אליבי.קום (Alibi.com) סרטו החדש של פיליפ לאשו

אליבי באדיבות סרטי נחשון
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף באימייל
שיתוף בטלגרם

תקציר הסרט אליבי.קום

הרעיון המבריק של גרג לסטרט-אפ Alibi.com הופך להצלחה ענקית.מי היה מאמין שרבים ישלמו במיטב כספם כדי שימציאו אליבי לחיים הסודיים שהם מנהלים במקביל.בדרכו להצלחה הגדולה, גרג פוגש את פלו, נערת חלומותיו. כדי לייצר אליבי להיעדרויותיו התכופות, הוא מציג עצמו בפניה כאיש צוות אויר.על אף שפלו שונאת שקרנים, גרג בוחר להמשיך במשחק, אך העניינים מסתבכים כשמסתבר לו שהחותן המיועד שלו הוא מהלקוחות הקבועים של Alibi.com.גרג מוסיף שקר על שקר, עד שהכל מתפוצץ וכולם מוצאים עצמם באותו מלון בריוויירה הצרפתית.האם גרג יצליח לעמוד בפני התסבוכת המשפחתית של אהובתו, האם יצליח שלא לחשוף את הסטרט-אפ שלו ולמנוע סקנדל ואסון כללי?

 

ראיון עם הבמאי פיליפ לאשושאלה

מתי נולד הרעיון לסרט "אליבי.קום"?

עוד ב- 2009, בדיוק כשעלה לי הרעיון לסרט "בייביסיטינג". היו לי במקביל רעיונות לשני סרטים שונים. יצא שהתחלתי לעבוד על "בייביסיטנג" קודם, ואז כבר המשכתי לסרט השני בסדרה "בייביסיטינג 2". לא זנחתי את "אליבי.קום", האמנתי בו מאוד והוא ישב לי בראש כל הזמן. זה התחיל מכתבה בטלוויזיה שראיתי על חברות שפועלות לספק אליבי ללקוחותיהן. זה משהו שבאמת קיים, כמה שזה נשמע מטורף. אותן חברות עוזרות לך לשקר לבן הזוג או לבת הזוג או לאנשים הסובבים אותך. יש בזה משהו לא מוסרי וגם בטח לא פוליטיקלי קורקט, אך מצד שני זה יכול להיות בסיס נפלא לקומדיה. החברות האלה פועלות במספר תחומים, כדי להימנע מהסתבכויות משפטיות הם לא מספקים שירותים לקטינים, אך חוץ מזה הם פועלים בחופשיות ויש להם הרבה מרחב ליצירתיות. אתן לך דוגמה שנתקלתי באחד הפרסומים של אחת החברות, אישה נשואה שיקרה לבן זוגה שהיא הולכת לסדנת אפייה בזמן שנפגשה עם המאהב שלה. כשהיא היתה יוצאת מהמפגשים הסודיים שלה היתה אוספת עוגות ומאפים שאותה חברה סיפקה לה. ניסינו לעלות על הדעת עוד מצבים מטורפים, אבל האמת שהסיטואציות ששמענו שכבר קרו היו מרחיקות לכת לא פחות אם לא יותר. אתן עוד דוגמה של גבר ששכנע את בת זוגו שהיה עצור במשטרה בזמן שנעלם לה.

ב"בייביסיטינג 1" השתתף ז'ראר ג'ונו, ב"בייביסיטינג 2" כריסטיאן קלבייה ועכשיו דידייה בורדון מופיע בסרטך החדש.

דידייה בורדון הוא אחר האנשים שגורמים לי לצחוק הכי הרבה. רצינו לעבוד איתו כבר זמן רב. אבל זה לא הסתדר. הוא אדם שתמיד רוצה להצחיק. והוא גם אדם מאד נעים ופשוט. אני אוהב את הברנש הזה גם מבחינה אמנותית וגם כאדם. יש לו את היכולת לשפר את התסריט, לקחת את הדמות שכתבנו לו ולעשות אותה עוד יותר מצחיקה. זה בזכות המימיקה שלו, היכולת להוסיף מילה קטנה פה ושם. המילה הראשונה שלו על הסרט היה "זו טעות" והוא הצליח להצחיק את כולם רק בדרך שהוא אמר את המילה הזו. אני מקווה שאעבוד איתו שוב.

ליהוק מפתיע אפילו יותר הוא של אשתו שאותה משחקת נטלי ביי.

האמת היא שזה היה רעיון של המפיקים, אך אני מייד התלהבתי ואימצתי אותו גם. הם אמרו "לתפקיד האמא אולי כדאי שנלהק שחקנית שהיא לא מיד מזוהה עם קומדיה". לא הכרתי אותה והיא לא ראתה את בייביסיטינג כשנפגשנו. הייתי קצת לחוץ אבל הסתדרנו מצוין. יש לנטלי את הדימוי של שחקנית של סרטים של במאים/כותבים רציניים. והיא אמרה לי שהיא ביקשה לעשות קומדיה, שהיא רוצה להינות, להצחיק ולהשתטות. חששתי שהיא תסרב לעשות דברים מסוימים. יש סצינת סקס לוהטת, מרדף בעגלת גולף, וריקוד טוורקינג. הריקוד היה קצת מפחיד אבל היא סמכה עלינו, והלכה עד הסוף, ולבסוף התוצאה נהדרת.

את תפקיד הבת משחקת אלודי פונטן שגם הופיעה בתפקיד קטן ב"בייביסיטינג 2".

הדמות שאני משחק בסרט גרג נדלק עליה, ויצא שליהקתי את אלודי לתפקיד כי הכרתי אותה כבר ואפשר לומר שהיא גם שימשה לי להשראה בכתיבת הדמות (השניים הם בני זוג בחיים), היא הרבה יותר פרועה מן הדמויות שהיא גילמה בסרטים הקודמים שלה, כמו "למה זה מגיע לי?" וסדרת הטלוויזיה בה היא שיחקה.

אליבי .קום השחקנים הראשיים. תמונה מהסרט.
אליבי .קום השחקנים הראשיים. תמונה מהסרט.

ש: יש בתחילת הסרט סדרה של תפקידי אורח מבריקים עם כוכבים גדולים.

כן זה מטורף וזה נעשה בלי הרבה בעיות. את קד מראד פגשנו בפסטיבל הקומדיה באלפים שנה לפני הצילומים. אני הייתי שופט והוא היה יושב ראש חבר השופטים. הסתדרנו מצוין , צלצלתי אליו והוא אמר מיד כן. את ג'ואי סטאר פגשתי כמה פעמים לא חשבתי שהוא יסכים כי הבאנו אותו למקומות שלא בטוח שהיו לו נוחים. היינו בטוחים שהוא יגיד לא אז פנינו במקביל לעוד שחקנים. ראפרים וסלבריטאים וכולם אמרו לא. המלהקת שלנו באה גם היא עם השם ג'ואי סטאר, להפתעתנו הוא אמר כן. הוא לא הסכים רק כי אנחנו חברים, אלא כי הוא אהב מה שהצענו לו. לא היינו יכולים לצפות לשם טוב יותר ממנו. את מישל לרוק הכרתי קודם. כולם ראו את "בייביסיטינג", זה גם עזר.

אבל זה לא פרנסואה הולנד האמיתי.

לא, צלמנו לפני מאי 2017 אם היינו מצלמים אחרי כאשר היה ברור שהוא לא יתמודד שוב על הנשיאות, אולי הוא היה מסכים.

יש בסרט התייחסות לז'אן קלוד ואן דאם.

בילדותי ואן דאם, שורצנגר וסטלון היו האלילים שלי ויש הרבה קריצות לסרטים שלהם. גרג הדמות שאני מגלם הוא חובב של ואן דאם. והוא מתוסכל שהוא לא הצליח לבצע את הקפיצה המפורסמת של ואן דאם מאחד הסרטים. עבדתי עם שלושה מאמנים ופעלולן כדי לנסות לעשות את זה. שיחקנו קצת בעריכה ועם קצת סלואו מושן אבל עדיין אני לא ממש גאה בעצמי על זה שלא הצלחתי לשחזר את היכולת של ואן דאם.

יש אלמנטים שחוזרים בכל הסרטים שלך והבולט בהם הם קשרים עם החותנים.

צודק אמרו לי שאנשים יחשבו שיש לי בעיות עם החותנים שלי. זה לא המצב, זה פשוט חומר לקומדיה טובה. כשכתבתי את הסרט חשבתי מה יכולה להיות הסיטואציה הכי קשה לבחור שמנהל כזו חברה. חשבנו על חותן שמתברר שהוא אחד הלקוחות שלו. זה יותר עניין של בחירות קומיות מצחיקות מאשר אלמנטים ביוגרפיים.

אתה גם אוהב להשתמש בחיות בסרטים שלך.

ת: זה שוב יותר המצבים הקומיים שהשפיעו עלי ולא סיבות ביוגרפיות, אפילו שיש לי סיפור אישי שקשור לזה, ננשכתי בפני על יד כלב כשהייתי ילד.

תמונה נוספת מהסרט אליבי.קום
תמונה נוספת מהסרט אליבי.קום

אודות השחקנים והיוצרים

פליפ לאשו תסריטאי, במאי שחקןהחל את הקריירה שלו בטלוויזיה, בתוכנית מערכונים מצליחה. יצר את הסדרה "החבורה של פיפי" עם מי שהיתה בת זוגו דאז, הקומיקאית רים קרישי. לאשו יצר עוד כמה תוכניות טלוויזיה. תפקידו הקולנועי הראשון היה בסרט "שובר הלבבות" של פטריק שומיי, עם ונסה פאראדי ורומן דוריס. ב- 2013 גילם עוד תפקיד קטן בסרט "המרוץ הגדול". אחר כך יצא הסרט בו כיכבה רים קרישי "פריז בכל מחיר". ב- 2013 ביים את סרטו הראשון "בייביסיטינג" עם שותפו ניקולה בן עמו שיצא ב- 2014 והביא מעל לשני מיליון צופים ושנה אחר כך יצא "בייביסיטנג 2". הפעם ההצלחה היתה גדולה עוד יותר, כשלושה וחצי מליון צופים. השנה שיחק גם בקומדיה שביימה בת זוגו לשעבר, רים קרישי ויופיע בסרט שביימה מישל לרוק המופיעה בתפקיד אורח בסרט הזה, וכן בקומדיה שביים השחקן טארק בודלי המופיע בסרט זה "התחתן איתי חבר שלי".
ז'וליאן ארוטי הופיע בכמה תוכניות טלוויזיה והופיע בכל הסרטים בהם היה מעורב פיליפ לאשו.

טארק בודלי קומיקאי ותסריטאי ממוצא מרוקאי הופיע בסרטים של פיליפ לאשו. ביים את סרטו הראשון "התחתן איתי חבר שלי" שיצא לקראת סוף השנה בצרפת, לצדו מופיע פיליפ לאשו.

אלודי פונטן הופיעה לראשונה בסרט "המקצוע הכי טוב בעולם" לצדם של ז'ראר דפרדייה ומישל לרוק. הופיעה בסדרה "מלאך שומר עלי" בפרק "תינוק נופל מן השמיים". ב- 2014 הופיע בקודמיה המצליחה מאד "למה זה מגיע לי?" כאחת האחיות (הבת הנישאת לבחור הקתולי אבל השחור). כמו כן, הופיעה כבר עם בן זוגה פיליפ  לאשו ב"בייביסיטינג 2". השנה יצאו כמה קומדיות בכיכובה "ונציה בשלג", "המשימה ארץ הבסקים". ועוד וכנראה תיטול חלק ב"למה זה מגיע לי? 2".

דידייה בורדון במאי, תסריטאי, שחקן, מלחין  ומפיק. למד משחק אצל אביו של השחקן למברט ווילסון. החל את דרכו בתיאטרון ובקומדיות רבות. את הקריירה הקולנועית שלו החלה בגרסה קולנועית למחזהו של מולייר "גם הוא באצילים". בשנת 1982. מאז הופיע בסרטים רבים וביים שישה סרטים. בקרוב נראה אותו בגרסה החדש לספרו של רומן גארי "הבטחה עם שחר".

נטלי ביי זכתה בארבעה פרסי סזאר, שניים לתפקיד ראשי ושניים לתפקיד משנה, הופיעה במעל 80 סרטים. ביי עזבה את בית הספר בגיל 14 כדי ללמוד בלט בבית הספר למחול במונקו. היא המשיכה את לימודיה בארצות הברית. עם חזרתה החלה ללמוד בקונסרבטוריון הגבה לאמנויות הבמה בפריז וסיימה בהצטיינות בשנת 1972. הופעתה הבולטת הראשונה בקולנוע היתה בסרט של טריפו "לילה אמריקאי", בו הופיעה בתפקיד נערת התסריט. על הופעתה בסרטו של גודאר Sauve qui peut בשנת 1981 זכתה בסזאר הראשון שלה על תפקיד משנה ואחריו הופיעה ב"שובו של מרטין גר" שהיה הצלחה גדולה גם בארץ. באותה שנה גם זכתה בפרס הסזאר לתפקיד ראשי על תפקידה בסרט "הבאלאנס". על הופעתה בסרט "יחסים פרונוגרפיים" זכתה בפרס המשחק בפסטיבל ונציה. לאחרונה נראתה בארץ בסרט של זבייה דולן "זה רק סוף העולם". בסרטה האחרון הופיעה לצדה של בתה לורה סמט (בתו של הזמר ג'וני האלידיי).

 

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף באימייל
שיתוף בטלגרם

עוד כתבות שיכולות לעניין אותך

הודעה חשובה לסיום...

פרנקופילים יקרים, אם במקרה אתם באמצע תכנון טיול לצרפת ובא לכם לפרגן, כל מה שצריך לעשות זה להזמין את מקומות הלינה שלכם והכרטיסים לאטרקציות השונות והמופעים דרך הקישורים באתר.

מבטיח לכם שההזמנות הללו לא יעלו לכם יורו אחד נוסף אך כל הזמנה כזאת תספק עמלה קטנה שתעזור להחזיק את האתר באוויר.

הקישורים למלונות ולכרטיסים פזורים בכל האתר (בהתאם לרלוונטיות שלהם), אולם על מנת להקל עליכם ריכזתי את כולם בשני הדפים הללו:

המון תודה מראש והמשך קריאה מהנה באתר!

צבי חזנוב

הרצאות על תרבות צרפת שיכולות לעניין אתכם

כבר ביקרתם בקבוצות הפייסבוק שלי?

תמצאו שם לא רק אותי אלא גם פרנקופילים כמוכם שישמחו לענות לכל שאלה שלכם

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צבי חזנוב (הפרנקופיל)
בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם (או מקסימום פעמיים) בשבוע.

דילוג לתוכן