סיורי בוטיק בפריז עם הפרנקופיל

בעקבות עבודה חדשה החלטתי להפסיק  את הסיורים המודרכים שלי בפריז. במידה ואחליט לחדש אותם אני אודיע לכם באמצעות העלון שלי. בנתיים הרשו לי להמליץ לכם על מדריכי טיולים מעולים אחרים. כמו כן אם אתם מתעניינים באוכל צרפתי אתם מוזמנים להיכנס לכתבה סיורים קולינריים בפריז, סדנאות בישול צרפתי וטעימות יין.

מדוע כדאי לטייל דווקא עם הפרנקופיל בפריז?

סיורים במקומות הכי מיוחדים

אני בטוח שכבר ביקרת במגדל אייפל, עברת על הדרך בלובר, קרצת למונה ליזה, ואפילו היית ביורודיסני. איתי מגלים את המקומות בפריז אליהם רוב התיירים לא מגיעים. יחד נגלה פסאז’ים נסתרים, ארמונות סודיים ואף בניין מהמאה ה-18 ששימש כבית בושת. אני מבטיח שעד סוף הטיול אף סוד פריזאי לא ישאר נסתר מעינך.

סיפורים שאף פעם לא שמעתם

בעיני אחד התענוגות הגדולים ביותר הוא ההיכרות עם התרבות וההיסטוריה של המקום. איתי מגלים שמאחורי כל בניין כיכר או מאכל מסתתר סיפור פיקנטי. וככה בעודנו מטיילים בין הארמונות, הכיכרות והגנים הנסתרים, נתבונן ונגלה היכן גר שר האוצר שבנה גרם מדרגות למאהבים של אשתו, מדוע מושיבים את הנשים עם הגב לקיר במסעדות והיכן גרה המרקיזה שהרעילה את כל משפחתה.

קבוצות קטנות והמון מצב רוח טוב

הטיול האידאלי בעיניי הוא טיול עם חברים. קבוצה שאיתה מטיילים מבלי שהמדריך עסוק ב”לספור שעות” או להיות "גננת". אנשים, אשר באו לראות, לטעום, לחוות, לצחוק והכי חשוב, להנות ביחד. זאת הסיבה שאני מעדיף להדריך קבוצות קטנות יחסית על מנת שאוכל להעניק לכל אחד ואחת מכם את מלוא תשומת הלב ולדאוג שהטיול איתי יהפוך לחוויה שלא תשכח.

כך שלא משנה אם זו הפעם הראשונה שלך בעיר האורות או הפעם ה-20, אני מבטיח שתמצא/י אצלי משהו חדש שלא היכרת.

אז לאילו מקומות קסומים בפריז תוכל לקחת אותי?

סיור מודרך במארה – ארמונות ומרקיזות מרעילות

אם אתם חובבי היסטוריה פיקנטית אז אני ממליץ בחום לא לפספס את הסיור הזה!

כמעט כל ארמון יכול לספר לכם מעשיה שתגרום לשערותכם לסמור ובכל סמטה קסומה עברו אנשים שחלקם היו גדולים מהחיים. אבל מעבר לארמונות, כנסיות מפוארות וגנים (חלקם נסתרים מהעין), יש במארה גם לא מעט בוטיקים מיוחדים וכמה מוסדות קולינאריים ראויים לביקור.

בקיצור, אין זה מפתיע שהמארה הוא הרובע האהוב עלי. עולם ומלואו בו העבר וההווה מתמזגים בצורה פשוט מושלמת! אני מבטיח שאחרי הטיול הזה גם אתם תתאהבו.

טיול מודרך ברובע המארה
טיול פסאז'ים בפריז

הפסאז’ים הנסתרים של פריז: סיור בין לה האל ועד פאלה רויאל

טיול פסאז’ים בפריז, מה יותר תיירותי ותמים מזה? אז זהו, שלא בדיוק…


ברוכים הבאים לפריז של התאוות הגדולות! נגלה את תאוות הבשר של הצרפתים באמצעות השיטוט ברחובות בהם התקיים השוק הסיטונאי של פריז שהותיר אחריו מורשת קולינארית.

אולם במקביל נגלה את תאוות הבשרים של הצרפתים, כאשר נתקל בבתים תמימים לכאורה ששמשו בתור בתי זונות מפוארים במאות ה-18 וה-19.

אין ספק שמדובר בדברים שהשתיקה יפה להם (עד שניפגש ואז לא אצליח לסתום את הפה ולו לשנייה, כזה אני).

אה, ויהיו גם פסאז’ים, לא מעט מהם, והם יהיו אפילו מקסימים.

בין שני איים – מסע אל פריז של ימי הביניים וחזרה

למרות השריפה באפריל 2019, כנסיית הנוטרדאם הפכה כבר מזמן לקלישאה תיירותית. אבל מה קורה כשיוצאים קצת מהקופסא ומתחילים לשוטט בסביבתה?


במהלך הטיול הזה נגלה שני סוגים של פריז אחת נסתרת ואחת גלויה. באיל דה לה סיטה נציץ דרך חור מנעול שערי בתים עתיקים ונגלה את פריז של ימי הביניים שנעלמה בתקופת נפוליון השלישי.

באיל סן לואי נגלה את פריז של המאה ה-17 ואת הסיפורים מאחורי שערי הארמונות שהותירו לנו האדריכלים הגדולים של ימי לואי ה-14.
ואם תהיו ילדים טובים אז אביא אותכם למקום בו מוכרים גלידה מעולה בסיום. שווה, לא?

סיור מודרך באיל דה לה סיטה ואיל סן לואי
סיור מודרך בין גני הטיולרי לפארק מונסו

בין שני גנים: סיור קולינארי בין גני הטיולרי ופארק מונסו

ברוכים הבאים לפריז של המאה ה-19! הרשו לי להציע לכם סיור אביבי שמשלב בין מוכר לנסתר.


נבקר בשני גנים שונים לחלוטין אבל יפהפיים כל אחד בדרכו שבמידה מסויימת משלימים זה את זה. כמו כן נגלה שבין גן לגן לא עובר קו ישר אלא מסלול מתפתל בין מיטב הפנינים הארכיטקטוניות של ה”בל אפוק”. במקביל נבקר בכמה מהמקדשים הקולינאריים החשובים ביותר בפריז ונסיים בשכונה יפהפייה שם נבנו ארמונות על מנת לשכן את הקורטיזנות המפורסמות ביותר של תקופת נפוליון השלישי.

יופי, אוכל והיסטוריה פיקנטית, האם יש משהו יותר טוב מזה?

לה בוהם – סיור במונמארטר של מטה ומונמארטר של מעלה

מה, עוד סיור במונמארטר? לא בדיוק…

כן, נגיע אל קיר ה”אני אוהב אותך” אבל רק כי ממש לא רחוק ניתן למצוא את אחת מתחנות המטרו האחרונות שנראות בדיוק כפי שגימאר יצר אותן בשנת 1900.

נכון, נגיע גם לכיכר טרטר, אך נתחמק באלגנטיות מציירי הדיוקנאות בגרוש בעודנו מחפשים את בית המשוגעים שדייריו הניסו את מפקד הגייסות הרוסיים בשנת 1814.

ובין לבין נגלה את מונמארטר של הקורטיזנות הגדולות שגרו דרומית לפיגאל, את מונמארטר של פיקאסו וכמובן את מונמארטר של השנסונים ושל הסרט “אמלי”.

אז נא להכין נעליים נוחות, אנחנו מתחילים לטפס!

סיור מודרך במונמרטר
סיור שווקים ברובע הלטיני

סיור שווקים ברובע הלטיני בעקבות המינגווי, גורג’ אורוול וודי אלן

הסיור היחידי שלי אותו ניתן לערוך רק ביום ראשון. כי ביום הזה מוצגים להם לראווה בשוק מונז’ מיטב מתוצרתה הקולינארית של צרפת ולא רחוק משם משהו מיוחד מתרחש ברחוב מופטאר…


זה טיול שכולו חגיגה נודדת. חגיגה של צבעים, ריחות וצלילים. סיור שמוקדש לפריז האנגלו-סקסית זו של המינגווי, אורוול ואפילו וודי אלן שלמרות ששנא את פריז יצר את אחד משירי האהבה הכי גדולים שנוצרו לעיר האורות ("חצות בפריז" כמובן).


יחד נגלה מדוע שלושתם כל כך אהבו ולא סבלו אותה באותו זמן.
טיול שמוקדש כולו לאנגלופילים שרוצים להפוך לפרנקופילים וזקוקים לקצת עזרה…

אולהלה! עשית לי חשק לגלות את פריז יחד אתך
אבל יש לי כמה שאלות...

הטיולים שלי מיועדים לאוהבי היסטוריה ותרבות על שלל גווניה (מוזיקה, אומנות, אוכל וכו') שמעוניינים להכיר את אותה פריז שהתיירים הרגילים מפספסים. גיליתי שהאנשים שהכי נהנים מהטיולים שלי הם אנשים סקרנים, צמאי ידע, אוהבי חיים ובני אדם. אז אם את/ה מתחבר/ת למה שכתבתי אני בטוח שהטיולים שלי נוצרו בשבילך. 

לצערי הרב לא. למרות שאני חולם על פריז יומם וליל אני מתגורר דווקא במלטה שם אני עובד בתור מנהל שיווק. לפריז אני מגיע רק במהלך החופשות שלי פעמיים שלוש בשנה.

כרגע נושא הסיורים בפריז מוקפא אך בנתיים אשמח להמליץ לך על כמה מדריכים נהדרים אחרים.

אחרי לא מעט סיורים ברחובות פריז גיליתי שהטיול האידאלי הוא בן 3-4 שעות ובקבוצה של עד 7 אנשים. זמן הטיול מאפשר לי להראות לך לא מעט מקומות ולספר לכם לא מעט סיפורים אבל במקביל לא לעייף אותך ולהשאיר לך טעם של עוד. גודל הקבוצה הקטן מאפשר לי לתת יחס אישי לכל אחד, דבר שלא ניתן לעשות בקבוצות גדולות יותר ולהתאים אותו לקצב של המטיילים שלי. הרי באנו לטייל בניחותא ולהנות מפריז ולא להתרוצץ אחרי מדריך עם דגל, נכון?

אני מאמין שסיורים קולינאריים דורשים מומחיות מאוד מסויימת שאין לי. לכן, למרות שבחלק מהסיורים שלי ישנם בהחלט היבטים קולינאריים (ביקור בפאטיסרי מובחרות, ביקור בשוק אוכל, סיפורים מרתקים על ההיסטרוריה הקולינארית של פריז וכו') הרי שאני אינני עושה סיורים שמוקדשים אך ורק לאוכל הצרפתי. במידה וזה מה שחיפשת אשמח להמליץ לך על הטיולים הקולינאריים הללו.

התשובה היא לא. הסיבה לכך היא שחלק גדול מהסיורים שלי מכילים לא מעט תכנים פיקנטיים (סיפורי מאהבות, בתי זונות מהמאה ה-18 וכו') ואין לי שום רצון להשחית את הנוער :-). לכן הסיורים שלי מיועדים לבני 18 ומעלה.

הפרנקופיל בדרך לפריז

מעולה! אני בפריז בדיוק כשאתה שם ובא לי לטייל אתך

שמחתי לשמוע 🙂 כל מה שצריך לעשות זה למלא את הטופס למטה או לשלוח לי אימייל לכתובת tchazanov@gmail.com