הרשמה
לעלון

הזמנת
מלון

הזמנת
מלון

קניית
כרטיסים

פסטיבל הקולנוע הצרפתי 2020 – כל מה שרציתם לדעת

אוהבים סרטים צרפתיים? תשמחו לשמוע שגם השנה יתקיים פסטיבל הקולנוע הצרפתי ובמסגרתו תוכלו לצפות בקרם דה לה קרם של הקולנוע הצרפתי. כל הפרטים בכתבה הזאת.
פסטיבל הקולנוע הצרפתי 2020 - כל מה שרציתם לדעת
ניווט מהיר בתוך הכתבה

18 סרטים צרפתיים יוצגו במהלך פסטיבל הקולנוע הצרפתי ה- 17, המאורגן על ידי חברת עדן סינמה בניהולה של קרולין בונה והמכון הצרפתי בישראל. השנה יפתחו וינעלו את הפסטיבל שני סרטים המציגים ז'אנרים מאד פופולריים בקולנוע הצרפתי שהקהל הישראלי נחשף אליהם פחות. הראשון "הרפתקאות תום ואווזי הבר", הוא מז'אנר הסרטים לכל המשפחה וסרט הנעילה של הפסטיבל "המתרגמים" סרטו של רג'יס רוינסאר הוא מותחן. אלה שניים מהז'אנרים הפופולריים  בקולנוע הצרפתי.

"הרפתקאות תום ואווזי הבר" (Donne-moi des ailes) המוקרן באדיבות רד קייפ הפצה, היה אחד הסרטים המצליחים ביותר השנה בצרפת עם כמעט שני מיליון צופים, סרטיו של ניקולא ואנייה פונים לכל המשפחה ומשלבים התייחסות לטבע ולשמירתו ותמיד מצולמים בצורה מרהיבה עם סצינות בלתי נשכחות בעוצמתן ויופיין החזותי. זו הפעם הראשונה בה נבחר סרט לכל המשפחה לפתוח את הפסטיבל.

אורחי הפסטיבל

שלושה אורחים יציגו את סרטיהם במהלך הפסטיבל:

הבמאי, תסריטאי, קומיקאי ומוזיקאי ניקולא בדוס יציג את סרטו "התקופה היפה בחיי" (La Belle Époque) בכיכובם של דניאל אוטיי, פאני ארדן, גיום קאנה ודוריה טילייה.  הסרט מועמד ל- 11 פרסי סזאר, ול- 4 פרסי כדור הקריסטל, הסרט הוקרן בפסטיבלים הנחשבים בעולם.

בדוס אחד היוצרים המבריקים בצרפת איש רנסנס אמיתי עם שלל כישורים, נוסף לחזותו המצודדת עוסק בשלל תחומים. הוא יצר דרמה קומית מרגשת העוסקת באהבה וקסם. רעייתו של ויקטור מאסה בו. בנם יחד עם חברו אנטואן שהקים מיזם מיוחד לחזור אחורה לזיכרונות נוסטלגיים מאפשרים לויקטור לחוות מחדש את סיפור האהבה מלפני 40 שנה ולגלות מחדש את התשוקה, ואת הרגש החשוב ביותר בחיינו היכולת לאהוב ולהיות נאהב. הקרנות בנוכחות הבמאי: סינמטק תל אביב 24/3 18:30 ו- 21:00, סינמטק ירושלים 25/3 21:00. הסרט יופץ לבתי הקולנוע בכל רחבי הארץ מיד לאחר הקרנותיו בפסטיבל על ידי סרטי נחשון ורד קייפ.

ז'יזאבל מרקז, תציג את סרטה הראשון כבמאית "סול", רקדנית טנגו החיה בארגנטינה, מגיעה לצרפת כדי לפגוש את נכדה שלא ראתה מעולם, בנו של בנה המנוח איתו נתקה קשר. מרקז מוכרת כשחקנית. זהו סרטה הארוך הראשון בתור במאית. היא ישראלית במקור ועברה לצרפת בעקבות נישואיה לבמאי אוליבייה נקש אחד מצמד יוצרי "מחוברים לחיים". הקרנה בנוכחות הבמאית: 28/3 20:00 היכל התרבות נתניה 28/3 21:00 סינמטק תל אביב – שיחה לאחר הסרט 29/3 19:00 סינמטק ירושלים.

קרן בן רפאל תציג את סרטה האחרון "סוף האהבה". הבמאית הישראלית-צרפתיה המוכרת מסרטה הקודם "אין בתולות בקריות", הציגה את סרטה החדש לראשונה בפסטיבל ונציה, בעקבות הזמנה של הפסטיבל, סרט שנוצר בתקציב נמוך, ויצר חוויה קולנועית מרגשת. ז'ולי ויובל גרים בפריז הורים לתינוק, הוא חוזר לארץ כדי לחדש את ויזת העבודה שלו, ונתקע בישראל, הקשר ביניהם מתקיים בסקייפ, ויובל צופה בגדילתו של בנו ממרחק, האם ניתן לשמר את האהבה כך? קרן ובן זוגה הצלם דמיאן דופרנס יצרו סרט נפלא ובו משתתפים ג'ודית שמלה ואריה וורטהאלטר לצד ג'וי ריגר, אודיה קורן ונתן דטנר. הסרט יוקרן בנוכחות הבמאית והשחקנים בסינמטק תל אביב ב- 27/3 בשעה 14:00.

רשימת הסרטים שיוקרנו

La Belle Époque/ התקופה היפה בחיי

 

ויקטור, אדם שהתפכח בשנות השישים לחייו, מגלה שחייו מתהפכים ביום בו אנטואן, יזם מבריק, מציע לו חוויה מסוג חדש: ערבוב של  תיאטרליים ושחזור היסטורי, המשרד של אנטואן מאפשר ללקוחותיו לחזור לכל תקופת זמן לבחירתם. ויקטור בוחר לחזור לשבוע החשוב ביותר בחייו, ארבעים שנה קודם לכן לזמן שהוא פגש את אהבת חייו …

"בין פרוסט, אדיפוס והוליווד, קומדיה מעולה על חלוף הזמן." Le Dauphiné Libéré

הקרנות בנוכחות הבמאי: סינמטק תל אביב 24/3 18:30 ו- 21:00 , סינמטק ירושלים 25/3 21:00

SOL / סול

סול, רקדנית טנגו ארגנטינאי מפורסמת, מתגוררת בבואנוס איירס שנים רבות. מאחורי המזג המופרז וחיוכה הזוהר, מסתירה הדיווה פציעה ממנה מעולם לא התאוששה: אובדן בנה היחיד, רפאל, איתו ניתקה את כל הקשר. סול חוזרת לפריז בתקווה לפגוש את ג'ו, נכדה בן השבע, בנו של רפאל.

"הסיפור הנוגע ללב הזה מוגש על ידי דיאלוגים מצחיקים ומחוטבים." CNews

הקרנה בנוכחות הבמאית: 28/3 20:00 היכל התרבות נתניה 28/3 21:00 סינמטק תל אביב – לאחר הסרט שיחה 29/3 19:00 סינמטק ירושלים

THE END OF LOVE /  סוף האהבה

ז'ולי ויובל גרים בפריז, מאוהבים והורים טריים. כאשר יובל צריך לחזור לישראל לחדש את הויזה שלו, הזוג מארגן את מערכת היחסים שלהם דרך שיחות סקייפ, אשר לאט לאט מתדרדרים בעקבות המצב.

הסרט יוקרן בנוכחות הבמאית והשחקנים בסינמטק תל אביב ב- 27/3 בשעה 14:00

JE NE RÊVE QUE DE VOUS / חולמת רק עליו

ז'אן רייכנבאך מוותרת על חייה הנוחים כדי לקשור את גורלה לזה של לאון בלום. היא אוהבת אותו מאז גיל ההתבגרות ומקריבה את חירותה בכדי להינשא לו בבוכנוולד שם הוא מוחזק כאסיר.

LES EBLOUIS / המסונוורים

קאמי, 12, נלהבת מקרקס, היא הבכורה במשפחה גדולה. יום אחד, הוריה נכנסים לקהילה דתית המבוססת על שיתוף מלא. בהדרגה, הטפה דתית נעשית חלק מכת. קאמי תצטרך להילחם כדי לקבוע את חירותה ולהציל את אחיה ואחיותיה.

"סרט מבריק" Ouest France

LA VIE SCOLAIRE / חיי בית הספר

סמיה, יועצת חינוכית צעירה, מגיעה מדרום צרפת לבית הספר התיכון הקשה בפרברי פריז. נלהבת מעבודתה ונעזרת במורי בית הספר ועמיתיה, סמיה תעשה ככל יכולתה כדי להניע ילדים מיואשים ולהראות להם כי עתיד בהיר יותר אפשרי.

"סרט חמוד ומלא חמלה" Femme Actuelle

TROIS JOURS ET UNE VIE / שלושה ימים וחיים

1999 – אולוי – הארדנים הבלגיים. ילד נעלם לפתע. החשד הנופל על תושבים שונים, בזה אחר זה, מביא במהירות את כל הקהילה לנקודת רתיחה. אבל אירוע בלתי צפוי, הרסני, יטרוף לפתע את קלפי הגורל…

"מותחן המשחק במיומנות עם העצבים שלנו." Closer

J'IRAI OÙ TU IRAS / אלך לאן שאת תלכי

וואלי ומינה הן שתי אחיות שהן הפוכות גמורות אחת מהשניה. האחת היא זמרת רגישה. האחרת היא מטפלת, רחוקה ורציונלית. אביהן האוהב מצא סוף סוף את ההזדמנות המושלמת לקרב ביניהן, לוואלי יש אודישן בפריז וזאת מינה שצריכה ללוות אותה למרות הבוז שלה כלפי התשוקה של אחותה.

LE REGARD DE CHARLES / אזנבור

ב-1948 שארל אזנבור מקבל במתנה מאדית פיאף את מצלמת הוידאו הראשונה שלו. מאותו רגע אזנבור, מגדולי השאנסונרים ששיריו הפכו לעל זמניים בזכות יכולת כתיבה שמשלבת הומור, עצב, אהבה ושמחה, לא נפרד מהמצלמה שמלווה אותו לכל מקום – סיבובי הופעות, אתרי צילומים של סרטיו, רגעים עם משפחתו וכמובן אהובותיו.

"אוטוביוגרפיה חזותית מרגשת." L'Express

LE DINDON / האידיוט

פונטאנק, גבר נשוי, מנסה לפתות את ויקטואר, אשתו של חברו הטוב. לויקטואר יש תוכניות משלה להעניש את בעלה הבוגד. הרומן הפוטנציאלי מדליק רשת סיבוכים מסחררת.

"לפעמים אתה פשוט צריך לחדור לקלאסיקות כדי להמציא אותן מחדש." L’Écran Large

LA VÉRITÉ / סיפור חיי

פביאן היא כוכבת קולנוע צרפתייה, אגדה בחייה, עם עשרות סרטים, המוני מעריצים ורשימה ארוכה של רומנים מתוקשרים ומסעירים בעברה. כשהיא מפרסמת ספר עם זכרונותיה בדיוק כשבתה לומיר מגיעה לביקור, האיחוד בין השתיים הופך במהרה לעימות – אמיתות יתגלו, סודות ייחשפו, וגילויים חדשים יטלטלו את המשפחה.

"הכישרון העצום של דנב ובינוש נגלה בפריז סתווית ואלגנטית לאור הירח." À voir à lire

CHAMBRE 212 / לילה קסום אחד

לאחר עשרים שנות נישואים, מריה מחליטה לעזוב את בעלה. היא עוברת למלון שמעבר לכביש ומשתכנת בחדר המשקיף היישר אל דירתם. משם היא משקיפה על הבעל ומהרהרת על חייהם המשותפים. פנטזיה קומית שנונה ומענגת. הסרט הוקרן במסגרת "מבט מסוים" בפסטיבל קאן וזיכה את קיארה מסטרויאני בפרס השחקנית.

"קומדיית רחוב אינטליגנטית ועדינה" BIBA

UN DIVAN À TUNIS / בלוז ערבי

אחרי עשור בפריז, סלמה חוזרת לעיר הולדתה, טוניס, להפתעת כל מי שסביבה. לסלמה, פסיכולוגית בהכשרתה, יש מטרה ברורה מאוד – לפתוח קליניקה בעיר הולדתה, שם, היא חושבת, היא יכולה להביא לשינוי אמיתי. הרשויות שמקשות עליה לפתוח את העסק ותושבי העיר לא מבינים למה הם צריכים לחלוק פרטים אישיים על חייהם עם אישה זרה. הסרט הוקרן בפסטיבל טורונטו ובפסטיבל ונציה.

ROUBAIX, UNE LUMIÈRE / רחמים

ערב חג המולד. דאוד, בלש משטרה, סורק את רחובות העיירה רוביי ומגלה סימני עוני, ייאוש ואלימות בכל פינה. לואי, בוגר טרי של האקדמיה המשטרתית, הוא היפוכו המוחלט, הוא צעיר ותמים. התיק הראשון עליו הם נדרשים לעבוד יחדיו מתברר כתיק רצח מורכב של קשישה, כשהחשודות העיקריות בו, שכנותיה הצעירות, זוג נשים מכורות לסמים המסתירות סיפור קשה מעברן.

"תצוגות המשחק יוצאות מגדר הרגיל והבימוי המבריק מכריזים בקול גדול – מדובר ביצירת מופת." Libération

DILILI À PARIS / דילילי בפריס

דילילי מגיעה לפריז של תחילת המאה ה-20 כנוסעת סמויה מקלדוניה החדשה. עד מהרה מוצאת עצמה הנערה מסובכת בפרשיה מיסתורית שמובילה אותה לחוגים הגבוהים והנמוכים של עיר האורות. לעזרתה נחלץ אורל, שאיכשהו מכיר אישית את כל המי ומי של התקופה, ממארי קירי דרך מרסל פרוסט, לואי פסטר ועד טולוז-לוטרק, ומכיר לדילילי את האנשים שיעזרו לה לפענח את התעלומה.

"אוסלו הוא לא רק אמן, הוא גם אסטרופיזיקאי מדהים של רגשות אנושיים." La Septième Obsession

TIREZ SUR LE PIANISTE/ מי ירה בפסנתרן

מי ירה בפסנתרן מספר את הרפתקאותיו של נגן הפסנתר העדין צ'ארלי (שארל אזנבור) כשהוא מעד אל העולם התחתון הפלילי ומערבולת של פרשת אהבה. עמוס בבדיחות, אקדחים, ליצנים ובריונים, ההומאז׳ חד-התער הזה לסרט הגנגסטר האמריקאי ברוח הגל הצרפתי החדש.

"טריפו לא צריך לספר את חלומות כדי לספר סיפור על אישיותו" Le Monde

המתרגמים / LES TRADUCTEURS

תשעה מתרגמים, שנשכרו לתרגם את הספר האחרון המיוחל של טרילוגיה רבת מכר, כלואים בבונקר מפואר. כאשר עשרת העמודים הראשונים של כתב היד הסודי מופיעים ברשת, משימת החלומות הופכת לסיוט – הגנב הוא אחד מהם והמו"ל (למבר ווילסון) מוכן לעשות כל מה שצריך כדי לחשוף אותו … או אותה. סיפור בלשי מותח, מותיר את הצופים בקצה המושב מרותקים עד הסוף.

היכן יוצגו סרטי הפסטיבל?

פסטיבל הקולנוע הצרפתי ה- 17 בתאריכים 18/3-30/30. הפסטיבל יתקיים בסינמטקים של:

 • תל אביב
 • ירושלים
 • חיפה
 • הרצליה
 • שדרות
 • בית התרבות סביון
 • אולם בית יוחנן בנתניה
 • בית התותחן זכרון יעקב

הכתבה עודכנה לאחרונה בתאריך

הגענו לסוף הכתבה. אם בא לכם להמשיך לקרוא הנה עוד שתי כתבות שלדעתי תאהבו:

אהבתם את הכתבה? מוזמנים לשתף :-)

שתף אותי בפייסבוק
צייץ אותי בטוויטר
שלח אותי באימייל
נעץ אותי בפינטרסט

עד הטיסה הבאה לפריז תדעו להזמין בגט בצרפתית שוטפת

אם חלמתם ללמוד צרפתית, אבל תמיד פחדתם משיעורים משעממים הכוללים הטיית פעלים אינסופית ודקדוק שרוצה לגרום לכם לקפוץ מהפון נף, יש לי פתרון בשבילכם.

Frantastique מאפשר לכם ללמוד צרפתית בקצב שלכם באמצעות סרטונים משעשעים ועיסוק מתמיד בתרבות הצרפתית. זוהי צורת לימוד כיפית ומתוחכמת מכיוון שהמערכת לומדת אותכם ומתאימה את עצמה לקצב ההתקדמות שלכם.

והכי חשוב, סידרתי לכם 15 ימי התנסות חינם! אז אם לא ניסיתם את צורת הלימוד הזאת אני ממש ממליץ לכם ללחוץ על הכפתור למטה לפני שההטבה תתבטל.

מה עושים אם לא ניתן לטייל כרגע בצרפת?

נכון, הקורונה לא מאפשרת לנו לטוס לצרפת ולהנות מכל הטוב שהיא יכולה להציע. אולם אין זה אומר שאנחנו צריכים להיות תקועים בבתים שלנו ולחכות שסיוט הקורונה יגמר.

לאחרונה שמעתי על Go Be Travel אשר מספקים מגוון סיורים בארץ. להבדיל מסיורים מודרכים בקבוצה, כאן אתם מטיילים בקצב שלכם בעזרת הנייד ונהנים ממפות, סרטוני הדרכה של מיטב המדריכים בארץ ועוד. כל אלו יעשירו כל טיול שלכם בארץ וניתן לרכוש אותם במחירים סבירים בהחלט. 

בהחלט שווה לבדוק ולנסות.

גילוי נאות: במידה ותאהבו את אחד הסיורים של Go Be Travel ותחליטו לרכוש אותם אני אקבל עמלה קטנה שאותה אשקיע בשדרוג האתר. 

והערה קטנה לסיום....

אני מאוד מקווה שהכתבה הזאת מצאה חן בעיניכם. אני משקיע המון זמן ולא מעט כסף על מנת לספק לכם מידע איכותי ובחינם. אז אם במקרה אתם מתכננים טיול לצרפת ובא לכם לפרגן לי, כל מה שצריך לעשות זה להזמין את מקומות הלינה שלכם והכרטיסים לאטרקציות השונות והמופעים דרך האתר שלי.

ההזמנות הללו לא יעלו לכם יורו אחד נוסף אך כל הזמנה כזאת תספק לי עמלה קטנה שאותה אשקיע חזרה באתר. הנה הדפים העיקריים מהם ניתן להזמין מקומות לינה וכרטיסים:

המון תודה מראש והמשך קריאה מהנה באתר!

2 תגובות

 1. שלום
  התרגום לכותרת הסרט הוא לא נכון ברוב הסרטים.כדוברת צרפתית מלידה מאוד מוזר לראות תרגום לא נכון.

  1. לא אני קבעתי את התרגום אבל אני יודע שהרבה פעמים מחליטים לתת בעברית שם ששונה מהותית מהמקור הצרפתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

קבוצות פייסבוק על צרפת

כתבות אחרונות

מידע שימושי על פריז

מידע על מחוזות צרפת

מקומות מחוץ לצרפת

תרבות צרפת

בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלכם במייל פעם בשבוע. ואם זה לא מספיק הנה עוד בונוס קטן: מפות אינטרקטיביות של צרפת שישלחו אליכם מיד עם תום תהליך ההרשמה :)

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליאון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלכם או להעביר את פרטי הדוא"ל לגורמים אחרים.

עדכונים מהבלוג ועוד דברים טובים פעם בשבוע

מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
האתר משתמש בעוגיות (ולא רק מדלן) על מנת לספק לאורחיו חווית משתמש איכותית. ניתן לקרוא על כך עוד בדף העוסק בפרטיות ותנאי השימוש.