מסלול טיול במארה שכולל את כל האטרקציות המרכזיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

רובע המארה מחולק באמצעות רחוב סן אנטואן (Saint Antoine) בין המארה המרכזי, אשר מכיל את רוב שכיות החמדה המוכרת של המארה (כיכר ווז’, מוזיאון הקרנבלה וכו’) לבין המארה הדרומי המוכר פחות אך המקסים לא פחות.

מטרת המסלול היא לתת לכם לטעום משני חלקי המארה במהלך יום אחד אך הוא בשום פנים ואופן אינו יכול למצות את כל מה שהרובע המקסים הזה מכיל ולכן בהחלט מומלץ לחזור ולו עוד על מנת לטייל גם בחלקו הצפוני. מניסיון שלי מדובר במסלול יחסית אינטנסיבי שיכול לקחת לכם יום שלם ומומלץ מאוד לבוא עם נעלי ספורט נוחות ולשלב בו מספר עצירות על מנת לא לסיים את הטיול מותשים.

האטרקציות הכי פופולריות בפריז

אטרקציות ומוזיאונים שאסור לפספס

מפת מסלול הטיול במארה

על מנת לראות את המפה נא ללחוץ על הקישור הזה. בזמן שאתם מטיילים מומלץ בחום לשמור את הכתבה פתוחה כדי שתוכלו להציץ מידי פעם וללמוד על המקומות בהם תבקרו.

שימו לב שהמפה מכילה מקומות נוספים שלא מופיעים במסלול למקרה שתרצו להתעמק עוד בשכונה המקסימה הזאת.

טיול לאורך רחוב סן אנטואן

נתחיל בכיכר הבסטיליה ונלך ברחוב סן אנטואן עד שנגיע לפסלו של בומרשה. מאחורי הפסל נמצאת הפטיסרי היקרה Le Notre, אשר כל חובבי המתוקים ישמחו להציץ בה. אם תסתכלו מעבר לכביש תראו כנסייה בארוקית יפה בשם סן מארי דז אנז’ (Sainte-Marie-des-Anges) בה נקבר שר האוצר הצרפתי המפורסם, ניקולא פוקה (Nicolas Fouquet). כיום משמשת הכנסייה את הקהילה הפרוטסנטית של המארה וככזו היא פתוחה אך ורק בשעות התפילה.

המשיכו הלאה ברחוב סן אנטואן והסתכלו לעבר הבנין המקסים שעומד במספר 21. שמו של הבניין הוא Hotel de Mayenne, הוא נבנה ברובו בראשית המאה ה-17 וניתן לדעת זאת בזכות הלבנים האדומות המעטרות אותו. לבניין הזה ישנה היסטוריה עכובה מדם ובין השאר גסס בו מפצעיו אחד מחבריו של המלך הנרי ה-3 לאחר שנפצע בדו קרב סמוך למקום (המלך ציווה לרפד את הרחוב בקש על מנת שרעש תנועת העגלות לא יפריע לו).

היום ישנו במקום ביה”ס ואם אתם במקרה מגיעים בספטמבר במהלך ימי המורשת אז צפויה לכם הפתעה נעימה. תלמידי הבה”ס לבושים כאילו הגיעו ישירות מהמאה ה-16 יקחו אותכם לטיול ברחבי הארמון ויספרו לכם על ההיסטוריה שלו.

תלמידי ביה
תלמידי ביה”ס שנמצא כיום באוטל דה מאיין שברובע המארה לבושים כאילו יצאו מהמאה ה-16.

המשיכו הלאה ברחוב סן אנטואן לכיוון מערב עד שתגיעו ל Impasse Guéménée. ויקטור הוגו, גדול הסופרים הצרפתים של המאה ה-19, אשר התגורר בכיכר ווז’ נהג להשתמש בסמטה הזאת על על מנת להתחמק מביתו, מבלי שישימו אליו לב, ולרוץ לבקר את אהובתו ברחוק Petit Musc שנמצא מעבר לרחוב סן אנטואן.

המשיכו הלאה באותו כיוון ותראו מימינכם את הכניסה הראשית לכיכר ווז’ דרכה נכנסו שגרירים ותהלוכות מלכותיות, אשר עצרו בכיכר בדרך ללובר. אולם, אני ממליץ לכם להמשיך הלאה ולהכנס קודם כל אל אוטל דה סולי (Hotel de Sully), אשר נמצא ברחוב סן אנטואן 62 (את סיפורו של הארמון ניתן לקרוא כאן.). לאחר שנכנסתם לחצר המקסימה ולחנות המזכרות בעלת תקרה מימי לואי ה-13.

הסרטון נעשה באמצעות משחק המחשב Assassin’s Creed Unity. רוצים לצפות בעוד סיורים בפריז של המאה ה-18? כנסו לדף היוטיוב שלי.

כיכר ווז’ (Place des Vosges)

מהחצר של אוטל דה סולי צאו לעבר כיכר ווז’ והתרשמו מיופי בינייניה, אשר נבנו בראשית המאה ה-17. בטיילו בכיכר והקיפוה על מנת להתקשם מהבוטיקים, הגלריות ובתי הקפה הנמצאים בה. שימו לב במיוחד למספר 6 בו תמצאו את ביתו של וויקטור הוגו המכיל מוזיאון חינמי על חייו ולמספר 9 בה נמצאת מסעדת הגורמה המפורסמת l’Ambroisie. אם התמזל מזלכם וזכיתם במזג אוויר טוב שבו מעט בגן המקסים, עליו צופה פיסלו של לואי ה-13.

הסרטון נעשה באמצעות משחק המחשב Assassin’s Creed Unity. רוצים לצפות בעוד סיורים בפריז של המאה ה-18? כנסו לדף היו טיוב שלי.

לאחר שסיימתם להתרשם מכיכר ווז’ צאו מהכיכר דרך רחוב Francs Bourgeois ופנו מיד שמאלה ברחוב Turenne. במספר 14 של הרחוב, מאחורי הסורגים, תוכלו לראות כיצד נראות החצרות הפנימיות של בתי כיכר ווז’, אשר רובם הגדול פרטי ולכן איננו זמין לציבור הרחב.

רובע המארה - כיכר ווז' תצלום מכיוון רחוב טורן
רובע המארה – כיכר ווז’ תצלום מכיוון רחוב טורן

המשיכו הלאה ופנו ברחוב Jarente. שם תוכלו להתרשם מהמזרקה המקסימה, אשר נמצאת ב”סימטת מוכר הדגים” (זכר לשוק הקטן שהיה כאן). ואפרופו שוק, פנו שמאלה ברחוב Jarente והכנסו לכיכר הקטנה והמקסימה Place Marche Sainte Catherine, תהנו מהשקט ואולי תשתו כוס קפה (הכיכר מקסימה במיוחד בלילה).

מזרקת מוכרי הדגים ליד כיכר סן קתרין
מזרקת מוכרי הדגים ליד כיכר סן קתרין

מוצג במועדון ה Folies Bergère

המופע מסתיים ב 16 ביוני 2019.

מוזיאון הקרנבלה וסביבתו

לאחר שביקרתם בכיכר צאו חזרה לרחוב Jarente המשיכו הלאה, פנו ימינה ברחוב de Sevigne והמשיכו עד שתגיעו למוזיאון הקרנבלה עליו כתבתי כאן. אני ממליץ בחום להכנס למוזיאון החינמי ולהכיר דרכו את ההיסטוריה המרתקת של פריז (משך הביקור כשעה עד שעה וחצי, לא כולל תערוכות מתחלפות).

מוזיאון הקרנבלה - פסלו של לואי ה-14 שנמצא בחצר המוזיאון
מוזיאון הקרנבלה – פסלו של לואי ה-14 שנמצא בחצר המוזיאון

לאחר שסיימתם לבקר במוזיאון הקרנבלה המשיכו מערבה ברחוב Francs Bourgeois, הרחוב הראשי של המארה, והתרשמו הן מהבוטיקים הפזורים בו והן מהארמונות, אשר אל חלקם תוכלו להציץ (לדוגמא Hotel Lamoignon, אשר הכיל בעבר את הסיפרייה הראשית של פריז).כמו כן במהלך הליכתכם ברחוב ישנם מספר מקומות מעניינים, אשר בשבילם שווה לסטות מהציר הראשי ואח”כ לחזור אליו.

מבחינה קולינארית הייתי ממליץ לבקר ב L’éclair de Génie, אשר נמצא ברחוב Pavee 14 ומוכר אקלרים נהדרים. לחובבי האומנות הייתי ממליץ לבקר במוזיאון Cognac Jay, אשר נמצא ברחוב Elzevier 8 ומכיל אוסף נהדר של אומנות מהמאות ה-17 וה-18. כמו כן הייתי ממליץ לכם להציץ בסמטרה קטנה, אשר נקראת Impasse des Arbalétriers (סמטת נושאי רובעי הקשת), אשר בה, ככל הנראה, נרצח לואי מאורליאן.

אקלרים של אקלר דה ז'ני - צילמה גל שטיינר
אקלרים של אקלר דה ז’ני – צילמה גל שטיינר

הרובע היהודי בפריז – רחוב דה רוזייה והפלעאצל

אחרי שאכלתם אקלר או שניים הגיע הזמן לפנות ל rue des Rosiers שמהווה את הרחוב הראשי של הרובע היהודי המפורסם ביותר בפריז. היהודים הגיעו לשם במהלך המאה ה-19 והתיישבו ברחוב הזה וברחובות הסמוכים מכיוון שבאותה תקופה המארה נחשב לשכונת עוני ולכן הדיור שם היה זול. בעשרות השנים האחרונות רחוב דה רוזייה שינה את פניו, מעדניית גולדנברג המפורסמת נסגרה עוד בשנות ה-80 בעקבות פיגוע טרור וברחוב נפתחו חנויות פלאפל, בוטיקים וכמובן מסעדת “המזנון” המפורסמת. אולם, אם תעברו ברחוב ליד מעדניית גולדנברג ז”ל ותתאמצו מספיק אולי תצליחו לראות את לואי דה פינס רוקד שם בתור רבי יעקוב.

אוטל רואהן סוביז

אני משער שאם התחלתם את הטיול בבוקר, אתם כבר תהיו רעבים ותרצו לאכול צהריים באחת מהמסעדות הרבות באיזור. ההצעה שלי היא לוותר על הקינוח ולאחר שסיימתם ללכת אל רחוב Rambuteau 14 ולקנות לכם עוגה או שתיים באחת מהפטיסרי שנמצאות שם. אחר כך אני ממליץ לחזור על עקבותכם מעט לרחוב Francs Bourgeois פינת רחוב des Archives ולאכול את העוגות בגני הארמון רואהן-סוביז, אשר נפתחו לאחרונה לציבור הרחב.

הגנים של אוטל דה סוביז
הגנים של אוטל דה סוביז

כנסיית סן ז’רבה סן פורטה

אחרי שסיימתם לנוח ולהתפעל מהגנים שמאחורי ארמון רואהן סוביז, הגיע הזמן לחצי השני של הטיול, המארה הדרומי. קחו את רחוב des Archives ורדו דרומה עד לעירייה. אתם מוזמנים להתפעל מארמון העירייה, אשר נבנה מחדש אחרי שנשרף בשנת 1871 ולאחר שסיימתם ללכת אל Place St. Gervais, אשר נמצאת מזרחית לעירייה ולהיכנס לכנסיית St. Gervais St. Portais. מדובר בכנסייה מקסימה, אשר החלה להבנות בשלהי המאה ה-15.

מדובר בכנסייה פחות מוכרת מנוטרה דאם וסן אוסטאש, אולם מעבר ליופי שלה יש לה חשיבות מוזיקלית רבה מכיוון שכאן עבדו במשך כ-200 שנה בני שושלת קופרן (Couperin), אשר התפרסמו בזכות היצירות הדתיות שכתבו. הנה דוגמא לאחת מהיצירות השמימיות שפרנסואה קופרן כתב:

לאחר שסיימתם להתפעל מהכנסייה (ואם יהיה לכם מזל גם להקשיב לנגינת העוגב בן המאה ה-17 במקום) צאו מהיציאה האחורית של הכנסייה לעבר רחוב des Barres. כאן תוכלו לצלם להנאתכם את החלקים הגותיים של הכנסייה ואף לשתות קפה בכיכר המקסימה והעתיקה הנמצאת שם.

רחוב דה באר - מקור צילום ויקיפדיה
רחוב דה באר – מקור צילום ויקיפדיה

רחוב François Miron והמארה הדרומי

מרחוב des Barres הצפינו לעבר רחוב פרנסואה מירון (François Miron) ופנו מזרחה. ברחוב זה תוכלו למצוא כמה מהבתים העתיקים בפריז ובן השאר את אוטל דה בובה (de Beauvais), אשר היה שייך לאישה, אשר נטלה את בתוליו של לואי ה-14 ועליו כתבתי בעבר.

מאוטל דה בובה פנו דרומה ועברו ליד אוטל ד’אומון (Hotel d’Aumont), יצירת ארכיטקטונית מקסימה מהתקופה הבארוקית, אשר נמצאת ברחוב Jouy 7. האוטל נבנה על ידי שניים מהארכיטקטים המפורסמים ביותר של המאה ה-17 לה וו (le Vau) ומאנסר (Mansart) ומכיוון שהיום שוכן בו בית משפט לא פשוט להכנס אליו. למרות זאת יופיו החיצוני מחפה על כך ויספק לאצבעות המפעילות את המצלמות תעסוקה רבה.

אוטל ד'אומון
אוטל ד’אומון – מקור צילום ויקיפדיה

לאחר שסיימתם לצלם המשיכו דרומה ועברו לרחוב Nonnains d’Hyeres, על מנת שתוכלו להתרשם מהגן המקסים של אוטל דה סנס (Sens). משם הקיפו את הגן ועברו לרחוב Figuiers 2 על מנת שתוכלו להתרשם מהחזית בת המאה ה-15 של הארמון ההיסטורי, אחד מהעתיקים ביותר בפריז. בארמון זה התרחשה פרשה רומנטית טרגית בה היום מעורבים המלכה מרגו ושני מאהבים ועליה כתבתי בעבר.

אוטל דה סנס (Hotel de Sens)
אוטל דה סנס (Hotel de Sens)

מאוטל דה סנס המשיכו ברחובות אווה מריה (Ave Maria) וסן פול והגיעו ל Village st. Paul. כאן עמד בעבר ארמון אליו עבר להתגורר המלך שארל ה-5 במהלך המאה ה-14 וכיום ישנן כאן חצרות מקסימות המכילות בוטיקים ובתי קפה.

שולחן בחנות אנטיקות בווילז' סן פול
שולחן בחנות אנטיקות בווילז’ סן פול

אם רגליכם עוד נושאות אותכם אתם מוזמנים להמשיך מכאן ולהגיע לרחוב Charles V מספר 12. מאחורי השער, אשר לרוב נעול, נמצא ביתה של המרקיזה דה ברינווילייה, המרעילה הגדולה של המאה ה-17 עליה ניתן לקרוא כאן.

חדר המדרגות בביתה של המרקיזה דה ברינבילייה שבמארה
חדר המדרגות בביתה של המרקיזה דה ברינבילייה שבמארה

מרחוב Charles V, פנו לרחוב Petit Musc, אשר שמו מהווה שיבוש לאימרה Putes y Muse (בתרגום חופשי: “כאן מסתובבות הזונות”, אשר מרמז על מה שהתרחש ברחוב בעבר). במספר 26 תוכלו למצוא את המאפייה של פרדריק פולט, אשר קיימת כאן משנת 1844 ובה עבדה המאהבת של וויקטור הוגו. כאן הטיול מסתיים. קנו לכם קרואסון, הרווחתם אותו ביושר.

מחפשים מידע נוסף על המארה?

ריכזתי בשבילכם את כל המידע הרלוונטי שכולל מסלולי טיול נוספים, מלונות, דירות ומסעדות מומלצות ועוד. ניתן למצוא אותו בכתבה לה מארה (Marais): מסלולי טיול, מלונות, דירות ומסעדות מומלצות.

הכתבה עודכנה לאחרונה בתאריך

מצאתי עוד כמה כתבות שיכולות לעניין אותך

לפני שנמשיך, כבר נרשמתם לעלון שלי?

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם בשבוע.

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליאון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלכם או להעביר את פרטי הדוא”ל לגורמים אחרים.

אשמח לשמוע את דעתכם

20 מחשבות על “מסלול טיול במארה שכולל את כל האטרקציות המרכזיות”

 1. אהרון לאופר

  כתבה טובה! רק רצוי להוסיף במפה את סימוני תחנות העצירה כולם.

 2. קרן גולדברג

  היי תודה רבה המלצה על מלון עם תינוק לפעם ראשונה בפריז?

 3. היום טיילנו על פי הכתבה הנהדרת של טיול במארה.
  עונג צרוף! הגענו לכל כל הרבה מקומות שאחרת לא היה סיכוי שנגיע אליהם.
  היה פנטסטי
  תודה מקרב לב

 4. פינגבאק: פריז למתחילים – המלצות למי שמטייל בעיר האורות בפעם הראשונה – פריז תרבות צרפת ומה שבינהן | פרנקופילים אנונימיים

 5. פינגבאק: מלונות מומלצים ברובע ה-12 בפריז (הבסטיליה וגאר דה ליון)

 6. פינגבאק: דירות מומלצות ברובע ה-3 בפריז (המארה הצפוני)

 7. פינגבאק: מלונות מומלצים ברובע ה-11 בפריז (בסטיליה, שוק אליגרה ועוד)

 8. פינגבאק: מסעדות מומלצות ברובע ה-4 של פריז (המארה הדרומי ואיל סן לואי)

 9. פינגבאק: מפת פריז | הרובעים של פריז (אטרקציות ומסעדות בכל רובע)

 10. פינגבאק: כל מה שרציתם לדעת על קרפ צרפתי - היסטוריה, המלצות על קרפרי בפריז ומתכון

 11. פינגבאק: מי המציא את המיונז? - פריז תרבות צרפת ומה שבינהן | פרנקופילים אנונימיים

 12. פינגבאק: האם הבגט הוא באמת צרפתי והיכן ניתן להשיג בגט מעולה בפריז?

 13. פינגבאק: שאנסונים של אלתרמן מאת סיוון קרצ'נר

 14. פינגבאק: פריז למתקדמים - 5 סיבות לחזור לעיר האורות

 15. פינגבאק: הדירה ברחוב des Archives - אחד המיקומים הטובים בפריז

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.