תפריט
תפריט

מוזיקה צרפתית – Chanson plus bifluorée

Chanson plus bifluorée

במה עוסקת הכתבה?

הכתבה עודכנה לאחרונה בתאריך

Chanson plus bifluorée (ניתן לתרגם את השם ל”שאנסון מופלר” על שם הפלור שמוסיפים למי השתייה שלנו) הוא הרכב מוסיקלי המתמחה בהחלפת מילות השאנסונים מוכרים בטקסט מצחיק ולעיתים חתרני. ההרכב נוצר במונפלייה בשנת 1985 והיווה בעצם חיבור בין שני צמדים של זמרים מישל פויו (Michel Pouyeau) וסילבן רישארדו (Sylvain Richardot) מצד אחד וקסביאר שרייה (Xavier Cherrier) ורובר פורקד (Robert Fourcade) מצד שני. בשנת 1997 עזב רובר את הרבעיה ומאז הם מופיעים בתור שלישייה.

למרות שהם מתמחים בחיקוי שירים מפורסמים הרי שהם גם לעיתים כותבים את המילים לחלק מהשירים שלהם. התוצאה מצחיקה במיוחד (בהנחה שאתם שולטים בשפה הצרפתית). אולם גם אם לא, מומלץ מאוד להקשיב לדיסקים שלהם ולו בזכות הקול החם והביצועים המקסימים שלהם. למטה תמצאו כמה שירים שאני אוהב במיוחד ובהם “ההלוויה של החותנת” בה המילים הטרגיות ברובן עטופות בלחן משעשע ו “l’Imparfait du subjonctif”, בו משתמשים בכוונה בהטיות הפעלים לזמן הכי אזוטרי שניתן למצוא בשפה הצרפתית (כל מי שלמד פעם צרפתית יחייך עכשיו חיוך מריר).

עוד כתבות שיכולות לעניין אותך

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

כבר נרשמתם לעלון שלי?

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם בשבוע.

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליאון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלכם או להעביר את פרטי הדוא”ל לגורמים אחרים.