקרה הייתה שם השקה של תערוכת צילומים שלו). משם אחרי ארוחת ערב ליד סן סולפיס מצאתי את עצמי בגני לוקסמבורג וסיימתי את הטיול במרכז רובע מונפרנס משם חזרתי במטרו לדירה.

תהנו מהתמונות, אני הולך לפנק את עצמי בארוחת בוקר שאקנה בשוק אליגרה שנמצא כמה דקות הליכה ממני. שבת שלום.

כאן צבי הפרנקופיל. פריז.

צלי לכבוד חג המולד
צלי לכבוד חג המולד
בובות למכירה
בובות למכירה
קרמבו צרפתי
קרמבו צרפתי
מתקן לקליית ערמונים
מתקן לקליית ערמונים
גבינת קממבר מטוגנת
גבינת קממבר מטוגנת
גלגל הענק בכיכר קונקורד
גלגל הענק בכיכר קונקורד
השער של גני הטיולרי
השער של גני הטיולרי
המזרקה של כיכר קונקורד
המזרקה של כיכר קונקורד
ארמון פירסטנברג בחושך
ארמון פירסטנברג בחושך
פריז בזמן חג המולד
פריז בזמן חג המולד

פריז בחג המולד חלק 2

פריז בחג המולד חלק 3

עוד משהו שיכול לעניין אותך

אהבתם את הכתבה?

אני משקיע באתר אינסוף שעות בחודש (בכיף גדול) על מנת להביא לכם את הכתבות האיכותיות ביותר שיהפכו את תכנון הטיול שלכם לצרפת לקל ומהנה. רוצים לעזור לי לפתח את האתר ולהמשיך לספק תוכן איכותי ובחינם?

האמת שאין דבר פשוט מזה. אם במקרה אתם נוסעים לצרפת תוכלו לתמוך באתר על ידי הזמנת מלונות, דירות, כרטיסים למוזיאונים ואטרקציות בפריז או מחוצה לה, מופעים ומסעדות (או בקיצור כל מה שאתם צריכים בשביל הטיול שלכם).  ההזמנות הללו לא יעלו לכם שקל אחד נוסף (חלקן אפילו יחסכו לכם כסף) אבל לי הם יתנו עמלה קטנה שתאפשר לי להמשיך ולהשקיע באתר על מנת להפוך אותו לטוב עוד יותר.

ואם לא יוצא לכם לנסוע לצרפת בקרוב ובכל זאת בא לך לעזור אשמח אם תשתפו את הכתבה כדי שגם החברים שלכם יהנו.

המון תודה מראש.

צבי חזנוב (הפרנקופיל)

הרשמה לעלון שלי

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם בשבוע.

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלך.

מה דעתכם על הכתבה?

האימייל לא יוצג באתר.