פרנקופילים אנונימיים: פריז, צרפת, תרבות

זמרות צרפת הגדולות – אדית פיאף

אדית פיאף

אדית פיאף ובשמה המלא אדית’ ג’יובאנה גאסיון (1915-1963 Édith Giovanna Gassion) היא ללא ספק אחת מהשאנסוניריות הגדולות ביותר שקמו, אם לא הגדולה מכולן (התחרות בינה לבין ברברה היא מאוד צמודה בעיני). האגדה מספרת שאדית’ נולדה על מדרכה ברחוב בלוויל 72 שבפריז וגדלה בבית בושת, אשר נוהל על ידי סבתה. מכיוון שגדלה בבית הרוס נאלצה להתפרנס משירה ברחובות ולחיות בעוני מחפיר. מזלה החל להשתנות בשנת 1935, כאשר התגלתה על ידי לואי לפלה (Louis Leplée) והחלה לשיר במועדון שלו בשאנז אליזה. אולם הקריירה שלה במהלך שנות ה-30 וה-40 ידעה לא מעט עליות וירידות, כאשר שמה נקשר לרצח של לפלה בשנת 1936 ולשיתוף פעולה עם הכיבוש הגרמני בשנת 1940-1944. למרות כל הקשיים הללו, הצליחה פיאף, בזכות עבודה קשה להחיות את הקריירה שלה ולהפוך במהלך שנות ה-50 לאחת מהזמרות המצליחות ביותר מחוץ לצרפת.

לפני שנמשיך, כבר נרשמת לעלון שלי?

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם בשבוע.

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליאון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלך או להעביר אותו לגורמים אחרים.

הקשרים הרומנטיים הרבים של פיאף לא החזיקו זמן רב אך השאירו אחריהם כמה מהשירים המפורסמים ביותר שלה אותם תוכלו למצוא בתחתית הפוסט הזה. כך לדוגמא כתב לה ריימונד אסו (Raymond Asso 1901-1968) את שירה המפורסם Mon Legionaire, המלחין היהודי מישל עמר כתב לה את “האקורדיוניסט” ואילו מוסטקי כתב לה את “מילורד”. אולם השיר, אשר נקשר יותר מכל עם שמה של אדית פיאף הוא דווקא אחד השירים האחרונים אותם שרה, והשיר הראשון, אשר מופיע כאן – “אינני מתחרטת על דבר” (Je ne regrette a rien).

Edith Piaf – Non, Je ne regrette rien

Edith Piaf – L'hymne à l'amour (paroles)

ולסיום, אשמח לשמוע אילו שירי אדית פיאף אתם אוהבים?

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

מה חדש בפרנקופילים אנונימיים?

אהבת את האתר?

רוצה לעזור לי המשיך לפתח את האתר ולספק תוכן איכותי ובחינם?

האמת שאין דבר פשוט מזה. כל מה שצריך לעשות זה להזמין מלונות, דירות, כרטיסים למוזיאונים ואטרקציות בפריז או מחוצה לה, מופעים ומסעדות או בקיצור כל מה שצריך בשביל הטיול הבא שלך לצרפת.  ההזמנות הללו יחסכו לך כסף וזמן ואילו לי הם יאפשרו להמשיך ולהשקיע באתר על מנת להפוך אותו לטוב עוד יותר.

ואם לא יוצא לך לנסוע לצרפת בקרוב ובכל זאת בא לך לעזור אשמח אם תשתפ/י את הכתבה כדי שגם החברים שלך יהנו.

המון תודה מראש.

צבי חזנוב (הפרנקופיל)

האתר פרנקופילים אנונימיים נוצר בשנת 2013. האתר כולל בין השאר מספר הפניות לתוכניות שותפים ותוכן שיווקי שנבחר בקפידה. כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות לוגו, שם האתר, עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לי (צבי חזנוב) או לצד שלישי שהתיר לי לעשות בהם שימוש.