סקס, תככים ורעל – הרצאה של איריס בוקר

גילוי נאות לפני שנתחיל:

מתוך אהבתי לצרפת אני משקיע רבות באתר ובשיפור מתמיד של התוכן וחווית השימוש בו, כדי שתהנו ממנו. אשמח אם כשאתם מזמינים מלון, כרטיסים לאטרקציות ורכבות או שוכרים רכב, תעשו זאת דרך אתרי ההזמנות המומלצים (כאן בקישור). אציין שאני מקבל עמלה קטנה על כל קנייה כזאת, וכך בכל פעם שאתם קונים דרכי אתם גם נהנים ממוצר איכותי מאתר אמין, וגם מאפשרים לי להוסיף ולהשקיע באתר להנאתכם.

סקס, תככים ורעל
זמן קריאה משוער: < 1 minute

ב 31 ביולי 1672, מת מסייה סיינט קרואה בביתו בחיפוש שנערך אצלו נמצאה חלופת מכתבים לוהטת עם מאדאם ברווליה ויחד איתם נמצא שקיק ובתוכו אבקה מסתורית שנשלחה מיד למעבדת המשטרה בפריז.


האבקה החשודה והמכתבים היו תחילתה של פרשה שהסעירה את ארמון וורסאי ואת לואי ה-14 במשך חצי עשור שבסופה מלך השמש, המאהב המושלם, לואי, יהפוך לאדם אחר – למלך אחר.


בהרצאה “סקס, תככים ורעל” נעסוק בחייו האישיים של לואי שכמובן היה המדינה, בארמון ורסאי על האצילים שמילאו את הגינות המפוארות, בכל הנשים שהיו חלק חשוב בחייו, במריבות הסוערות בין המאהבות, ברכילות אינסופית וכמובן ברעל.


אירופה של המאה ה-17 הייתה שילוב של פתיחות וקנאות דתית, פריצות ואדיקות דתית, רדיפת מכשפות וספרי הדרכה לגברים כיצד להיות מאהבים מושלמים. אך טבעי שמרקם הקוטבי הזה התפוצצה הפרשה שזעזעה את צרפת במרכזה הפילגש האהובה של המלך, כומר שמקיים מיסה שחורה, נשים שהורעלו בארמון וגברת אחת שניהלה ביד רמה את העולם התחתון של פריז.


אני מזמינה אתכם למסע מרתק בארמון וורסאי בין הנשפים המפוארים למיטות שורצות פשפשים שהיו שותפות לסודות ותככים.

כמה מילים על איריס בוקר

איריס בוקר
איריס בוקר

איריס היא סופרת ומשוררת, שנולדה בעפולה וחיה בורסאי. היא בעלת סלון היסטוריה ופודקאסט חדשות האפוקליפסה.

מתי תתקיים ההרצאה וכמה עולה כרטיס?

ההרצאה התקיימה בינואר 2022. תוכלו לקנות את ההקלטה שלה ב 40 ש”ח.

מוזמנים ליצור איתי קשר

ארגז הכלים של הפרנקופיל
כל אתרי ההזמנות הכי אמינים ומומלצים במקום אחד. ככה תוכלו להשוות מחירים בקלות, לחסוך כסף ולדעת שקניתם באתר איכותי וידידותי למשתמש.
הפרנקופיל
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.

ואם זה לא שכנע אותכם…

מי שנרשם כעת יקבל את הרצאה שלי על טיול בפריז בעקבות מולייר בחינם!