או לה לה! 2019 – פסטיבל הקומדיות הצרפתיות החמישי

או לה לה! 2019 - פסטיבל הקומדיות הצרפתיות החמישי

פסטיבל הקומדיות הצרפתיות או לה לה! חוזר אלינו במהדורתו החמישית. גם השנה יוצגו מיטב הקומדיות הצרפתיות העכשוויות לצד קלאסיקות בלתי נשכחות. הפסטיבל מאורגן ומופק על ידי קרולין בונה מנכ"לית עדן סינמה ובתמיכת המכון הצרפתי בישראל וחברת יוניפרנס פילמס.

הפסטיבל יתקיים בסינמטקים של תל אביב, ירושלים, חיפה, שדרות, הרצליה, חולון, בבית התרבות בסביון, בהוט סינמה אשדוד ואולם זוהר טבעון. ההקרנות תמשכנה בתל אביב עד 23 בנובמבר ובשאר הסינמטקים יימשכו ההקרנות גם אחר כך.

במהלך הפסטיבל יוצגו 16 סרטים: 14 סרטים מן השנה האחרונה ושני סרטים קלאסיים.

תנו לפרוש בשקט – סרט הפתיחה של הפסטיבל

סרט הפתיחה "תנו לפרוש בשקט" סרטו של פבריס בראק, עוסק בנושא שידבר על ליבם של הורים רבים המתמודדים מדי יום עם הבעיה של הדור הנוכחי, הסבים והסבתות שנדרשים לגדל את הילדים. מרילו ופיליפ, צמד השחקנים מישל לרוק ותיירי לרמיט, עומדים סוף סוף לצאת לפנסיה והם כבר לא יכולים לחכות ליום הזה בו יוכלו לעשות ככל שעולה על רוחם.

אבל אז הם מגלים שזו אות הפתיחה עבור הילדים שלהם ועבור החברים לבקש בקשות רבות לעזרה, הרי עכשיו יש להם המון זמן פנוי, לא? מרילו ופיליפ מגלים שאין דבר כזה חופש מהמשפחה. הקרנות הבכורה בישראל של הקומדיה המשעשעת יערכו בפסטיבל במקביל ליציאתה לאקרנים בצרפת. בתום הפסטיבל הסרט יופץ בכל רחבי הארץ על ידי חברת רד קייפ.

https://youtu.be/CDKGe3ZOBb0

 

קומדיות צרפתיות נוספות שיוצגו בפסטיבל השנה

עושים שכונה / JUSQU’ICI TOUT VA BIEN

https://youtu.be/JIOkymckvJo

 

פרד ברטל הוא המנהל הכריזמטי של משרד פרסום פריזאי. אחרי שבפשיטה של רשויות המס נתגלו אי סדרים בחברה נאלצים להעביר את המשרדים בן לילה לפרבר הידוע לשמצה La Courneuve. פרד מוביל את משימת המעבר לשכונה החדשה. שם הצוות פוגש את סמי, צעיר שגדל בפרברים, שמציע להם להדריך אותם וללמד את החוקים הבלתי כתובים של הסביבה החדשה.

“הלם התרבות הינו הכרחי לכולם בקומדיה זאת, פרס הקהל בפסטיבל אלפ ד'הוז ובימוי משותף עם ג'אמל דבוז." 20 דקות

פרס הקהל בפסטיבל הקומדיות אלפ ד'הוז

החתן האידיאלי / LE GENDRE DE MA VIE

https://youtu.be/Ehq6YoFEY2M

לסטפן וסוזן שלוש בנות צעירות. על פניו הכל מושלם, אלא שסטפן תמיד חלם על בן. על מנת להתגבר על התסכול, הוא נאחז בבני זוגם של בנותיו ולא מסוגל להרפות. כשאלכסיה בתם השלישית מחליטה לעזוב את תומא, שחקן רוגבי חתיך והגיבור של אביה, בשביל רופא צעיר אותו הוא לא סובל, סטפן יוצא למאבק.

מלחמת המעמדות / LA LUTTE DES CLASSES

https://youtu.be/28kCTrzmA_4

 

סופיה ופול עברו לבית קטן בפרברים. היא, עורכת דין מבריקה ממוצא צפון אפריקאי, וגדלה בעיר שכנה. הוא, מתופף פאנק-רוק ואנרכיסט בלב, מפתח חוסר מוטיבציה שדורשת כבוד. כמו כל ההורים, הם רוצים את הטוב ביותר לבנם קורנטה, תלמיד בז'אן ז'ורס, בית הספר היסודי המקומי.

אבל כאשר חבריו עוזבים לבית ספר הקתולי של מכון סן בנואה, קורנטה מרגיש בודד. איך להישאר נאמנים לעיקרון השיוויון ולבחור בבית הספר הציבורי כאשר בנם לא רוצה לדרוך רגל בו? קרועים בין הערכים שלהם לבין חרדות הורים, סופיה ופול יעמידו את מערכת היחסים שלהם למבחן דרך "מבחן המעמדות".

רצון חופשי / CONVOI EXCEPTIONNEL

https://youtu.be/IiwulHrhv3w

 

זה סיפורו של בחור שהולך מהר מדי ובחור גדול איטי מדי. פוסטר פוגש את טופה. הראשון מתהדר באדרת מפוארת, בעדו השני עוטה סמרטוטים. כל זה היה יכול להיות סיפור רגיל, אילולא לכל אחד מהם היה תסריט כתוב מראש של חייהם. הידיעה של תרחיש חייהם ומותם עובדה מפחידה. כל שעליהם לעשות הוא לפתוח את הדפים ולרעוד…

ונציה לא נמצאת באיטליה / VENISE N’EST PAS EN ITALIE

https://youtu.be/AXfislJTqzM

משפחת שמודו היא משפחה מיוחדת עם חיים לא רגילים. הם חיים בצניעות בקרוואן מחוץ לפריז. ברנאר האב טיפוס קצת משוגע עם כוונות טובות, והאם אנני, צובעת את שיער בנה אמיל לבלונד, כי כך, הוא נראה יפה יותר! כאשר פאולין, נערת התיכון שאמיל מאוהב בה, מזמינה אותו לטיול בוונציה, הנער מתמוגג משמחה. הבעיה היא שההורים מחליטים ללוות אותם לטיול ההתבגרות המדהים.

ירח דבש פולני / LUNE DE MIEL

https://youtu.be/hCjx0d83fhk

אנה ואדם, זוג צעיר מפריז ממוצא יהודי פולני, נוסעים לראשונה בחייהם לפולין. הם הוזמנו לציון 70 שנה לחורבן הקהילה בה גדל סבו של אדם. בעוד שאדם לא מתרגש במיוחד מהטיול הזה, אנה דווקא מתרגשת לגלות את מולדת סבתה. לדעת סוף סוף יותר מהמעט שהיא יודעת. הם מחפשים את מקורותיהם במסע מלא הפתעות, במהלכו הם לא ימצאו בדיוק את מה לשמו הם באו…

"ג'ודית שמלא מעניקה הרבה קסם ועומק לדמות שלה, ובאופן רחב יותר לכל הסרט. היא שוזרת יחד צחוק, דאגה, רגעים נוקבים, כולם מאוזנים היטב על ידי הבמאית." האישה הנוכחית

שני בנים / DEUX FILS

https://youtu.be/3AbkDxJGRlY

ז'וזף ושני בניו, ז'ואכים ואיוון, הקימו משפחה קרובה מאוד. אבל איוון, הבן הצעיר, תלמיד תיכון משונה בעיצומו של משבר קיומי, כועס על שני המודלים הגבריים שלו, כשהוא רואה אותם מתמוטטים. אחיו הגדול יואכים משחזר ללא לאות את הפרידה האחרונה שלו, ובכך מסכן את לימודי הפסיכיאטריה שלו, ואביו החליט להחליף את הקריירה המצליחה שלו כרופא בזאת של סופר כושל. עם זאת, שלושת הגברים האלה לא מפסיקים להשגיח אחד על השני ולחפש אהבה …

מייד אין צ’יינה / MADE IN CHINA

https://youtu.be/puCzncIG9XU

 

פרנסואה, צעיר בן שלושים ממוצא אסיאתי, לא שב למשפחתו מזה 10 שנים לאחר סכסוך אלים עם אביו מנג. מאז, הוא תמיד ניסה להימנע משאלות הנוגעות למוצאו, עד שהוא משקר להאמין שאומץ.

אבל כשנודע לו שהוא הולך להיות אב, הוא מבין שהוא יצטרך להתחבר מחדש לעברו ולמוצאו. פרנסואה נדחף על ידי בת זוגו סופי, הוא מחליט להתחבר שוב עם משפחתו וחוזר לרובע בו גדל להודיע על החדשות הטובות, מלווה בחברו הטוב ברונו. פרנסואה מתקבל בברכה בזרועות פתוחות על ידי משפחתו, למעט אביו ואחיו הצעיר. מסתבר שהחזרה הביתה לא תהיה כל כך פשוטה …

רוקסאן / ROXANE

https://youtu.be/zXKRRH6mqiE

 

תמיד, מלווה על ידי התרנגולת הנאמנה שלו רוקסאן, ריימון, יצרן ביצים אורגני קטן במרכז ברטאן, הוא בעל סוד כיצד לשמח את תרנגולותיו המטופחות: לדקלם את התרעומות של סיראנו דה ברז'ראק. אולם מול הלחץ והמחירים הנמוכים מאוד של המתחרים התעשייתיים הגדולים, החווה הקטנה שלו נמצאת תחת איום. יש לו רעיון משוגע ולא יאומן לנסות להציל את החווה שלו, את משפחתו ואת הזוגיות שלו: לשתף את סיפורו באינטרנט.

השרימפס הנוצצים / LES CREVETTES PAILLETEES

https://youtu.be/FiybSd4J0Gs

 

מתיאס לה גף הוא אלוף אולימפי בשחייה לקראת סוף הקריירה שלו. לאחר שהוא תוקף באופן הומופובי מגיש תכנית ספורט בשידור חי בטלוויזיה עומדות לפניו שתי אפשרויות: לפרוש מענף הספורט שלו הוא הקדיש את כל חייו, או להפוך למאמן של השרימפס הנוצצים, קבוצת כדור מים חובבנית המורכבת מחבורה עליזה במיוחד של גייז שמתכוננים למשחקים באולימפיאדה הגאה בקרואטיה.

מתיאס בוחר באפשרות השנייה. הוא חושב שיצליח להתחמק מביצוע העונש שהוטל עליו, אבל מה שמתחיל בחשדנות ועוינות, עתיד להפוך למסע סוחף, מצחיק ומרגש שעתיד לשנות את חייהם של מתיאס, חברי הקבוצה ובעיקר לשמח את הצופים באסקפיזם של 105 דקות מבדרות.

חותנים ומחותנים/ BEAUX-PARENTS

https://youtu.be/xKR3RYZN4bc

 

קולין ואנדרה נמצאים בהרמוניה מושלמת עם בתם, גאראנס, וחתנם הרולד. אבל גאראנס נפרדת מהרולד ומורה להוריה שלא יראו אותו שוב. החותנים לא יכולים לעשות זאת: היא נפרדה ממנו, אבל לא הם! הם יצטרכו לנהל חיים כפולים כדי להמשיך לראות את חתנם האהוב, בסתר מבתם…

עור צבי/ LE DAIM

https://youtu.be/2smPWAZQ4vk

 

ז'ורז', גבר מאה ומסתורי, קונה ז'קט מעור צבי במיטב כספו. הוא מפתח חיבה עזה לז'קט ומשכונע שהוא מעניק לו 'מראה רצחני'. ז'ורז' מתחיל לפתח עם הז'קט מערכת יחסים מוזרה שמלבה את הזעם והפרנויה שלו. ככל שהוא מתקרב למעיל העור, הוא מתרחק מהמציאות ומאבד את השפיות. בשלב הזה הוא גם מחליט לעשות על זה סרט…

סרטו החדש של היוצר הסוריאליסטי והמקורי קוונטין דופווה, סרט הפתיחה של מסגרת קשבועיים של הבמאים' בפסטיבל קאן השנה, לוקח את מוטיב המתבודד האובססיבי למקום מטורף, משועשע ומפתיע. הקומדיה השחורה מציעה תובנות מפתיעות על גבריות במצוקה ונהנית מליהוק משובח של שניים מגדול הכוכבים של הקולנוע הצרפתי: ז'אן דוז'רדן ואדל האנל.

סרטים קלאסיים שיוצגו בפסטיבל הקומדיות הצרפתיות השנה

הדוכסים הגדולים / LES GRANDS DUCS

https://youtu.be/kfK8xo237FQ

 

שלושה קומיקאים ותיקים חסרי פרוטה, לוקחים עבודות קטנות כדי לשרוד. הם מסכימים בהתראה קצרה לשלושה תפקידים קטנים בתיאטרון עממי, יום לפני היציאה לסיבוב הופעות.

הקמצן / L’AVARE

https://youtu.be/uQwVN08lxEc

 

לואי דה פינס מגלם הפעם את דמותו של הרפגון גיבורו המפורסם של מולייר מתוך המחזה "הקמצן". הרפגון האלמן הנרגן ידוע בקמצנותו על אף עושרו המופלג. הוא חולם לחתן את ילדיו עם בנים למשפחות מיוחסות ועשירות, אך עולמו נחרב עליו ביום שהוא מגלה שגם בנו קליאן ובתו אליס, מאוהבים בבני זוג עניים. אליס מאוהבת באחד ממשרתיו של הרפגון שתכנן להשיא אותה ללורד אנסלם מכיוון שהוא מסכים לקחת אותה לאישה ללא נדוניה. קליאן מאוהב במריאן הצעירה והיפה, שאיתה בכלל הרפגון בעצמו חלם להתחתן.

עוף גוזל / MON BEBE

https://youtu.be/0U9s9RsFR9k

זהו הסרט שסוגר את הפסטיבל.

אלואיז היא אם עובדת, אמא לשלושה. היא קולטת לפתע כשבתה הצעירה ג'ייד תיסע ללימודים בקנדה, היא תיוותר המטרה נעלה ביותר של חייה – להיות אמא. אלואיז כל כך רוצה להספיק להינות מהרגעים האחרונים עם ג'ייד כשהיא שוכחת לחיות את ההווה עם רגעים של שמחה ושל שותפות שתמיד ידעה לבנות עם ילדיה. סנדרין קיברלן ("בידיים טובות", "הנשים מהקומה השישית") בתפקיד קומי ונוגע ללב כאחד.

מידע נוסף על הפסטיבל

אהבתם את הסרטים ורוצים להזמין כרטיסים? את כל המידע על כל ההקרנות ניתן למצוא באתר הפסטיבל.

איזה ציון תתנו לכתבה?

ציון ממוצע 0 / 5. דירוג הכתבה: 0

אף אחד עוד לא דירג את הכתבה. רוצה להיות ראשונ/ה?

מצטער לראות שלא אהבת את הכתבה

אשמח מאוד לדעת מה לא אהבת בכתבה הזאת

איך אוכל לשפר את הכתבה?

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותכם
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף באימייל
שיתוף בטלגרם

הודעה חשובה לסיום...

פרנקופילים יקרים שלי, אם במקרה אתם באמצע תכנון טיול לצרפת ובא לכם לפרגן, כל מה שצריך לעשות זה להזמין את מקומות הלינה שלכם והכרטיסים לאטרקציות השונות והמופעים דרך הקישורים באתר.

מבטיח לכם שההזמנות הללו לא יעלו לכם יורו אחד נוסף אך כל הזמנה כזאת תספק עמלה קטנה שתעזור להחזיק את האתר באוויר.

הקישורים למלונות ולכרטיסים פזורים בכל האתר (בהתאם לרלוונטיות שלהם), אולם על מנת להקל עליכם ריכזתי את כולם בשני הדפים הללו:

המון תודה מראש והמשך קריאה מהנה באתר!

צבי חזנוב

הרצאות על תרבות צרפת שיכולות לעניין אתכם

כבר ביקרתם בקבוצות הפייסבוק שלי?

תמצאו שם לא רק אותי אלא גם פרנקופילים כמוכם שישמחו לענות לכל שאלה שלכם

כתבות מומלצות

הרשמה
להודיע על

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

3 תגובות
הכי ישן
הכי חדש תגובות שקיבלו הכי הרבה אינטרקציה
תגובות בתוך הטקסט
הצג את כל התגובות
נטע מוזר
2 years ago

הצטרפתי היום, ואני נפעמת מעור החומר וכמותו, אכן פרנקופיל בכל רמח אבריך,

אתה גם נדיב מאוד
אני מאמינה שאהנה מאוד

ברק
2 years ago

שלום, תודה רבה על הכתבה על הסרטים. אולי יש לך המלצה על הסרטים ספציפיים?
תודה

צבי חזנוב (הפרנקופיל)
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.