רוצים לקנות את ארמון וורסאי?

לאסוציאציות מוזיקליות חוקים משלהם. ביקורו של פרנסואה הולנד והרינונים סביב האפשרות לחידוש הברית ההיסטורית בין צרפת לישראל היו אמורים להחזיר אותי לשנות ה – 50 ו ה – 60, בהם צרפת יצאה לנו לא רק מטוסי מיראז’ אלא גם את מיטב שאנסוניה. אלא מה, נאומו של הולנד בכנסת והעובדה שצרפת, ככל הנראה, תתקפל בימים הבאים מול איראן הזכירו לי דווקא צמד מוזיקלי מהשנים האחרונות.

שאנסון דו דימאנש (Chanson du Dimanche – שיר של יום ראשון) מורכב משני זמרים: קלמנט מארשן (Clement Marchand) ואלכסנדר קסטנייטי (Alexandre Castagnetti) במכונה Alec. מדובר בצמד חדש יחסית שהחל לפעול בשנת 2007 ובעל קונספט ייחודי. כל שבוע בלילה שבין שבת לראשון נפגשים שני הזמרים ומקליטים שיר הומוריסטי ולעיתים קרובות סאטירי, העוסק בכל מיני נושאים אקטואליים (העונה הראשונה של השירים עסקה לדוגמא בבחירות שהתרחשו בצרפת בשנת 2007). למרות שמדובר במוזיקאים חובבים (לשניהם יש תואר בהנדסת תקשורת) והעובדה שהעסק התחיל בתור סוג של בדיחה ביו טיוב, זכו הצמד להצלחה רבה וצברו מעריצים רבים (העונה האחרונה של שיריהם יצאה בשנת 2012 ועסקה בבחירות בין סרקוזי לפרנסואה הולנד).

לשיר שבחרתי להביא ישנו דווקא שם אנגלי (Standing Ovations – מחיאות כפיים) והוא בעיני אחד השירים הטובים ביותר שלהם. שיר זה, אשר נכתב מספר שנים לפני פרוץ “האביב הערבי”, עוקץ את ההתרפסות הצרפתית בפני מועמר קדאפי, אשר היום מלאו שנתיים וחודש בדיוק למותו. בשיר המורכב ממילים באנגלית ובצרפתית מציעים הצמד לקדאפי לקנות מצרפת מכל הבא ליד, כאשר הוא רוצה לקנות מהם בסופו של דבר את ארמון וורסאי.

אז, ככל שידוע לי, צרפת לא מכרה לערבים את ארמון וורסאי (בנתיים) אבל ארמון האליזה כבר מזמן ברשותם….

עוד משהו שיכול לעניין אותך

אהבתם את הכתבה?

אני משקיע באתר אינסוף שעות בחודש (בכיף גדול) על מנת להביא לכם את הכתבות האיכותיות ביותר שיהפכו את תכנון הטיול שלכם לצרפת לקל ומהנה. רוצים לעזור לי לפתח את האתר ולהמשיך לספק תוכן איכותי ובחינם?

האמת שאין דבר פשוט מזה. אם במקרה אתם נוסעים לצרפת תוכלו לתמוך באתר על ידי הזמנת מלונות, דירות, כרטיסים למוזיאונים ואטרקציות בפריז או מחוצה לה, מופעים ומסעדות (או בקיצור כל מה שאתם צריכים בשביל הטיול שלכם).  ההזמנות הללו לא יעלו לכם שקל אחד נוסף (חלקן אפילו יחסכו לכם כסף) אבל לי הם יתנו עמלה קטנה שתאפשר לי להמשיך ולהשקיע באתר על מנת להפוך אותו לטוב עוד יותר.

ואם לא יוצא לכם לנסוע לצרפת בקרוב ובכל זאת בא לך לעזור אשמח אם תשתפו את הכתבה כדי שגם החברים שלכם יהנו.

המון תודה מראש.

צבי חזנוב (הפרנקופיל)

הרשמה לעלון שלי

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם בשבוע.

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלך.