ויזת תייר לצרפת: כל המידע שצריך על ETIAS – ויזה לאירופה

גילוי נאות לפני שנתחיל:

מתוך אהבתי לצרפת אני משקיע רבות באתר ובשיפור מתמיד של התוכן וחווית השימוש בו, כדי שתהנו ממנו. אשמח אם כשאתם מזמינים מלון, כרטיסים לאטרקציות ורכבות או שוכרים רכב, תעשו זאת דרך אתרי ההזמנות המומלצים (כאן בקישור). אציין שאני מקבל עמלה קטנה על כל קנייה כזאת, וכך בכל פעם שאתם קונים דרכי אתם גם נהנים ממוצר איכותי מאתר אמין, וגם מאפשרים לי להוסיף ולהשקיע באתר להנאתכם.

ויזה לצרפת - ויזה לאירופה - ETIAS
זמן קריאה משוער: 2 דקות

בזמן שכולנו מחכים לאפשרות להיכנס לארה”ב ללא ויזה, מסתבר שהחל משנת 2024 (ככל הנראה) ישראלים יידרשו להציג ויזה כדי להיכנס לצרפת.

לא להיבהל! לא צריך תהליך ארוך ומורכב כדי לקבל ויזה לאירופה (שכוללת גם את צרפת, כמובן), ולמעשה מדובר בשינוי בהליך הכניסה למדינות שונות ביבשת. ריכזתי עבורכם את כל המידע הרלוונטי בנושא ויזה לצרפת, אולם לפני הכל מומלץ לצפות בסרטון הבא עד סופו:

ETIAS – ויזה לאירופה

ויזה לאירופה – ETIAS (ראשי תיבות של European Travel Information and Authorisation System) היא למעשה אשרת כניסה למדינות שונות באירופה, הנכללות בהסכם שנגן. את הוויזה מקבלים לאחר שממלאים טופס אונליין ומשלמים 7 יורו. ילדים מתחת לגיל 18 ומבוגרים מעל גיל 70 פטורים מהתשלום (אבל לא ממילוי טופס הבקשה לוויזה).

מטרת המערכת היא להגביר את האבטחה ולנטר הגירה בלתי חוקית, הפצת מגיפות או סיכונים אחרים, כמו גם לייעל את התיירות ולזרז את מעברי הגבול.

ממתי יצטרכו תיירים ישראלים ויזה לאירופה?

במקור דיברו על נובמבר 2023 אולם בשלהי פברואר 2023 הוחלט לדחות את ה-ETIAS למועד בלתי ידוע בשנת 2024. ברגע שיפורסמו פרטים חדשים לגבי המועד המדויק, אני אעדכן את הכתבה הזאת ולכן מומלץ “לגזור ולשמור” אותה ולחזור מידי פעם או לקראת הנסיעה.

אילו מדינות דורשות ויזת ETIAS?

26 מדינות באירופה שייכות ל-ETIAS ועבורן צריך ויזה, ביניהן: צרפת, אוסטריה, איסלנד, איטליה, גרמניה, הולנד, שוודיה, סלובקיה, פולין, מלטה ועוד.

נכון לכתיבת שורות אלה, בריטניה, אירלנד, רומניה, בולגריה וקרואטיה לא נכללות ב-ETIAS ועבורן אין צורך בוויזה.

איך מקבלים ויזה לצרפת?

התהליך לא מסובך ודורש מילוי טופס באתר אינטרנט מיוחד שיוקם ויהיה זמין לנוסעים, לאחר שהיוזמה תיכנס לתוקף.

בטופס תידרשו למלא פרטים בסיסיים כמו: שם מלא, תאריך לידה, מין, אזרחות, מספר דרכון עדכני (הדרכון צריך להיות בתוקף לפחות 3 חודשים קדימה, ובן לא יותר מ-10 שנים), כתובת אימייל.

בנוסף, תידרשו לתת מספר כרטיס אשראי כדי לשלם את מחיר הוויזה.

ייתכן שתתבקשו לתת מידע נוסף, כמו השכלה ותעסוקה, לאן אתם נוסעים ומדוע, מצב רפואי, עבר פלילי וכו’.

תידרשו לאשר שכל המידע שנתתם נכון, וכי אתם מבינים את תנאי הכניסה למדינות ETIAS.

אם מישהו ממלא את הבקשה עבורכם, הוא יידרש לספק מידע אישי על עצמו ועל הקשר ביניכם, וגם לאשר שחתמתם על הצהרת ייצוג.

ילדים מתחת לגיל 18 – מותר להורה או אפוטרופוס חוקי בלבד למלא את הטופס עבורם.

בחלק מהמדינות יש כבר דרישה לדרכון ביומטרי, ואם רוצים לקבל ויזת ETIAS ללא דרכון ביומטרי, צריך לבדוק אפשרות לקבל ויזה כזו דרך מדינה שמאפשרת קבלת הוויזה עם דרכון רגיל. צרפת כרגע לא דורשת דרכון ביומטרי.

מילוי הטופס לא אמור להיות מסובך או ארוך במיוחד. לאחר שתשלחו את הטופס, יתקבל אישור במייל חוזר. ייתכן שתקבלו את האישור באופן מיידי, ובכל מקרה – תוך 48 שעות, במידה שהכל תקין.

האישור תקף ל-3 שנים, או עד שהדרכון שלכם פג תוקף – המוקדם מביניהם. הוויזה לצרפת מאפשרת לכם לשהות במדינה 90 יום ברצף, כל 180 יום. הוויזה לא מבטיחה כניסה באופן מוחלט, וכמובן שביקורת הגבולות בצרפת עדיין שם, ותמשיך לבדוק את הנוסעים הנכנסים ולהחליט למי מתאפשר להיכנס ולמי לא.

מה עושים אם הוויזה לא מאושרת?

אם קיבלתם דחייה, או שהוויזה שלכם נשללה, תקבלו הודעת דואר אלקטרוני עם הסיבות לכך, המציינת גם את הרשות שהחליטה לדחות את הבקשה.

ניתן לערער על ההחלטה, ובמייל שתקבלו יהיו הסברים לאן לפנות ואיך לערער. הערעורים מטופלים ברמת המדינה, כך שאם למשל נדחתה הכניסה שלכם לצרפת, תצטרכו לדבר עם הרשויות המקומיות במדינה.

מוזמנים לספר לחברים שלכם

צבי חזנוב (הפרנקופיל). צילום: לירן הוטמכר
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.

ואם זה לא שכנע אותכם…

מי שנרשם כעת יקבל את הרצאה שלי על טיול בפריז בעקבות מולייר בחינם!

דילוג לתוכן