סן פול דה ואנס (Saint Paul de Vence) – כפר האמנים של הריביירה

סן פול דה ונס (Saint Paul de Vence). צילום: צבי חזנוב
זמן קריאה משוער: 11 דקות

אני מודה ומתוודה, הפעם הראשונה ששמעתי על סן פול דה ואנס היה כשהקשבתי לשיר המקסים Ma môme של ז’אן פרה.

שם נאמר:

On va pas à Saint-Paul-de-Vence
On passe toutes nos vacances
À Saint-Ouen

או בעברית:

איננו הולכים לסן פול דה ואנס, אנחנו מבלים את חופשותינו בסנט אואן (פרבר של פריז).

מכיוון ששירו הרומנטי של ז’אן פרה עוסק בזוג ממעמד הפועלים, הייתי בטוח שסן פול דה ואנס הוא מקום שבו נופשת החברה הגבוהה של צרפת ומיד תיארתי לעצמי חוף ים, מלונות מפוארים ונשים לבושות דיור ושאנל מכף רגל ועד ראש.

טעיתי. סן פול דה ואנס אינו עיירה לחופה הדרומי של צרפת, כמו סן טרופה, אלא כפר עתיק. נכון, יש בו לא מעט שיק, כמו לא מעט מקומות בריביירה הצרפתית, אך הוא נובע בעיקר מההיסטוריה שלו ובמיוחד היותו אחד הכפרים האהובים על אמנים במאות ה-19 וה-20.

ככל שקראתי על המקום, כך גדלה סקרנותי לגביו, וביולי 2023 זכיתי סוף סוף לבקר בו במסגרת סיור עיתונאים שערכתי כאורח של משרד התיירות של Côte d’Azur.

בכתבה הזאת נצא יחד לסיור בכפר הקסום הזה, נגלה את ההיסטוריה שלו, שמשתרעת על פני יותר מ-1,000 שנה, את המקומות שאסור להחמיץ בו וכמובן, לא אשכח לספק לכם את כל המידע התיירותי הדרוש לצורך תכנון הטיול במקום המקסים הזה.

אז בואו ננעל נעלי הליכה נוחות ונצא לדרך.

ההיסטוריה של סן פול דה ואנס

סן פול דה ואנס שוכן על גבעה סלעית הממקומות בין הים התיכון לאלפים הצרפתיים. בזכות מיקומו האסטרטגי, בנו רוזני פרובאנס על ראש הגבעה טירה ולידה כנסייה (Saint Michel du Puy). בשנת 1285 הסכים רוזן פרובאנס לתת לכפר את הזכות לארח יריד בשטחו, מה שהפך את הכפר הקטן לישוב משגשג.

בשנת 1388, בעקבות מעבר שטחי רוזנות ניס (Nice) לשליטתו של רוזן סאבוי (Savoy), הפך סן פול דה ואנס לשטח בשליטתו, מכיוון שהיה נתון למרותה של רוזנות ניס. מיקומו האסטרטגי, ממש על הגבול בין רוזנות סאבוי לבין רוזנות פרובאנס, השייכת למלך צרפת, גרם לכך ששליטיו של הכפר לא הפסיקו לבצר אותו. גם היום תוכלו לראות את הקירות העבים שהגנו על על הכפר החל מהמאה ה-14 ואפילו תוכלו לבקר בשער ונס (Vence), ששרד מאותם ימים.

הכפר סן פול פול דה ואנס בזמן ימי הביניים. התמונה נוצרה באמצעות Midjourney.
הכפר סן פול פול דה ואנס בזמן ימי הביניים. התמונה נוצרה באמצעות Midjourney.

במהלך תקופת שלטונו של פרנסואה ה-1 (שלט בין השנים 1515-1547), המשיך סן פול דה ואנס להיות יעד אסטרטגי, בגלל מיקומו בקרבת חצי האי האיטלקי. לאחר שעבר מיד ליד מספר פעמים, החליט מלך צרפת לשדרג את הביצורים של הכפר ובזמן הבנייה הכפר אף זכה לארח את פרנסואה ה-1 בכבודו ובעצמו.

אם המאה ה-16 זכורה בתולדות הכפר בתור תקופה של מלחמות (בתחילה המלחמות בין מלך צרפת לבין ההבסבורגים ומאוחר יותר מלחמות דת אכזריות בין הקתולים לפרוטסטנטים), הרי שהמאות ה-17 וה-18 נחשבות לתקופה של פריחה ושגשוג משתי סיבות.

הסיבה הראשונה היא, שכחלק מהאמונה הקתולית, שאם רק יהפכו את הכנסיות שלהן ליפות יותר, יחזרו כל הפרוטסטנטים לחיק הכנסייה (תהליך שידוע בתור הקונטר-רפורמציה), שודרגה הכנסייה העתיקה של הכפר. הסיבה השנייה היא, שבמהלך התקופה הזאת החלו יותר ויותר ממשפחות האצולה של פרובאנס להגיע להתגורר בכפר ובנו שם בתים מפוארים (במיוחד ב-rue Grande).

בשנת 1860 עברה ניס לשליטת צרפת וסן פול דה ואנס איבד מחשיבותו האסטרטגית. כתוצאה מכך החליטה ממשלת צרפת להרוס את החומות של הכפר, על מנת להרחיבו. ראש הכפר אנרי לאיה (Henri Layet 1824-1899) הצליח בשנת 1872, לאחר לא מעט מאבקים, למנוע את רוע הגזרה, והכפר קנה מממשלת צרפת את החומה ב-400 פרנק והצליח למנוע את הפגיעה באופיו. בשנת 1945 הפכו החומות של הכפר למונומנט היסטורי, מה שמונע כל סיכוי לפגיעה עתידית בהן.

סן פול דה ואנס הופך לכפר האמנים

השקט הפסטורלי, בשילוב הנוף המרהיב והארכיטקטורה, הביאו במהלך המאה ה-20 מספר אמנים חשובים להתגורר בכפר.

אחד הראשונים שגילו את הכפר בזכות התאורה המיוחדת והצבעוניות שלו היה פול סיניאק (Paul Signac 1863-1935), אבי אסכולת הפואנטליזם (ציור באמצעות נקודות), שצייר מספר ציורים של הכפר.

ציור הכפר סן פול דה ואנס מאת פול סיניאק (1921)
ציור הכפר סן פול דה ואנס מאת פול סיניאק (1921)

מאוחר יותר הגיען לכאן ראול דופי (Raoul Dufy 1877-1953) מהאסכולה הפוביסטית, והצייר היהודי המפורסם חיים סוטין ביקר וצייר שם אף הוא. אליהם הצטרף, מאוחר יותר, יהודי נוסף – מארק שאגאל (Marc Chagall 1887-1985) – עליו אכתוב עוד מעט, וכך סן פול דה ואנס הפך למעין שלוחה דרומית של רובע מונפרנאס בפריז.

לא מעט מהאמנים הללו אהבו להתגורר במלון la Colombe d’Or, שהיה שייך לפול רו (Paul Roux), והוא זה שקישט את מלונו בציורים של כמה מהאמנים החשובים ביותר של המאה ה-20. המלון הזה הפך עם השנים למעוז הבוהמה של פריז, וכאן התגורר הזוג המפורסם איב מונטאן וסימון סיניורה בזמן חתונתם בשנת 1951.

איב מונטאן וסימון סיניורה בסן פול דה ואנס. התמונה נוצרה באמצעות Mid Journey.
איב מונטאן וסימון סיניורה בסן פול דה ואנס. התמונה נוצרה באמצעות Mid Journey.

הזוג הכיר באוגוסט 1949, כאשר סימון סיניורה, שהתגוררה בכפר, עברה ליד האוכסניה עליה כתבתי, יחד עם ידידה המשורר ז’אק פרבר (Jacques Prévert 1900-1977) ופגשה שם את איב מונטאן אוכל ארוחת ערב יחד עם הגיטריסט שלו. סיניורה, שכבר שזמן קצר לפני כן עזבה את בעלה הראשון, התאהבה באיב מונטאן, הזמינה אותו אליה הביתה והשאר היסטוריה.

חתונתם של מונטאן וסיניורה סימנה את תור הזהב של סן פול דה ואנס, שנמשך במהלך השנים 1950-1960. במהלך התקופה הזאת הגיעו לכאן לא מעט במאים ואנשי קולנוע מפורסמים, לא מעט בזכות המשורר והמחזאי ז’אק פרבר, שהתגורר שם.

למרות כל השמות המפורסמים שהבאתי, אין מישהו ששמו נקשר יותר לסן פול דה ואנס מאשר מארק שאגאל. הוא חזר לצרפת ב-1948, אחרי שחי מספר שנים בארה”ב והחליט לעבור לריביירה הצרפתית, מכיוון שזו הפכה למרכז גדול של אמנות.

הוא בחר בסן פול דה ואנס, שנמצא לא רחוק מהיכן שהתגוררו מאטיס ופיקאסו. במשך קרוב ל-40 שנה, שאגאל המשיך ליצור ולמרות הקרבה הגיאוגרפית לפיקאסו הם לא שיתפו פעולה (אם כי בהחלט העריכו זה את זה). בשנת 1964 קם במקום מוזיאון האומנות המודרנית המפורסם, Fondation Maeght, ובשנת 2008 סיים הצייר ז’אן מישל פולון (Jean-Michel Folon) לעטר את הקפלה של הכנסייה המקומית.

כל אלו יצרו אטרקציות אמנותיות חדשות, שהובילו לעלייה לרגל של חובבי אמנות וקיבעה את סן פול דה ואנס בתודעה הלאומית בתור “כפר האמנים”, סטטוס ממנו הוא נהנה עד ימינו אלה.

מוזיאון מאג (Fondation Maeght)

נתחיל את הביקור שלנו דווקא במוזיאון שנמצא מחוץ לכפר עצמו, אך קשור אליו בעבותות ומהווה את האטרקציה החשובה ביותר של הכפר.

הסיפור של המקום מתחיל כאשר אמה מאג (Aimé Maeght 1906-1981), סוחר אומנות מפורסם מפריז, הגיע לסן פול דה ואנס עם אישתו ובנם חולה הלוקמיה בראשית שנות ה-50 של המאה ה-20. בשנת 1953, נכנע הבן למחלה ומת בגיל 11. הזוג הכואב ניסה לאסוף את השברים ולעמוד שוב על הרגליים לאחר התקופה הנוראית שעבר.

מי שבאו לעזרת לזוג מאג הם האמנים שמתגוררים בכפר ובסביבתו, שאת יצירותיהם הציג אמה בגלריה שלו. ז’ורז’ בראק (Georges Braque 1882-1963) מציע לאמה להקים מוזיאון שינציח את זכר בנם, והזוג רתם את כל כוחותיו על מנת שהפרויקט יצליח.

פונדסיון מאג. צילום: צבי חזנוב
פונדסיון מאג. צילום: צבי חזנוב

בשנת 1964 נפתח המוזיאון, שתוכנן על ידי הארכיטקט הספרדי ג’וזפ לואיס סרט (Josep Lluís Sert i López 1902-1983) ובו תוכלו למצוא יצירות אמנות של כמה מהאמנים הגדולים ביותר של המאה ה-20 ובהם ז’ורז’ בראק, פייר בונאר (Pierre Bonnard 1867-1947), מארק שאגאל, חואן מירו (Joan Miró i Ferrà 1893-1983) ג’יאקומטי (Alberto Giacometti 1901-1966) ועוד.

מעבר לזה, תמצאו במקום גם גן אותו עיצבו ג’יאקומטי, מירו ובראק , מבוך צמחי ואגם עם מוזאיקה של דגים. לצד כל אלו נמצאת גם קאפלה המוקדשת לברנאר הקדוש, לזכרו של בנם של בני הזוג מאג, שנקרא ברנאר גם הוא.

כתובת: 623 chemin des Gardettes

קישור להזמנת כרטיסים

מה כדאי לראות בסן פול דה ואנס עצמו?

כעת, לאחר שאתם מכירים מעט את ההיסטוריה של המקום, הגיע הזמן לצאת לדרך ולבקר שם. שימו לב שכאשר תטיילו בכפר תגלו כ-20 שלטים המספקים לכם מידע על האטרקציות השונות. לכל שלט כזה ישנו שבב NFC, שמאפשר לכם לקרב את הטלפון הנייד שלכם לשלט ולצפות בסרטונים המתארים את ההיסטוריה של המקום הספציפי.

הנה מספר אטרקציות שלא מומלץ לכם לפספס.

הכנסיות של סן פול דה ואנס

בתור חובב ידוע של כנסיות, היה לי ברור שלא אפספס את בתי התפילה של הכפר ולשמחתי גיליתי מספר כנסיות, שכל אחת בהחלט שווה ביקור מכיוון שלא מדובר כאן ב”עוד מאותו דבר”.

הכנסייה הקולגיאלית (L’ÉGLISE COLLÉGIALE)

זוהי הכנסייה הגדולה והעתיקה ביותר בכפר והיא נבנתה בשלבים בין המאה ה-14 למאה ה-18 ולכן מכילה ערבוביה שונה של סגנונות.

כאשר תבקרו בכנסייה תמצאו לא מעט חלקים מימי הביניים. החלק החשוב ביותר הוא דווקא קפלת סן קלמנט (Saint Clement), שנבנתה בשנת 1680. הסיבה לכך היא שבשנת 1666 קיבלה הכנסיה “העלאה בדרגה” והפכה לכנסיה קולגיאלית (מעין קתדרלה אך ללא בישוף) וכתוצאה מכך עברה שדרוג נרחב בכל הקשור למראה שלה.

את התוצאה רואים בקפלת סן קלמן, שנבנתה על ידי משפחת ברנרדי (Bernardi), אחת ממשפחות האצולה החשובות של סן פול דה ואנס. תמצאו שם את אמנות הבארוק הצרפתי בשיאה בדמות תמונות ופסלונים. בהחלט לא כדאי לפספס את המקום.

כתובת: Place de l’église

קפלת החוזרים בתשובה הלבנים (LA CHAPELLE DES PÉNITENTS BLANCS)

זוהי קפלה שנבנתה במאה ה-17 לטובת מסדר החוזרים בתשובה הלבנים (על שם הגלימות הלבנות שהם לבשו). המסדר הזה עסק בעזרה לחולים, חלוקת מזון לעניים ואירוח עולים לרגל, והתקיים עד שנת 1920.

לאחר פיזור המסדר הלך המצב של הקאפלה והתדרדר, עד שבשנת 2000 הוחלט על שיפוץ מקיף. את השיפוץ ביצע האמן הבלגי ז’אן מישל פולון (Jean-Michel Folon) וכיום הקאפלה מציגה את יצירותיו בדמות ויטראז’ים, ציורי קיר ועוד.

אחד ציורי הקיר של פולון. צילום: צבי חזנוב
אחד ציורי הקיר של פולון. צילום: צבי חזנוב

עלות כרטיס כניסה: 3 יורו (נכון ליולי 2023).

כתובת: Place de l’église

ימי ושעות פתיחה:

15 אפריל עד 15 אוקטובר: כל יום בין 10:00-12:30 ו 14:00-18:00.

15 באוקטובר – 14 אפריל: כל יום, חוץ מיום שלישי, בין 10:00-12:30 ו 14:00-17:00.

קפלת סן שארל-סן קלוד (LA CHAPELLE SAINT CHARLES-SAINT CLAUDE)

את הקפלה הקטנה הזאת בנו בשלהי המאה ה-17 שארל ריימון (Charles Raymond) וקלוד ברסיון (Claude Barcillon) ולכן היא נקראת על שם הקדושים שעל שמם הם נקראים.

בסביבות שנת 2010 צייר האמן פול קונט (Paul Conte) סדרה של ציורי קיר בקפאלה, המתארים את חייהם של הקדושים סן קלוד וסן שארל ואתם מוזמנים להיכנס ולצפות בהם.

כתובת: Chemin Sainte-Claire

קפלת נוטרדאם דה גרדט (NOTRE DAME DES GARDETTES)

הקפלה הזאת, השוכנת על הדרך המובילה לטורט סור לו (Tourrettes-sur-Loup), מוזכרת בפעם הראשונה בשנת 1476. כמו הכנסייה הקולגיאלית, גם הקאפלה הזאת זכתה לשדרוג משמעותי במהלך המאה ה-17, ולכן תוכלו למצוא בה שלל יצירות אומנות מתקופת הבארוק. לצדם תמצאו גם סדרה של ציורי קיר שצוירו על ידי שני אומנים תושבי הכפר בין השנים 1926-1930 ומתארים את חייה של מאריה הקדושה.

כתובת: Chemin Sainte-Claire

החומות של סן פול דה ואנס

מדובר בקילומטר של חומות וביצורים שונים, שנבנו על ידי המלך פרנסואה ה-1 בזמן המלחמות שלו באיטליה. זוהי אחת הדוגמאות הראשונות של ביצורים מהסוג הזה ומכאן נובעת חשיבותם ההיסטורית.

החומות של סן פול דה ואנס. צילום: צבי חזנוב
החומות של סן פול דה ואנס. צילום: צבי חזנוב

לצערנו הרב, בניית החומות אילצה חלק ניכר מתושבי הכפר לעזוב אותו מכיוון שבתיהם נהרסו על מנת לבנות את הביצורים. מצד שני, החומות שמרו על הכפר וכיום אתם יכולים לטייל עליהם ולהנות מנוף מהמם. האם זה היה שווה את המחיר? אתם תגידו.

בעודכם מבקרים בביצורים של סן פול דה ואנס אל תפספסו את המקומות הללו:

הדונז’ון

דונז’ון הוא מגדל שנמצא לרוב בלב הטירה והדונז’ון הזה הוא השריד היחידי מהטירה שניצבה כאן במהלך ימי הביניים. המגדל הזה החל להיבנות במהלך המאה ה-13 ונוסף לו פעמון בשנת 1443.

לא מעט אנשים מפורסמים התגוררו כאן ובהם:

  • רמון ברנגר ה-4 (Ramon Berenguer IV 1198-1245) רוזן פרובאנס ואביהם של מספר נשים שהפכו למלכות צרפת ואנגליה.
  • פרנסואה ה-1 מלך צרפת.
  • סבסטיאן וובאן (Sébastien Le Prestre de Vauban 1633-1704), גדול האדריכלים הצבאיים של צרפת, שבנה לא מעט מבצרים בימי חייו.

מאז המאה ה-18 שוכנת כאן העירייה וכאן, במבנה הזה, התחתנו איב מונטאן וסימון סיניורה בשנת 1951 (אחד העדים שלהם היה המשורר והמחזאי המפורסם ז’אק פרבר, עליו כתבתי קודם).

לא רחוק משם, במספר 2, תמצאו את הבית בו התגוררו איב מונטאן וסימון סיניורה.

כתובת: Place de la Mairie

מגדל המשיקולי (LA TOUR À MÂCHICOULIS)

המילה “משיקולי” אולי נשמעת כמו שם משפחה גרוזיני, אך פירושה מגדל עם פתחים ברצפה מהם ניתן לזרוק סלעים או שמן רותח על חיילי האויב (ככל שידוע לי, אין מילה עברית מקבילה בה ניתן להשתמש).

החשיבות של המגדל הזה נובעת מכך שהוא אחד השרידים היחידים מהחומות הימי בינמיות של הכפר (כידוע, רוב הביצורים שתראו נבנו על ידי פרנסואה ה-1).

כתובת: Rempart Ouest

LA TOUR DE L’ESPERON

זהו מגדל מרובע בעל מספר קומות, הצמוד לחומה שבנה פרנסואה ה-1. המקום שימש בעבר לאחסון אבק שריפה.

כתובת: Rue de la Prison

מבצר הדופין (LE BASTION DU DAUPHIN)

המבצר הזה, שנקרא על שם התואר שהחזיק יורש העצר של צרפת, הגן על הכניסה הצפונית יחד עם המבצר המלכותי. המטרה של שניהם הייתה לייצר אש צולבת כלפי האויב, מה שמאוד יקשה עליו מלהתקדם ולנסות לפרוץ את שערי הכפר.

תמצאו שם תותח עתיק בשם לקאן (Lacan) שנלקח שלל מקרב סרזול (Ceresole) בשנת 1544.

כתובת: Place neuve

כיכר משחק הכדורים (Place du jeu de boules)

זוהי כיכר המוקדשת למשחק הפטנק (Petanque), הכה פופולרי בפרובאנס. זהו משחק שבו שחקנים זורקים כדורי מתכת במטרה להביאם הכי קרוב שאפשר לכדור הקטן, ומי שמצליח במשימה הזאת מוכרז כמנצח.

בכיכר הזו שיחקו, במשך שעות רבות במצטבר, איב מונטאן ולינו ונטורה, שניים מהשחקנים המפורסמים ביותר של הקולנוע הצרפתי (איב מונטאן הוא כמובן גם זמר).

קפה דה לה פלאס. צילום: צבי חזנוב
קפה דה לה פלאס. צילום: צבי חזנוב

מעבר למשחקי כדור, תמצאו כאן בית קפה (Café de la Place) שמאפשר לכם לשבת על המרפסת שלו ולצפות באנשים משחקים פטנק בעודכם שותים פסטיס. בצד השני של הכיכר תמצאו את האכסנייה המפורסמת La Colombe d’Or, אותה הזכרתי בפרק שעוסק בהיסטוריה של סן פול דה ואנס.

בית הקברות של סן פול דה ואנס

בתור חובב גדול של בתי קברות לא יכולתי לפספס כמובן את המקום הזה. הסלבריטי המפורסם ביותר שקבור כאן הוא כמובן מארק שאגאל, שנמצא שם עם בת זוגתו האחרונה ואווה (Vava Chagall 1905-1993).

קברו של מארק שגאל. צילום: צבי חזנוב
קברו של מארק שגאל. צילום: צבי חזנוב

כמו כן, תמצאו שם את קברם של אמה ומגריט מאג, שהקימו את מוזיאון מאג, עליו כתבתי קודם. שניהם קבורים שם לצד בנם ברנאר שמת בגיל 11 ושמותו הפך לטריגר שיצר את המוזיאון החשוב של סן פול דה ואנס.

Rue Grande

ביציאה מבית הקברות של סן פול דה ואנס אל תפספסו את הרחוב הזה, שמכיל שורה של בוטיקים, בהם תמצאו יצירות אומנות שונות של אומנים מקומיים.

אחד הבוטיקים של Rue Grande. צילום: צבי חזנוב
אחד הבוטיקים של Rue Grande. צילום: צבי חזנוב

אל תפספסו גם את בית מספר 71, שקיים מאז המאה ה-16 ואת בית מספר 92 ששייך למשפחת אלזיארי (Alziary), אחת מהמשפחות המכובדות של הכפר.

כיכר המזרקה הגדולה (Place de la Grande Fontaine)

אחת הכיכרות הראשיות של הכפר הקרויה על שם המזרקה שנמצאת שם ושסיפקה מים לבניין המכבסה, שקיים שם עד היום. זהו אחד המקומות הקרירים ביותר בכפר בזכות המים הזורמים והאבנים ומקום מצויין להתקרר מעט ביום קיץ חם.

היכן מומלץ לאכול בסן פול דה ואנס?

יחסית לכפר קטן, יש במקום לא מעט מסעדות ובתי קפה, כך שכל אחד יוכל למצוא משהו שיתאים לו. הנה מספר מקומות שצדו את עיני:

LA COLOMBE D’OR

המסעדה המיתולוגית של סן פול דה ואנס מגישה מאז שנפתחה אוכל מקומי עממי וטרי. בין השאר תמצאו שם ירקות ממולאים, עגבניות אפויות, דגי אנשובי ומאכלים פרובנסליים מסורתיים אחרים.

כתובת: 1 Place du Général de Gaulle

קישור לאתר המסעדה

CHEZ ANDREAS

מקום מצוין לארוחה או סתם משקה אותו ניתן לשתות בעודכם צופים על הנוף המרהיב שנפרש לרגליכם. התפריט הוא די אקלקטי ומכיל מנות חלוקה לצד פסטה, מרק בצל ופואה גרא. המחירים עממיים עד סבירים.

כתובת: Rempart ouest

LA FONTAINE

המסעדה הזאת פתוחה כל יום מ-10:00-22:00 (דבר נדיר מאוד בצרפת ומאוד מבורך בעיני, מכיוון שהוא מאפשר לכם לאכול מתי שאתם רוצים ולא מתי שהמסעדות מכריחות אותכם לאכול).

את המקום מנהל השף ז’רום גרלו (Jérôme Garello) ותמצאו שם מטבח ים תיכוני וארוחות עסקיות שנעות בין 19-35 יורו (נכון ליולי 2023).

כתובת: 10 montée de la Castre

מסעדות נוספות

אלו היו שלושה מסעדות שתפסו את עיני, אך יש בכפר מסעדות נוספות. תוכלו למצוא עליהן מידע בקישור הזה.

לינה בסן פול דה ואנס

רוצים להרגיש מעט כמו איב מונטאן וסימון סיניורה? מדוע שלא תתגוררו מספר ימים בכפר הרומנטי והקסום הזה ותהפכו אותו לבסיס לטיולי כוכב?

הנה כמה מלונות שיכולים להתאים לכם:

Domaine du Mas De Pierre

Domaine du Mas De Pierre. צילום: Booking.com
Domaine du Mas De Pierre. צילום: Booking.com

מלון 5 כוכבים עם בריכה ענקית שנמצא בלב מטע עצי הזית של סן פול דה ואנס. המקום מורכב מ-5 בסטידים (Bastides), חוות אבן עתיקות, שכל אחת מכילה מספר חדרים (סה”כ 76 חדרים). מעבר לבריכה ולגן תמצאו כאן שתי מסעדות מצוינות, הראשונה (La table de Pierre) מגישה אוכל בינלאומי מתוחכם ואילו השנייה (Lis Orto) מגישה אוכל מקומי.

אם אתם מטיילים עם ילדים, תשמחו לדעת שבמתחם המלון ישנו גן שעשועים הנקרא Jardin d’Alice המבוסס על סיפור עליסה בארץ הפלאות, וצוות המלון אף ישמח להעסיק את ילדיכם במהלך היום (אם תגיעו לשם בתקופה בה מתקיימת חופשת בית הספר).

מידע נוסף והזמנות

Hôtel La Grande Bastide

Hôtel La Grande Bastide. צילום: Booking.com
Hôtel La Grande Bastide. צילום: Booking.com

מלון 4 כוכבים הממוקם בבניין מהמאה ה-18 המשקיף על סן פול דה ואנס. החדרים מעוצבים בסגנון פרובנסאלי, וכמו בלא מעט מלונות ברמתו, תמצאו גם כאן בריכת שחייה ושתי מרפסות המשקיפות על הנוף, בהן ניתן לאכול ארוחת בוקר.

מידע נוסף והזמנות

Les Messugues

Hotel Les Messugues. צילום: Booking.com
Hotel Les Messugues. צילום: Booking.com

אם אתם מחפשים אופציה מעט זולה יותר אך מפנקת לא פחות, אתם מוזמנים לבדוק את מלון Les Messugues בעל 3 כוכבים, הנמצא 5 דקות נסיעה מסן פול דה ואנס ובקרבת מוזיאון מאג.

לחלק מהחדרים ישנן מרפסות המאפשרות לאורחים לשבת עם ספר וכוס יין ולהסתכל על הנוף. לכל אלו נוספת מסעדה בשם La Table des Messugues, המגישה אוכל ביתי מקומי באווירה ידידותית.

מידע נוסף והזמנות

מלונות נוספים בסן פול דה ואנס

אם אף אחד מהמלונות הללו לא פנוי או לא מתאים, אתם מוזמנים להיכנס לקישור הזה ולמצוא עוד שורה של מלונות מצוינים באיזור.

מוזמנים ליצור איתי קשר

ארגז הכלים של הפרנקופיל
כל אתרי ההזמנות הכי אמינים ומומלצים במקום אחד. ככה תוכלו להשוות מחירים בקלות, לחסוך כסף ולדעת שקניתם באתר איכותי וידידותי למשתמש.
הפרנקופיל
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.

ואם זה לא שכנע אותכם…

מי שנרשם כעת יקבל את הרצאה שלי על טיול בפריז בעקבות מולייר בחינם!