או לה לה 2022 – פסטיבל הקומדיות הצרפתיות ה- 6

גילוי נאות לפני שנתחיל:

מתוך אהבתי לצרפת אני משקיע רבות באתר ובשיפור מתמיד של התוכן וחווית השימוש בו, כדי שתהנו ממנו. אשמח אם כשאתם מזמינים מלון, כרטיסים לאטרקציות ורכבות או שוכרים רכב, תעשו זאת דרך אתרי ההזמנות המומלצים (כאן בקישור). אציין שאני מקבל עמלה קטנה על כל קנייה כזאת, וכך בכל פעם שאתם קונים דרכי אתם גם נהנים ממוצר איכותי מאתר אמין, וגם מאפשרים לי להוסיף ולהשקיע באתר להנאתכם.

או לה לה 2022 – פסטיבל הקומדיות הצרפתיות ה- 6
זמן קריאה משוער: 5 דקות

אני שמח לבשר שהאירוע הקולנועי האהוב עלי, הלא הוא פסטיבל הקומדיות הצרפתיות “או לה לה”, חוזר לסינמטקים, עם 12 סרטים מגוונים המשלבים בין סרטים חדשים מהשנה האחרונה לבין כמה קלאסיקות של הקולנוע הצרפתי.

הפסטיבל יתקיים השנה החל מה-18 בינואר עד ה-8 בפברואר 2022 והוא יוצג בסינמטקים הבאים:

במהלך הפסטיבל נוכל להנות ממגוון של קומדיות צרפתיות, הן כאלו שנוצרו בשנים האחרונות והן כאלו שכבר מזמן נכנסו לקלאסיקה הקולנועיח.

וכך שוב נוכל לראות על המסך כמה מכוכבי הקולנוע הקומיים הגדולים בצרפת של ימינו, פרנק דובוסק, אלכסנדרה לאמי, ג’וזיאן בלאסקו, מישל לרוק, פטריק תימסיט, איזבל ננטי ועוד, לצד כוכבי עבר ענקיים דוגמת לואי דה פינס ובורביל.

בכתבה זאת תמצאו מידע על כל אחת מן הקומדיות החדשות והקלאסיות, שעומדות להיות מוצגות, לצד סרטי ה”בקרוב” כמובן, כך שתוכלו לבחור, מבעוד מועד את הסרטים שמצאו חן בעינכם וללכת לראות אותם. אשמח מאוד אם תוכלו להגיב בסיום הכתבה ולכתוב לי אילו סרטים מעניינים אותכם באופן מיוחד, ומי יודע, אולי אצליח לסדר לפרנקופילים שעוקבים אחרי האתר ודף הפייסבוק, כמה כרטיסים חינם 🙂

קומדיות מודרניות שיוצגו במסגרת פסטיבל “או לה לה”

לעבור לגור עם הבת שלי (UN TOUR CHEZ MA FILLE)

זהו סרט הפתיחה של הפסטיבל.

לאחר ההצלחה הגדולה של הסרט ל”חזור לגור עם אמא”, הסרט שפתח את פסטיבל הקומדיה הצרפתי בשנת 2016 נוטל אריק לבאן את הדמויות מהסרט הקודם ומשנה את הסיטואציה.

הפעם הדירה של האם ז’קלין עוברת שיפוץ רציני, והיא מחפשת מקום מגורים זמני, היא מתנחלת ל”כמה ימים” אצל ביתה הבכורה קרול ובעלה אלן. קרול ואלן נמצאים בתקופת משבר ובמהלכו של טיפול זוגי, אבל ה”כמה ימים”, הופכים לכמה חדשים.

ז’קלין מתחילה ליהנות מהמצב ולהפוך את הבית לביתהּ שלה. היא מכינה ארוחות, משתלטת על הטלוויזיה, מארגנת את המטבח. היא כאן ואיש לא יודע כמה זמן זה יימשך, עד שלארוחת חגיגית אמורה להגיע מבית האבות, אמה של ז’קלין, אימת המשפחה.

סוכן חשאי 117: מאפריקה באהבה (OSS 117, ALERTE ROUGE EN AFRIQUE NOIRE)

הסוכן החשאי OSS 117 חוזר! השנה היא 1981, ויש לו משימה חדשה – יותר רגישה, יותר מסוכנת ויותר לוהטת מאי פעם. הפעם הוא נשלח לאפריקה כדי לאתר את הסוכן הצעיר והמבטיח OSS 1001 שעקבותיו אבדו ביבשת השחורה.

ז’אן דז’רדן הענק חוזר לגלם את איש הביון הצרפתי באפיזודה החדשה של סדרת פארודיות הריגול המצליחה, המבוססת על ספריו של ז’אן ברוס. לתפקיד הסיידקיק לוהק הכוכב העולה פייר ניני. אחרי שני פרקים בבימויו של מישל הזנוויציוס (“הארטיסט”), הפעם גויס למשימה ניקולא בדוס (התקופה היפה בחיי), שלגמרי מספק את הסחורה ומגיש סרט שנון, סוחף ומהנה מאוד, שמסרב להיכנע לתקינות הפוליטית בת ימינו.

רומבה (RUMBA LA VIE)

טוני הוא נהג הסעות של בית ספר יסודי בפרבר צרפתי מנומנם, זאב בודד שחי את חייו לבד ומעדיף את השקט והשגרה הרגועה שלו על חברתם של אנשים. כשהוא מתעורר בוקר אחד לבד לגמרי בבית חולים בלי אף חבר, קרוב או מכר להישען עליו, הוא מבין שמשהו בחייו חייב להשתנות.

טוני מחליט לנסות ליצור קשר עם בתו אותה לא ראה מאז שהיא הייתה תינוקת. אבל מאיפה בכלל מתחילים? בשביל להתקרב אליה ולנסות לחדש את הקשר המשפחתי שאבד, טוני מחליט להחליף את מגפי הבוקרים שלו בנעלי ריקוד ומצטרף, בחשש רב, לשיעורי הרומבה שמעבירה בתו האנרגטית ומלאת החיים בפריז השוקקת. הריקוד הזה ישנה את חיי שניהם.

סרטו החדש של הבמאי והשחקן הצרפתי האהוב פרנק דובוסק (“כל הדרך אליך”) הוא דרמה קומית קצבית ומסחררת על משפחה, אהבה והזדמנות שנייה.

עם חברים כאלה (LE BONHEUR DES UNS)

לאה, מארק, קארין ופרנסיס הם חברים ותיקים, הרגילים לבלות בצוותא, כשכל אחד מהם מוצא את מקומו בחבורה. ההרמוניה נסדקת כשלאה, הדיסקרטית שבהם, כותבת רומן שהופך לרב מכר. במקום לשמוח בשמחתה, קנאות וחשבונות מהעבר צצים אל פני השטח וחושפים את הפן האנושי והשברירי כל כך של הרקמה האנושית. קומדיה מעוררת הזדהות ומצחיקה עד דמעות.

משפחה ברוטציה (LE SENS DE LA FAMILLE)

יום אחד בני משפחת מורל מתעוררים ומגלים שהם בבעיה, הם מגלים שרוחו של בן משפחה אחד נתקעה בגופו של בן משפחה אחר. שאשא בן השש תקוע בגופו של אבי המשפחה. האבא בגופו של בנו המתבגר, הבן הצעיר בגופה של אחותו, האחות הגדולה בגופה של האם והאם בגופו של שאשא. מבולבלים? גם בני המשפחה – וזו רק ההתחלה!

של מי הבדיקה (LE TEST)

אן קסטיון היא אישה מאושרת, חיי הנישואין שלה עם לורן הם דוגמא להרמוניה, שני בניה הבוגרים מקסימיליאן וסזאר הם בחורים מבריקים ורגשים ופופי מעולם לא מתלוננת על החינוך של אנטואן הבן הצעיר. בסוף שבוע אחד, רגיל כמו כל סופי השבוע, מוצאת אן  באמבטיה, בדיקת הריון חיובית, החקירה של אן  של מי הבדיקה, הופכת למסע מצחיק.

כולם שרים ביחד (SI ON CHANTAIT)

קיברשן היא עיר תעשייתית בצפון צרפת. לאחר שבית החרושת בו הם עבדו נסגר, פרנק, לו תשוקה גדולה לשירים צרפתיים, מחליט להציע לחבריו, סופי (בה הוא מאוהב באופן סודי) ז’וזה שיש לו קול של מחבת, וז’אן קלוד, מנהל לשעבור ובחור מעט גאותן.

פרויקט מטורף, עסק של מברקים מזמרים, כן אנחנו שרים, מסיבות פרישה, ימי הולדת, מברקי אהבה, כל דבר שאפשר לומר עם שיר מתאים, לאט אט הם מקבלים עוד ועוד הזמנות, אבל בין שירים/ מתח ובעיות במשלוחים, מתחילות לצוץ בעיות שגם התווים לא יוכלו למנוע.

קומדיה רומנטית מחממת לב עם המון שירים צרפתיים אהובים.

מבצע סבא (PAPI-SITTER)

פרנק וקרין מקבילים הצעה שהם לא יכולים לסרב לה לעבוד על ספינת תענוגות. הבעיה היחידה היא שבתם קמי חייבת להישאר בבית על מנת לעבור את בחינות הבגרות שלה. אבל לה יש רעיונות אחרים איך להעביר את הזמן וליהנות ממנו.

פרנק מחליט למצוא פתרון ומזמין את אביו אנדרה, קצין משטרה בדימוס, נוקשה וקפדן עם חשיבה צבאית, אין ספק הבחינות של קאמי יהיו הצלחה גדולה. אבל אז נכנס לתמונה הסבא השני, טדי, איש מוחצן ופרוע ומנהל לשעבר של מועדון לילה. מחליט לחזור לצרפת אחרי שנים רבות בחו”ל, טדי הוא היפוכו המושלם של אנדרה הקפדן. החיים ביחד בטוח יהיו מורכבים!

לרקוד ולהתאהב (ALORS ON DANSE)

זהו הסרט שנוהל את הפסטיבל.

בעקבות שיתוף הפעולה המוצלח בין מישל לרוק ותיירי לרמיט בסרט “תנו לפרוש בשקט”, שפתח את פסטיבל הקומדיה לפני שנתיים, השניים חוזרים לשתף פעולה, הפעם בסרט בבימויה של לרוק ומצרפים שני קומיקאים נהדרים לצוות.

עיבוד לסרט המצליח “אהבה מריקוד ראשון”. לאחר 30 שנות נישואים מגלה סנדרה שבעלה מנהל רומן עם החברה הטובה ביותר שלה. היא עוזבת אותו מיד ובחוסר ברירה חוזרת לעיירת ילדותה בו מתגוררת עדיין אחותה הרווקה. דאני. השתיים שונות לגמרי אחת מהשנייה והמגורים המשותפים יוצרים אי הבנות, אלא שאז דווקא חוג הריקוד בעיירה מחבר ביניהן מחדש, מפיח חיים חדשים בסנדרה, ודרכו היא מבינה כי אף פעם לא מאוחר…להתאהב.

קומדיות צרפתיות קלאסיות שיוצגו במסגרת הפסטיבל

החבצלות (DES PISSENLITS PAR LA RACINE)

לרוכב הסוסים ג’ק יש חשבון פתוח עם גנגסטר שרק השתחרר מבית הסוהר. במאבק ביניהם נהרג הגנגסטר וגופתו מושלכת לתיבה של קונטרה באס. יום למחרת באורח מסתורי, נעלמת גופתו של הגנגסטר. אבל מסתבר שבכיסו היה כרטיס זוכה בהימורי מרוץ סוסים בשווי של מעל מיליון. מרוץ מטורף אחר הכסף מתחיל.

המיליון (LE MILLION)

בזמן שהוא נרדף על ידי גנגסטרים להם הוא חייב כסף, מגלה אמן השקוע בחובות שהוא זכה בלוטו בסך מיליון פלורינים הולנדיים. הוא נזכר שהוא השאיר את הכרטיס הזוכה בכיס הז’קט וכשהוא מחפש אותו כדי להחזיר את החוב הוא מגלה שארוסתו ביאטריס נתנה את הז’קט לפושע שהעביר אותו הלאה, ואז מתחיל חיפוש מטורף אחרי הז’קט שעובר מיד ליד וגלגולים שונים ומשונים, האם יצליח האמן המיוסר לשים יד על הכרטיס הזוכה?

כל הזהב שבעולם (TOUT L’OR DU MONDE)

https://youtu.be/lHfX1v2j724

איש העסקים, ויקטור הארדי, מעוניין לרכוש את כל האזור סביב הכפר קאבוז, הוא טוען שהוא מעוניין לחזור לטבע, אבל למעשה מעוניין באותו זמן למכור מים מן המעיין של הכפר, שאומרים שיש להם סגולות להארכת חיים. החוואי מתייה ובניו, שכולם מגולמים על ידי הקומיקאי הענק בורביל, מסרבים למכור.

מוזמנים ליצור איתי קשר

ארגז הכלים של הפרנקופיל
כל אתרי ההזמנות הכי אמינים ומומלצים במקום אחד. ככה תוכלו להשוות מחירים בקלות, לחסוך כסף ולדעת שקניתם באתר איכותי וידידותי למשתמש.
הפרנקופיל
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.

ואם זה לא שכנע אותכם…

מי שנרשם כעת יקבל את הרצאה שלי על טיול בפריז בעקבות מולייר בחינם!