הנחיות קורונה בצרפת – כל מה שצריך לדעת

שני מלצרים בפריז. צילם: לירן הוטמכר
זמן קריאה משוער: 6 דקות

שנת 2020 שינתה את הדרך בה אנו מטיילים, ולפני כל נסיעה אנחנו בודקים את הנחיות הקורונה במדינה הרלוונטית. בעמוד זה תוכלו למצוא מידע על כניסה לצרפת בתקופת הקורונה, מגבלות (אם יש), הנחיות מיוחדות, בדיקות קורונה שצריך לעשות ועוד.

הדף עודכן לאחרונה בתאריך 1 באוגוסט 2022

לפני שנתחיל

הרשו לי להודות לגל שטיינר על העזרה באיסוף המידע. גל בונה תוכניות טיול לפריז בהתאמה אישית וניתן לקרוא על שירותיה בכתבה הזאת.

ועוד הערה אחרונה: למרות שאנחנו עושים הכל על מנת לעדכן את ההנחיות ולהגיש אותן בצורה הכי ידידותית למשתמש שניתן, איננו יכולים לקחת אחריות על מעשים שנעשים בעקבות קריאת הנחיות אלו. הסיבה לכך היא שההנחיות משתנות בקצב מאוד מאוד מהיר (לכן גם שמתי למעלה את תאריך העדכון האחרון) ולא תמיד אנחנו מספיקים לעדכן אותן מיד לאחר השינוי.

זאת הסיבה שבסוף הכתבה תמצאו קישורים למספר אתרים רשמיים שעוסקים בהנחיות הקורונה בישראל ובצרפת. אני ממליץ בחום רב לקרוא גם אותם ולהצליב את המידע שם עם המידע פה.


מגיפת הקורונה פרצה בצרפת בחודשים הראשונים של שנת 2020 ומאז לא יכול היה התיירי הישראל לשוטט להנאתו ברחובות פריז, לטייל בין טירות עמק הלואר, החופים של ברטאן או שדות הלבנדר של פרובאנס.

לשמחתי הרבה כעבור שנה לא פשוטה, נוצר סוף סוף אור בקצה המנהרה. צרפת פצחה במבצע חיסונים שתחילה קרטע מעט, אך לאט לאט צבר תאוצה. במקביל, אצלנו בארץ רוב האוכלוסיה הבוגרת זכתה להתחסן ולקבל דרכון ירוק, מה שאיפשר לה לחזור ולבקר בצרפת.

אולם מרגע שניתן האות והטיסות בין ישראל לצרפת חזרו החלו לזרום שאלות בסגנון “האם רק מחוסנים יכולים להיכנס לצרפת?”, “מה עם הילדים?”, “איך ניתן לקבל תו ירוק צרפתי?” ועוד.

מכיוון שמדובר בהנחיות מאוד דינמיות ואין כמעט שבוע שבו משהו לא משתנה, אני ממליץ בחום לשמור את הדף הזה במועדפים ולחזור אליו שוב ושוב לקראת הטיול שלכם. כך תהיו בטוחים שהמידע שקראתם הוא המעודכן ביותר.

שאלות ותשובות לגבי קורונה בצרפת

האם בעלי דרכון ישראלי יכולים להיכנס לצרפת?

החל מה 15 בינואר 2022, ישראלים (מחוסנים) יוכלו להיכנס לצרפת.

האם מבוגרים חייבים להיות מחוסנים כדי להיכנס לצרפת?

עד לא מזמן ההתשובה החד משמעית היתה כן. אולם החל משלהי אפריל 2022, על פי הכתבה הזאת, נראה שהמצב השתנה וכעת גם אדם לא מחוסן יכול להיכנס לצרפת בכפוף לבדיקה (לא כתוב שם אם זו בדיקת PCR או אנטיגן ולכן כל עוד הנושא לא ברור, הייתי ממליץ על פיסיאר) והצהרה על כך שאין לכם שום סימפטומים של קורונה.

אולם מכיוון שהאתרים הרשמיים של ממשלת צרפת (קישורים אליהם תוכלו למצוא בסוף הכתבה), עדיין אומרים שיש להיות מחוסנים על מנת להיכנס, אני ממש לא הייתי ממליץ לאנשים לא מחוסנים לטוס לצרפת. במקרה הטוב, קיים סיכוי שלא יאפשרו לכם להיכנס (למרות שישנן לא מעט עדויות על לא מחוסנים שכן נכנסו), במקרה הגרוע יותר, תכנסו לצרפת, תחלו בקורונה ותאלצו להיות בבידוד ובמקרה הכי גרוע תגיעו לבית חולים.

במידה ואתם מחוסנים 3 פעמים ומעלה אין צורך בבדיקה וכל מה שעליכם לעשות זה להציג את תעודת הקורונה שלכם, שאותה ניתן להפיק באתר משרד הבריאות.

מה לגבי ילדים?

  • ילדים בין 0-12 נמצאים תחת הסטטוס של ההורים שלהם, דהיינו, אם ההורים מחוסנים, אזי מתייחסים אליהם כאילו הם מחוסנים.
  • ממה שהבנתי ממש לאחרונה, ילדים בני 13-18 כן צריכים להתחסן על מנת שיוכלו להיכנס לצרפת. המידע הזה מבוסס על מקרה של מישהי שנאלצה לבטל את הטיסה לאחר שקיבלה הודעה מהשגרירות שילדיה שנמצאים בגיל הנ”ל לא יוכלו להיכנס לצרפת ללא חיסון. מצד שני לא מצאתי עדיין בשום אתר רשמי התייחסות לכך, לכן, עד שאמצא סימוכין לכך, אני ממליץ בחום לנסות לפנות לקונסוליה הצרפתית בארץ ולבדוק.
  • ילדים מחוסנים דינם כמבוגרים מחוסנים.

האם יש צורך בבידוד לאחר שמגיעים לצרפת?

נכון לעכשיו אין צורך בבידוד אם מגיעים ישירות מישראל.

שימו לב: במידה ואתם לא מגיעים ישירות מישראל אתם מוזמנים להיכנס לקישור הזה ולבדוק אם קיימת מגבלה או דרישה מיוחדת לאנשים שמגיעים מאותה מדינה (לצערי אין לי זמן ויכולת לעדכן את ההנחיות פר מדינה ממנה הגעתם ואני מתרכז רק להנחיות בנוגע לאנשים שמגיעים מישראל).

כניסה לצרפת בזמן קורונה

אילו טפסים צריך למלא לפני שטסים לצרפת?

מאז שאין יותר מדינות אדומות, אין צורך למלא טופס יציאה לחו”ל אולם יש עדיין צורך למלא טופס חזרה לארץ (עוד על זה בהמשך).

לגבי הכניסה לצרפת, נכון לשלהי אפריל 2022, אין צורך למלא שום טופס בנושא (טסתי לשם ואפילו לא ביקשו ממני למלא טופס כניסה לצרפת במטוס).

האם צריך לעשות בדיקת קורונה לפני הטיסה לצרפת?

על פי החלטת ממשלת צרפת, החל מה-12.2.2022 תיירים מחוסנים מישראל, שנחשבת כרגע כמדינה כתומה, לא צריכים לעשות בדיקת אנטיגן או PCR לפני הכניסה לצרפת וכל מה שעליהם לעשות זה להראות את תעודת הקורונה שלכם (קיבלתי על כך אישור רשמי מהקונסוליה הצרפתית בארץ).

כפי שכתבתי קודם, אם אינכם מחוסנים עליכם לעשות בדיקת קורונה (ממליץ על PCR).

היכן מומלץ לעשות בדיקת קורונה לפני טיסה?

החל מנובמבר 2021 ניתן לעשות בדיקות קורונה בתוך הנתב”ג באמצעות חברת Pangea. קיימות שתי בדיקות:

  • בדיקה רגילה שבה מקבלים תוצאות תוך 14 שעות. המחיר שלה הוא 89 ש”ח
  • בדיקת אקספרס, שאת תוצאותיה מקבלים תוך 4 שעות ומחירה הוא 149 ש”ח

הבדיקות נעשות בחניון 28 בנתב”ג וניתן להגיע אליהן ברגל או באמצעות מכונית (דרייב אין).

מידע נוסף והזמנת בדיקות מראש ניתן למצוא באתר החברה.

מעבר לזה, ניתן לעשות את הבדיקות מחוץ לנתב”ג באמצעות חברת Check2Fly, שמחיריה זולים מעט יותר (75 ש”ח לבדיקה שאת תוצאותיה מקבלים תוך 14 שעות ו 135 ש”ח לבדיקה שאת תוצאותיה מקבלים תוך 4 שעות).

אופציה נוספת היא לעשות בדיקות קורונה באחד הסניפים של הסופר פארם.

האם צריך להזמין בדיקת קורונה מראש לזמן החזרה לארץ?

על פי החלטת ממשלה, החל מה-20 למאי 2022 אין צורך לעשות בדיקת PCR בנתב”ג כשחוזרים מצרפת לארץ.

אם אתם חוזרים לפני כן עליכם עדיין לעשות את הבדיקה. אם לא הזמנתם מראש תוכלו אומנם לשלם בנתב”ג אבל זה אומר כאב ועמידה בתורים מיותרים. לכן מומלץ מראש להזמין את הבדיקה עוד לפני שטסתם, לקבל בר קוד, שאותו יסרקו לפני הבדיקה, ולחסוך כאב ראש.

הנחיות קורונה בתוך צרפת עצמה

מה מצב המסעדות, החנויות ומוסדות התרבות?

כיום כל מוסדות התרבות והפנאי (להוציא דיסקוטקים) פתוחים. במסעדות ניתן לשבת הן בפנים והן בחוץ.

האם חייבים להזמין כרטיסים מראש למוזיאונים ולאטרקציות?

התשובה היא חד משמעית כן, מכיוון שכל מוסדות התרבות והאטרקציות (כולל החינמיים), צריכים לשלוט על כמות המבקרים שבהם. תוכלו להזמין כרטיסים לכל סוגי מוסדות התרבות והאטרקציות באמצעות הקישור הזה.

האם צריך להציג תעודת מתחסן כשנכנסים למוזיאונים, מסעדות וחללים סגורים אחרים?

החל מה-14.3.2022 אין צורך יותר בתו ירוק בצרפת. ניתן לקרוא על כך בקישור הזה.

האם ישנה חובה לעטות מסיכה?

החל מה-28 בפברואר 2022 אין צורך לעטות מסכות.

האם ניתן לנסוע בתוך צרפת?

כיום אין הגבלה של נסיעה בתוך צרפת וניתן לעשות זאת באמצעות מכונית שכורה, אוטובוסים או רכבות. כמובן שמומלץ קודם לכן, לבדוק את מצב ההדבקה באיזור אליו אתם מעוניינים להגיע, על מנת למנוע אי נעימויות (למשל: להגיע למקום ולגלות שבדיוק הוטל שם עוצר, או שסגרו את המסעדות).

מה צריך לעשות לפני החזרה לארץ?

אילו בדיקות צריך לעשות לפני החזרה לארץ

על פי ישיבת הממשלה האחרונה, החל מה-1 במרץ 2022 לא יהיה צורך לעשות בדיקת אנטיגן או PCR לפני הטיסה חזרה (בדיקת ה-PCR בנתב”ג עדיין נדרשת). אני משאיר את המידע למטה לגבי הבדיקות למקרה שבעתיד נצטרך אותו (מקווה שאף פעם).

החל מה-26.11.2021 מספיק לעשות בדיקת אנטיגן פשוטה עד 48 שעות לפני הטיסה (מומלץ 24 שעות ליתר ביטחון), על מנת לעלות על המטוס לארץ (יש עדיין צורך לעשות בדיקת PCR כשנוחתים בארץ ועל זה נדבר מאוחר יותר).

את בדיקות האנטיגן ניתן לעשות בבתי המרקחת של פריז ומכיוון שכמעט בכל רחוב יש בית מרקחת שכזה אני לא נותן כאן המלצות על מקום ספציפי. כל מה שעליכם לעשות זה לחפש את הצלב הירוק, שמסמן שהחנות היא בית מרקחת, להיכנס ולבקש בדיקת אנטיגן.

מחיר בדיקת אנטיגן נע בין 20-30 יורו.

היכן ניתן לעשות בדיקת PCR בצרפת?

אם, בכל זאת, תרצו לעשות בדיקת PCR תוכלו למצוא באתר של משרד הבריאות הצרפתי מפה שמראה את מיקום מעבדות הקורונה בכל אחת מערי צרפת. האתר אומנם בצרפתית אבל הוא די קל לשימוש (בסה”כ מכניסים את שם המקום בו אתם נמצאים והוא מראה לכם על המפה את כל המעבדות). יש לעשות את הבדיקה 72 שעות לפני הטיסה ולדאוג שמספר הדרכון שלכם יופיע בתוצאות הבדיקה.

לטובת הבריאות הנפשית שלכם: אל תדחו את הבדיקה ל-24 שעות לפני הטיסה, למרות שזה אפשרי. לפעמים יש תקלות (לדוגמא: תוצאות בדיקה שמגיעות למקום לא נכון או לא מגיעות בזמן) וכבר היו סיפורים על אנשים שלא יכלו לעלות על הטיסה ארצה מכיוון שלא היה להם את דף תוצאות הבדיקה. לכן, עשו לעצמכם טובה ונסו לבצע את הבדיקה 3 ימים לפני הטיסה, כדי שיהיה לכם מרחב תמרון לטעויות ודברים בלתי מתוכננים.

האם צריך למלא טופס אלקטרוני לפני שחוזרים לארץ?

כן, יש למלא את הטופס שנמצא בקישור הזה, 24 שעות לפני הטיסה. ללא מילוי הטופס הזה לא יעבירו אותכם את הצ’ק אין, לכן במקום למלא אותו בפאניקה בשדה התעופה, מומלץ לעשות זאת בניחותא במלון או בדירה שלכם.

האם צריך לעשות בדיקת קורונה כשנוחתים בארץ?

מאז מאי 2022, אין צורך לעשות בדיקת קורונה כשנוחתים בישראל.

האם יש צורך לשהות בבידוד אחרי שחוזרים מצרפת לארץ?

בעבר, כשהיו בדיקות קורונה בשדה התעופה, היה צורך לשהות בבידוד עד קבלת התשובה. כיום אין צורך בכך, מכיוון שגם כך אין יותר בדיקות קורונה.

מה קורה אם מרגישים לא טוב בצרפת, עושים בדיקת קורונה ויוצאים חיוביים?

במקרה זה יש ליצור קשר עם חברת הביטוח שלכם ולבקש ממנה רשימה של רופאים, שפועלים במקום בו אתם נמצאים ושעובדים עם החברה. הרופא שתבחרו יסביר לכם כמה ימי בידוד צריך ויספק לכם תעודת החלמה בתום תקופת הבידוד. עם התעודה הזאת תוכלו לטוס חזרה ארצה, ללא צורך בבדיקת PCR או אנטיגן.

היכן ניתן להתגורר בזמן הבידוד?

לצערי הרב לא כל מלון מסכים לשכן אצלו אנשים חיוביים לקורונה. ההמלצה שלי היא במקרה ונמצאתם חיוביים כדאי לכם לנסות לשכור דירה במלון דירות, שם תהיה לכם דירה נוחה וגדולה יחסית ובמקביל תוכלו לקבל שירותי קבלה.

ניתן למצוא מלונות דירות מומלצים בפריז בכתבה הזאת.

בלי קשר, הנה שני מלונות דירות שהומלצו על ידי אנשים שנאלצו לשהות בבידוד בפריז:

אתרים נוספים שעוסקים בקורונה

אני עושה את מיטב יכולתי על מנת להביא לכם את המידע המעודכן ביותר על הנחיות הקורונה בצרפת בעברית ובצורה כמה שיותר ידידותית למשתמש. אולם לצערי הרב, מכיוון שההנחיות משתנות כל הזמן, אני לא תמיד מספיק לעדכן הכל. לכן, במקביל לקריאת המדריך הזה, אני ממליץ בחום להיכנס גם לאתרים הבאים ששיכים לממשלת צרפת ומכילים את ההנחיות הכי מעודכנות:

מה הלאה?

אחרי שסיימתם לקרוא על מגבלות הקורונה ולתכנן את הטיול שלכם בהתאם, הגיע הזמן להתעסק בדברים הרבה יותר כיפיים כמו למצוא מלונות מפנקים, אטרקציות מעניינות ומסעדות טעימות. באתר שלי תמצאו שני מדריכים עיקריים שיעזרו לכם במשימה זו:

  • מדריך פריז – מכיל המלצות על מלונות, דירות נופש, מידע על פרקטי, מסלולי טיול, המלצות על אטרקציות, מופעים ועוד.
  • מדריך צרפת – מכיל מידע, המלצות וכתבות מעמיקות על מחוז.

בהצלחה עם תכנון הטיול!

קרדיט לתמונת השער: לירן הוטמכר

מוזמנים ליצור איתי קשר

ארגז הכלים של הפרנקופיל
כל אתרי ההזמנות הכי אמינים ומומלצים במקום אחד. ככה תוכלו להשוות מחירים בקלות, לחסוך כסף ולדעת שקניתם באתר איכותי וידידותי למשתמש.
הפרנקופיל
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.

ואם זה לא שכנע אותכם…

מי שנרשם כעת יקבל את הרצאה שלי על טיול בפריז בעקבות מולייר בחינם!