מדוע כדאי לי לטייל בפריז דווקא עם הפרנקופיל?

סיורים במקומות הכי מיוחדים

אני בטוח שכבר ביקרתם במגדל אייפל, עברתם על הדרך בלובר, קרצתם למונה ליזה, ואפילו הייתם ביורודיסני. איתי תגלו את המקומות בפריז אליהם רוב התיירים לא מגיעים. יחד נגלה פסאז’ים נסתרים, ארמונות סודיים ואף בניין מהמאה ה-18 ששימש כבית בושת. אני מבטיח שעד סוף הטיול אף סוד פריזאי לא ישאר נסתר מעינכם.

סיפורים שאף פעם לא שמעתם

בעיני אחד התענוגות הגדולים ביותר הוא ההיכרות עם התרבות וההיסטוריה של המקום. איתי תגלו שמאחורי כל בניין כיכר או מאכל מסתתר סיפור פיקנטי. וככה בעודנו מטיילים בין הארמונות, הכיכרות והגנים הנסתרים, נתבונן ונגלה היכן גר שר האוצר שבנה גרם מדרגות למאהבים של אשתו, מדוע מושיבים את הנשים עם הגב לקיר במסעדות והיכן גרה המרקיזה שהרעילה את בעלה.

קבוצות קטנות והמון מצב רוח טוב

הטיול האידאלי בעיניי הוא טיול עם חברים. קבוצה שאיתה מטיילים מבוקר ועד ערב מבלי שהמדריך עסוק ב”לספור שעות”. אנשים, אשר באו לראות, לטעום, לחוות, לצחוק והכי חשוב, להנות ביחד. זאת הסיבה שאני מעדיף להדריך קבוצות קטנות יחסית על מנת שאוכל להעניק לכל אחד ואחת מכם את מלוא תשומת הלב ולדאוג שהטיול איתי יהפוך לחוויה שלא תשכחו.

כך שלא משנה אם זו הפעם הראשונה שלך בעיר האורות או הפעם ה-20, אני מבטיח שתמצא/י אצלי משהו חדש שלא היכרת.

אז לאילו מקומות קסומים בפריז תוכל לקחת אותי?

אם אתם חובבי היסטוריה פיקנטית אז אני ממליץ בחום לא לפספס את הסיור הזה!
כמעט כל ארמון יכול לספר לכם מעשיה שתגרום לשערותכם לסמור ובכל סמטה קסומה עברו אנשים שחלקם היו גדולים מהחיים. אבל מעבר לארמונות, כנסיות מפוארות וגנים (חלקם נסתרים מהעין), יש במארה גם לא מעט בוטיקים מיוחדים וכמה מוסדות קולינאריים ראויים לביקור.
בקיצור, עולם ומלואו בו העבר וההווה מתמזגים בצורה פשוט מושלמת!

ברוכים הבאים לפריז של המאה ה-19! הרשו לי להציע לכם סיור אביבי שמשלב בין מוכר לנסתר.
נבקר בשני גנים שונים לחלוטין אבל יפהפיים כל אחד בדרכו שבמידה מסויימת משלימים זה את זה. כמו כן נגלה שבין גן לגן לא עובר קו ישר אלא מסלול מתפתל בין מיטב הפנינים הארכיטקטוניות של ה”בל אפוק”. במקביל נבקר בכמה מהמקדשים הקולינאריים החשובים ביותר בפריז ונסיים בשכונה יפהפייה שם נבנו ארמונות על מנת לשכן את הקורטיזנות המפורסמות ביותר של תקופת נפוליון השלישי.
יופי, אוכל והיסטוריה פיקנטית, האם יש משהו יותר טוב מזה?

כך שלא משנה אם זו הפעם הראשונה שלך בעיר האורות או הפעם ה-20, אני מבטיח שתמצאו אצלי משהו חדש שלא היכרת.

כנסיית הנוטרדאם הפכה כבר מזמן לקלישאה תיירותית אבל מה קורה כשיוצאים קצת מהקופסא ומתחילים לשוטט בסביבתה?
במהלך הטיול הזה נגלה שני סוגים של פריז אחת נסתרת ואחת גלויה. באיל דה לה סיטה נציץ דרך חור מנעול שערי בתים עתיקים ונגלה את פריז של ימי הביניים שנעלמה בתקופת נפוליון השלישי. באיל סן לואי נגלה את פריז של המאה ה-17 ואת הסיפורים מאחורי שערי הארמונות שהותירו לנו האדריכלים הגדולים של ימי לואי ה-14.
ואם תהיו ילדים טובים אז אביא אותכם למקום בו מוכרים גלידה מעולה בסיום. שווה, לא?

טיול פסאז’ים בפריז, מה יותר תיירותי ותמים מזה? אז זהו, שלא בדיוק…
ברוכים הבאים לפריז של התאוות הגדולות!
נגלה את תאוות הבשר של הצרפתים באמצעות השיטוט ברחובות בהם התקיים השוק הסיטונאי של פריז שהותיר אחריו מורשת קולינארית.
אולם במקביל נגלה את תאוות הבשרים של הצרפתים, כאשר נתקל בבתים תמימים לכאורה ששמשו בתור בתי זונות מפוארים במאות ה-18 וה-19.
אין ספק שמדובר בדברים שהשתיקה יפה להם (עד שניפגש ואז לא אצליח לסתום את הפה ולו לשנייה, כזה אני).
אה, ויהיו גם פסאז’ים, לא מעט מהם, והם יהיו אפילו מקסימים.

מה, עוד סיור במונמארטר? לא בדיוק…
כן, נגיע אל קיר ה”אני אוהב אותך” אבל רק כי ממש לא רחוק ניתן למצוא את אחת מתחנות המטרו האחרונות שנראות בדיוק כפי שגימאר יצר אותן בשנת 1900.
נכון, נגיע גם לכיכר טרטר, אך נתחמק באלגנטיות מציירי הדיוקנאות בגרוש בעודנו מחפשים את בית המשוגעים שדייריו הניסו את מפקד הגייסות הרוסיים בשנת 1814.
ובין לבין נגלה את מונמארטר של הקורטיזנות הגדולות שגרו דרומית לפיגאל, את מונמארטר של פיקאסו וכמובן את מונמארטר של השנסונים ושל הסרט “אמלי”.
אז נא להכין נעליים נוחות, אנחנו מתחילים לטפס!

הסיור היחידי שלי אותו ניתן לערוך רק ביום ראשון.
כי ביום הזה מוצגים להם לראווה בשוק מונז’ מיטב מתוצרתה הקולינארית של צרפת ולא רחוק משם משהו מיוחד מתרחש ברחוב מופטאר…
זה טיול שכולו חגיגה נודדת. חגיגה של צבעים, ריחות וצלילים. סיור שמוקדש לפריז האנגלו-סקסית זו של המינגווי, אורוול ואפילו וודי אלן.
יחד נגלה מדוע שלושתם כל כך אהבו ולא סבלו אותה באותו זמן.
טיול שמוקדש כולו לאנגלופילים שרוצים להפוך לפרנקופילים וזקוקים לקצת עזרה…

אתגרו את הפרנקופיל!

כל הסיורים שראיתם עד כה בנויים על מסלולים פופולריים שלא מעט פרנקופילים אהבו. אבל מה קורה אם בא לכם לערבב בין המסלולים או בכלל לטייל באזורים אחרים של פריז?
במקרה כזה ניתן לפנות אלי ולאתגר אותי לבנות טיול שיתאים בדיוק לכם! מדובר בסיור פרטי שיעבור באזורים שהכי מעניינים אותך או שיוקדש לנושאים שמעניינים אותכם במיוחד (קולינאריה, אופנה, יהדות וכו’).

אה, ואם המסלול ממש ימצא חן בעיני אוסיף אותו לסיורים הקבוצתייים ואקרא אותו על שמכם! 

נשמע מעניין? ניתן לפנות אלי ונתחיל לחשוב על משהו כיפי ומעניין במיוחד (כל פרטי יצירת הקשר נמצאים בתחתית הדף).

אולהלה! עשית לי חשק לגלות את פריז יחד אתך!

מעולה, אני בדרך!

אהיה בפריז בין ה 22-29 בספטמבר 2018. בא לכם לטייל איתי? מלאו את הטופס למטה ואחזור אליכם. ועוד משהו קטן, מתכננים את הטיול שלכם לפריז ועוד לא הזמנתם מלון? אז אם תזמינו מלון דרך האתר שלי תקבלו הנחה מיוחדת לטיולים שלי 🙂

הפרנקופיל בדרך לפריז