אוליביה רואיז – הדור החדש של השאנסונים

כידוע מטוסו של אזנבור בדרך לארץ הקודש ומאות שקלים ויותר עומדים להיעלם מחשבונות הבנק של מעריציו. מה שהיה מתבקש הוא פוסט חלקלק על שיריו הרומנטיים ומלאי הפאטוס של אחד מגדולי השאנסוניירים הצרפתים מכל הזמנים. אולם לי דווקא מתחשק לכתוב דווקא על זמרת המייצגת את ההפך הגמור.

אוליביה רואיז (Olivia Ruiz) היא זמרת צעירה יחסית (ילידת 1980), אשר התפרסמה כאשר הגיעה לגמר של ה”כוכב נולד” הצרפתי בשנת 2001. למרות ההתחלה כפליטת ריאליטי התברר, עם הוצאת האלבום הראשון שלה בשנת 2003, שמדובר בזמרת מוכשרת מעין כמותה. בשנת 2005 הוציאה את אלבומה השני Femme du Chocolat, אשר זכה להצלחה רבה והגיע לראשות מצעד הפזמונים הצרפתי. בשנת 2009 יצא אלבומה Miss Météores, אשר כל מילות השירים בו נכתבו על ידה ולפני כשנה יצא אלבומה האחרון, עד כה, Le Calme et La Tempête.
לעניות דעתי דווקא האלבום הראשון הוא המוצלח ביותר מבין שאר האלבומים מכיוון שהוא מכיל לא מעט טקסטים נשכניים, אשר יוצאים לגמרי מגבולות השאנסון הרומנטי הצרפתי המסורתי. דוגמא לכך הוא השיר pas si vieille העוסק באישה בשלה (בלשון העם MILF), אשר אין לה שום בעיה לצאת עם גברים צעירים ממנה בהרבה וכל המרבה הרי זה משובח (זכורה לי שורה מתוך השיר, אשר בתרגום חופשי אומרת “אני מעדיפה להיות עם שלושה גברים צעירים בבת אחת כך כאשר שכשאחד מתעייף השניים האחרים ממשיכים” – שורה מעניינת במיוחד במיוחד בהתחשב שהיא מושרת בפי זמרת בת 21). לצערי הרב לא מצאתי קישור לשיר הזה ב Youtube, ולכן “אאלץ להסתפק” בשיר הנושא של האלבום J’aime pas l’amour (אינני אוהבת את האהבה), אשר למרות הלחן בניחוח הסיקסטיז הרומנטי מדבר על הסלידה של מהמחוות הרומנטיות המזוייפת של רוב הגברים.

הכתבה עודכנה לאחרונה בתאריך

צבי חזנוב - פרנקופילים אנונימיים. צילום: לירן הוטמכר

המלצת הפרנקופיל

רוצים להשתתף בסיור קולינרי אבל לא רוצים לשלם 150 יורו לאדם? עשיתי בשבילכם עבודת מחקר והצלחתי למצוא סיורים קולינריים לא יקרים במחירים שנעים בין 25-80 יורו לאדם.

נשמע מעניין? אתם מוזמנים ללחוץ על הכפתור למטה ולגלות במה מדובר.