תפריט
תפריט

רוצים לקנות את ארמון וורסאי?

הגנים של טירת וורסאי

במה עוסקת הכתבה?

הכתבה עודכנה לאחרונה בתאריך

לאסוציאציות מוזיקליות חוקים משלהם. ביקורו של פרנסואה הולנד והרינונים סביב האפשרות לחידוש הברית ההיסטורית בין צרפת לישראל היו אמורים להחזיר אותי לשנות ה – 50 ו ה – 60, בהם צרפת יצאה לנו לא רק מטוסי מיראז’ אלא גם את מיטב שאנסוניה. אלא מה, נאומו של הולנד בכנסת והעובדה שצרפת, ככל הנראה, תתקפל בימים הבאים מול איראן הזכירו לי דווקא צמד מוזיקלי מהשנים האחרונות.

שאנסון דו דימאנש (Chanson du Dimanche – שיר של יום ראשון) מורכב משני זמרים: קלמנט מארשן (Clement Marchand) ואלכסנדר קסטנייטי (Alexandre Castagnetti) במכונה Alec. מדובר בצמד חדש יחסית שהחל לפעול בשנת 2007 ובעל קונספט ייחודי. כל שבוע בלילה שבין שבת לראשון נפגשים שני הזמרים ומקליטים שיר הומוריסטי ולעיתים קרובות סאטירי, העוסק בכל מיני נושאים אקטואליים (העונה הראשונה של השירים עסקה לדוגמא בבחירות שהתרחשו בצרפת בשנת 2007). למרות שמדובר במוזיקאים חובבים (לשניהם יש תואר בהנדסת תקשורת) והעובדה שהעסק התחיל בתור סוג של בדיחה ביו טיוב, זכו הצמד להצלחה רבה וצברו מעריצים רבים (העונה האחרונה של שיריהם יצאה בשנת 2012 ועסקה בבחירות בין סרקוזי לפרנסואה הולנד).

לשיר שבחרתי להביא ישנו דווקא שם אנגלי (Standing Ovations – מחיאות כפיים) והוא בעיני אחד השירים הטובים ביותר שלהם. שיר זה, אשר נכתב מספר שנים לפני פרוץ “האביב הערבי”, עוקץ את ההתרפסות הצרפתית בפני מועמר קדאפי, אשר היום מלאו שנתיים וחודש בדיוק למותו. בשיר המורכב ממילים באנגלית ובצרפתית מציעים הצמד לקדאפי לקנות מצרפת מכל הבא ליד, כאשר הוא רוצה לקנות מהם בסופו של דבר את ארמון וורסאי.

אז, ככל שידוע לי, צרפת לא מכרה לערבים את ארמון וורסאי (בנתיים) אבל ארמון האליזה כבר מזמן ברשותם….

עוד כתבות שיכולות לעניין אותך

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

כבר נרשמתם לעלון שלי?

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם בשבוע.

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליאון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלכם או להעביר את פרטי הדוא”ל לגורמים אחרים.