אליבי.קום (Alibi.com) סרטו החדש של פיליפ לאשו

תקציר הסרט אליבי.קום

הרעיון המבריק של גרג לסטרט-אפ Alibi.com הופך להצלחה ענקית.מי היה מאמין שרבים ישלמו במיטב כספם כדי שימציאו אליבי לחיים הסודיים שהם מנהלים במקביל.בדרכו להצלחה הגדולה, גרג פוגש את פלו, נערת חלומותיו. כדי לייצר אליבי להיעדרויותיו התכופות, הוא מציג עצמו בפניה כאיש צוות אויר.על אף שפלו שונאת שקרנים, גרג בוחר להמשיך במשחק, אך העניינים מסתבכים כשמסתבר לו שהחותן המיועד שלו הוא מהלקוחות הקבועים של Alibi.com.גרג מוסיף שקר על שקר, עד שהכל מתפוצץ וכולם מוצאים עצמם באותו מלון בריוויירה הצרפתית.האם גרג יצליח לעמוד בפני התסבוכת המשפחתית של אהובתו, האם יצליח שלא לחשוף את הסטרט-אפ שלו ולמנוע סקנדל ואסון כללי?

 

ראיון עם הבמאי פיליפ לאשושאלה

מתי נולד הרעיון לסרט “אליבי.קום”?

עוד ב- 2009, בדיוק כשעלה לי הרעיון לסרט “בייביסיטינג”. היו לי במקביל רעיונות לשני סרטים שונים. יצא שהתחלתי לעבוד על “בייביסיטנג” קודם, ואז כבר המשכתי לסרט השני בסדרה “בייביסיטינג 2”. לא זנחתי את “אליבי.קום”, האמנתי בו מאוד והוא ישב לי בראש כל הזמן. זה התחיל מכתבה בטלוויזיה שראיתי על חברות שפועלות לספק אליבי ללקוחותיהן. זה משהו שבאמת קיים, כמה שזה נשמע מטורף. אותן חברות עוזרות לך לשקר לבן הזוג או לבת הזוג או לאנשים הסובבים אותך. יש בזה משהו לא מוסרי וגם בטח לא פוליטיקלי קורקט, אך מצד שני זה יכול להיות בסיס נפלא לקומדיה. החברות האלה פועלות במספר תחומים, כדי להימנע מהסתבכויות משפטיות הם לא מספקים שירותים לקטינים, אך חוץ מזה הם פועלים בחופשיות ויש להם הרבה מרחב ליצירתיות. אתן לך דוגמה שנתקלתי באחד הפרסומים של אחת החברות, אישה נשואה שיקרה לבן זוגה שהיא הולכת לסדנת אפייה בזמן שנפגשה עם המאהב שלה. כשהיא היתה יוצאת מהמפגשים הסודיים שלה היתה אוספת עוגות ומאפים שאותה חברה סיפקה לה. ניסינו לעלות על הדעת עוד מצבים מטורפים, אבל האמת שהסיטואציות ששמענו שכבר קרו היו מרחיקות לכת לא פחות אם לא יותר. אתן עוד דוגמה של גבר ששכנע את בת זוגו שהיה עצור במשטרה בזמן שנעלם לה.

ב”בייביסיטינג 1″ השתתף ז’ראר ג’ונו, ב”בייביסיטינג 2″ כריסטיאן קלבייה ועכשיו דידייה בורדון מופיע בסרטך החדש.

דידייה בורדון הוא אחר האנשים שגורמים לי לצחוק הכי הרבה. רצינו לעבוד איתו כבר זמן רב. אבל זה לא הסתדר. הוא אדם שתמיד רוצה להצחיק. והוא גם אדם מאד נעים ופשוט. אני אוהב את הברנש הזה גם מבחינה אמנותית וגם כאדם. יש לו את היכולת לשפר את התסריט, לקחת את הדמות שכתבנו לו ולעשות אותה עוד יותר מצחיקה. זה בזכות המימיקה שלו, היכולת להוסיף מילה קטנה פה ושם. המילה הראשונה שלו על הסרט היה “זו טעות” והוא הצליח להצחיק את כולם רק בדרך שהוא אמר את המילה הזו. אני מקווה שאעבוד איתו שוב.

ליהוק מפתיע אפילו יותר הוא של אשתו שאותה משחקת נטלי ביי.

האמת היא שזה היה רעיון של המפיקים, אך אני מייד התלהבתי ואימצתי אותו גם. הם אמרו “לתפקיד האמא אולי כדאי שנלהק שחקנית שהיא לא מיד מזוהה עם קומדיה”. לא הכרתי אותה והיא לא ראתה את בייביסיטינג כשנפגשנו. הייתי קצת לחוץ אבל הסתדרנו מצוין. יש לנטלי את הדימוי של שחקנית של סרטים של במאים/כותבים רציניים. והיא אמרה לי שהיא ביקשה לעשות קומדיה, שהיא רוצה להינות, להצחיק ולהשתטות. חששתי שהיא תסרב לעשות דברים מסוימים. יש סצינת סקס לוהטת, מרדף בעגלת גולף, וריקוד טוורקינג. הריקוד היה קצת מפחיד אבל היא סמכה עלינו, והלכה עד הסוף, ולבסוף התוצאה נהדרת.

את תפקיד הבת משחקת אלודי פונטן שגם הופיעה בתפקיד קטן ב”בייביסיטינג 2″.

הדמות שאני משחק בסרט גרג נדלק עליה, ויצא שליהקתי את אלודי לתפקיד כי הכרתי אותה כבר ואפשר לומר שהיא גם שימשה לי להשראה בכתיבת הדמות (השניים הם בני זוג בחיים), היא הרבה יותר פרועה מן הדמויות שהיא גילמה בסרטים הקודמים שלה, כמו “למה זה מגיע לי?” וסדרת הטלוויזיה בה היא שיחקה.

אליבי .קום השחקנים הראשיים. תמונה מהסרט.
אליבי .קום השחקנים הראשיים. תמונה מהסרט.

ש: יש בתחילת הסרט סדרה של תפקידי אורח מבריקים עם כוכבים גדולים.

כן זה מטורף וזה נעשה בלי הרבה בעיות. את קד מראד פגשנו בפסטיבל הקומדיה באלפים שנה לפני הצילומים. אני הייתי שופט והוא היה יושב ראש חבר השופטים. הסתדרנו מצוין , צלצלתי אליו והוא אמר מיד כן. את ג’ואי סטאר פגשתי כמה פעמים לא חשבתי שהוא יסכים כי הבאנו אותו למקומות שלא בטוח שהיו לו נוחים. היינו בטוחים שהוא יגיד לא אז פנינו במקביל לעוד שחקנים. ראפרים וסלבריטאים וכולם אמרו לא. המלהקת שלנו באה גם היא עם השם ג’ואי סטאר, להפתעתנו הוא אמר כן. הוא לא הסכים רק כי אנחנו חברים, אלא כי הוא אהב מה שהצענו לו. לא היינו יכולים לצפות לשם טוב יותר ממנו. את מישל לרוק הכרתי קודם. כולם ראו את “בייביסיטינג”, זה גם עזר.

אבל זה לא פרנסואה הולנד האמיתי.

לא, צלמנו לפני מאי 2017 אם היינו מצלמים אחרי כאשר היה ברור שהוא לא יתמודד שוב על הנשיאות, אולי הוא היה מסכים.

יש בסרט התייחסות לז’אן קלוד ואן דאם.

בילדותי ואן דאם, שורצנגר וסטלון היו האלילים שלי ויש הרבה קריצות לסרטים שלהם. גרג הדמות שאני מגלם הוא חובב של ואן דאם. והוא מתוסכל שהוא לא הצליח לבצע את הקפיצה המפורסמת של ואן דאם מאחד הסרטים. עבדתי עם שלושה מאמנים ופעלולן כדי לנסות לעשות את זה. שיחקנו קצת בעריכה ועם קצת סלואו מושן אבל עדיין אני לא ממש גאה בעצמי על זה שלא הצלחתי לשחזר את היכולת של ואן דאם.

יש אלמנטים שחוזרים בכל הסרטים שלך והבולט בהם הם קשרים עם החותנים.

צודק אמרו לי שאנשים יחשבו שיש לי בעיות עם החותנים שלי. זה לא המצב, זה פשוט חומר לקומדיה טובה. כשכתבתי את הסרט חשבתי מה יכולה להיות הסיטואציה הכי קשה לבחור שמנהל כזו חברה. חשבנו על חותן שמתברר שהוא אחד הלקוחות שלו. זה יותר עניין של בחירות קומיות מצחיקות מאשר אלמנטים ביוגרפיים.

אתה גם אוהב להשתמש בחיות בסרטים שלך.

ת: זה שוב יותר המצבים הקומיים שהשפיעו עלי ולא סיבות ביוגרפיות, אפילו שיש לי סיפור אישי שקשור לזה, ננשכתי בפני על יד כלב כשהייתי ילד.

תמונה נוספת מהסרט אליבי.קום
תמונה נוספת מהסרט אליבי.קום

אודות השחקנים והיוצרים

פליפ לאשו תסריטאי, במאי שחקןהחל את הקריירה שלו בטלוויזיה, בתוכנית מערכונים מצליחה. יצר את הסדרה “החבורה של פיפי” עם מי שהיתה בת זוגו דאז, הקומיקאית רים קרישי. לאשו יצר עוד כמה תוכניות טלוויזיה. תפקידו הקולנועי הראשון היה בסרט “שובר הלבבות” של פטריק שומיי, עם ונסה פאראדי ורומן דוריס. ב- 2013 גילם עוד תפקיד קטן בסרט “המרוץ הגדול”. אחר כך יצא הסרט בו כיכבה רים קרישי “פריז בכל מחיר”. ב- 2013 ביים את סרטו הראשון “בייביסיטינג” עם שותפו ניקולה בן עמו שיצא ב- 2014 והביא מעל לשני מיליון צופים ושנה אחר כך יצא “בייביסיטנג 2”. הפעם ההצלחה היתה גדולה עוד יותר, כשלושה וחצי מליון צופים. השנה שיחק גם בקומדיה שביימה בת זוגו לשעבר, רים קרישי ויופיע בסרט שביימה מישל לרוק המופיעה בתפקיד אורח בסרט הזה, וכן בקומדיה שביים השחקן טארק בודלי המופיע בסרט זה “התחתן איתי חבר שלי”.
ז’וליאן ארוטי הופיע בכמה תוכניות טלוויזיה והופיע בכל הסרטים בהם היה מעורב פיליפ לאשו.

טארק בודלי קומיקאי ותסריטאי ממוצא מרוקאי הופיע בסרטים של פיליפ לאשו. ביים את סרטו הראשון “התחתן איתי חבר שלי” שיצא לקראת סוף השנה בצרפת, לצדו מופיע פיליפ לאשו.

אלודי פונטן הופיעה לראשונה בסרט “המקצוע הכי טוב בעולם” לצדם של ז’ראר דפרדייה ומישל לרוק. הופיעה בסדרה “מלאך שומר עלי” בפרק “תינוק נופל מן השמיים”. ב- 2014 הופיע בקודמיה המצליחה מאד “למה זה מגיע לי?” כאחת האחיות (הבת הנישאת לבחור הקתולי אבל השחור). כמו כן, הופיעה כבר עם בן זוגה פיליפ  לאשו ב”בייביסיטינג 2″. השנה יצאו כמה קומדיות בכיכובה “ונציה בשלג”, “המשימה ארץ הבסקים”. ועוד וכנראה תיטול חלק ב”למה זה מגיע לי? 2″.

דידייה בורדון במאי, תסריטאי, שחקן, מלחין  ומפיק. למד משחק אצל אביו של השחקן למברט ווילסון. החל את דרכו בתיאטרון ובקומדיות רבות. את הקריירה הקולנועית שלו החלה בגרסה קולנועית למחזהו של מולייר “גם הוא באצילים”. בשנת 1982. מאז הופיע בסרטים רבים וביים שישה סרטים. בקרוב נראה אותו בגרסה החדש לספרו של רומן גארי “הבטחה עם שחר”.

נטלי ביי זכתה בארבעה פרסי סזאר, שניים לתפקיד ראשי ושניים לתפקיד משנה, הופיעה במעל 80 סרטים. ביי עזבה את בית הספר בגיל 14 כדי ללמוד בלט בבית הספר למחול במונקו. היא המשיכה את לימודיה בארצות הברית. עם חזרתה החלה ללמוד בקונסרבטוריון הגבה לאמנויות הבמה בפריז וסיימה בהצטיינות בשנת 1972. הופעתה הבולטת הראשונה בקולנוע היתה בסרט של טריפו “לילה אמריקאי”, בו הופיעה בתפקיד נערת התסריט. על הופעתה בסרטו של גודאר Sauve qui peut בשנת 1981 זכתה בסזאר הראשון שלה על תפקיד משנה ואחריו הופיעה ב”שובו של מרטין גר” שהיה הצלחה גדולה גם בארץ. באותה שנה גם זכתה בפרס הסזאר לתפקיד ראשי על תפקידה בסרט “הבאלאנס”. על הופעתה בסרט “יחסים פרונוגרפיים” זכתה בפרס המשחק בפסטיבל ונציה. לאחרונה נראתה בארץ בסרט של זבייה דולן “זה רק סוף העולם”. בסרטה האחרון הופיעה לצדה של בתה לורה סמט (בתו של הזמר ג’וני האלידיי).

 

הכתבה עודכנה לאחרונה בתאריך

כמה מילים עלי

נעים מאוד, שמי צבי ואני פרנקופיל (אדם שאוהב את תרבות צרפת). יצרתי את האתר כדי לחלוק אתכם את האהבה שלי לצרפת ותרבותה וכולי תקווה שתדבקו בוירוס האהבה לצרפת בדיוק כפי שאני נדבקתי בפעם הראשונה שביקרתי בפריז (בגיל 3).

אם תרצו להכיר אותי יותר לעומק אתם מוזמנים ללחוץ על התמונה.

מלונות ודירות במחירים הטובים ביותר בצרפת

Booking.com

מידע שימושי

שאלות חוזרות על עצמן

מלונות ודירות במחירים הטובים ביותר בצרפת

Booking.com

מצאתי עוד כמה כתבות שיכולות לעניין אותך

אשמח לשמוע את דעתכם

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מלונות ודירות בצרפת במחירים הטובים ביותר

בואו נשמור על קשר

הכתבות המעניינות ביותר, מידע על טיולים בצרפת, הרצאות, ערבי שאנסונים ועוד דברים שפרנקופילים אוהבים אצלך במייל פעם בשבוע.

הבטחה של פרנקופיל – מכיוון שאני לא נפוליאון אין לי שום כוונה להפגיז את תיבת הדוא”ל שלכם או להעביר את פרטי הדוא”ל לגורמים אחרים.

צבי חזנוב - פרנקופילים אנונימיים. צילום: לירן הוטמכר
האתר משתמש בעוגיות (ולא רק מדלן) על מנת לספק לאורחיו חווית משתמש איכותית. ניתן לקרוא על כך עוד בדף העוסק בפרטיות ותנאי השימוש.

מלונות פופולריים בפריז

מבוסס על הזמנות הגולשים באתר. המלונות מסודרים לפי הפופולריות שלהם, כאשר אלו שהוזמנו הכי הרבה נמצאים למעלה.

עד כה רוב ההמלצות שלי באו מהאתר Booking.com שהוא בעיני האתר המוביל בכל הקשור להזמנת מלונות ודירות. אולם אין זה אומר שאין אתרים אחרים ולעיתים אפשר למצוא שם דילים מעולים. כך שגם אם מצאתם מלון שאהבתם שווה לכם לחפש את אותו מלון ברשימת האתרים הללו:

Hotels Combined

 אתר השוואות מחירים ישראלי. מומלץ בחום להשתמש בו על מנת לוודא שהמחיר שקיבלתם הוא הנמוך ביותר.

Hotels.com

אתר הזמנות מפורסם שמעבר למחירים התחרותיים שהוא מספר יש לו גם מבצע: על כל 10 לילות שתזמינו בו תוכלו לקבל לילה חינם.

Expedia

עוד אתר הזמנות ותיק ומוערך שמספק ללקוחות ותיקים מגוון צ’ופרים כגון הנחות, שידרוג החדר, צ’ק אאוט מאוחר ועוד.

שאלות ששואלים אותי כל הזמן :-)

קודם כל מזל טוב! אני נורא מקנא בך כי כל הקסם הפריזאי עוד לפניך. במיוחד בשבילך יצרתי כתבה בשם פריז למתחילים שתעשה לך לא מעט סדר לגבי מה כדאי לך לראות בפעם הראשונה ומה כדאי לך להשאיר לפעמים הבאות שבטוח יהיו כי פריז היא עיר ממכרת.

בטח! לפני שמתחילים צריך לבחור באיזה רובע להתגורר. במיוחד בשביל זה יצרתי את הכתבה איפה כדאי לישון בפריז.

אם כבר בחרת רובע בפריז אז יצרתי בשבילך רשימה של מלונות בפריז ודירות נופש מומלצות, אשר נבחרו על ידי באופן ידני על סמך ניסיון שלי וניסיון של פרנקופילים אחרים. כל מה שנשאר לך זה רק לבחור והזמין.

בלזק השווה פעם את בירת צרפת לאוקיינוס אינסופי וזה כל כך נכון. בפריז וסביבותיה ניתן למצוא אטרקציות ופעילויות שמתאימות לכל טעם. מכיוון שאינני מכיר את הטעם שלך לא אוכל להמליץ על פעילות ספציפית אבל אוכל לארגן לך את החומר בצורה פשוטה וידידותית כדי שתוכל/י לבחור את מה שהכי מתאים לך.

בואו נתחיל במוזיאונים ואטרקציות שונות בפריז כגון עלייה על מגדל אייפל, שייט על הסיין או נסיעה ברחבי העיר באמצעות אוטובוס גסטרונומי (כן, יש דבר כזה). את כל המידע כך מסודר לפי רובעים ניתן למצוא בדף האטרקציות של פריז. ואפרופו, מוזיאונים, אם אתם רוצים לדעת אילו תערוכות מתרחשות בחודשים הקרובים אני ממליץ להיכנס לדף התערוכות של פריז.

לפעמים גם בעיר מקסימה כמו פריז יש צורך לצאת ליום אחד להתאוורר ולחזור. בשביל זה יצרתי את דף האטרקציות מחוץ לפריז בו תוכלו לקנות כרטיסים לארמון ורסאי, לדיסנילנד פריז או לחלופין להירשם לטיול מאורגן בן יום אחד בעמק הלואר.

בואו נהיה כנים, מי לא רוצה לעשות קצת שופינג בפריז? בדיוק בשביל הצורך הזה התחלתי ליצור סדרה של כתבות בנושא הקניות בעיר האורות שתלך ותגדל בחודשים הקרובים.

ולבסוף, אם עוד לא יצא לך לנסות את המולן רוז’ או את שאר הקברטים של פריז ובא לך להבין על מה כולם מדברים, כל מה שצריך הוא להיכנס לדף המופעים בפריז וכל המידע כבר יחכה לך שם.

נהדר! לדעתי הקסם האמיתי של פריז נמצא לא רק באטרקציות אלא בעיקר בשיטוט ברחובות ובסמטאות של העיר הקסומה הזאת. לשמחתי יש לי בשבילך את כל מה שצריך כדי למקסם את ההנאה.

במידה ובא לך להכיר את עיר האורות באופן עצמאי אני ממליץ להיכנס לדף מסלולי הטיול בפריז שמכיל לא מעט מסלולים שיעזרו לך להכיר את העיר ותרבותה לעומק.

במידה וחיפשת דווקא סיור מאורגן אני שמח מאוד להמליץ על כמה מדריכים דוברי עברית או אנגלית עליהם אני ממליץ בחום.  לעומת זאת אם בא לך לשלב סיור מודרך עם טעימה מאוצרות הקולינאריה הצרפתית, אני אשמח להמליץ על דף הסיורים הקולינאריים באתר.

אל דאגה! בפריז לא נשארים רעבים לאורך זמן. כל מה שצריך זה רק להחליט מה אוכלים.אם בא לך לאכול במסעדה אז כל מה שצריך לעשות זה להיכנס לדף המסעדות בפריז שמכיל המלצות על מסעדות מעולות אותן קיבלתי מפרנקופילים מביני עניין.

לעומת זאת אם בך לך לבשל לעצמך ארוחה צרפתית לעילא ולעילא (או סתם לקנות כמה סוגי נקניקים או גבינות ובגט ולהכין סנדוויץ’ לתפארת) כל מה שצריך זה להיכנס לדף השווקים שלי וללכת לעשות קניות בשוק הקרוב למקום מגורייך.

לצערי הרב אין לי זמן לכך ולכן בניתי אתר שבו ניתן לתכנן לבד את הטיול. אם יש צורך במישהו שיבנה בשבילך מסלול אישי שמותאם לצרכים ולרצונות שלך (תמורת תשלום כמובן) אני ממליץ על גל שטיינר.

ממש לא! תוכלו למצוא בו מידע מועיל גם על מקומות אחרים בצרפת דוגמת עמק הלואר, בורדו, ליון, נאנט, ניס ואיזורים נוספים. כמו כן תמצאו כאן גם מידע על מקומות מחוץ לצרפת שאני מאמין שיעניינו אותכם כגון מלטה או אירועים בניחוח צרפתי שמתרחשים בישראל.

הנה כמה אופציות:

אימייל:

info@francophilesanonymes.com

סקייפ:

zvi.chazanov

פייסבוק:

חפשו את Zvi Chazanov (שימו לב שיש שני אנשים עם אותו שם אבל רק בפרופיל שלי תמצאו קישור לאתר כך שאין סיכוי שתטעו).