קמפינג בצמרות העצים בפואטו שארנט מאת זיוה רענן

גילוי נאות לפני שנתחיל:

מתוך אהבתי לצרפת אני משקיע רבות באתר ובשיפור מתמיד של התוכן וחווית השימוש בו, כדי שתהנו ממנו. אשמח אם כשאתם מזמינים מלון, כרטיסים לאטרקציות ורכבות או שוכרים רכב, תעשו זאת דרך אתרי ההזמנות המומלצים (כאן בקישור). אציין שאני מקבל עמלה קטנה על כל קנייה כזאת, וכך בכל פעם שאתם קונים דרכי אתם גם נהנים ממוצר איכותי מאתר אמין, וגם מאפשרים לי להוסיף ולהשקיע באתר להנאתכם.

קמפינג בצרפת
ניווט מהיר
זמן קריאה משוער: 4 דקות

צרפת התברכה בנכסים של טבע ושל תרבות. גם המוניטין שלה ביין ובתרבות האוכל ידועים לכול. ראוי להזכיר שבצרפת המודרנית יש פיתוח תיירותי אדיר המזמין את המטיילים להישאר עוד ועוד היכן שהם נמצאים למופע אורקולי על קירות המונומנטים ולשלל פעילויות למבוגרים ולילדים. אחד הפיתוחים הייחודיים לצרפת בתחום התיירות הוא הקמפינגים בבקתות על עצי היער, חוויה המאפשרת לילדים להגשים חלומות ולהורים להירגע לקול ציוץ הציפורים. עכשיו כשמתחילות להירקם התכניות לחופשות הקיץ, החוויה הזאת של הלינה על העץ עשויה לעודד רבים לטייל במחוזותיה של צרפת, ובמיוחד בימים טרופים אלה שבהם הבלבול והחשש משהות בערים הגדולות עדיין מרחף באוויר.

פארקים ובהם בקתות על העצים פרושים במחוזות רבים של צרפת. הבקתות האלה עשויות כמלאכת מחשבת ובתקן מחמיר. הגישה היא ירוקה והבקתות מותקנות על העצים כך שהן מאפשרות את המשך צמיחתם. בבקתות עצמן יש מיטות נוחות עם מצעים צחורים המריחים מניקיון. לכל בקתה יש מרפסת, ובה שולחן אוכל וכיסאות. בפינת הבקתה, מאחורי פרגוד נמצאים השירותים הכימיים, אשר באופן מפתיע אינם מדיפים ריח. “חדר השירותים” מצויד בדלי גדול ובו חומר וכף לפיזור. את החומר הזה מפזרים בשירותים במקום הפעולה של הורדת המים. הצרכים נאספים לשקית המורדת מדי יום ביחד עם שאריות האוכל והזבל מהבקתה למקום ריכוז בפארק. כל כלי האוכל ושקיות הזבל אשר בהם משתמשים בבקתות עשויים מחומרים מתכלים. לכל פארק יש גם מבנה על הקרקע ובו שירותים ומקלחות, כנהוג באתרי קמפינג.

בקתה בצמרת העץ
בקתה בצמרת העץ

באתרי האינטרנט La Cabin en l’Air ו-Cabanes de France ניתן למצוא את פרישת הפארקים ברחבי צרפת ולהזמין בקתה. האתרים מציעים לנופשים להתארח לסוף שבוע ארוך וגם ללילה יחיד. ההצעה לסוף שבוע נובעת כנראה מהעובדה שהחוויה הייחודית הזאת מוכרת בעיקר בתחום תיירות הפנים, אולם תיירי החוץ מתקבלים בברכה רבה. עד לאחרונה עוד הייתי מקבלת בדואר האלקטרוני פרסומים של הפארק אשר בו שהינו לילה אחד בקיץ 2010 ואפשרות לקנות כרטיס במתנה לחברים.בטיול ההוא בצרפת היינו בהרכב של זוג וילדה בת קצת פחות מעשר, הגיל המושלם לחוויה שכזאת. הזמנתי לילה בבקתה ב-Parc de la Belle, במחוז Vienne שבפואטו שרנטה במערב צרפת. המיקום נבחר כתחנת דרך בין שהות בת למעלה משבוע בחבל הדורדון לבין המשך החופשה בפארק פוטורוסקופ ועמק הלואר, סיבוב קלאסי האהוב על משפחות המטיילות בצרפת. האמת היא שלא ידעתי אז שזהו פיתוח צרפתי ושמדובר בסגנון חופשה המקובל בצרפת כולה. באתרי האינטרנט של האזור ראיתי פרסום ל”פארק דה לה בל”, וכשהבת ואני הסתכלנו ביחד באינטרנט על תמונות הבקתות על העצים, העסק היה כבר מכור. הבת התחננה על נפשה שנשתף אתה פעולה בהגשמת המשאלה. היות שקצת חששנו הזמנו רק לילה אחד.

מה שמיוחד בפארק דה לה בל הוא השילוב שבין היער ובו הבקתות המקסימות על העצים לבין הגן הצמוד היפהפה היושב על הנהר Belle. בגן יש גם פינת חי ומתקני משחק לילדים. הגן פתוח לרשות אורחי הפארק בחינם. הבקתות על העצים הן בגדלים שונים, מבקתות לזוג ועד בקתות למשפחות גדולות. אני הזמנתי בקתה לשלושה ובשכנות לנו היה צמד של בקתות על עץ אחד. זהו סידור המותאם להרכב רב משתתפים. במרחק קצר מהפארק ישנו פארק קופים מפורסם. זהו פארק מקסים שבו הקופים השונים אשר חלקם יריבים זה לזה מופרדים בתעלות מים, ולמעשה הם חיים באיים קטנים. הפארק מצהיר שהוא עוסק גם בשימור של זנים נכחדים. אורחי פארק דה לה בל זכאים להנחה בפארק הקופים. בנוסף, ניתן לבקר באזור בעיר פואטייה הנמצאת במרחק של פחות מחצי שעה נסיעה.

השביל המוביל לבקתה
השביל המוביל לבקתה

החוויה שלנו היתה משעשעת למדי. היות שלא הכרנו אותה קודם לכן התנהלנו באופן שגרם לנו להחמיץ חלק ממנה, ולמרות זאת היא אחת מהחוויות הזכורות לנו לטובה בין כל חוויות הטיולים שלנו, אולי אף הראשונה שבהן. הגענו לפארק מאוחר לקראת החשכה. בדרך צלצלו אלי מהפארק בדאגה. עם ההגעה קיבלנו מפה של הפארק ותרמיל ובו ערכה שאני כבר לא זוכרת את כל תכולתה. פריטים שזכורים לי הם המנורה להאיר את הבקתה בשעות הערב והשקיות המתכלות.אחרי ההתארגנות ב”בקתת רובינזון” וההתרגשות הראשונה הגיע הזמן להיערך לארוחת ערב. היות שאני לא מבינה צרפתית חשבתי בטעות שיש מסעדה בפארק אשר בה ניתן לאכול בערב. ירדנו במדרגות העץ מהבקתה אל היער, ערכנו סיור יסודי במרחב, הצצתי שוב ושוב במפת הפארק שקיבלנו בכניסה ולא מצאנו זכר למסעדה כלשהי. נאלצנו לנסוע לחפש מסעדה בסביבה. עיתוי הבילוי שלנו היה יום ראשון, ובאזור הזה הפחות תיירותי מאזורים אחרים הכל היה סגור ומסוגר. רק מכונת פיצומט בעיירה השכנה הצילה אותנו מרעב בלילה.

ארוחת בוקר בבקתה
ארוחת בוקר בבקתה

בבוקר תהינו כיצד נקבל את ארוחת הבוקר הכלולה במחיר הלינה. חשבנו לרדת מהעץ ולגשת לשאול, אבל עוד בטרם הספקנו לעשות זאת הגיע שליח ותלה סל על חבל אשר השתלשל מהמרפסת של הבקתה. העלינו את הסל ובפנים התגלה הפינוק הגדול: הלחמניות והקרואסונים היו חמים, פריכים וטעימים. מיץ התפוזים היה מפנק. הקפה והשוקו היו חמים בדיוק כמו שצריך. בדיעבד הבנתי שהייתי יכולה להזמין ארוחת ערב בתשלום נוסף ואילו הייתי עושה זאת היא היתה מגיעה אלינו ככל הנראה כפי שארוחת הבוקר הגיעה. אני מקווה שקוראים פרנקופילים ינצלו את הניסיון שלנו. למקום כזה באים לא רק כדי לישון אלא גם כדי לבלות. בואו מוקדם ונצלו את כל מה שהפארק מציע, גם אם בתשלום נוסף. הישיבה במרפסת של הבקתה בין צמרות העצים היא חווה של שקט, של מנגינת ציוץ הציפורים, של אפלולית יער שאין אצלנו בארץ, כזו שרק במרומי הגובה של המרפסת חודרות אליה קרני השמש הנעימות. את האטרקציות שמציע האזור אמנם ניצלנו כי המשכנו למחרת ללינה לא רחוקה בקרבת פארק פוטורוסקופ, אבל הרגשנו שיכולנו ללון על העץ שני לילות ולמצות יותר את החוויה הייחודית, אולי גם לטייל ביער ולנוח. זו באמת חוויה שמתאימה למעבר בין אזור אחד לאחר. אנחנו ממליצים מאוד.

זיוה רענן למדה הוראת אומנות והקימה את הבלוג שמתי לב העוסק כולו בטיולים בעולם, באומנות ומה שבינהם.

צבי חזנוב (הפרנקופיל). צילום: לירן הוטמכר

נעים מאוד שמי צבי חזנוב (הפרנקופיל), בעל תואר ראשון ושני בתרבות צרפת ויחסים בין לאומיים מהאוניברסיטה העברית, ומאוהב בצרפת ותרבותה מאז שאני ילד. את הידע שצברתי ואת האהבה אני שמח לחלוק אתכם כאן.

מוזמנים ליצור איתי קשר

מתכננים טיול לצרפת?
מוזמנים להיכנס ל"ארגז הכלים" שלי שמכיל שורה של אתרים אמינים להזמנות מלונות, כרטיסים, רכבים וכל דבר נוסף שתזדקקו לו לבניית טיול מושלם.
רוצים לא לפספס אף כתבה?
הרשמו לעלון שלי ותתחילו לקבל כתבות מרתקות כל שבוע לאימייל. כבונוס אשמח גם לתת לכם בחינם את ההרצאה שלי "טיול בפריז בעקבות מולייר".​

אהבתם את הכתבה?

מוזמנים לספר לחברים שלכם

ניווט מהיר
הפרנקופיל
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.

ואם זה לא שכנע אותכם…

מי שנרשם כעת יקבל את הרצאה שלי על טיול בפריז בעקבות מולייר בחינם!

דילוג לתוכן